Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 18:23 miro03 – Re: tercovec5
Má je odomna ako aj ostatné terčovce v chove. ;-) Neskušal ale to čo sa Ti stalo s tým krmivom je sila že vraj aby si to nešíril dalej?Tak oni spravia na Teba podvod a Ty máš bit za to ticho.Tomu sa hovorí dobrý obchod a solventná firma. :-D Už som mu to kázaql rozhodit delis bol zvedavý aké mladé s toho budu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 18:18 tercovec5
Delis-pro jistotu-od koho máš ty merahy?Doufám že ne od .....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 18:18 tercovec5
miro 03-zkoušels těma granulema pro pstruhy někdy krmit?Já si tak před pěti roky objednal údajně nové granule pro terčovce,ale ve finále mě přišel kbelík bez potisku a v něm granule pro pstruhy,pěkný podvod:-)Rybám to stejně nešmakovalo a při telefonické reklamaci,poté,co jsem jim řekl,že mě poslali granule pro pstruhy jsem byl požádán,abych to nešířil dál:-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 18:11 tercovec5
Delis-nepatří to sem,přesto se zeptám.Při pohledu na foto ze tvé rybárny mě zaujalo křížení san merah a briliant tyrkys.Co tím sleduješ?Mě to nepřijde šťastné řešení.Napřed jsem zajásal,že si od tebe odkoupím pár merahů na změnu krve k těm mým,ale toto křížení je pro další chov nic moc.Neměl bys malé od čistých merahů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 18:08 tercovec5
Johns-hlavně to nekupuj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 17:12 delis
Mirec pozerám že si tu tvoju novú funkciu zobral pekne od podlahy smich :-D palec za cely mesiac si neprispel do fora tak ako za tento týždeň potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 16:56 miro03 – Re: tercovec
Neni ale su ludia ktorý tým krmia.Malá ukážka jak lehko sa dá zakupit Johns.
www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 16:52 tercovec
Ale to nejni dobré je krmit těmito krmivy nebo se mýlim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 16:48 miro03
Johns dá stačí ked si popátraš o výrobcoch a predajcoch na nete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 16:30 Muž Johns [30] - Cichlidy
Miro dá se to krmivo koupit volně na trhu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 14:47 miro03
Zvýraznenie farby rýb nie je sposobené len farbivom ale aj krmením hormonami najnovším hitom aby boli ryby krásne a rýchlo veliké je krmit je hormonami ako i krmivom pre chov pstruhov ktoré sa terčovcom podávaju nielenže terčovce budu pekné a veliké ale i pekne vyfarbené no najvetším problémom je že su neplodné a dožívaju sa krátkeho veku a s takou rybou su vetšinou problémy,ono je toho hodne čo sa deje v pozadí,chovu discusov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 14:27 Muž Johns [30] - Cichlidy
omlouvám se pochopil jsem to blbě dneska zase rozsvítím a terči tmavý a za 10minut vyrazný barvy po celej den a potom při krmení nevím nezdá s emi že by jim něco bylo když je ten den neakrmím neztmavnou an chvíli když jim nezhasnu přes noc budou mít pořád hezkou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 07:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
Urcite nikoho nenudis :) Ja si rad prectu o tercich cokoliv co by mi mohlo v budoucnu nejak pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 07:47 smik – Re: tercovec5
No myslím, že nenudíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2008 00:00 tercovec5
Pro Johns-víceméně se dá řídit tím,co napsal Smik.Může být ale více důvodů,proč terčou tmavne.Lépe řečeno mění barvu-viz zesvětlání u pigeonové řady.Např. při dlohodobějším krmení jednou stravou,nebo zanesený filtr-zatížená voda,nebo naopak přílišné vyčištění filtrů,....Pro názorný příklad jak by tmavnul-myšleno upozornil na své zdravotní problémy-pigeon nebo marlboro,melon...červená ředa--ti neztmavnou,naopak zesvětlají.Dnes je plno chovatelů,kteří si rok po zahájení akva praxe vytvoří své www stránky a umístí tam fota ryb k prodeji.Tam se člověk nestačí divit,co jsou schopni prodat.Nebo se podívejte v některých akvaristikách.Zdravý pigeon má už od malých velikostí načervenalou barvu,když vidíte,že je to bledule,nohy na ramena a pryč!Pro zajímavost-kdysi bylo v modě ryby obarvovat,tam bylo hned poznat nemocné jedince z červené řady,jelikož nepřijímali potravu s barvivem-obarvilo se jen pár zdravých ryb,ostatní zůstali bledí.
Nezaměňovat zvýraznění barvy při a před třením či při odchovu,zde se jedná spíše o zvýraznění kresby,u samiček výrazná obruba oploutvení,....to je na delší psaní,nebudu nudit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 23:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Smik popsal přesně důvody změny barvy(necítí se dobře,z jakéhokoliv důvodu-voda,teplota,stres...),stejně tak se to pozná podle ztmavnutí oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 22:48 smik – Re: Johns
"terčovec mění barvu podle nálady" bylo myšleno tak, že když je černej (tmavej) tak se něco děje a náladu má obvykle špatnou. Nemusí to nutně znamenat nemoc, ale třeba jen nevyhovující podmínky pro chov nebo dalších x různejch věcí který mu nesedí. Rozhodně je to signál k tomu začít měřit parametry vody a pozorovat pozorovat. Je to pak o zkušenostech (né že bych jich s plackama tolik měl) vyhodnotit příčinu (změny barvy, chování jiné než obvykle...) a tu odstranit, čím dřív tím líp.
No snad jsem se do toho moc nezamotal.

Třeba tercovec5 něco doplní nebo objasní, protože ten má zkušeností s plackama habaděj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:59 Muž Johns [30] - Cichlidy
viz 3 komentář na začátku Terčovec mění barvu podle nálady tak sem si ztoho vyvodil že když dle nálady tak je to třeba když ráno rozsvitím nebo když se perou o jídlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:43 tercovec – vojta terc5
Nemohla by to u mě třeba vyprodukovat hnědá řasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:39 tercovec
Já to taky nenašel proto sem mu psal at se zeptá odborníku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:30 tercovec5
Johns napsal: Jo ale soudím dle toho co se tu dole psalo že jestly je to při jídle nebo když se ráno rozsvítí tak dole se psalo že to je nomrál ale jistota je jistota jinak na okraj mám takovou kuryozní věc sem omylem koupil samce ale red tyrkys a já potřeboval malbora no tak sem si toho samce nechal a přemejšlel sem co sním tak sem ho dal do okrasnýho a za tejden koukám a spářil se ze samicí vytřely se a i se jim vyklubaly mladý to musím říct že se ten samec vyplatil :-D
Nějak to nemohu najít,kde se psalo,že je ztmavnutí terčovců po nakrmení normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 19:30 tercovec
To teda jo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 19:23 Muž Johns [30] - Cichlidy
Jo ale soudím dle toho co se tu dole psalo že jestly je to při jídle nebo když se ráno rozsvítí tak dole se psalo že to je nomrál ale jistota je jistota jinak na okraj mám takovou kuryozní věc sem omylem koupil samce ale red tyrkys a já potřeboval malbora no tak sem si toho samce nechal a přemejšlel sem co sním tak sem ho dal do okrasnýho a za tejden koukám a spářil se ze samicí vytřely se a i se jim vyklubaly mladý to musím říct že se ten samec vyplatil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 18:05 tercovec – re:johns
To asi nebude normální že ti stmavnou neco s tim mas jako ja terč uplně nestmavne a me to delá jedinec ale když myslíš že je to ok tak asi jo ale radši se poptej ,zde nic za to nedáš já sám se radši radím je to lepší sou tu dobří profíci a určitě poraděj jako každému, :-D je lepší kdyby stim něco bylo že to potchztíš dřív než potom koukat jak plavou břichem na horu nic nepodcenovat a toho ja se držim je to nádherná ryba a bylo by jí škoda :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 17:34 Muž Johns [30] - Cichlidy
Ahoj gratuluju že se to lepší já mám terče taky tmavé ale dle nálady ráno když rozsvítím sou černý doslova potom maj normál barvu a při jídle zase zčernaj takový proměnlivky jinak ad se terč(i) vyléčí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 15:54 tercovec
Až sem se divil co jen ta sul dokáže protože nemám ještě ten baktopur :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 15:52 tercovec
Tak chlapi včera po přidání soli jsem dnes vstal a zhruzou šel k akva a co nevidim radostí jsem zakřičel pomáhá tercak má barvu tmavší ne tolik a co se týče tich očí tak už to nemá žádnej ale radej budu ho mýt stále na oku a snad to bude dobre palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 00:51 kadernik
Vláďo, dostal jsem se sem až teď, málo kdy člověka mrzí když má pravdu a já tušil že v tomto případě ji mám. Podle mě je úplně nejdůležitější takovou rybu izolovat a pustit se do léčení :-) . Ostatní ryby zatím jenom něčím nakopni,ale léčda jako taková u zdravých ryb počká. V takovém případě se mi osvědčila ESHa 2000 v poloviční dávce na tři dny a potom fish-tamin.Sůl ti taky trošku pomůže(napomáha tvorbě kožního sekretu). Jsem v kontaktu s frajerem z USA a k léčbě nebo spíš prevenci používají přímo mořskou vodu a nebo si ji míchají za pomoci mořské soli(používám zásadně jen mořskou:) a jak se tady dočteš od mnoha a mnohem víc zkušenějších borců, zapni UV a hlavně žádná panika ;-) .To se mi to radí,ale ještě vloni jsem u akvária skoro brečel a závidě těm borcům jejich klid a nadhled.Jsem zvědav jak to dopadne??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:48 tercovec
Dík u nas ho nemaj ale budu schánět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec
Bactopur by meli mit v kazdy trosku inteligentni akvaristice.Kup klasickej Bactopur...jeste je Bactopur Direct ten je na trosku tezsi bakterialni nemoce jako vodnatelnost atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:44 tercovec
Jasne napisu a dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:40 tercovec5
Tak to by mělo být v pohodě.No uvidíš,jak se to bude vyvíjet.Pak napiš info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:36 tercovec
Kde ten baktopur sezenu vakva pisek nemaj už sem se ptal s jiných diskuzích sem se o nem dozvěděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:33 tercovec
Dokonce sem to akva vypustil do toho nového a filtr sem vůbec nepral až asi tak po tejdnu sem ho vypral ale v te vode co sem nově založil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:31 tercovec5
a se zvyšujícím ph si kontroluj čpavek.Nalil jsi do nově zakládaného akvárka trochu vody ze starého,nebo filtr je zajetý z původního akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:29 tercovec5
Mě se nechce věřit tomu,že v akvárku nebudeš mít ani 0,1 dusitanů.Pro jistotu na pár dní přestaň krmit,trochu baktopuru a trochu soli,tu černou jak jsem psal níže,přeléčit mimo akva.Ať se vše podaří uvést do klidu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:21 tercovec
Tak tad jsem znovu změřil ph a je 7,7 je to asi dost co a to staré už nemám napuštěná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:18 tercovec
Tak sul už jsem dal ale to je jedno když budou dobrý terči tak kytky mě zas tak vadit nebudou,to akva bylo založený tak přes tři neděle a mam tam dva filtry fluval 303
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 21:13 tercovec5
Tak tady bude možná problém trochu jinde.Pokud se nepletu,ryby jsi dal do nově založeného akvárka.Jak dlouho bylo připraveno?Napuštěno čertsvou vodou?Jaký filtr?Naočkován?Jaké máš ph?V holém akvárku bez rostlin by bylo vše jednodušší,tady by tě sůl zničila rostliny.Máš ještě napuštěné to dřívější akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 20:16 tercovec
Vojto prosimtr asi to bude jiný problém protože když se na ně pořádně kouknu tak mají asi tak čtyři kusy přes oko šedivý povlak ,už začínaj problémy a sem stoho magor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 20:11 tercovec5 – Re: tercovec
Od oka,třeba 100g.Já to nikdy nevážil,prostě citovka podle situace,potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 20:10 tercovec5 – Re: tercovec
Od oka,třeba 100g.Já to nikdy nevážil,prostě citovka podle situace,potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 19:49 tercovec
A kolik te soli na 110 litru vojta a jak sem ho vzal do sitky tak se ta barva zesvětlila zapoměl sem tě to dopsat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 19:30 smik – Re: tercovec5
když přidáváš sůl kolik soli na kolik litrů dáváš? Co je pro terče únosné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 19:22 tercovec5
Dahak-to nebylo myšleno na konkrétní osobu,spíš celkově...jasně že by většinou bylo lepší preventivně přeléčit celé akva,ale tady se mě prostě zdá oslabena jen tato jedna ryba.
Miro-oslabená ryba nějakou nemocí.viz např tento jedinec-na sobě dá znát průser s NO2 dříve než ostatní ryby
Tercovec-přidáním bakropuru nic nezkazíš,nebo trochu soli,ale začal bych tou teplotou.A ne že ho dáš do čerstvé vody!Když ti padne,zastav se,chytnu ti grátis jinou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 19:10 tercovec
Ma to jen tenhle terc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 19:09 tercovec
Fotka k příspěvku Je to s bleskem ty skvrny jsou vydet jeste víc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:59 miro03
Ak máš UV-lampu tak mu ju zapni.Na no2 a no3 používam testy od firmi JBL-EASY TEST 5in1.No pokial bi to boli no2 a no3 tak bi to bolo vidiet aj na ostatných terčovcoch v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:57 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec
Nemuze to bejt jen odrenina od sitky ?.Opet by to chtelo fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec
NO2 a NO3 zjistis kapkovejma testama nejlip asi od firmy Aquar
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3601