Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:20 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:19 Marketa Re: Dahak
Fotka k příspěvku Ahoj, tak stale provadim vodni terapii, jak jste mi radili, ale zda se mi, ze to vubec nezabira, vubec se nezlepsuji, dychaji u hladiny, otiraji se o rostliny a obcas se jako kdyby tak otresou, trepou celym telem. Vodu nemam kristalove cistou, jako by tam neco plavalo nejake mikroorganismy ci co, vypada to jako kdyby prach ve vode. Od uterka jsem uz 3x vymenila tech 30% vody. Posilam fotky. Jo jeste jsem ve filtru nasla nejakou hnusnou zizalku, nebo co to je. Jsem z toho nestastna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 19:06 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Nemělo by jim to nic udělat jen aby si menší terčovci dokázali urvat ale zas když jsou žraví tak to rvou jak diví takže bez problému můžeš dát víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:59 jano9999 – disk
inak srdco mi troska horsie drzalo po kope ked som daval do vody, tak teraz uvazujem o vacsej davke agaru do zmesi

www.discus.sk/…

ide o to, ze dam namiesto 4 polievkovych lyzic agaru , dam napriklad 5-6 , nemoze teda vacsia davka agaru nijak ublizit diskovy neskor .. ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:56 jano9999 – disk
bohuzial som mal spraveneho aj viac srdca od chovatela , a vsetko sa mi rozmrazilo, ide ma slahnut , no nic, vyhodim vsetko, a spravim srdca menej aby keby sa nieco udeje zas s mrazakom, vyhodil som co najmenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:41 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: jano9999
Jak už psali ostatní,lepší je vyhodit,než ryby otrávit...
A k tomu druhému...,nediv se,také si raději dáš řízek,než zemlbábu... ;-) no,a u ryb je to stejné,raději mají maso,než sušené.Granule je ideální dávat ráno,když jsou ryby nejhladovější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Ne je v pohodě ale granule dávej ráno kdy mají největší hlad.Moji taky radši mražené než granule a mám tu jednoho co se granulí netkne a jen mrážo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:32 jano9999 – disk
asi mate pravdu, radsej ich dam prec. A este jedna otazka, neviete niekto, ked mi zacne niektory disk proste zrat mrazene, ale granule mu prestanu chutit , a jednoducho ich len tak odzobava sem tam, predtym ich zral, ale teraz len hlavne to mrazene, deje sa taketo nieco normalne, alebo ma disk v sebe daky zdravotny problem ? aj ked na oko to na problem nevyzera..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:10 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Určitě vyhodit.My se ted začínáme pomalu stěhovat a mamka rozmrazovala lednici podařilo se že se rozmrazilo srdce.Asi 1kg směsi vše jsem to vyhodil a udělám znovu proti případné ceně léků je to pakatel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 14:20 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ví jen bůh, kolikrát to bylo zamraženo a rozmraženo než se to dostalo k tobě..další navíc bych vzhledem k ceně krmiva neriskoval a vyhodil to.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 12:23 jano9999 – disk
zdravim, chcem sa spytat, stala sa mi taka vec ze bol asi poldna vypnuty mrazak, teda pokazila sa ladnica, a ocividne boli nejaku hodinky rozmrznute mrazene artemie, je v takomto pripade lepsie to krmivo vyhodit alebo sa tomu nemoze nic stat? Artemie po granulach su krmivo ktore im chuti a davam im hlavne to z mrazeneho. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:24 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Marketa
Markéto ty si pořiď kapkové testy třeba od Rataje a pokračuj v té výměně vody.Nic víc se opravdu momentálně dělat nedá.Hlavně žádnou další chemii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:21 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Bob66
To bych taky tipoval.Všechny tyhle zaručeně neškodlivý chemie jsou obvykle slušný dryáky a když je ještě zkombinuješ je vymalováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Marketa
Tipl bych bakteriální původ, šílený mix chemie to udělá své hmm Hlavně už tam nic nelij pokud nevíš proč a měň vodu jak už ti poradily X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:46 Marketa Re: Deathbull
vzduchuji ted hodne, mam vzduchovadlo primo v komore filtru - v biomolitanu, bubliny se rozvomerne rozptyluji, minimum jich tak unika, navic mam rozstrikovaci tych primo nad hladinou vodu a voda po kapkach dopada na hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:33 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ty JBL papírky jsou sice z těch lepších, PH měří solidně stejně jako ostatní hodnoty...až na NO3. Měřil jsem prokazatelně velmi odlišné vzorky vody a výsledek 25mg/l. Ale ty moje jsou už možná staré...každopádně bych jim tak moc nevěřil. Já bych k té výměně vody ještě zavedl pořádné vzduchování, čert vem kytky když jde o ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:33 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Marketa
Jo a jak to máš s čištěním samotných filtračních médií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:31 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Marketa
To čerpadlo vytáhni na maximum.Proč si ho dávala na půl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:28 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku Chudak, muj nejhorsi tercak,sad s bilym okem, to se mu udelala za jeden den i silene ztmavl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:25 Marketa Re: Deathbull
Ahoj,



tak cerpadlo muze cerpat az 1000l litru za hodinu(www.spokojenypes.cz/…), ted je asi na pulce. Gastropex se nalil pred 3 dny, ti sneci jsou takovi ti pidi sneci, maji tak 2-4mm. Nevim kolik je pro tebe zamorene? To NO2 a NO3 je opravdu v poradku, merim testy JBL Easy Test, ktere jsou podle me kvalitni. Vidite na tech fotkach ty zamlzene oci a ty odstavajici skrele? Lepe se mi to nepodarilo vyfotit. Ted jsem delala znovu test PH 7,4-7,5, KH 8 stupnu, GH 12 stupnu, NO3 - 20mg/l (dle testu v norme), NO2- 0mg/P (dle testu v norme)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2011 19:03 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Mě by docela zajímalo, kdy se do akva nalil Gastropex a jestli nebylo akva šneky doslova zamořeno. Protože takhle kombinace je totální vražda, pokud najednou zdechne velké množství šneků, strašně rychle se zhorší kvalita vody. Pokud se zdechliny ještě k tomu nesbírají tak je z akva žumpa jedna dvě.

Osobně si myslím že časté výměny vody budou fungovat, pokud už nejsou ryby skutečně v posledním tažení. Také mě zajímá, čím jste měřila NO2 + NO3, protože nevěřím že tyhle hodnoty budou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Marketa
Podle mě je slabá filtrace 400L za hodinu na 450L akvárium je málo navíc nyní ten výkon bude okolo 300L.Chce to čerpadlo tak 800L/H.Jinak nemusíš plašit.Zažil jsem že se mi terč týden válel na dně a pak ze dne na den byl v klidu.Tohle co popisuješ se mi stalo nedávno u páru marlbor já blbec vyčistil filtr pod teoucí vodou čimž byla biologická rovnováha totálně v pytli dal jsem jim vodoléčbu dokud se to nedalo do normálu.Po týdnu bylo vše v klidu.Já pro jistotu dal ještě Uv lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:53 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:49 Marketa Re: RAP
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:45 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:44 Marketa Re: RAP
Ahoj,

tak maji po vymene 30% vody, ale nezda se mi, ze by jim to pomohlo. Mam strach, ze to bude nedodstatecne s tou vodou, aby mi nepomreli. Zda se mi, ze se zhorsuji. Jeden je v rostlinach a je nakloneny. Fotky zkusim pridat, ale nejde z nich moc videt. Jinak ja mam vlastni filtr - 5 komorovy( 3 komory - biomolitan), vykon cerpadla asi 400 litru za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 16:48 RAP Re: Dahak
Akvarium mam asi cca 450l cisty objem vody, 9 tercovcu (1 je jeste maly). + neonky a zbytek ti musí Markéta dopsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:12 R Muž Silent [5949] Re: smidakkuba
Pokud vím tak Sera Flagellol je účinný na většinu střevních bičíkovců i na jednobuněčné střevní parazity, funguje i při děrové nemoci a dokonce i na Piscinoodonium pillulare.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:09 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Zřejmě jen na ty, který jsou v popisu léčiva.Jiné asi ne, jinak by se tím Sera jistě pochlubila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Hojte mám otázku.Zabírá sera flagellol na všechny rody vnitřních parazitů nebo pouze na capilárie?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:00 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Marketa
Zkus je vyfotit a aby fotka byla co nejdetailnější a nejostřejší.Napiš nám i velikost akvária, počet ryb, čím filtruješ atd.Příště se zeptej rovnou tady určitě ti někdo poradí co a jak.Špatnou léčbou obvykle naděláš větší škodu, něž užitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:28 R Muž romant [27983] Re: Marketa
Případné další léčení bych neprováděl ve společenkém akváriu, ale v nějakém jiném separé prostoru, kde bude tzv. jedno co se stane s okolím případnou aplikací léčiv a ty použít přesně na správně diagnostikovanou chorobu, ale to předbíhám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:22 Marketa Re: romant
Ahoj Romanet, Rap, dobre, dam na vas, uz mam napustenou vodu, necham ji odstat nekolik hodin a vymenim 30%, cely tyden jak pisete, dam vedet, zda to pomaha. dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:06 R Muž romant [27983] Re: Marketa
Ten Preventin zahoď hodně daleko, ten je přesně na to, jak píše RAP "rozhození biologický rovnováhy". Připojuji se k jeho názoru na vodoléčbu. Denně bych měnil 30% objemu akvária po dobu týdne, vodu lehce odraženou, stačí několik hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:01 RAP Re: Marketa
Zatím bych tam nedával vůbec nic, jen měnil vodu.
Spatne dychaji, maji zakalene oci(bily povlak), odstavajici skrele - nekteri.
Tohle vypadá na rozhozenou biologickou rovnováhu byť jsou "parametry" v normě. Každá chemikálie nějakým způsobem zatěžuje organismus!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:38 Marketa Re: Marketa
Jeste uvazuji nad tim chloraminem T, bala jsem se poleptani, myslite, ze by ho slo pouzit, kdyz mam PH tak 7,3 a ne 7,5?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:36 RAP Re: Marketa
Osobně bych chemii pokud možno vynechal úplně. Jeden preparát škodit nemusí, ovšem kombinace 2 a více může mít fatální důsledky.
Výskyt většina řas indikuje zhoršení podmínek pro rostliny - změna kvality vody, osvětlení atd. Nárůst populace šneků může být důsledek překrmování. V podstatě řasy ani šneci nijak rybám neubližují.
Zatím bych měnil jen vodu spojenou s odkalením, dokud se vám nepodaří dostat z akvária co nejvíc předchozích chemikálií. Ideální by byla voda odstátá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:11 Marketa Re: RAP
Ahoj,

pardon byla to metylénová modř (preventin). Uvazuji, ze bych koupila Tetra Gyrotox, ten je taky na zabrohlisty a ten se mi podari u nas v hornbachu sehnat. No s rasou se snazime bojovat prirozene, zmenou parametru vody, ale je pravda, ze manzel uz tam jednou daval i nejake tablety na rasu - algostop (na cernou stetinkovou). Na ty sneky tam daval myslim gastropex. Pisou, ze neni skodlivy pro ryby a rostliny, ja to nerada vidim.. Manzel tvrdi, ze rasa a sneci jim taky neprospiva, takze jim bude jim bez ni.

Mam tedy nejdrive vymenit vodu a kolik? A pak az ten Tetra gyrotox? Nerada bych aby se mi zhorsili sad Akvarium mam asi cca 450l cisty objem vody, 9 tercovcu (1 je jeste maly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 10:58 RAP Re: Marketa
Malachitová je zeleň a ne modř, nespletla jste si to se skalicí?
Jak velké je akva a počet ryb? Jak bojujete s řasou a šneky?
Místo chemie měňte co nejčastěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 10:24 Marketa Nemoc
Ahoj, prosim poradte mi, moji tercovci jsou zase nemocni, pred tremi tydny jsem je lecila na zabrohlista (alespon tak jsem usoudila dle priznaku). Ted se zase drzeli stranou a nekteri meli zakalene oci. Poradili mi pridat sul, potom jeste malachytovou modr - jako prvni pomoc (nebo kdyby to byl bycikovec zhoubny - viz www.akvarijni.cz/…). Dnes jsou na tom jeste hure. Spatne dychaji, maji zakalene oci(bily povlak), odstavajici skrele - nekteri. Bude to zase zabrohlist? Proc se mi zase vratil? Uz jsem zoufala, nevim co s nimi mam delat. sad Pritom se tak snazim. Mam uz je nekolik let a drive nemocni vubec nebyli. Je pravda, ze ted trochu bojuji s rasou a sneky, ale z toho to snad neni. Parametry vody jsou v norme: NO3 a NO2 v norme, tvrdost GH tak 10stupnu - melo by byt ok, tvrdost KH 10 stupnu - OK, PH tak 7,3. Potrebuji neco co fakt zabere, a nebude to za 2 tydny nanovo. Teplotu mam ted 30 stupnu, vic mi zvysit nejde a to uz tam mam dve topitka na maximum(max. tam jde nastavit 32stupnu) (Navic s nimi chovam neonky, tak je nechci uplne zabit). Prosim poradte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:34 RAP Re: JuraS
Může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:09 JuraS
Může dostat terčovec infarkt ? Nebo šok který by ho zabil ? Vzrostlý dominantní samec, sice slepý jak poleno a nebo možná s vadou zraku nicméně bez viditelné vady včera ještě ukazoval kdo má "největšího pindíka v nádrži" a dnes ráno tuhej jak štolverka nicméně stále plný barvy. Bez nafouklého břicha, bez jakékoliv vady na kůži..prostě jako by dostal infarkt a nebo byl z něčeho štajf..jen bez dýchání..dloubal jsem do něj asi půl hodiny, zvažoval jsem elektrošok ale nakonec skončil v popelnici..byl ve velikosti, že by odpad na wc zablokoval...jen mě zajímá zda to mohl být infarkt, tak silný šok např za náhle rozsvíceného světla atd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 19:04 Muž Tomiino [43] Re: RAP
snizil jsem to tak o 0,40 kyselinou fosforecnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:39 RAP Re: Tomiino
Pokud to přešvihneš tak ano. Ani skokové snížení není dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:29 Muž Tomiino [43]
NO je v poradku.Ph jsme snizovali takze to muze byt z toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:13 RAP Re: Tom
Jáké parametry má voda, zejména NOčka? Nemusí jít nutně hned o nemoc, mohlo spadnout pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 17:16 Tom
Ahoj,na chovnem paru tercu se nam objevil bily zakal na ocich,poradi mi nekdo jak to zalecit a nejaky vhodny pripravek na to??dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 22:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jano9999
Pokud není napadení silné tak to stačí takto opakovat.Jinak pokud začal dýchat na obě tak se s tím vypořádá sám je možné že během příštích dvou týdnů se u něj objeví že bude pár hodin dýchat na jednu ale vesměs je zjevně v dobré kondici a vypořádá se sám.Jako podporu můžeš častěji měnit vodu a měl by být v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 21:54 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já na žábrohlísty používám TeraP od Aquar, dávkuje se jenom dvakrát, funguje spolehlivě. Nadávkuješ jednou,za 4 dny vyměníš polovinu vody, přidáš další léky a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 21:16 jano9999 Re: smidakkuba
takze teda staci mu 20 minut v kybli s liecivom , a takto 4 krat opakovat?

inak uz dycha normalne oboma ziabrami , nechapem
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1751