Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Marťa
Žábrohlísty jak podle příznaků tak podle fotek, léčba flagellolem byla chyba X-) Léčit co nejdříve ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:16 Marťa Re: romant
Vodu měním jednou za týden,dávám fishtamin,torben a ve filtru je granulovaná rašelina.
A dneska koukám,že tři terčovci dýchají na jednu stranu.Tu léčbu flagellolem jsem ukončila
před čtyřmi dny.Mají teď žábrohlísti nebo to je něco jiného? A mám je léčit hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 06:29 R Muž romant [27987] Re: Marťa
Přitlačit na výměnu vody, přidávat rašelinový výluh, nějaký vitamíny a ryby sledovat jak dýchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 23:04 Marťa – terčovci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:55 Marťa – terčovci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 22:54 Marťa – terčovci
Fotka k příspěvku Prosím poradíte někdo co to je?Ty fleky občas zmizí a jsou vidět jen pod určitým
úhlem.Přestali žrát a ztmavli tak jsem je léčila flagellolem.Ty fleky mají dva
terčovci,ale ten jeden už to má na celém těle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:27 Žena wenduska [0]
Děkuji

Mladej je u hladiny zaparkovaný břichem vzhůru v kytkách Nechám ho v klidu, snad se chytí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:22 Muž funtcz [22]
Tak ted jsem šel nafotit a to oko je už lepši...jen malinky šedy flek..to jsem rad.. potlesk jinak tu fotku tu nedavam protože ty detaily stejně nejdou vidět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:16 R Muž romant [27987] Re: funtcz
Tam je otázka, jak je to oko poškozený. Pokud je to jenom povrchově, z toho jak mu oschnul, nebo se poškodil ten sliz, tak bych tomu dal čas a to co jsem napsal v odpovědi kolegyni, bude platit i u Tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:13 Muž acik [416] Re: funtcz
určitě záleží co s okem má,známému taky vyskočil terčovec a vypadal podobně jak popisuješ ty i s okem a dal se do kupy... když ukažeš fotku,tak ti znalejší zde řeknou více.
funtcz napsal: Mi ted Terčovec vyskočil za akvarko na podlahu a po 10-15 min. se ho tam všimla kočka a upozornila mě na to.. sad vypada hodně poškrabyny ale plave v poho..jen oko ma pulku do šeda asi tim poškrabanim..myslite že si to zahoji? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:06 Muž funtcz [22]
Mi ted Terčovec vyskočil za akvarko na podlahu a po 10-15 min. se ho tam všimla kočka a upozornila mě na to.. sad vypada hodně poškrabyny ale plave v poho..jen oko ma pulku do šeda asi tim poškrabanim..myslite že si to zahoji? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:59 R Muž romant [27987] Re: wenduska
To, že se ryba velmi těžko dostává od hladiny ke dnu, by mohlo značit na poškození plynovýho měchýře. Určitě bych se zaměřil na podmínky v akváriu a provedl nic nekazící opatření, jímž je vodoléčba(intenzivní výměny vody), pokud není přidáván, tak začít přidávat nějaký rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:54 Žena wenduska [0]
Plavou v 270 litrech a připravuje se jim 450 Snad to není nějaká nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:39 finnnp – wenduska
Zřejmě stres a z toho způsobeny ostatní problémy.Jen z té fotky se dá vyčíst,že takhle ne.Vetší terčovec z malýma a v tom plave nějaký Kaňour.Ono jde chovat ledacos,ale za předpokladu opravdu velké nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:22 Žena wenduska [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 12:18 Žena wenduska [0]
Fotka k příspěvku Ahoj nemůžete mi někdo poradit? Včera všichni terčovci v pohodě, vrhali se na jídlo a dnes ráno jeden chudinka plave na hladině, krvavá očička a nemůže se dostat ke dnu. Když se tam nějak doplácá, zaklesne se pod nějakou rostlinu.
Ostatní 3 vypadají dobře, ale u dvou jsou červené skvrnky na očích :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 01:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: noba
Jaké máš ph? Nízké ph s tím může souviset ;-) Jak radí Roman více výměn vody a měnil bych klidně jen z kohoutku, bez RO X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2013 22:19 Muž grunda [1781] - Cichlidy
nebo se stav do lékárny a kus si sušenou dubovou kůru na čaj, zalij trošku horkou vodou, nech vychladit a šup s tím do akva, ideální na bakterku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:12 R Muž romant [27987] Re: noba
Třeba Torben, nebo Amazon, koupíš v akvaristice. Pokud ryba přijímá potravu, tak bych to na jinou nemoc neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:08 Muž noba [7] Re: romant
zkusím tedy měnit častěji, a rašelinový výluh seženu kde? Nemůže ta ploutev mít něco spoleřného se střevními parazity? ty jsem řešil dřív, ale to by asi nežral.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:03 R Muž romant [27987] Re: noba
Já bych i přesto tu intenzivnější výměnu vody doporučil a současně doporučím použití nějakýho rašelinovýho výluhu. To co je vidět na té fotce je lehce ožraná ploutev buď od vyšších dusíků a nebo do počínající bakterky, tedy alespoň tak to vidím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 20:56 Muž noba [7] Re: romant
měním jednou týdně cca 1/3, doplnuju část z RO a zbytek z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: noba
Významně bych přitlačil na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 20:38 Muž noba [7]
Fotka k příspěvku jednomu z mých terčáků se začala třepit oćasní ploutev. Jinak je normálně aktivní a žere jak divej.Má cca 12cm. Poradí někdo co s ním, kromě utracení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:27 R Muž romant [27987] Re: jossu
Mrkni na tenhle článek. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:02 jossu – blue diamond
dobry den. chcem sa Vas opytat : Jeden s 5 tercovcou blue diamond mi stale nezere (akurat ten najvecsi) ostatny su v pohode. Stale zryhlene dycha obcas jak keby chcel nieco vyplut a sem tam sa trocha prehyba za hlavou ...Neviete nahodou co mu moze byt? Ziadne biele vykali. Pred 3 dnami som ich doviezol od chovatela.dakujem Jozo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 19:32 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: PVC
Jak psaly už ostatní, jednoznačně utratit X-) Pokud chceš terčovce tak doporučuji nekupovat ve zverimexu, ale přímo od chovatele, který ti i poradí s chovem, krmením, atd. A hlavně více kusů, do tvého akvária min.4ks a klidně můžeš v této velikosti 6-8ks, které postupně jak porostou protřídíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 17:50 Muž riso [129] - CichlidyRe: PVC
Samozrejme nic ti nebrani prelovit tu rybu do samostatne nadrze, aplikovat lecbu (Entizol, Flagellol) dle navodu ktery najdes tady na strankach a doufat, ze se stane zazrak. Ale zazrak se nestane, spis budes dalsich par dnu, mozna i tydnu koukat na pomalu umirajici rybu a pokud nejses masochista, tak to nakonec stejne nevydrzis a rybu utratis. Sance na vyleceni takto nemocne ryby je totiz miziva, lepe receno zadna. Tipuju ze ta ryba minimalne par tydnu mozna i mesic nezrala a tou lecbou ji akorat jeste vic oslabis a dorazis. Takze podtrzeno, secteno: tercaka utratit, manzelku poucit, najit si jiny zverimex a hlidat ostatni ryby v akva jestli taky nejevi znamky nemoci. At se dari ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 17:08 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: PVC
Jediné pozitivum vidím v tom,že usmrcením této rybky se jí zkrátí trápení.Vnitřnosti má na kaši,nemůže trávit a pomalu umírá hlady.
Nicméně,i laik pozná,že plovoucí kostra asi nebude košer,a tím ti žena chtěla udělat radost?To v životě neviděla jak vypadá ryba???
Promiň,ale to je stejné,jako by kupovala auto bez kol,s prorezlými blatníky,a měla pocit,že to tak je v pořádku... hmm Také by si toho nevšimla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: PVC
takový tu nikdo nebude, i za mě, utratit ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:48 PVC
Namá nakonec náhodou ještě někdo pozitivnější názor na zdravotní stav terčovce na výše uvedených fotkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:59 Muž riso [129] - CichlidyRe: PVC
ano, to verim. Ale nic to nememi na tom, ze by to pro ni melo byt pouceni do budoucna. Manzelku timto pozdravuju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:44 PVC Re: riso
Tohle ale vůbec neni k smíchu! Ona měla dobrý úmysly, ten prodavač ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:34 Muž riso [129] - CichlidyRe: PVC
Kvuli pouceni do budoucna trvam na tom aby popravu ryby vykonala manzelka :-D
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:56 PVC Re: romant
Díky za radu. Výluh z rašeliny už tam je a nějaká je i ve filtru. Tak to snad bude OK. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2013 14:50 R Muž romant [27987] Re: PVC
Ostaním rybám, pokud jsou zdravý a je akvo v dobrý kondici se nic nestane, já bych preventivně neléčil a event. vyčkal, ale to je jenom můj názor. Podpořit akvárium častější výměnou vody a přicmrndnutím rašelinovýho výluhu, to bych udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:47 PVC Re: romant
Už sem s tím smířenej, ale co ostatní ryby? Přemýšlým o jejich léčbě, ne o léčbě toho terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:40 R Muž romant [27987] Re: PVC
Já bych jí do obchodu nenosil, pokud prodejce takovouto rybu prodal, tak jí prodá klidně ještě jednou někomu jinýmu. hmm
Edit? Neléčit, ale bouchnout s ní vo zem, nebo dát do silně perlivý vody, prostě to ukončit co nejdřív, budeš si jenom přidělávat starosti, rybu v tomto stavu už nezachráníš a léčením si načneš akvárko, smiř se s tím, je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:40 PVC Re: PVC
Dobrá, a co od teď? Co to může mít za parazity? Capillaria, Spironucleus, Hexamita, nebo něco úplně jinýho? Rád bych to nějak přeléčil, aby to neodnesly další ryby. Vím, že do ryby vidět není a výkaly taky nejsou, ale jestli třeba někdo neměl podle vnějších příznaků totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:37 PVC Re: romant
Zkusím s ní pořešit to, jesli by vzala rybu a odnesla zpět do toho obchodu, ať si tam s tím poradí sami. Je ale pravda, že je to pro rybu stres navíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:05 R Muž romant [27987] Re: PVC
PVC napsal: ...Manželka krmí zodpovědně, nějaký ty léčiva po poradě taky podá, ale rozkrýt celé akva, cyhtit a zabít rybu, to asi nedá.Měla by, pro dobro akvária a ulehčení trápení té rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:51 PVC Re: riso
Ja u toho totiž nebyl. Ja tu rybu dostal a nebyl jsem ani doma. Nejsem vlastně ani teď, protože 4 dny v týdnu mákám mimo, tak ani nevím, jak mám doma zasáhnout. Manželka krmí zodpovědně, nějaký ty léčiva po poradě taky podá, ale rozkrýt celé akva, cyhtit a zabít rybu, to asi nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 13:31 Muž riso [129] - CichlidyRe: PVC
Mimochodem, po 19 letech praxe dat takovouhle rybu bez karanteny rovnou do spolecneho akva, to chce odvahu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:16 R Muž romant [27987] Re: PVC
Ta spásná rada už bude ta špatná, bohužel. Jediná spásná rada je to šetrný utracení. :-(
Edit: Nejlepší potrestání prodejce bude si u něj už nic nekoupit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:15 PVC Re: riso
Prodali ho manželce. Chtěla mi udělat radost (i když trochu neuváženě), ale myslela to dobře. Viděl ženskou, která se ptá a prodal to, co by si jindy netroufnul. Ona už o tom ale taky trošku něco málo ví, ptala se i na tu barvu, ale řekl jí, že se to spraví, až se rybka uklidní a začne žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:11 PVC
Děkuju za rady. Radost mi neděláte, ale shodujete se, tak to asi tak to nejspíš bude pravda. Ještě budu chviličku doufat, že někdo příjde se spásnou radou (i když asi marně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:09 Muž riso [129] - CichlidyRe: PVC
Romy ma pravdu, ta ryba vypada hodne bidne a uz ji asi nepomuzes. A trvalo to urcite nekolik tydnu nez se dostala do teto faze nemoci. To snad ani neni mozny ze by tohle prodavali ve zverimexu coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:07 R Muž romant [27987] Re: PVC
Tu rybu z akva co nejdříve pryč, ať tam zbytečne neroznáší cysty parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: PVC
Ten už to nerozchodí byl dlouho nemocný a nikdo s tím nic nedělal.Nějak šetrně ho zabij jinak bude trpět zbytečně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:59 PVC Re: Romy
To jako fakt? To ho zajdu asi omlátit o hlavu do toho zverimexu, kde mi ho koupili. U mě je od středy nebo čtvrtka, takže to už musel dávno mít (to moje drahá obrečí). Ne, že bych nevěřil, ale mají i ostatní stejný názor? Jen nechci jednat ukvapeně.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65032x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1151