Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:56 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
Já bych je zkusil ještě jednou přeléčit a asi od středy do soboty a potom bych zkusil týden měnit každý den tak 10-12%vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:45 Muž LANOUR [55] – zabrohlisti
Tak po lecbe cyprinopurem,lecba od patku do nedele,kazdy den jsem podaval davku leciva dnes opet dychaji 4ks na jednu zabru tak ja uz nevim,ryby nezerou,vubec nemaji zajem o granule,kterymi je i predchozi majitel krmil.Muze nekdo poradit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 01:07 vikino Re: LANOUR
Hm, neliecil by som hned tesne po sebe inym liecivom, nechal by som tomu urcity odstup. Ale ak si po tremazole pouzil aktivne uhlie, tak moze byt. To ze ryba dycha na jednu ziabru, nemusi hned znamenat ziabrohlistu. Moze tam len nieco mat, nejaku smet, ci take nieco a tym sa jej tvori viac hlienu a ziabra sa akoby "prilepi". A ak tam aj tu motolicu mala a ty si to preliecil tremazolom, zvysena tvorba hlienu na ziabre moze nejaku dobu este trvat a tak ju moze mat este prilepenu. Proste prilepena ziabra nemusi byt hned ziabrohlista a netreba hned za kazdu cenu nasadzovat liecivo.
Ryby mas v akva len kratku dobu, ale zase na druhej strane po takom case by si uz mohli co to zobnut aj z podavanej stravy.
Discus je naladova ryba, aj u mna v chovnicke, ked prelovim rybu z jedneho akva do ineho, tak sa so mnou par dni "nebavi" ;-)
To ake mas ryby, odkial, ci boli po privezeni v karantene a urobeny spravny proces na aklimatizaciu, je ina tema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 18:46 Muž LANOUR [55] – zabrohlisti
Tak ve stredu jsem prelecil opet zabrohlisti tremazolem a dnes opet 3 ryby na jednu zabru,tak jsem dnes dal cyprinopur tak doufam ze to uz pomuze.Jinak zatim zadny zakal vody,ryby jsou v pohode plavou,ale od ty doby co jsem je privezl(19.1) tak nezerou nebo zerou kytky nevypadaji pohuble nejsou tmavim tak ja nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 09:37 vikino Re: LANOUR
JJ, snake skin leopard su kralmi medzi kralmi :-) dik.
To aky ma cyprinopur ucinok na bezstavovce a rastliny netusim, nemam skusenost.
To co popisujes s liecbou tremazolom sa mi stavalo ked som liecil chloraminom T. Vzdy sa im to zrychlene dychanie vratilo, aj ked som liecil aj 4x po sebe. Vzdy na par dni (3-4) boli OK a potom znova. Az som zacal pochybovat ci je to sposobene naozaj motolocami na ziabrach. Ono fakt, ked sa to nediagnostikuje ako sa ma - microskopom, tak je to strielanie od brucha... Ten cyprinopur ma aspon sirsi zaber, okrem ucinku na ziabrohlisty, nici aj bakterie, tak uvidis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 19:29 Muž LANOUR [55] Re: vikino
Ja dnes lecim po 3 tremazolem behem 14 dni vzdy je to jeden dva dny dobry a pak vidim jak 3 disky dychaji na jednu zabru,zitra mi ma prijit ten cyprinopur.Tak uvidim jak dopadne tahle lecba mam dost zarostly akva,ten cyprinopur snekum a kytkam nic nedela???Jinak hezky stranky,snake skin luxus palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 19:06 vikino Re: LANOUR
Ak sa pytas mna, tak terce su zatial skoro v takom istom stave ako pred liecbou, stale sa mi zda zrychlene dychanie, no ten jeden ks co dychal len na jednu ziabru, uz dycha na obe. Voda je mierne zakalena, dnes som pridal 3-tiu davku treti den a zajtra im vymenim cast vody.
Je to urcite ine ako ked som liecil v akva s vodou, ktora prechadzala velkym bio filtrom. V tej vode bolo velke mnozstvo nitrifikacnych bakterii a cyprinopur ich vsetky zabil, takze preto ten velky zakal. Treba ale podotknut, ze tento zakal aj samotny cyprinopur tercovce znasaju bez problemov.
Tu v tomto akva s vodou ktora nepresla bio filtrom, bol sice zakal po prvom pridani cyprinopuru, no nie az taky vyrazny, teraz treti den by som povedal, ze uz skoro ziadny. . . Zajtra im vymenim vodu a uvidim ako na tom budu s dychanim... Su to dva mlade pary, jeden leopard snake skin a druhy cisty green red spotted. Samci zatial neoplodnuju samiciam ikry, ale pozieraju.... ale zo skusenosti uz viem, ze to nie je ziadna tragedia, casom sa to spravi... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 18:59 Muž LANOUR [55]
tak jak si dopadl se zakalem vody???A co terci?Ja budu zitra lecit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 19:02 vikino Re: smidakkuba
Možno ten štrk v kvetináči Ti to udrží bez zakalenia vody. Ani mne to do hlavy nelezie, nie to že mne sa zakalí, ale že Tebe nie... :-) Aj podľa popisu, cyprinopur zabíja aj bakterie, teda aj nitrifikačné baktérie....hm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:11 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: vikino
Mi cyprinopur zabral vždy tak do 30 hodin ale většinou bylo vidět mírné zlepšení už po 2 hodinách co byl v nádrži Nicméně spíš mi neleze do hlavy to zakalení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:07 vikino Re: smidakkuba
To sa snazim zistit, preco sa mi voda zakali po cyprinopure. Ja som tu druhu davku dnes dal, no voda je zakalena. Tiez to akvarko bolo zabehane, teda filter a voda starsia s pravidelnym odkalovanim a dopustanim takej istej vody novej, no s rovnakymi parametrami. Ryby su tmave a zrychlene dychaju... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:34 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: vikino
DObře teda. Zrovna ted léčím cyprinopurem jelikož jsem v pátek dovezl nové ryby. Je to nádrž 100x50x45výška.Voda je cca 150mikro a PH kolem 6,5. FIltrace čerpadlo atman 201 s naraženým biomolitanem. V akvárku je kužel na výtěry a kytka v květináči se štěrkem. Akva je zaběhlé. V pátek jsem dal první dávku naprosto v pohodě, včera jsem ještě dal druhou dávku. Ryby jsou naprosto v pohodě tak samo akvárko. Žádný zákal se neobjevil a od minulé středy jsem nevyměnil ani kapku vody jen doplnil léčivo a voda je v pohodě. Tak nevím v čem je problém u tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 14:44 Muž LANOUR [55]
taktez by me to zajimalo ma me ve ctvrtek prijit cyprinopur. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 11:57 vikino Re: smidakkuba
Zdravim, tak mi to teda nedalo, ked kuba stale pise ako je ciprinopur paradny na ziabrohlisty a nie je potrebne po aplikacii menit vodu. To, ze sa mi voda zakalila uhynom nitrifikacnych bakterii v akvariu odstaveneho od vonkajsieho maxi bio filtra, som prikladal velkemu mnozstvu nitrifikacnych bakterii vo vode.
Tak som to skusil v akvariu s vodou, ktora nepresla tymto filtrom. V akvariu je len jeden molitanovy filter a voda o 110 µS s pH 6,2. Su v nom dva pary tercovcov, ktore zrychlene dychali a jeden kusok mal aj prilepenu jednu ziabru, takze som nasadil ciprinopur 1. den. Na druhy den voda mierne zakalena. Dnes by som mal znova pridat davku cyprinopuru, no mam obavy, ze sa zakal este zvacsi.
Preto by som poprosil Kubu, aby popisal zariadenie toho akva kde aplikuje ciprinopur a voda sa mu nezakali. Aky je tam filter, aka voda, ako je zariadene akva, ci bez dna ci zo strkom a pod. Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:26 Muž LANOUR [55]
ok diky uz jsem se bal ze po zabrakach nejaka infekce nebo plisen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:03 smidakkuba Re: LANOUR
Ta ryba se o něco odřela nebo se servali. U mých pigeonů se to vyskytovalo v období párování kdy byli velmi agresivní zvláště když soupeřili dva páry o jeden kužel. Pokud je dobrá voda tak se mu to zpraví samo kdyžtak jen více měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 16:52 Muž LANOUR [55] – poradi nekdo co to je???
Fotka k příspěvku na kuzi jakoby vytrhane supiny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:38 Muž LANOUR [55]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:37 Muž LANOUR [55]
jeste jedna fotka snad to je videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 12:36 Muž LANOUR [55] Re: smidakkuba
Fotka k příspěvku Ahoj tak ciprinopur jsem obednal,ale ryby jsou v pohode dychaj na obe jen jsem si vsiml na kuzu jakoby vytrhane supiny tady par fotek nevis co to je???jak postupovat?Maji to 2 tyrkysy
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 02:47 Muž LANOUR [55]
uz jdem zjistil zkusim ho,snad zabere.Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 02:25 Muž LANOUR [55]
dik kde sezenu ten cyprinopur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 20:27 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: LANOUR
Nejlepší na žabráky je cyprinopur.Dlouho jsem používal chloramin a nevěřil že by byl cyprinopur tak účinný. No jednou jsem ho zkusil a nedám na něj dopustit. Vždy po příjezdu nových ryb jim to přidám do akva a nemusím potom ani měnit vodu apod. Takže mám jistotu zdraví ryb a nemusím se hned zaobírat výměnou 3/4 vody jako u chloraminu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:36 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Romy
Tak to já mám opačnou zkušenost,Tremazolem jsem si přiotrávil samce briliant tyrkyse.Byl bych v tomto případě opatrný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 18:36 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: LANOUR
Jestli jsi léčil v zarostlé nádrži,není divu,že léčivo nezabralo.Rostliny absorbují poměrně velkou část léčiva,bývá zvykem,v nádržích s rostlinami navýšit léčivo zhruba o 50%,ale navýšení se řídí odhadem,je to podle množství rostlin v nádrži.Výhoda je,že Tremazolem se nedá předávkovat,jen to víc stojí.
Já jsem neúčinnost nezaznamenal,nevím,jak ostatní,ale možná bych bral v potaz i rezistenci na léčivo při časté léčbě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:27 Muž LANOUR [55] – Tremazol nezabral
Dobry vecer ma nedko zkusenoti ze mu tremazol nezabral??prelecil jsem ve ctvrtek druhy den opet 3 ryby dychaly na jednu zabru<Vcera znovu prelecil tremazolem a dnes znovu 2 dychaji na jednu diky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:16 Muž NIKO [527] Re: rriki
Tohle já vím.Pak je zajímavé,že mne to ve dvou akváriích za dva roky nepotkalo.Správná údržba???"Je to možné" jsem odpovídal na to,že 10% vody měním každý den a možná to dělám sám,že jsem asi jeden z mála i když mi to nebylo doporučováno. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 18:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: NIKO
Je to ,protože vajíčka ,cysty nemocí jsou rozeseta po celé nádrži a to milionech kusů a nejvíce se drží v takovém jemném šlemu na skle v písku na rostlinách no všude a jsou jím dokonale chráněny.Pouhá výměna vody úplně nestačí, oproti tomu holému akva s gibošem ,který jezdí a výří čistí a s jemnou filtrací je údržba mnohem snažší.Apokud se zadaří ve staré vodě tak se žábrohlísti najednou tak rozmnoží ,že je hotovo a nemusí to být několik dnů oni to umí do 36 hodin.Terčovci jsou ryby klidně plující a dostatečně velkou plochou a žábrohlísti se velice dobře přichytávají.Pokud je dobrá udržba tak to jde i v zarostlé nádrži ale těch co to dokáží moc není ,spíš stím každý bojuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:43 Muž NIKO [527] Re: LANOUR
Je to možné,někteří mi to nedoporučovali!!!Ale za dva roky(možná déle,už nevím kdy jsem si je pořídil),jsem neměl žádný problém :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 16:38 Muž LANOUR [55] – Re: NIKO
To jsi jeden z mala,(hodne mala) v palec palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.01.2013 16:12 Muž NIKO [527] Re: LANOUR
Já,každý den 10% a už dva roky ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:20 Muž LANOUR [55]
Sorry preklep melo tam byt tyden.Kazdy den nemeni asi nikdo kdo ma doma okrasny akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:18 Tester Re: Ivoš
Taky se tomu přikláním, absolvoval jsem něco podobného. Ikdyž jsem měl koupené disky týden v karanténě, jakmile jsem je dal do akva k původním, jeden starý marlboro OK, ale zbytek blue tyrkys do rána ztmavlo, začali se naklánět, dýchali normálně, ale postupně přestali hýbat ploutvičkami u žaber a lehali. Řešení - okamžitě z akva ven do karantény, Sera Omnipur dle návodu, po třech dnech zlepšení, po týdnu OK, po dalším týdnu dány zpět do akva (zatím rovněž přeléčeno Omnipurem). už nikdy nedám nové terčovce ke starým bez preventivního přeléčení omnipurem nebo tremazolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 15:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: LANOUR
LANOUR napsal: Otrava cim?Vodu menil kazdy den skoro.Ted pri lecbe costapurem taky kazdy den.Proc vcera vecer noprmalne plavyly a rano lezej?Dekuji za vas cas,jsem rad ze nejde o moje ryby

LANOUR napsal: zaprisah se mi ze meni vodu kazdy tyden ale ja u toho nejsem.


Nejdřív mění vodu skoro každý den, teď už každý týden, a když si problému všimne až když ryby leží a prohlásí že problém vyvstal během pár hodin. Tak jen zopakuji že je to blb co ani není schopen podat pravdivé informace, které by pomohli určit diagnózu tone Nezlob se na mě ale už ani nevěřím tomu co píšeš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 14:55 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LANOUR
No a tím jsi stanovil finální diagnózu -žábrohlísti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 14:52 Muž riso [129] - CichlidyRe: LANOUR
muj nazor je asi takovy: urcite je hodne lidi co maji zarostlou nadrz a v ni placky bez problemu, ale mnohem jednodussi je mit placky bez rostlin. Na krase akvaria to urcite neubere a nemas tolik problemu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 14:38 Muž LANOUR [55]
Ahoj tak nadavkoval tremazol vcera co jsem mu dal po 6 hodinach vymenil 80 procent vody a poslal foto ryby polavou odeslo 6ks,zaprisah se mi ze meni vodu kazdy tyden ale ja u toho nejsem.Kazdopadne bude dobry kdyz to po tydnu znovu preleci tremazolem mam pravdu?Ty 2 pigeoni privezl v nedeli 13 z burzy na pankraci.Je to blby takhle resit mam info od nej,uz jsem mu rikal at si zalozi profil tady pak se z toho da vycist vic,ale taky si myslim kdyz jsem ty ryby videl ze to neni mozny aby takhle behem 12 hodin sel do kytek 16cm diskus.Diky za reakce.Jinak nevim co s tim souvisi zarostla nadrz koukni do meho profilu byla to dzungle a nemel jsem s diskama problem.hnojim,co2 a RYBY JSOU UPLNE V KLIDU.A myslim ze nejsem sam kdo ma zarostlou nadrz a v ni placky bez problemu,jasny ze kdyz nemenis vodu a nestaras se je to v p....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 14:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Bob66
Já si myslím, že ty fotky jsou udělaný tak 4.-6.poté, co byly do nádrže přidaný nový ryby a rozjeli se žábrohlísti. Kdo to jednou zažil, ten už to nezapomene sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 12:29 R Muž romant [27987] Re: Bob66
Musíš uznat, že ta ryba na fotce č.2 je přesně ta v tom pokročilejším stádiu, prostě je to celý divný a naše podezření o těch nepravdách se budou zakládat na pravdě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 11:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rriki
rriki napsal: Kluci už podle fotky jsou to žábrohlíst a stará voda,klasika u zarostlých nádrží a neměnění vody


Pokud máš pravdu, tak by to muselo být poslední stádium a dodané informace jsou buď lživé nebo je majitel totální blb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 08:47 Muž NIKO [527] Re: rriki
Není to klasika zarostlých nádrží,ale neměnění vody. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 07:43 mapo8278 Re: LANOUR
Novi tercovci? Byli v karantene nez je dal do nadrze k ostatnim? Jak dlouho pote co ty nove ryby dal do nadrze se objevily problemy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 00:35 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Romy
Kluci už podle fotky jsou to žábrohlíst a stará voda,klasika u zarostlých nádrží a neměnění vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:49 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Bob66
Bob66 napsal: Pokud je bude léčit na něco co nemají, tak to léčivo jen ještě víc zatíží jejich oslabený organizmus ;-)
Proto jsem psal,že jestli jedou ryby na obě žabry,není léčba na žabrohlísta relevantní...Možná jsme si jen nerozuměli,,nebo nakonec rozuměli...Ano,zbytečná léčba organismus ryb oslabí,když nevím co léčím, a jak,je to průser...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:10 Muž LANOUR [55] – VRELE DIKY
Ja dekuji a doufam ze osobne tyto rady nebudu potrebovat at vsem plavou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Romy
Pokud je bude léčit na něco co nemají, tak to léčivo jen ještě víc zatíží jejich oslabený organizmus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:05 R Muž romant [27987] – Pro: Bob66, Romy
Díky chlapci za rozbor a pomoc, snad si z toho kolega kolegy vybere to správný řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:04 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Bob66
Bob66 napsal: Romy napsal: Jestli jedou ryby na obě žabry,je léčba na žabrohlísty bezpředmětná...



palec A ještě víc ty ryby zatíží X-)


Norberte,tomu moc nerozumím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:03 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Bob66
Asi tak,maximálně přidat protiplísňová léčiva,třeba Akriflavin,a čekat.Měnit vodu,a nemíchat léčiva,což mám také podezření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 22:00 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Romy
Romy napsal: Jestli jedou ryby na obě žabry,je léčba na žabrohlísty bezpředmětná...



palec A ještě víc ty ryby zatíží X-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1301