Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 17:37 Muž metal [96] - Cichlidy – re.jano9999
najlepsie je kupit terce priamo od chovatela v tvojom bydlisku.to by si mal rovnaku vodu jak chovatel a nemas problem aby sa adaptovali.napis kde byvas,poradime najblizsieho chovatela tercou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 14:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: riso
Torben bych u terčovců bral jako samozřejmost :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 14:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Parmičky žraločí a sumeček žraločí nejsou k terčocům vhodní X-) Můžeš k nim dát různé druhy teter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 14:25 Jano9999 – Re: riso
mam v druhom akvarku tetry pasikate , mrenky zralocie, myslite ze s diskami by boli nevhodne? tie pasikate uz su dost baculate , pomerne velke na mrenku, a zeru takym sposobom ako keby boli bezodna, co hodis to hned zjedia, a je jedno kolko, tak takato ryba by asi bola pre diska nehvodna, asi by mal problem sa najest,, tak jedine nieco take ako neonky nie?

Este tam mam sumcek zraloci, ale ten je iba na dne v podstate tak ten by bol asi v pohode, celkom kludna ryba, az na to ze mensie neonky dokaze pojest za jeden vecer vsetky :) to som zazil teraz :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 11:55 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Bob66
ja taky posledni mesic nebo dva na zkousku pridavam po kazdem odkalovani a vymene vody Torben. Asi to neni bezpodminecne nutne, ale mam pocit, ze se to tercum libi, ze jsou ted takove "zivejsi" potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 11:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Ne je to naopak, čím staršího terčovce koupíš tím hůře a déle mu trvá než se adaptuje na nové prostředí na převoz i změny X-) Když koupíš mladé kusy cca 5-7cm tak se rychleji přizpůsobí a zvyknou si a navíc se na nich můžeš nejvíc naučit když je pozoruješ jak postupně rostou a dospívají, párují se atd. ;-) Výměna 20% vody v nádrži je velmi vhodná nejen u terčovců ale u všech ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2010 11:18 Jano9999 – Re: riso
jasne ze neni dobre ich tam hned dat, aj tak budem cakat na korene pokial nebudu plavat az potom dam rybky, to moze este potrvat , inak je lepsie dat mensieho diskusa alebo starsieho, teda plati ze starsi vydrzi viac a je odolnejsi ??

vela info sa lisi, je dobre kazdy tyzden meni 20 percent vody v akvarku? staci to? teda to v pripade ked sa jedna o tercovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 22:00 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Jano9999
niceho se neboj, i ve 30 stupnove vode ti rostliny porostou v pohode. Anubiasy, valisnerie a echinodory by nemely mit problem. Muj E. tenellus uz roste ve dvou vrstvach protoze jeho puvodni porost je tak husty, ze nove slahouny se ani nedostanou ke dnu tak vytvareji druhe patro ano. Urcite ti poroste i plevel typu Hygrophila polysperma, nebo Limnophila sessiliflora. U me docela hezky roste i Limnophila aromatica. Ale tech vhodnych rostlin bude urcite vic, jdi do toho... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 16:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jano9999
Do nově založené nádrže bych doporučil dát terčovce nejdříve po měsíčním záběhu, dříve ne X-) Naopak čím déle tím líp ;-) Hnojivo bych vynechal zvlášť u nově založeného akva není třeba a pokud se rozhodneš chovat terče tak bude lepší nehnojit vůbec X-) Hodně rostlin vydrží teplotu 30°C a pěkně rostou, stačí se podívat k uživatelům co terče mají a podle toho můžeš vybírat a vyzkoušet, protože co roste v jednom akva v druhém nemusí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 14:54 R Muž romant [27981] – Re: Jano9999
Terčovce jsem měl při teplotě 28-29 stupňů a rostliny jsem tam měl Echninodorus amazonicus, ten bezproblémů tuhle teplotu snášel. Bylo to akva 550 litrů a těch echináčů tam bylo asi 6 a nic jinýho. Docela praktický při odkalování se dobře mohlo na dno. S terčovcema jsem měl společně Tetry Červenohlavý, Cichlidky Ramirezovi a nějakýho Ancistruse. Všichni si rozuměli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 14:46 Jano9999 – Re: romant
Ja uz som tri roky choval skalare atd , tie sa mi podarilo vychovat az po dosplelost, maju tri roky , a tesia sa zdraviu. Ja som len rozmyslal na diskami , daku zmenu, len precital som toho vela o nich, ale stale este neviem ,, najvacsi problem mi robi teplota, vysoka, ako drzat ju mozem ale bojim sa ze budu odchadzat rastliny ,

toto akvarko este nieje zriadene uplne, pojdu tam korene, a rastliny popriemiestnujem, a este doplnim nejake,, dake odolne teplote,

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 14:40 R Muž romant [27981] – Re: Jano9999
Pokud je to Tvoje první akva, tak bych do disků nešel. Těch 300 litrů se dá určitě osadit jinou rybí společností. Co třeba skaláry? Taky pěkná ryba a ne tak náročná jako terčovci. Rozhodně to akvárko nech běhat nějakejch 14 dní bez rybek a pak pomalu nějakou tu startovací rybku a postupně přidávat. Chce to si rozhodně ještě pár článků přečíst je toho tady dost. Od ničeho neodrazuji jen se snažím lehce poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2010 14:26 Jano9999 – Chov diskov
Fotka k příspěvku Zdravim, prave som si zalozil nove akvarium, kupil som cisto nove 300l akvarijny set z PET.CZ , o rozmeroch 120cm x 50xm x 50xm , mam tam 3d pozadie , filter vonkajsi Fluval 305, osvetlenie 4x30w , dve biele , dve fialove pre rastliny, 300w topitko. Zatial je prazdne, uz asi 8-9 dni mam v nom vodu napustenu, teda jemnejsi strk,3d pozadie, teraz uz aj dake rastliny ktorych nazvy nepoznam, nieco na sposob travy a nieco aj trosku vyssie, a jeden vzduchovaci kamen. Strku som dal asi 6cm , prvy den hned ako som napustil vodu som zacal prvu najvacsiu davku od sery Bio nitrivec kde voda bola potom asi den mliecna, ale potom uz je krasna ako sklo , dalsie dni pridavam 25ml bio nitrivecu na cele akvarko, po dobu 10 dni , teraz mam asi 8 my den , ked som ked som kupil rastliny to je asi 4 dni dozadu, som dal k nim hnojivo od sery Florena. Po 7 dnoch dam znova druhu davku.
Teplotu drzim 26 stunov, niekdy nachvilu vybehne na 27.

PH vody som dnes nameral 7, mozno kapku menej nieco asi medzi 6,5 a 7

a NO2 mam 0,08 mg/L cca.

Este chcem do akva dat korene styri, ktore mocim vo vode uz asi 8 dni , a momentalne ich vyvaram.

Neni som este 100% rozhodnuty pre diskusov, su trosku narocny , tak mam obavy, ale viete mi niekto poradit co by som mal este spravit keby som sa predsa pre nich rozhodol ich tam nasadit, teda co spravit este , ci ich tam mozem dat napr uz za 7 dni, alebo akva je male na nich a radsej ich nedavat vobec , a teplota ma dost trapi, ked ju dam na 29 ci nevyhynu rastliny,

a ci moze byt mrenka siamska s diskusmi, kedze mrenka je asi dost rychla a ci nesposobuje chaos diskusom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 19:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Léčba entizolem je 1tab.250mg na 20litrů, alespoň u terčovců, třeba u eL sumců se používá jiné dávkování ;-) Zkusil bych ten baktopur a pozorně ho pozoroval, protože mám stále názor že problém bude i ve vnitřních parazitech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 17:17 Žena stetinka [270] – Re: Romy
OK, takže závěr: Odlovit a zkusit přeléčit bactopurem.
Příště budu volat o pomoc hned, jak nějakého "najdu za kořenem"
Je mi to moc líto. Mám k téhle rybě velkou úctu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 16:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Jestliže,byť jen jedna ryba má příznaky vnitřních parazitů,je třeba přeléčit celou nádrž.Hodnoty vody s tím nemají moc co dělat.
Jde o to,že terčovce je třeba pozorovat,kdo je má,stejně se na ně dívá,je to majestátní krása.Někdo občas(1-2x ročně)preventivně přeléčí.Já to tak nedělám,ryby pozoruji,a naposled jsem léčil před 2 roky.Terčovec dá vždy jasně najevo,když mu něco je.Máš pravdu,že je to o zkušenostech,každý je sbírá,a kdo někdy řekl,že mu terči nepadli,i v začátcích,tak lže.Dnes už o nich vím relativně dost,tak,že se na podzim chystám na odchyty,ale nejsem vyjímkou,v začátcích mi jich také několik popadalo.
Časem,budeš-li mít o tyto ryby zájem,se naučíš vypozorovat prvotní příznaky základních nemocí,kterými terči trpí,diagnostika bude rychlejší,a léčba šetrnější a účinnější.
Všechno chce čas,učený z nebe nespadl,a každý jsme měli větší,či menší neúspěchy.
A Jura má pravdu,raději přijít o jednu rybu,než o celý chov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 16:00 JuraS
jen pokud je nemocná jen jedna ryba a není to třeba samec či samice z chovného páru pak se vyplatí zvážit zda cena léčiv nepřevyšuje cenu ryby zvlášť z situace kdy ryba je v takovém stavu kdy není jisté, že léčbu přežije..zvlášť pokud na 100% není určena správná nemoc a použit včas správný lék..podle fotek je ryba v tak zbědovaném stavu, že léčba je účinná jen se zázrakem a poté by na rybě byli jistě zřejmé poškození...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 15:55 Žena stetinka [270] – Re: Romy
byl pod nimi ancík a "tahal kabel". Pak zašel a když hodnoty byly ok a krmen byl taky dobře, tak jsem je raději přeléčila. Ještě tam pod nimi zůstali dva trnovci,ale ty vypadají v pořádku.
Fakt discům moc nerozumím, i když je moc obdivuju. Snažím se ale. Bohužel ten pán tam přede mnou měl údajně nějakého akvaristu, kterej k němu přijel 4 x za rok. Ryby vylovil a dal do jiného akva a nádrž komplet vypral a ryby vrátil zpět! To bylo jeho odkalování. Byla jsem ráda, že "se mnou už jim bude líp". Starám se o ně asi půl roku. Přede mnou neustále dokupoval nové, netuším ale od koho je bral, pravděpodobně z akvaristiky, možná jsou začervený od mala. Ještě poznámka, tahle ryby je nejmenší a nejmladší. Ostatní jsou už opravdové talíře.
Při předchozích úhynech se prý ryby jakoby stáhly, zmenšily. To je vše, co vím z anamnézy.
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 15:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Přesně tak,sůl je k ničemu,aplikuj protibakteriální léčiva,předpokládám,že karanténa je samozřejmostí.Podle fotky,i když je špatná,vypadá ryba vyhuble,opravdu seš si jistá,že tato ryba má výkaly normální?Pak není důvod aplikovat Entizol!Jak jsi na tuto léčbu přišla?Jak jsi nemoc diagnostikovala?Nebo je to jen léčím něco,něčím....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 15:27 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
direkt mám, snesou normální dávkování?
Myslíš, že týdenní koupel v entizolu 250mg - 1 tbl na 40 l. Nestačila?
Děkuju za pomoc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 15:06 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Oprava: Sera baktopur direct :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 15:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Sůl je k ničemu, zkusil bych Sera baktopur X-) Tipnul bych i vnitřní parazity ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 14:50 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
Výkaly maj všichni v pořádku.
To bohužel nejsou moje ryby, jen je odkaluju, tak je vidím jednou týdně a že byl za kořenem se mi vybavilo až bohužel zpětně.
Zvedla jsem teplotu a dala sůl, ale nevím, zda ještě nezkusit Acriflavin, jenže fakt netuším, zda je to " jen" kožní problém, ae spíš si myslím, že to bude celkové.
Entizol měli před 3 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 14:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Jaké má výkaly? Je už v hodně špatném stavu a léčba měla začít podstatně dříve, už to že byl zalezlý za kořenem znamená že není vše v pořádku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 13:37 Žena stetinka [270] – Re: stetinka
má i potrhané ploutve :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 13:36 Žena stetinka [270] – Re: stetinka
Fotka k příspěvku a ještě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 13:35 Žena stetinka [270] – Re: stetinka
Fotka k příspěvku další
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 13:35 Žena stetinka [270] – Re: Romy
Bohužel lepší nemám, měla jsem s sebo jen mobil. pravá plíseň to není, spíš to je jakoby bakterka. težko žíct, nevyčnívá to nad kůži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 13:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Velmi špatná fotka,není nic vidět...To na horní ploutvi je plíseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2010 13:06 Žena stetinka [270]
Fotka k příspěvku Tak došlo i na mě. Minulý týden byl zalezlý za kořenem, dnes už měl tyto kožní projevy. pH 7, t = 30 °C, 8°dKH, NO2 na nule, odkalována 1/3 akva týdně. Dýchá oběma žábra, k jídlu pomalejší...
babo raď sad
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 20:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vladislav
ano Hlavně že dělají jen radost a ne starost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 19:24 Žena stetinka [270]
tak změna. sad Teď mi akorát volal, že s tím chce skončit, likviduje firmu a do toho má nemocnou starou matku. Že prý už nemá ani čas na ten relax před tím. Takže to zítra nafotím a pude to do inzerce... Chjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 19:08 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: stetinka
Každý rok nové hejno.??.To nevím..Já mám ted terčovce dva roky..Některé kusy mám od začátku, některé jsem si pořídil od kamarádů(Vid Bobe ;-) )Ty mé původní jsem zase dal jinému chovateli..Aby dělali radost zase někde jinde..Za tu celou dobu jsem přišel o tu jednu rybu..Moc záleží od kterého chovatel ryby jsou.,V případě zavlečení nemocí do akvária atd.atd-.Já na to mám zatím štěstí..A samozřejmě údržba akvária nic by se nemělo zanedbat....Jakékoliv zaváhání se časem vymstí..Ale všechno to úsilí za to stojí..Jsou to nádherné ryby.. ;-) Já například nejsem přes týden doma..Stará se mi o ně žena a nejsou problémy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 18:56 Žena stetinka [270]
Ale ten člověk tam má tak deset disků říká, že už je to druhá várka. Myslím, že discus není tak levná ryba, abych každý rok kupovala nové hejno.. Mám k tomuhle druhu posvátnou úctu, jsou tak důstojné a přitom tak křehké. Neříkám, že po jednom záhadném úmrtí poběžím na pitvu, ale co když začnou padat jeden za druhým? Ok, příjdu sem, ale sama vím, jak těžko se diagnostikuje nadálku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 17:38 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: stetinka
Mě uhynul po roce a půl co terčovce mám největší kus..Měl 16 cm..Z ničeho nic. Večer dobrý ráno už byl opřený o stěnu akvária zrychleně dýchal..At jsem dělal co jsem dělal do poledne umřel..Nikdy před tím mi nic neuhynulo..Ostatní ryby naprosto v pohodě..Jak píše Romy záhadné úmrtí existuje..Abych ho někam posílal na pitvu na to jsem neměl čas ani náladu...Mám jen terčovce pro radost..No terčovcích člověk pozná ,když chřadne,ale toto úmrtí z ničeho nic mě také překvapilo.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Nemoci u terčovce se rozjedou při zhoršení podmínek v akva nebo při stresu X-) Výhoda je že neumře hned ale většinou je čas ho vyléčit ;-) Pokud se je naučíš pozorovat tak se případný problém včas podchytí, jsou to ryby které dají najevo že není vše v pořádku ať už změnou barvy nebo chováním X-) Zmenšení ryby jsem už zažil a problém byl vnitřní paraziti, byl to dospělý kus a stalo se to po převozu a změně prostředí, který dospělé ryby snášejí hůř než mladé kusy, bohužel i když léčba proběhla úspěšně tak na původní velikost se již nedostal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Ono záhadné úmrtí existuje,do ryby nevidíš a je spousta možných vrozených vad,které zapříčiní,že rybka odejde.Nedávno jsem řešil něco podobného,půl hodiny po krmení mi odešel jeden terč,naprosto zdravý,vitální při chuti.Když jsem ho vyndaval,podíval jsem se mu do tlamky,a ejhle,při své žravosti se snažil urvat co nejvíce,vzal si větší kus...a udusil se.Holt stává se.
Jak už psal Jura,pokud nemáš vzácný chov,nebo hromadný úhyn ve velké rybárně,nemá cenu nic řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:17 Žena stetinka [270] – Re: Bob66
jj, ta praxe...dělávala jsem v akvaristice,a le ryby tam bývaly špatné a řešilo se to jen třemi způsoby: Acriflavin, FMC, entizol. Neexistovalo zvednout teplotu, nebo zhasnout, vyndat filtr. V diagnostice jsem se toho moc nenaučila. Škoda, že neexistuje už taková ta funkce mistr s učedníkem. :-D Skoupila jsem veškerou dostupnou literaturu od českých autorů,ale jsou to jen teorie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:13 Žena stetinka [270]
Chodím třeba odkalovat jednomu pánovi, co má tečovce. Tuhle mi vyprávěl, že mu čas od času nějaký uhynul a že to pozná dopředu, že se ta ryba jakoby zmenší. Za mé cca půlroční péče se nám to nestalo, ale kdyby, tak bych ráda pochopila proč se mu to děje. (pH 7, t=30°c, NO2 na nule, dusičnany neměřím, tvrdost, dGH kolem 8)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: stetinka
Pokud se rybami neživíš ve velkém tak to smysl nemá X-) Základní nemoci se dají dobře určit i bez pitvy, stačí si o tom něco nastudovat a potom trošku praxe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:09 Žena stetinka [270] – Re: Romy
Teorii znám a mám naštudováno,ale ty roky praxe chybí. I když akvárkuju už tak 25 let, tak 22 z toho jako totální blb. Ale nic, to nebudem řešit. Jen mě tak napadlo, kdybych někdy stála se záhadně uhynulou rybou v ruce, zda to má smysl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 15:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Když si dáš práci,je zde,a nejen zde popsáno mnoho příznaků,podle kterých se dá bezpečně napadení vnitřními parazity poznat.Jen já jsem tyto příznaky napsal už mnohokrát.Viz třeba vlákno: rybicky.net/forum/4551…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 14:48 Žena stetinka [270] – Re: JuraS
To vůbec ne, psala jsem, že je to jen teoretickej dotaz. Ale chtěla bych umět rozpoznat pak třeba ty parazity už na nemocné rybě. Když mi dojdou výsledky, zapamatuju si, že ta ryba vypadala takhle a takhle a že výsledkem je bičíkovec a příště, až zas něco takovýho uvidím, budu vědět co s tím. Člověk se učí jen praxí a akvaristický kroužky už dnes nejsou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 14:10 JuraS – Re: stetinka
co vlastně řešíš ? máš chovnu za deseti-tisíce jen za ryby a začínají ti umírat a nebo ti umřela jedna jediná ryba ? u toho prvního se vyplatí o něčem takovém uvažovat a dokonce být na to připravena ale u jedné ryby ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 13:45 Žena stetinka [270]
To Romy + JuraS: To jste mi teda pomohli :-D Ještě, že to fakty nepotřebuju. Myslím ale, že by ty parazity měla rozpoznat každá laboratoř. Třeba ta v Holeš. tržnici? Ale máte pradu, že diagnozu asi poznají jen zkušení, přeci jen to není obvyklé zvíře pro veterinu (představa že sedím s terčem v čekárně je fakt dobrá smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 12:27 JuraS – Re: Romy
to jo..když z masa lezou červi tak to poznají..ale jestli to je otrava tím nebo hentím by při rozkladu nemuselo být zřejmé..třeba otrava nějakým biolitem nebo třeba nikotinem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 12:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JuraS
Do Brna je to dost daleko na zachlazenou rybu,vím,že Miro je dával tady v Praze,ale za jakých podmínek,nebo ze známosti,to nevím.Ona to také není nijak levná záležitost...
U parazitů si myslím,že by se shodnout měli,to není diagnóza od boku,ale jasně viditelný parazit,krerý je zařaditelný.U člověka se také při tasemnici shodnou všichni,snad... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 12:20 JuraS – Re: Romy
kdyby to bylo tak jednoduché..10 doktorů se nesjednotí s názorem u nemocného člověka...pro odesílání do brna na veterinu je kdesi na netu podrobný návod i s obrázky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 12:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stetinka
Já ryby nikam neposílal,ale co vím,tak je někteří chovatelé je myslím dávají na rozbor do parazitologického ústavu,myslím,že sem www.parazitologie.cz .Ryba by se měla pitvat co nejdříve po uhynutí,nemrazit.Nebo si koupit mikroskop a dělat si vyšetření sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2010 11:46 Žena stetinka [270] – Pitva
Jen tak, do budoucna. Kam případně posíláte uhynulé ryby na diagnostiku. Třeba v Praze. Mrazí se, nebo chladí?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65021x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2351