Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 15:26 denoo – Re: miro03
spravim video a dam to na youtube ,aby si videl ako sa spravaju, co sa tyka jedenia, tak jedli vsetky pekne ale patentky zive, to je v pohode, ale asi toto vylucim po par radach z fora, a granule, mensi diskusovia to spapaju, ale comam 3 vacsie, tak tym nevonaju granule, a tie moc nechcu, a ked tak tak vypluje.Otierat sa neotieraju,(videl som o rastlinu asi 3 krat ze by sa otreli, ale to velmi zriedka, dychanie je pomale, take kludne by som povedal, zvacsenie ziabier to neviem , povrch tela sa mi zda normalny, bez skvrn alebo takeho niecoho,trhave pohyby, no videl som to par krat, ze tak dva tri krat za sebou sa pohol trhavo, ale to tak raz za mesiac za dva som videl,ziabre funguju obe, neviem , nevsimol som si daky problem s nimi, akurat to ze tie granule tie vacsie kusy diskus nechutia , a v tomto je moj asi najvacsi problem a nevim to riesit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 13:04 miro03 – Re: denoo
nemyslím si že je niečo s no3 ale pre istotu to možeš zmerat a pridat sem aj tento údaj.To ph je dost vysoké.7,5 je u mna najvyššia hranica ktorú ja odporúčam ale z rozprávania kolegov znapr.Rakúska-Francz Pfemetr a Tupi,viem že u nich bežne chovajú terčovce v ph 8,5 no ja som to nikdy neskúšal,krátkodobo určite znesú tieto hodnoty ale ako je to dlhodobejšieho rázu,radšej neskúšam.Može to bit aj ovplyvnené v akej vode boli odchované a preto im to nemusí vadit.Sú tu však aj genetické predospozície ktoré tiež v generácií vrhu hrajú svoju úlohu.Skús im snížit to ph na 6,5až7 ale pomaly nie s velkým skokom.Ph dokáže pekne zamávat s terčovcami.Na toto si dávam aj ja pozor pri vpúštaní nových rýb do nádrže.Hlavne sa treba pýtat chovatela v akých hodnotách sú terčovce chované a pre istotu premerat vodu s pytlíka pred vpustením do karanténnej nádrže.Toto je len taká malá poznámku mimo mísu.Denoo v akej kondícii sú dnes terčovce(žerú,sfarbenie a aké majú výkaly,nerobia trhavé pohyby,neotierajú sa o predmety,pozri aj dýchanie,zvetšenie žiabier,pryrýchle dýchanie,nefungujúca jedna žiabra,povrch tela terčovca)? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 13:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: denoo
pH 7,5-8,0...
Nevím, jestli je vhodné chovat disky na "vápně"... :-O
Co tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 12:22 denoo – Re: miro03
No tak som to dnes zmeral , PH vody je nieco medzi 7,5 a 8,0 , NO2 je 0,025mg/L , este neviem NO3 , len nemam doma testy, mam aj to spravit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 08:29 miro03 – Re: denoo
Počkáme na hodnoty vody.Pokial chcete vediet dávkovanie entizolu(účinná látka metronidazol) tak toto téma sa tu už rozoberalo nejeden raz,čiže treba trochu prehladat v sekcii fora staršie príspevky a určite ho najdete.Musíte však dávkovat v určenej dávke a dodržat všetky zásady liečby aby nedošlo k rezistencii a zmutovaniu kmena parazitov kedy už sú kmene parazitov voči liečivu imúnne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2008 07:18 denoo – Re: miro03
no inak ten entizol mam uz , je v tom 20 tabliet pod 250mg ma jedna, , je tam napisane metronidazolum, tak som kupil asi spravne. Teraz neviem, mam to teda zacat preliecovat , aj ked nevidim priznaky nejakej chorej rybky?? Neuskodi to nejakej v pripade ze by boli vsetky rybky zdrave?(ak neratam jedneho ktoreho som dal prec,blue diamond) Dnes uz dufam zmeram parametre vody presne, lebo som vcera vobec nemal cas.

Ja si dam rad poradit, co sa tyka akvaria momentalne nemam moznost dat ine,hlavne priestor neni na to, casom urcite, a co sa tyka spolocnosti v akvariu , keby zakladam akvarium odznova,tak tie skalare by som tam nedal radsej, ale teraz mi ich je luto niekde davat, ked som ich vychoval do velkosti raz takej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 23:16 miro03 – Re: denoo
No tu je tažko radit a ani sa mi neche pokial niekto nevie zákaldnú vec že každá ryba je latentne nakazená či ide o ryby v akváriách alebo v prírode tak to nemá žiadny význam.Pokial niekto tvrdí že je to vecov s pohladu kvality chovatela tak je to upný blb(prepáčte mi všetci čo ma poznajú za tento výraz(ale pripadá mi to ako ked chce učit kura zobat slepku zrno!!!)je tu zas jedna s situácií ked kura poučuje skúsenú sliepku ako má zobat zrno.Bohužial za tú dobu ako mám skúsenosti s 100tovkami klienotv(čest výnimkám ktorý radi ocenia rady skúsenejších)som dospel k názoru,nerad tam kde si ludia myslia že vedia všetko alebo sú chytrejší k danej problematike.Aby si niekto nemyslel že sa tu len vytahujem alebo sa snažím niekoho zhodit tak uvediem že chovu terčovcov a celkovo akvarisitke sa venujem 20rokov.Je to jak po sútažnej stránke tak i po stránke skvalitnenia chovu týchto rýb(nepíšem to preto aby som sa chválil atd...)je to pre oboznámenie ludom ktorý bi chceli spochybnit moje prehlásenie alebo lepšie povedané moj názor na dané téma.Váš problém je vo vnútorných parazitoch tomuto problému som venoval 2roky práce aby som vyvinul antiparazitálne liečivo pre terčovce a skaláre.V dnešnej dobe si možem povedat že táto námaha za spolupráce s výskumným ústavom nebola zbytočná(svedčia mi o tom dakovné listy mnohých chovatelov a akvaristov ktorý sa venujú chovom skalár a terčovcov).No jednoznačne ma nebaví počúvat takéto názory a odporovat rozumným tvrdeniam tipu Dahak a Romy.Nebudem bližšie špecifikovat ich predošlé prehlásenia.Doplním však jedono.Otázka?!Čo je spúštacím mechanizmom nemocí skalár a terčovcov.Hlavne čo sa týka bičíkovcov-vnútorných parzitov?!PROSÍM O VAŠE NÁZORY A S TOHO VYDEDUKUJEME KTO JE SLIEPKA A KTO KURA?!Pokial sa niekto urazí alebo bude reagovat na moj príspevok negatívne ohladne toho že som neadekvátne zasiahol do diskusie tak mi je to jedno nech si pomyslíte o mne čokolvek nejde tu o pohlad akvaristu,človeka ale o to aby sme danej rybe(terčovcom)pomohli,jednak sú odkázaný na našu pomoc a za druhé pokial niekto tvrdí že ten alebo onen ich chová splolu zo skalármi mi hovorí jednu vec!!!Hrám hru na ruskú ruletu bud to vyjde alebo nie?!Až vela zanietených akvaristov príde na to že nedali na rady skúsených akvaristov(nebudem menovat) a po pár rokoch praxe si spomenú na tento problém.Celým týmto mojim príspevkom alebo názorm chcem uviest-naviest človeka k tomu aby pochopil že to čo tu tvrdia kolegovi je prospešné. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 22:29 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Vetsina tech co se tu bijou za kombinaci skalar tercovec to maji z vlastni zkusenosti.Pul roku nebo rok jim to funguje a pak kdyz to prijde tak cumi jak vrany.Tercovec je tak krasna a majestatni ryba ze si zaslouzi akva jen pro sebe nebo k ni maximalne neco mensiho dekorativniho jako neonky nebo jiny barevny tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 21:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Nikdo si nikoho nepodává,mě je osobně jedno,co si dá kdo do nádrže,ale pak se nesmí divit následkům.O tom,proč se obecně nedoporučuje tato kombinace,se popsalo dost a dost.Pokud si to ovšem chce někdo zkusit na vlastní kůži,prosím.Dahak popsal,dobře důvod,proč tyto dva druhy spíše nemíchat.Neříkám,že to fungovat nemůže,viděl jsem takto prosperující akvária,ale vždy to bylo u zkušených akvaristů,kteří ovládali zakonitosti vody,krmení a znali příznaky nemocí.Pokud někdo dokáže podle prvních symptomů odhalit nemoc už v zárodku,předejde masovější invazi.Terčovec je ryba,která dá na sobě vědět,že jí něco je.Když už nežere,je tmavá a hubená,bývá většinou pozdě.
Vnitřní paraziti jsou to,oč tu jde a právě díky horšímu vypořádání se,není vhodné tyto dva druhy míchat.Jedině s Pterophyllum altum.

Pro Metal-Myslím,že tebe si také nikdo nepodal za otužování terčovců,a co se týče mne,snažil jsem se ti trpělivě vysvětlit proč to nejde.Jak jsi naslouchal,a co si z toho vezmeš,je jen tvá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 20:41 Muž metal [96] - Cichlidy – re deno
nemal si ukazovat ze mas skalare s tercovcami teras si ta podaju.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 18:43 parazit – Re: denoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 18:39 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
No vrozena vada a napadeni parazitem je trosku rozdil.Ta ryba na fotce to je ta co ma bejt nemocna ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 18:08 denoo – Re: Dahak
Fotka k příspěvku to mas tak, kazdy hovori inak, a potom vyber si. Ja uz som pocul aj od skusenych tolko verzii, a dost sa lisili. Aj tak si myslim ze dost zalezi aj na tom akeho diskusa kupis od akeho chovatela. Podla mna to je tak, ako ked sa narodi dieta s chorobou uz od narodenia napr na srdce, zomre kedy kolvek aj ked sa o neho staras. Osobne si myslim ze kvalitna voda pravidelne menena,teplota a dobra strava s dostatocnym priestorom pre rybky staci na diskusa, ak ma dobry odchov. To je moj nazor.
Akurat nechapem preco vyzeraju tie moje diskus ze su chore, mne sa to vobec nezda.
Inak keby som zacinal este raz, tak by som troska inak dal rybky, urcite by som dal neonky, diskus.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 17:07 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
Skalar muze bejt nositel parazitu ktery on bez problemu zvlada ale tercovec na ne trpi a nasledne hyne.Spousta lidi rika ze to neni problem az do doby kdy o tercovce prijdou.To ze jsi je videl nekde v akvaristice v jedne nadrzi svedci o tom ze to provozuje nejakej blb kterymu jde jen o kseft a nebo tomu nerozumi.Mas terce se skalarama a navic je krmis nitenkama to jsou dve nejhorsi veci ktery jim muzes udelat.Je to casovana bomba ktera u tebe uz pravdepodone explodovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 12:31 denoo – Re:
preco skalar? Su spolu od zalozenia, a absolutne sa ignoruju, a napr aj v akvaristikach ich vidavam spolu, vela ludi aj povedalo ze to neni problem , inak ten entizol uz mam, dala mi ho v lekarni aj bez predpisu :) , dnes zmeram no2 a ph vody a uvidime co dalej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 09:03 Muž Sid [6634] - Rostliny
To je neštěstí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 08:43 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: denoo
No vida jak pomohl obrazek.Mame tu pravdepodobnou pricinu nemoci skalar s tercovcem v jednom akva.Pokud chces koupit entizol musis jit na veterinu.Entizol neni primarne urcenej pro ryby takze ho dostanes jen na veterine nebo kdyz ti ho predepise tvoje doktorka.Tremazol kterej ti nabizeli je na zabrocervy takze jsi udelal dobre ze jsi ho nevzal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 07:19 denoo – Re: Romy
Fotka k příspěvku rybicky mam asi rok necely,mal som dako 112l akvarium iba,asi 4 mesiace,potom som sa rozhodol dat vacsie na 200l, to mam asi 4 mesiace teraz zalozene, este mi v nom ani jedna rybka neochorela od kedy ho mam, az na toho blue diamond teraz. Zakladal som akvarium ako sa ma, tyzden bez rybiciek,prisadu na zaklad akvaria atd. Skusim zmerat parametre vody a napisem, teplota je teraz uz stale 29,5 cca.Este som nedal lieciva, bol som vcera v jednom obchode, a tam nemali entizol ako mi doporucuju tu,mali tam len od Sery tranozol asi ci co, ale to som nebral, dnes hadam pojdem pozret do druheho mesta ci nemaju ten entizol.Potom ho hned dam. Vodu zacnem teraz hadam trosku castejsie po troche menit. Akurat co som chcel dat este neonky , ale tie hned zabili ako som tam pustil hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2008 00:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Stále jste nenapsal,jak dlouho(nejspíše ten rok) a s jakými parametry vody nádrž funguje.Jaké léčiva jste zavedl a v jakém poměru.
,, teraz neviem co spravit,"záleží jen na vás,co jste se dočetl a jak s tím naložíte.Každopádně bych ryby nejprve léčil,a pak krmil...
Možná kdybyste poskytl foto,budeme vědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2008 17:06 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Já také krmím granulátem od Sery.Nejlepší je učit ryby od malička,pokud nejsou zvyklé dospělé ryby,je nejlepší dávat granule ráno,když jsou nejhladovější,nebo je přimíchávat k normální stravě.Měly by si zvyknout.Vločky bych nedával.Něco o krmení jsem sepsal tady:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-87
V první řadě byste měl ale léčit,ne se ptát na krmení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2008 15:02 denoo – Re: Romy
teraz neviem co spravit, ako mam postupovat teda ked ich chcem naucit hlavne na discus granule original? vlocky asi nebudu. Casom myslite ze by zacali jest aj tie granule ked budu hladny???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2008 16:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: denoo
Tak v první řadě je 7 disků na 200 l akvárko dost,a ještě tam nejsou sami.Už to,je nejlepší způsob,jak přijít k nemoci,vzhledem k tomu,že jsou ryby v neustálém stresu,protože nemají dostatek prostoru.
Podle toho,co popisujete,by se s největší pravděpodobností jednalo o vnitřní parazity.Nevěřím,že,,dnes změnil barvu".Terčovec je ryba,která dává dost dopředu vědět,že jí něco chybí.Pokud jste krmil stravou jednotvárnou,a ještě k tomu pouze nitěnkami(patentkami),tak se nedivte,že to takto dopadlo.Během pár dní také nezhubl,je to dlouhodobá záležitost.
Nejlepší bude,když přeléčíte celou nádrž na vnitřní parazity(Entizol,Flubenol,Flagellol),budete pozorovat výkaly,zda nejsou bílé a budete po dobu léčení krmit bez masové vložky.Do granulí se nechce žádné rybě,ale časem si zvyknou.
Co se týče léčby danými léčivy,nebo stravy terčovců,je zde mnoho informací,ktaré si při troše snahy najdete sám.Myslím si,že blue diamonda už nezachráníte,ale u ostatních ryb by se to mohlo ještě povést.
Jak dlouho nádrž funguje?
Jinak nitěnky vůbec,a patentky s citem.
Hodně štěstí Roman Špeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2008 15:34 Muž Yirka [9126] – Re: denoo
Nitěnky a patentky jsou dost rozdílná krmiva. Přírodní nitěnky nepovažuji bez speciální očisty za příliš vhodné krmivo. Vzhledem k místům výskytu mohou být nositeli nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2008 15:32 denoo – Choroba diskusa
Zdravim Vas, chovam discuse asi rok, mam 200l akvarko , teplotu 29 stupnov, a 7 diskusov, a dake mensie rybicky s nimi. Ale teraz mi ochorel discus blue diamond, behom par dni strasne schudol , hlavne na brusku, a dnes zmenil farbu skor do cierna a okolo zadnej plutvy taky priesvitny flak. DOteraz sa mi zdal zivy a zdravy, jedol pekne, skoro vsetko co sa dalo, vsimol som si akurat na supinach, mal take male bodky hnede, ako ked ma lienka cierne bodky, on mal take hnede. Ale teraz zrazu nieco chytil, a dnes som ho radsej uz vylovil , uz plaval akurat tak na jednu plutvu. Krmim ich casto zivymi nitenkami(patentkami) ktore im vsetkym velmi chutia. Vraj ale toto neni dobre a mal by som zmenit stravu na granule discus,tie aj davam sem tam, ale tie az tak nejedia,zjedia , vypluju, a tak asi moc tvrde granule. Ide mi o to, aby sa toto nestalo dalsim discusom,ak to uz nedostali, co bude teraz najlepsie spravit?? ake liecivo ? dik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2008 20:53 Žena Laduschka [120] – Re: Dahak
jo, to nic, to je zase haluz, zaměnila jsem si anciky za gibicepse.. no nic, tak s těmahle breberama zkušenosti fakt nemám, tak to chce asi fakt vypozorovat, či zrovna vyhodit.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2008 17:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Laduschka
Anciky tam mam taky jak obycejny tak zlaty a od tech to neni delal mi to jen gibik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2008 17:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Laduschka
Tím krunýřovcem byl myšlen Pterygoplichthys gibbiceps-Krunýřovec síťovaný,mně to parchant někdy dělá také.Může to být i odření od dekorací v akva,stačí,aby se rybka lekla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2008 17:15 Žena Laduschka [120] – Re: Dahak
no nevim... krunýřovce mám v akva s terčema 3,a doteď nic (ťuk ťuk ťuk..), spálení všech by bylo možný, když by se třeba něčeho lekly a schovávaly se v nějakým rohu, kde by třeba bylo i topení.. jinak mě napadá jen to odření, ty mý blbky jsou taky občas fajn sedřený... stane se.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2008 03:03 Muž Epameinondas [10] – re
Děkuju moc všem, mrknu na to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 23:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Laduschka
Od topeni to nebude to vypada mnohem hur a sance ze nato ze maj vsichni je dost mala :)Miro ma pravdu.Mel jsem tyhle fleky na tercich kdyz byl u nich gibiceps takze musel do sveta.Snazil se na nich vozit jak stitovec na zralocich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 22:25 miro03 – Re: Epameinondas
Kedže Dahak,položil dobrú pripomienku,kolegovia radia a sám bi som nič iné nerobil tak sa len pripájam k ostatným s radou.Vypozoruj či ten krunýžovec nie je páchatelom.Sám som dal preč s tohoto důvodu gibicepsi,ked som zisitl že sa prisávajú na telo terčovca. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 21:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Připadá mě to jako odřenina,měl jsem to u jednoho také a měl to od lávového kamene,tak šel šutr ven ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 21:29 Žena Laduschka [120]
napadá mě spálenina od topení, ale těžko říct, nic moc na těch fotkách není vidět, nebo jestli se něčeho nelekli a neodřeli se o štěrk.. to je tak jediný, co mě zrovna napadá... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 20:49 Muž Epameinondas [10]
Krunýřovce mám a velkého, je fakt že se občas schovávájí spolu aji s ním v malém prostoru pod filtrem, tak je to víc než pravděpodobné. Žerou jako diví, pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 19:42 Muž Kolco [57]
Kurnik,mně to taky připadá jako odřenina,taky dospělé přísavky thajské tohle mohou udělat.Já bych zatím vyměnil část vody a zvedl teplotu o 2 - 3 stupně.Samozřejmě ryby pozorovat,jestli to nebude víc zanícený,nebo zaplísněný.Myslím že na léky je zatím brzo.Žerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 18:05 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Epameinondas
Nemas v akva krunyrovce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 16:57 Muž Epameinondas [10] – Re
Prosím o rady, mají to tak druhý den, chtěl bych to podchytit co nejdříve, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 16:57 Muž Epameinondas [10] – Foto 3
Fotka k příspěvku Přikládám foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 16:55 Muž Epameinondas [10] – Foto 2
Fotka k příspěvku Přikládám foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 16:55 Muž Epameinondas [10] – Foto 1
Fotka k příspěvku Přikládám foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 16:29 miro03 – Re: Epameinondas
Chcelo bi to fotku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2008 15:41 Muž Epameinondas [10] – Skvrny na Terčovcích
Ahoj, dnes jsem objevil na svých terčovcích menší skvrny na těle blíže k ocasu, něco jako kdyby trochu prosvítali nebo měli na sobě takovou menší skvrnku do hněda. Mají to 3 ryby ze 4. Jedná se o nějakou nemoc ? Dříve to neměli :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2008 08:27 ARES
Ještě vodu měním co třetí den čtvrtinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2008 08:26 ARES
krmím ted jen granulema od sery,teplota je 31 na kolik mám zvednout?maličké dírky po hlavě má.Ještě jedna otázka mám v nádrži společně s tímto dalších 6 terčovců kdyby došlo na léčbu mám ho dát zvlášt nebo léčit všechny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 22:39 Lulan – Re: ARES
Mno...pokud nemas mikroskop,tezko neco poznas...Tremazol je dobrej na hadatka ale ne na Hexamitu ci Spironucleus....takze...podivej se hodne zblizka na tu rybu a jestli uvidis v hlave male dirky nepravidelne rozesete(nemyslim nosni rirky), je tmavsi nez normalne, tak je to nejspis Hexamita ci Spironucleus a pokud tam nejsou a ryba se nestrani ostatnich,muze to byt nematoda ci tasemnice..Ale neplati to na 100 % ..!!!.Jiny zpusob jak to rozeznat nevim....Kazdopadne bych radsi nejdriv jenom zvednul tu teplotu a sledoval krmeni....pokud se to spravi samo,bude to super,alepokud bude zrat cim dal min a pak zacne potravu vyplivovat zpatky,zacal bych s lecbou ....good luck
PS: nekrm zivym ale jenom dietnima granulema ci spenatem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 17:10 tercovec5
Čím krmíš?Jakou máš teplotu a jak často měníš vodu?Než začneš lít do akvárka kdejaké léčivo,zkus napřed trochu zvednout teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 15:17 ARES
Ty vykaly tam zustavaji jsou hnede a jestli myslite ne dlouhe ale jakoby sisticky spojene v pouzdre pak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 15:08 ARES
Zere ale břicho se mu neplni,nema bricho propadle dovnitr ale spise ze stran stlačene.Kdybych lecil na vnitřní parazity mohu použít esha 2000 nebo tremazol jen to mam doma a ikdyby to nebyli vnitřní paraziti neublizi mu zbytecna lečba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 14:06 miro03 – Re: ARES
Musím len naprosto súhlasit s Lulanom.Aj fotka nič nenapovedá.Jednak je terčovec špatne vyfotený. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2008 13:27 Lulan – Re: ARES
Podle me si odporuje aby zral normalne a pritom mel propadle bricho..Zrat normalne znamena ze vidite jak se mu bricho zaplni....Pokud zere ale nedokaze si naplnit bricho tak je urcite neco spatne a tipoval bych vnitrni parazity...Ty vykaly se ve vode do hodiny rozpadnou a nebo ti tam zustavaji dlouhou dobu takove slizke sisticky ??(fakt nevim jak ty slizky h**** jinak pojmenovat:)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=3451