Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 67 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 08:21 Kajcucha – moje rybička skalarye
Moje rybička skalárye plave po straně!jak to že plave postraně?!,prosím kdybi jste věděli tak napište na sakuraharuno@seznam.cz sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 14:40 Sakal – Re: Romy
take akoby prerusovane?za sebou taha trake dlhe prerušovane alp kedy valceky?trochu do šeda sfarbene??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2008 00:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sakal
Viděl jsi někdy škrob za tepla?Nevím jak jinak vysvětlit šlem.Dlouhé,bílé jakoby nudlovitá konzistence...TO JE STRAŠNĚ NAPSÁNO.Ale je to tak.Možná se někdo vyjádří lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 22:50 Sakal – Re: Romy
Co to znamena šlemovité vikali??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Epameinondas
Par centaku niz to mas v odkazu pekne popsany.Sleduj jestli ryby nemaj dalsi priznaky jako prohybani se v tele, dlouhe pruhledne belave vykaly, hubnuti a nezajem o potravu.Pokud bys chtel ryby lecit tak misto uvadenyho leciva Terap-SH pouzij entizol sezenes ho u veterinare nebo flubenol kterej neni na predpis ale da se pouzit jen v zacatcich onemocneni kdy ryby jeste zerou(pridava se do krmiva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:31 Muž Epameinondas [10]
Kdyby to pokračovalo, jak na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Epameinondas
To vypada na strevni parazity je to jeden ze symptomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:19 Muž Epameinondas [10] – Tercovci vystřelovací nemoc
Ahoj, chci se zeptat, jestli je to nemoc když terčáci občas sebou vystřelí a uplavou. Jako ne moc často, ale občas sebou škubnou a dělaj paniku ? Někde jsem tady o tom něco zaslechl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 19:11 Muž metal [96] - Cichlidy
je na tom nieco pravdy ze ked sa tercovce krmia zihlavou-koprivou tak su odolnejsie voci parazitom,vraj im to precisti crevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 12:59 Muž many [9] – sakal
něco najdeš v této diskusi o pár stránek zpět /ze dne 06.11.08 10:17:09 /
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 00:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sakal
To,že má terčovec vnitřní parazity,se s určitostí zjistí podle barvy a délky výkalů,které jsou bílé,dlouhé a šlemovité.Je několik vnitřních parazitů,které mají podobné příznaky,a to prvoci Spironucleus elegans a Hexamita salmonis,nebo hlístice(Nematoda)Capillaria, Pseudocapillaria a Camallanus.O obojím se více dozvíš zde,včetně fotografií:
www.aquar.cz/…
www.aquar.cz/…
Tyto výkaly celkem dobře drží pohromadě,takže je není problém je vyndat třeba síťkou(pak vydesinfikovat),nebo je odsát.Pod mikroskopem je pak dobře parazity vidět.
Jestli budeš mít nějaké pochybnosti,obrať se na Miro03,který má bohate zkušenosti jak s nemocemi,tak s mikroskopem,ale myslím,že fotografie z Aquaru postačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 22:34 sakal
Zdar Jak mam zistit podla vikalov ze ma diskus vnutorny parazit??jak sa da v spolocenskej nadrzi odlovit konkretne jeho vikal??cital som mikroskopom ale nemam potuchi ako ten vikal odlovit.ani co mam hladat v tom mikroskope..dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2008 11:56 denoo – Re: metal
este by sa zisli dve rady , ci teda nemam uz nikdy davat cervene maso (patentky - zive, mrazene, hov srdco) , a druha : mam bio filter , vraj ho netreba casto cistit, ale neviem, ako casto by som ho mal cistit??? tam je v strednej komore ta vlozka penova, a v poslednej samotny filter tiez obaleny penou, a ked ho cistim mam vycistit aj filter a aj vlozku naraz?? DIk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:56 Muž metal [96] - Cichlidy
ked clovek cita tieto problemy ,tak je ztoho pomyleny ze potom stale hlada dajaku nemoc na svojich rybach.sledujem vykali tercovcou ci nemaju biele h****,ale pokial krmim cervenymi granulami tak nemozu mat inu farbu vykalou nes cervenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:40 denoo – Re: Dahak
dnes som videl take cudne boje mladych pasikatych diskov dvoch, sa bili ako keby zadnou plutvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
To muze stat kdyz krmis treba koretrou.Kdyz je to parazit, vykaly jsou bile delsi a hlavne pruhledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 18:23 denoo – Re: Dahak
este k tomu kakaniu , ked maju hnede hovna, tak je dobre , ked maju biele tak je chory , tak? Tak pred tyzdnom som videl u jednoho take bledsie hovinko ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Teritoria nemaj ale urcita hierarchie mezi nima je.Rekl bych ze to moc resis :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 17:24 denoo – disk
akurat neviem, ked im dam nazrat, tak sa vedia dost potom ponahanat, oranzovy vie ponahanat pasikatych , vidno ze rozlisuju farby, pasikaty medzi sebou pohoda, oranzovy medzi sebou pohoda, ale medzi sebou sa vedia ponahanat, a dakedy zase klud ze vobec. Neviem co tym sleduju ked jeden sa rozbehne po druhom, sak nemaju teritoria , si cosi dokazuju ci co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:24 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Dahak
Moc se mi to tvé akvárium ted líbí...snad se postupem času k něčemu takovému taky dopracuji..Zatím jsem rád,že mé rybky přežili nováčkovskou dan (kompletní nitrifikaci) a mají se zatím k světu.. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 16:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: vladislav
Kdyz jsem mel "kytickovy" akva tak jsem to prohlidnul taky v pohode :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 15:11 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Fotka k příspěvku To musíte mít ,ale velká akvaria... :-D Já to přehlídnu úplně v pohodě... palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 14:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
No vidis pro tercovce idealni.Ja kdyz se podivam do akva z boku tak pres vodu druhej konec nevidim jak je hneda :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 14:28 denoo – Re: denoo
a odkedy mam kmen vo vode, voda zozltla, alebo trochu do hneda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 14:28 denoo – disk
no musim sa pochvalit, dnes som daval zrat granule diskus, a papali ich pekne aj oranzovy diskus , co vidim prvy krat od kedy ich mam , nikdy predtym nepapali granule hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:31 slavo – Šialene chovanie terčovcov
Poprosil by som o radu..Mám problém s ktorým si neviem rady.terčovec sa mi začal čudne správať lietal po akvarku ako šialený,nebolo na nom žiednej známky choroby.Nádherne roztiahnuté plutvy farba nádherná.Lietal s jednej strany na druhú a krútil sa ako šialený!!Nakoniec aj odišiel čo ma velmi mrzelo a najväčši problém je že sa tak správa aj druhý!!!Voda Ph-6,6...NO2-0,1...KH-4...
Uvítam každu dobru radu......Ďakujem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 20:31 slavo – Šialene chovanie terčovcov
Poprosil by som o radu..Mám problém s ktorým si neviem rady.terčovec sa mi začal čudne správať lietal po akvarku ako šialený,nebolo na nom žiednej známky choroby.Nádherne roztiahnuté plutvy farba nádherná.Lietal s jednej strany na druhú a krútil sa ako šialený!!Nakoniec aj odišiel čo ma velmi mrzelo a najväčši problém je že sa tak správa aj druhý!!!Voda Ph-6,6...NO2-0,1...KH-4...
Uvítam každu dobru radu......Ďakujem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:32 Muž many [9] – disk
tak hurá,už se nahánějů,prehánějů,dohánějů,zahánějů.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 14:59 denoo – Re: disk
takze hlasim uspech , oranzovemu ten bicik alebo co to mal na lavej ziabre konci, uplne zmizol , a plavaju krasne po celom akvarku , papaju , dnes sa mi stala celkom srandovna vec ked som im dal jest, mam dvoch oranzovych , a potom este pasikatych , z toho jeden je asi taky velky ako tie dva oranzove, ked som im daval jest , tak pri zrani sa predbiehali a sem tam dobli aby mali co najviac, ---- jedneho oranzoveho vie ten pasikaty niekedy po nahanat trocha , a naopak druhy oranzovy vie zas toho pasikateho ponahanat, trosku divne ale je to tak , medzi sebou oranzovy su v pohode. Ale pri krmeni dnes, sa pomylil ten pasikaty a dobol toho ktoreho sa skor boji a uteka pred nim, ocividne si ho pomylil s tym ktoreho vie on poprehanat, a to co nastalo potom ked to ten oranzovy disk(silenjsi) zistil ze ho dobol, asi 5 minutove nahanie ho po akvarku , z reflexu ho hned asi 5 krat dobol do nufaka, a potom zacala nahanacka, tak toto je cool normalne som sa zabavil :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 10:42 disk – Re: denoo
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2008 10:30 denoo – diskus
ozaj este som zabudol, som si predtym vsimol jeden mal asi milimetrovy vyrastok na konci ziabre na jednej strane , ako keby taka milimeter dlha tycinka(mozno pol milimetra skor) , co to vlastne je??

Inak koral prec, koren v akvarku + 9 rastlin okolo, este asi pojdem ale dake 3 pridat, ale to az pondelok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2008 16:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Je to o stravitelnosti,myslíš si,že je rozdíl mezi černou,nebo červenou(sladkou,slanou)komáří larvou?Podívej se sám,jaký je rozdíl v doporučeném a nedoporučeném krmení...to poznáš sám,co asi bude stravitelnější... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2008 15:48 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
To jsi spatne pochopil :) ta druha faze lecby je nutna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2008 14:00 denoo – Re: denoo
no ale ked mozem davat koretry a artemie, tie su neni take ako cierny komar? aky je medzi nimi rozdiel, je to biele maso,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2008 13:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Ano,ale platí to,že ne v době léčby.Maso,jako maso. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2008 12:38 denoo – Re: denoo
mozu tercovce aj mrazene Cierne komare?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2008 15:01 denoo – Re: Dahak
sak niekto tu pisal uz, ze po 7 dnoch zopakovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2008 12:56 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Proc myslis ze se lecba opakuje ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2008 12:32 denoo – Re: many
takze este som liecbu neopakoval, ale teraz skoro kazdy den menim 20 percent vody, niekedy raz za dva dni. Ziadna rybka nevykazuje znamku choroby, myslim ze su v pohode, behaju po celom akvariu , a dokonca aj tie oranzove su zive , a ked idem davat jest tak letia hore a sem tam sa aj pobiju o papanie o jedlo s inymi diskami :) , akurat nechapem, preco oranzovym chuti artemia a koretra ani moc nie, davam to spolu dokopy , preplachujem teplou vodou, ale oranzovy disky vyhradne artemie papaju. Sem tam dam aj granule , tie zas skor pasikavi diskovia papaju. Ine jedlo som este nedaval.

Asi zajtra ak uz bude cas, pojdem nakupit rastliny a vytiahnem z kybla koren, a snad nebude plavat a urobim velku zmenu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2008 20:18 Žena Anče [7] – Re: Romy
Děkuji za rady.
Po přečtení dostupných materiálu, jsem se rozhodla,pro radikální zákrok.
Jelikož si netroufám léčit ancitruse ve stávajíci nádrži, udělám asi toto: odlovim diskusy, parmičky a neonky do velkého lavoru cca 56 l (nemám další akva) necham je ve vodě s akva, termostatem a filtrem (který nebudu vymývat), vytaham všechny rostlinky (necham je vyluhovat v hypermanganu,množi se mi tu malí plži) a štěrk i dekorační kořeny vymyju ve vlažné vodě. Nebudu vyvařovat,nemoc se přenáší detritem, proto si myslím, že toto by mohlo stačit. Pokud bych vyvařovala štěrk myslím, že změna prostředí (po napuštění vody z akva a dopuštění cca 50-60l vody nové) by byla značná a pro ryby příliž velká.

A Ancitrusy vysbíram a dodala bych 3 asi 5 cm z dětského akva, kde skaláři nebyli a kde by nemocní s rakama asi nepřežili. Nevím jestli můžu dát ty s velkého akva k rakům, jestli se po požití nemoc přenáší, nebo tam dát jen ty pěkné. Co s těma malýma ještě nevím, ale raději obětuji ancitruse za dvacku než diskuse za dvoustovku. Uvidím až je vylovím.

Myslíte, že asi po týdnu po vyčištění bych měla celou nádrž ještě přeléčit eSHa Hexamita? Nebo toto je již zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2008 11:18 Muž many [9] – denoo
tak s jakým výsledkem proběhla léčba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2008 15:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Anče
Ancistrus může vnitřní parazity mít také.Více o nemocích sumcovitých se dočteš tady www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2008 15:13 Žena Anče [7] – přenos parazitů na jiné ryby
Mám ještě jednu otázku: než jsem koupila terčkovce, měla jsem v akva 3 skaláry. Jeden rostl rychle ale druzí dva téměř vůbec, nakonec byli malátní a divně se chovali, proto jsem ty dva dala raději pryč.
Asi za dva týdny jsem na výstavě koupila 4 diskusy. Jeden umřel do týdne, myslela jsem na stres a možná jinou vodu.Zaměřila jsem se na čistotu vody,a taky jsem dala skalára pryč a nějaké rybky, aby měli dostatek místa. Krmení jsem podavala podobné jako chovatel.
Jenže za měsíc umřel další a proto jsem rozšířila oblast pátraní po možných příčinách. Zjistila jsem pravděpodobnost na parazity (diskusy byly lekavé, málo jedli, ap.)po přeléčení eSHa Hexamita byl vidět rozdíl v podobě jiného přístupu k jídlu a okolí i na vybarvení.
Další druhy ryb v akva mi Romy schválil,jen jejich počet musím časem zredukovat, ale v součastné době by to tak mohlo zůstat.
Co mě však trápí je toto: V akva je asi 10 ancitrusu, dostala jsem je najednou, ale asi jen tři rostou zbytek se mi zdá stejný.

Může ancitrus mít vnitřní parazity, které mu brání růst a přitom dal žít (asi 3 měsíce je jejich velikost asi 2,5 cm)?

Jedná se mi o to aby se díky ancitrusům v akvarku nedržela tato nemoc a zpětně mi nenapadla Terčkovce. Jo asi bych měla napsat, že ostatní ryby vypadají v pohodě (po celou dobu cca 6 měsíců co je akva založené) a pěkně rostou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 20:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Anče
Dobře chápeš,šíkovná holka... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 20:23 Žena Anče [7] – Re: Romy
Takže pokud to dobře chápu tak 2 kusy a ostatních ryb minimálně.
Větší akva by byl problém, musím pracovat s tím co mám. A Diskusy se mi moc líbi, proto jsem se do toho pustila, ale pokud by měli trpět ..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 19:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Anče
Pán si asi myslel,že těch 10 kousků koupíš.Samozřejmě je to nesmysl,tak jeden pár,víc ne,pokud budeš střídmá v rybách,ale větší prostor by byl samozřejmě lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 17:46 denoo – Re: Anče
este sa chcem spytat , ci uz mozem stiahnut teplotu z 32 na 29 , uz len kvoli rastlinam. Dnes som im dal ako si pisal trosku z artemie mrazene s koretrou , som aj trosku rad, lebo tie artemie uz spapali zopar aj oranzovy diskus, a zase na druhu stranu toto moc nevova skalar, tak maju volno pri papani palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 15:07 Žena Anče [7] – Re: Romy
Většina rybek je ještě malých takže po spočitaní skutečné velikosti mi vycházi nějakých 126cm, ale jak řikáš časem budu muset počet rybek snížit. Zatím díky za rady.


Ještě otázka kolik terčkovců se může chovat v takové nádrží. (Půvedně jsem myslela, že 180l je na diskuse málo, ale zde je mají i v takové velikosti akva a chovatel kde jsem je kupovala mi řekl "tam můžete dát i 10 diskusu". Což se mi zdá hodně nadsazené, takže jsem to vzala jako srandu, ale zajímalo by mě jaký nejvyšší počet by jsi doporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2008 11:42 denoo – Re: Romy
este k tomu krmeniu, nemam davat vobec mrazene patentky , alebo ku prikladu raz za mesiac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2008 22:24 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Hlavne se nedoporučuje dávat se sklary dohromady male terčovce, ti většinou jsou utlačováni skalarami a nedorostou a většinou i brzo hybou.
Tohle je ale presne tvuj pripad a dalsi vec je teplota.Pro skalary je idealni teplota nekde mezi 25-26°C a u tercovcu by nemela jit pod 29°C.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [67] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3301