Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:07 R Muž romant [27987] Re: rriki
Vím, že je to hrana, ale nevíme čím je to měřený a už jsem obdobnou příhodu zažil se skalárama, do hodiny 200 kousků břichem vzhůru a amoniak tam byl naměřenej, ale můžu se mýlit, mě to prostě tak vychází.
Edit: Podle pokračující diskuse to bude vycházet na to překrmení. To, že jsem zmínil ten amoniak, to bylo i záměrně, neb se o něm traduje že bude zlobit až nad 7, ale jak se to motá kolem 7, tak je to vošajstlich, dokáže tam bejt, ne tolik, ale je tam a někdy to i stačí, aby zaúřadoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:04 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Romane,při pH 6,8? Já jsem myslel ,že je při pH nad 7 spíš k 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:02 R Muž romant [27987] Re: finnnp
NO2 to nebude, to bude amoniak, ten je ještě rychlejší a zákeřnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Ty jsou přežraný na mobilu jsem moc toho neviděl.Nejvíc se přežerou po patence ta jim jede,granulích ty v nich naboptnají a i po mražené artemce.Po tomhle mi nejvíc padali.
A když se nažerou tak začnou lapat po vzduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:57 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Jdi do detailů,nech si udělat třeba pitvu u odborníka,detainí rozbory vody někde v laboratoři-něco přece muselo být špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:45 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: finnnp
Nevím po jaké době je to foceno, ale všichni mají nafouklá břicha a vypouklé oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:45 finnnp Re: Priest
Ty ryby zdechly z hodiny na hodinu.Vodu měním denně 30 litrů.Akva holé jen filtr.Bublifuk.No2 po uhynu na nule.Ph 6.8.Prostě se to asi někdy stane.Asi před 15 lety mě vychcípala celá chovna během jednoho dne.Příčina nikdy nezjištěna.Asi špatnej futr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:11 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Měřil jsi NO2,PH?Já bych to tipoval na otravu dusitanama.Teda pokud jsi nekrmil něčím z čeho by se Ti rozjela bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 15:04 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Hmm, předpokládám klasickou holou nádrž, jenom z filtrem, což chce skoro denně odsávat zbytky potravy a výkaly, nepodceňovat kyslík. Může a je, jak jsi zažil, to bejt rychlý, ty ryby se prostě udusí N látkama který samy vyprodukují, nejsou tam spotřebitelé, takže měnit vodu, klidně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 14:55 finnnp Re: romant
200 L
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 14:45 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Jak je to akvo velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 14:42 finnnp Re: rriki
K žrádlu dostali svou normální dávku.Udušení také nevím.Mám všude z Terčovci ancíky.Jak na čištění tak i jako kontrolku na kyslík ve vodě.Jak kyslík klesne ancík okamžitě začne lítat pro vzduch k hladině......Teď do té nádrže dám tři stejně staré Terčíky co chcípli a uvidím co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 14:25 Muž rriki [818] - CichlidyRe: finnnp
Jsou dvě možnosti buď se přecpali,měli by břicha a nebo se udusili po na paní ni výjimečné ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:37 finnnp – Sebevražda
Fotka k příspěvku Tak mám další rébus.Ráno jsem nakrmil Terčíky asi 2 cm 80 kousků..Na žrádlo se vrhly jako vždy rázně a z chutí.Pak jsem odešel na dvě hodky z domu a po příchodu všechny KO.Po změření vody jsem žádnou abnormalitu nenašel.Padla jen jedna nádrž která je nejspodnější a tudíž se tam dostanou děti.Tak nevím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 11:24 finnnp Re: maikiss
Já viděl tu dekoraci.Tu já nemyslím.Já myslím to co je v Akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 11:22 Muž maikiss [4] Re: rriki
a čím by jsi přeléčil celou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 11:19 Muž maikiss [4] Re: rriki
věřím ti děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 11:17 Muž maikiss [4] Re: finnnp
zrnitost dna? podívej se pořádně to je kolem akva :-) to není ve vnitř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 00:03 Muž NIKO [527] Re: baletka
O tom tady nemedituji.Jen jsem doplnil,že né všechny rostliny to vydrží. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 23:17 Žena baletka [624] Re: NIKO
ACh jo... a co bude lepší? KDyž chcípne pár kryptošek (třeba) nebo ryby za par stovek či tisíc...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 23:05 Muž NIKO [527] Re: baletka
Čtyři stupně(32) problém u některých rostlin bývá-vlastní zkušenost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 22:07 Žena baletka [624] Re: NIKO
Pokud mu rostou při třiceti? Jelikož má terče, musí tam mít minimálně 28, takže na 32 určitě nebude problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:53 finnnp Re: rriki
Také mám takový pocit.Hlavně když vydím tu velikou zrnitost dna v prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2013 21:46 Muž rriki [818] - CichlidyRe: maikiss
Měň vodu je to sajrat ze starý kyselý vody a většinou ještě z měký ,žádný parazit to není,ale je to jen otázka času kdy propukne.A nevymešlej blbosti léčit v karanténě .Přece ho nevrátíš tam kde to chytil, bez změn .A věř mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:42 finnnp Re: romant
Jak jinak.20l akvárium 500g soli.Vykoupat 1 minutu a bylo by po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:37 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Teplo a sůl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:36 finnnp – Lečba
Já jsem zkoušel několikrát přeléčit celou nádrž z léčivy od Sery,ale nikdy jsem nic nevyléčil.Řadu let používám osvědčené a odzkoušené metody a myslím,že v dohledné době nic měnit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:19 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: maikiss
A co myslíš, že se stane, až toho sice vyléčeného, ale oslabeného chudáka vrátíš zpět do "jedové chýše". Teploty kolem 34°C většina ryb a rostlin (pokud ti rostou při 30) vydrží v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:10 Muž acik [416] Re: romant
hej neslovíčkařme tu,ale jo beru,měním na musííí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2013 20:01 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Teplotu bych vytáhnul až na 35°C,vůbec bych se toho nebál,nemáš co ztratit...Tohle na krupičku nevypadá,ale potřeba je opravdu přeléčit celou nádrž,ať už jsou to spóry plísní,nebo zárodky jakýchkoliv organismů,teplota je to jedinné,co ti může v danou chvíli pomoci.
Separe nádrž je sice dobrá,ale v případě nenakažlivých nemocí,ale seš si jistý???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:56 R Muž romant [27987] Re: acik
Mělo? Pokud člověk nechce, aby to byl nekonečnej příběh, tak Tvoje MĚLO měním na MUSÍ. a jsem stejného názoru jako kolega a taktéž již dnes asi po třetí doporučuji léčit na žábrohlísty, což tedy patří tazateli ze včerejška, ale on se ukáže jistě ještě někdo další a bude to potvrzeno, nebo vyvráceno. ;-)
Edit: Separé nádrž bych použil když si přinesu novou(vý) ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:52 Muž NIKO [527] Re: baletka
"Rostliny Ti při 32°C neodejdou"

Jak které ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:52 Muž acik [416] Re: maikiss
no jsem naprostý amater a nevím zda plácnu blbost,ale právě naopak si myslím,že by se mělo přeléčit celé akva zdůvodu možného napadení ostatních placek i když nejsou prozatím viditelně nemocné,chce to zlikvidovat vše... a hlavně bych měnil vodu denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:48 Muž Priest [325] - CichlidyRe: maikiss
Tak začni urychleně alespoň s výměnama vody.Ať už je to moribundus jaký chce,vsadím se že příčinou onemocnění bude právě ta voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:31 Žena baletka [624] Re: maikiss
Rostliny Ti při 32°C neodejdou, mám s tím osobní zkušenost. Nadávkovat léčivo jde, dávkují ho tu všichni, tak proč Ty bys nemohl? Sama jsem právě doléčila akva právě na vnitřní parazity - 480l, druhé 112l a karanténní nádrž - obě akva zarostlá. Stačí trochu si s tím pohrát. Kdybys chtěl pár rad, jak na to, napíšu Ti to v SZ. Jak psal Romant - jsi na dobré cestě o ryby přijít. O všechny. Rriki je chová už dost dlouho a ví, o čem mluví. I Romant. Tak si dej říct, ne ode mě, ale od nich.
edit: oba Ti napsali, že žábráci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2013 19:25 Muž maikiss [4] Re: romant
do ted nikdo nebyl schopný určit o jakou nemoc nebo parazita jde- tudíž není jednoduché přeléčit celé akva když nevím na co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:16 R Muž romant [27987] Re: maikiss
Ale takhle to bude dokolečka dokola až je postupně umoříš, tedy ty žábráci. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 19:14 Muž maikiss [4] Re: baletka
jojo to je sice pravda ale kdybych ji tam nechal bylo by daleko huř a navíc v akvarku bez rostlin šterku kořenů atd.. se dá lečit mnohem líp a efektivněji. Když máš velké akva jen z vodou filtry topením tak se dobře lečí celá nádrž
v zarostlém akva nemůžeš zvednout teplotu na 32 C odejdou ti rostliny jiné ryby které nejsou na tu teplotu zvykli, nejde přesně nadávkovat lečivo které pohltí filtr(filtr.nápně,dekorace kořeny atd.. atd.. je toho vic
nechci nic podcenit kontroluji i ostatní ryby
ale díky za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 14:04 R Muž romant [27987] Re: baletka
A u žábráků taky tak, taky tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 13:52 Žena baletka [624] Re: maikiss
Být Tebou, dám na radu rrikiho, pravděpodobně ví, o čem mluví. Když léčíš např. střevní parazity, taky léčíš celou nádrž a ne separé rybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 13:28 Muž maikiss [4] Re: rriki
proč by se neměla léčit v karantenní nádrži? kdybych ji nechal ve společné nádrži tak to chytly i ostatní ryby,ty jsou naštěstí v pohodě.
výměnu vody provádím každe 2 dny ale bez lečiv to nezmizi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 17:56 Muž rriki [818] - CichlidyRe: maikiss
Terčovci se neléčí v karanténí nádrži.Párkrát vyměn hodně vody pak přeleč žábrohlísty a taky si přeměř pH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 17:13 Muž maikiss [4] Re: maikiss
Fotka k příspěvku foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 14:08 Muž maikiss [4] Re: maikiss
Fotka k příspěvku foto 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 14:07 Muž maikiss [4] Re: maikiss
Fotka k příspěvku foto2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 14:06 Muž maikiss [4] – Prosím o radu - pomoc nemocný terčovec
Fotka k příspěvku Na terčovci asi 1.5 roku starém, se mi objevily tyto bílé tečky nebo spíš kuličky, už to bude asi 14dní. Rybu jsem dal do karanténní nádrže a teplotu zvedl na 32C. Začal jsem léčil od sery baktopurem nejprve 30min v 3lvody + 1tableta následně 1 tableta na 50l vody dle návodu. Lék viditelně nezabral a proto jsem použil sera costapur. zatím je to 3 den od použití costapuru ale mám obavy že se nic neděje.

Prosím o jakoukoliv radu .!!!!!!!!!

Děkuji

sad sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 06:51 Žena baletka [624] – Winky a terčovci
Uživatelko Winky, věř, že komentáře, které Ti tady kluci dali, nejsou ani trochu kruté, ani se do Tebe nenavážejí tolik, kolik to skutečně umějí! Ta ryba vypadá děsně a utratit rybu se prostě někdy musí, říká se tomu euthanasie, pokud o tom slově něco víš. Takže ne vražda, ale milosrdná smrt. Mohla bys sem dát fotku té ryby, jak "už je krásně světlá", což? Každý dělá chyby, to tady víme, já to třeba sama vím dobře a dostala jsem tu párkrát sprduňk, ale záleží taky na tom, jak se k nim postavíš. Lepší je přiznat a něco změnit, než dále tvrdošíjně trat na svém a pomalu vraždit i zbytek rybiček... Pokud Ti ten chovatel skutečně poradil, abys s rybami zacházela tak, jak zacházíš, zřejmě využil Tvé neznalosti a prostě potřeboval prodat ne úplně kvalitní ryby. Tak když už si nedáš poradit tentokrát, neudělej podobnou blbost příště. Zlom vaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: winky
winky napsala: Teploměr tam je zboku, teplota vody mezi 28-30 topítko uvnitř filtru. Opravdu mám načteno tak vím jakou potřebují teplotu, i hodnoty vody a ty neustále kontroluji. vše je jak má být.

Tak jsem si myslel, že už se neozvete...tak kdo je ten schvalovatel vašich akvaristických postupů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 16:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: winky
Vše je jak má být smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 16:29 finnnp Re: winky
Tak to se omlouvám.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=901