Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 18:52 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Linduš
Je to jako s každým léčivem na střevní parazity.Vajíčkům Flagellol neublíží proto by se měla léčba po 7-10 dnech(záleží na teplotě vody) opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 18:40 Žena Linduš [166] – Re: Bob66
vše dodrženo, zkusím to tedy po tom týdnu, mám ty holky ráda, nechci se jich zbavovat a nemůžu jim pořídit kámošky, dokud je tam ta střevní mrcha tone
nikde jsem nenašla, jaká to má vývojová stadia, jestli/jak dlouho a kde to přetrvává :-(
uvítám jakoukoliv informaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 16:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Linduš
Můžeš zkusit léčbu po týdnu zopakovat, ale u Flagellolu by mělo stačit jednou, pokud se dodrží přesný postup a dávkování X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 12:53 Žena Linduš [166] – Re: Bob66
mě se ty červy po měsíci vrací :-(
žádné nové ryby, žádné nové rostliny, krmím jen vločky.
to tam ty potvory někde číhají, či co?
mám jen neonky a piskořky, bojím se přidat cokoliv dalšího do akvárka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 12:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Linduš
Myslíš Flagellol? Ten se nadávkuje jednou a po 3dnech vyměníš 80% vody X-) Fishtamin jsou jen vitamíny a minerály používám jednou týdně v trochu vodě + 7 kapek nechám nasáknout granule a krmím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 12:23 Žena Linduš [166] – Re: Bob66
máte zkušenosti s tímto lékem? dává se jednou, nebo víckrát za sebou?
díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jiří
Bude to něco podobného :) Já používám osvědčený Fishtamin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:11 Jiří – Re: Bob66
Děkuji. Ještě mám jeden takovej dotaz - Sera FISHTAMIN je určitě to samé jako JBL ATVITOL ,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jiří
Na vnitřní parazity běžně dostupný a jeden z nejlepších neli nejlepší je Sera Flagellol X-) eSHa Hexamita je převážně na děrovou nemoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 10:56 Jiří – Re: Romy
Dá se proti vnitřním parazitům použít Esha HEXAMITA ? Nebo běžně dostupný přípravek máte vyzkoušený?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 22:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Lada2
Dle mého,ryba je napadena vnitřními parazity,soudím podle barvy,velikosti výkalu a podle vyhublosti ryby.Není to,,havarijní stav",ale rybě se musí věnovat velmi zvýšená péče.TZN. přeléčit na vnitřní parazity,dodávat kvalitní stravu a neváhal bych použít Fishtamin.Záleží na tom,zda žere,či nikoliv.Pokud žere,separoval bych jí a snažil se do ní nacpat co půjde.Jestli odmítají sušené,zamíchej ho do masa,alespoň nějaké živiny se tam dostanou.Je třeba dále hlídat výkaly.
Ještě něco,kvalitní strava se neskládá z dvou surovin,ale minimálně z pěti,šesti,plus nějaké vitamíny...nad tím by se chtělo zamyslet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 21:27 Muž Lada2 [11]
Fotka k příspěvku jeste z boku ale tam asi nepoznate nic
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 21:26 Muž Lada2 [11]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 21:24 Muž Lada2 [11]
Fotka k příspěvku tak ty fotky je fakt ze sou naky nesoumerny ale jinak nevim snad nekdo neco poznate
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:32 Muž Lada2 [11] – Re: Dahak
jo jenze i ja mam vyzkouseny ze kdyz jim dam vybrat mezi srdcem a susenym samo vemou srdce :-)) takze to jim davam spis jako prikrmeni a jako hlavni suseny.I chovatele krmi prevazne susenym.Kazdy mi rekl ze je mensi riziko nakazeni parazity a hlavne v suchem maj vsechny vitaminy.Navic ty mrsky mi vzdycky srdce rozcupujou po celej nadrzi a pak je toho spousta vsude takhle mam kontrolu kolik toho potvurky spolikaj:-)) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 20:01 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Dahak
Díky za tip,sháním násady něčeho,co bych si mohla pěstovat doma,nemám kondičku na brouzdání močály. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: zelvik58
Sušené krmivo ať už granule nebo vločky, by mělo být podáváno jen jako doplňkové.Ideální hlavní krmivo jsou různé larvy komárů, hovězí/krůtí srdce nebo nějaká směs všech těchto složek.
Buď si člověk něco sám ukuchtí :) nebo lenoch jako já si to koupí u Aquamasteru(larvy i směs)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:39 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: Lada2
Já krmím SAK energy,dostala jsem ho od chovatele s malými terčíky.Terčáci to milují,bettky a skaláři taky.Je o tom nový článek na Akvaristovi,tak je tam adresa,kde to objednat.Ostatní krmení,byť značková jim tak nejedou.Jenom maso mají radši. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:31 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
uz snad bude i foto.Ty moji taky suchy nechteli jen ty od Bruna ti byli nauceni.Dal sem jim tejden a jak se rika hlad je nejlepsi kuchar:-))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Tak jim alespoň suché míchat do toho mraženého a oni si zvyknou X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:16 Muž Lada2 [11] – Re: Bob66
fotku snad doda vecer.je nekde na cestach.Nicmene ja byl stejneho nazoru uz jsem ho davno "premlouval" na jinou stravu ale pry ty jeho ryby nemuze premluvit:-)))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 19:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Lada2
Fotka by nebyla? Tipnul bych střevní bičíkovci + nedostatek vitamínů a minerálů :-O Chtělo by to pestřejší krmení, nějaké vločky, granule a fishtamin, krmit tím dvojím mraženým není vhodné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 18:38 Muž Lada2 [11]
ahoj pisi sem za kamarada u nehoz nastal problem s tercakama tak zkopiruju jeho vzkaz-
Mam tercovce a dve ryby se mi zacinaji jakoby propadat. Hubnou, hlavicka zustava cca stejna, ale telo se smrstuje. Jsou zrave, nevykazuji zadne znamky nemoci nebo tak. Nemate s tim nekdo zkusenosti? je to celkem neprijemny. Jedna z nich ma i tu hlavicku takovou jakoby deformovanou. jsou velke tak 8-9 cm a stare rok.
jen doplnim z jeho telefonatu zerou normalne vykaly normalni krmi mrazenou artemii a discus special.
Vecer mi posle jeste fotku a doda hodnoty vody ted vi jen PH okolo 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:59 Muž metal [96] - Cichlidy
v akvaristike plati jedine jedna prevencia a to system dvoch hadic.jednou voda priteka a druhou odteka.preventyvne podavanie akychkolvek lieciv vedie len k rezistencii patogenov.vsetky lieciva sa aplikuju len v pripade ak je urceny patogenny cinitel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:33 Jeenda – Re: Bob66
Sem říkal že jsem laik jak blázen. :) smich ale to mi ten známý neřekl tak jsem nevěděl. Dobře entizol nebrat! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jeenda
Entizol je vyráběn hlavně pro lidi :) Ale jinak jak psal už Dahak na terčovce už moc učinný není X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:22 Jeenda – Re: Dahak
Nee! Ono co já vím o entizolu jako absolutní laik v lečivech je, že entizol jako takový není výráběn pro ryby ale pro tzv. sportovní holuby. Bakterie, které napadají zvířata jsou si asi podobné a proto na veterině vám dají pro ryby ten entizol. Mám k němu přístup, protože známý má kolonii těchto holubů a ten jej mám snad v kilogramech :) tyto informace, které píšu jsou vlastně přejaté od něj. a entizol se vyrábí jen jeden druh co já tedy vím, nebo spíš předpokládám. ale asi to bude mít něco společného s tím antibiotikem jak psal Dahak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:12 Jeenda – Re: Dahak
Promiň. už si to psal. ale rychlost mého internetu je v poslední době kaput takže promiň. přišlo mi to později než ne já napsal to mé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jeenda
Na veterině řekni pravdu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:06 Jeenda
To je hodně kvalitní informace.! A jak s tím flubenolem na ten předpis???? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 17:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jeenda
Entizol je na vnitřní parazity, ale ty už na něj začínají být pomalu imuní a musí se aplikovat vysoká dávka navíc při častém používání(je to antibiotikum) se mohou ryby stát neplodnými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jeenda
Stačí zajít na veterinu :) Lepší je použít běžně dostupný flagellol když už bude potřeba X-) Směs s flubenolem se dá koupit už hotová u Koblasy ;-) www.volny.cz/… , máš to bez starostí, přesně nadávkované a podstatně levnější než když budeš muset koupit celé balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:52 Jeenda
Na předpis??? To mám sasimulovat vnitřní parazity ať mi dá doktorka předpis ;-) ??? :-) určo ho zkusímsehnat. mám ale hodně dobrý přístup k entizolu. co na něj říkáte?? na jakou nemoc je hlavně vhodný???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:49 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jeenda
Pokud se nepletu tak 600 gramů vyjde asi na 900kč, ale kupoval jsem ho někdy před dvěma roky takže cena může bejt jiná.Dostávaj to tak jednou za půl roku a nechávám tím před krmením nasáknout rozmražený koretry nebo patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Jeenda
Flubenol seženeš jen na předpis v lékárně ;-) Míchá se do mraženého h.srdce nebo směsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:44 Jeenda
a cca hrubý odhad ceny toho flubenolu??? kdyby mi zrušil šneky vůbec by mi to nevadilo. šmejdi okružáči. jo a ten flubenol se mícha do suchého nebo mražené??? (srdce, artemie....) s těch vnitřních parazitů mám bobky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:38 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Jeenda
No pokud chceš bejt opravdu připravenej tak ti doporučím léčiva od Sery.Flagellol na vnitřní parazity a Tremazol na žaberní.To jsou asi nejčastější problémy který tě můžou potkat při chovu terčovců.
Používá se i Flubenol do krmiva jako prevence jednou za delší dobu, sehnat se dá na veterině, ale bacha na dávkování ničí to šneky a rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:31 Jeenda
zdravím. chtěl bych se zeptat jaké mít nachystané léky v záloze pro ty naše terčáky. Nemám nemocné ryby, ale dříve nebo později mě to stejně asi čeká. Tak já jen abych mohl ihned začít léčit a popř. kde se ty léky dají sehnat a na jaké jsou nemoci. Tak chrlete info zkušení :) :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 12:08 packa – Re: Michal
mohu se zeptat od jakého chovatele máte ryby? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:30 Michal – Re: Romy
Děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Michal
No,ryby jsou ve velmi špatném stavu,a upřímně,pochybuji,jestli je ještě zachráníš.Tyto otázky jsi měl položit v době,kdy se ti na nich něco nezdálo,ale teď k věci.
Ryby jsou evidentně podražené,mají nepřirozeně velké oči,vyhublost je způsobena napadením vnitřními parazity,ryba sice žere,ale málo,netráví,a tím se nedostanou živiny do těla.Nejspíš sis ani nevšiml bílých výkalů.Další problém byl v léčbě,eSHa 2000 je hlavně na bakteriální onemocnění,takže ti vlastně k ničemu nebyla.V první řadě je potřeba správně identifikovat nemoc,a pak začít účinně léčit.Co se týče vnitřních parazitů,je to Flagellol,Flubenol,Entizol,aj...,určitě zde najdeš spoustu odkazů.
Dále si myslím,že díky uhličitanové tvrdosti 2,ti nejspíš kolísá hodnota pH,a to rybám nedělá také dobře.
Pokusit o záchranu se můžeš,ale moc tomu nevěřím.Já bych jim zkrátil trápení a pomalou smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 15:49 Michal – Re: Romy
Nemoc trvá již delší dobu,zkusil jsem léčit esha 2000 a problémy trvají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 15:45 Michal – Re: Romy
Fotka k příspěvku GH 6
KH 2
PH 6
NO3 40
NO2 0
Teplota 29
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 13:04 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Michal
Chtělo by se to trochu rozepsat o nádrži a jejích obyvatelích(velikost a typ nádrže,počet a druh ryb,teplota a parametry vody,dH,gH,pH,NO2,NO3),a dobrou fotografii napadených ryb, a jaké měly ryby výkaly.Není zvýšená tvorba kožního sekretu?Jak dlouho jsou ryby v tomto stavu?
Podle otázky se dá jen dedukovat,nicméně si myslím,že toho asi bude víc.Vnitřní parazité určitě...a zakalené oči také nejsou dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 10:48 Michal – nenoc terčovců
Ahoj potřebuji radu,terčovci normálně žerou,ale mají zakalené oči,jsou vyhubnutý,zdá se mi,že mají křivení páteře.Co mám dělat?Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:04 Žena Laduschka [120] – Re: Bob66
sáákra,.. no, možná daleko lepší, ale i daleko dražší... my chudý studenti.. :-D no, tak tam asi nadávkuju eshu, uvidíme, co s mrškama je. Je to s nima sranda, fakt vtipný ryby, mít na to vybavení, tak tu mršku fakt kuchnu, hodim pod mikroskop a byl by třeba i klid. Ale takhle budu holt tipovat.. :-O mno tak mi držte palce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Laduschka
Občas se k červíkům přidá bakterka, použil bych buď eSHu 2000 nebo acriflavin (zabírá perfektně na zákal oka) nebo v závažnějších případech Sera Baktopur X-) Entizol už nepoužívám, občas zabere občas ne a léčba je dlouhá , daleko lepší je Sera Flagellol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 18:16 Žena Laduschka [120] – Zase nějaký jupijajou..
Zdravím terčaře! Dneska jsem zůstala čučet na jednoho mladýho (asi půl roku starýho) terče. Roztřepený ploutve, celej odrbanej a hlavně v očích fascinující zákal, kterej vypadá, jako by byla rybka už po smrti. On trubka celej tak nějak vypadá, jako by byl už mumie. Nenapadá někoho, co by to mohlo bejt? Je fakt, že jsem ho posledních pár dní neviděla, takže nechutenství, plachost (byl v kytkách), momentálně léčim entizolem na spironuklease, jedu už 4. plato podle rad p. Háka, takže by to mělo bejt ok, zdraví některých ryb se za dobu léčení viditelně zlepšilo, pár jich ale zůstává zalezlých, minulej tejden byla jedna vcíplá a teď tahle pude asi taky do kytek.. Tak nevim, že by se mi k tem červíkům přidalo ještě cosi bakteriálního..? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 12:20 Muž jaa [5] – Re: Bob66
nemam ho do chovatela, ale od niekoho kto si neuvazene kupil terce a potom sa zbadal a chcel sa ich zbavit..........ale mam uz aj zopar tercov od chovatela(vtedy som kupoval 4) a ked mi ich chital tak tam zbadal jedneho co mal deformovanu chrbtovu plutvu a spital sa ma ci ho nechcem zadarmo a ze ak nie tak si na nom pochuti jeho macka. Prislo mi ho luto tak som ho zobral (cize nakoniec som kupil 4 a jedneho zadarmo) a z tych piatich ten "kriplik" rastie a vyfarbuje sa najkrajsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 12:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: jaa
Pokud ti ho prodal chovatel vědomě s takovou vadou, tak to je pěkné svinstvo rozzureny Když to nevadí tobě tak si ho klidně nech, já osobně bych ho vyřadil ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2951