Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 17:16 Muž pivas [0] - Amerika
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v neděli sem si koupil 4 terčovce, v akváriu si zvykli celkem rychle ,ale poslední dva dny ztmavli a ukrývají se pod kořeny a spozoroval jsem bílé výkaly , zátím jěště žerou v pohodě, chtěl bych se zeptat jestli se jedná o bičíkovce? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 10:25 Muž riso [129] - CichlidyRe: Tomas23
Tomas23 napsal: Někdy dělají bobky ( takové miny co padají ke dnu neuvěřitelně rychle :-) )


Ty bobky budou spis drobne kaminky sezrane spolu s krmenim ze dna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:06 R Muž romant [27983] Re: Bob66
To je v 10 minutách, hned dvojí doporučení na výměnu vody. Inu děláš mě radost. :) Bylo to silnější než já, ale bojoval jsem s tím, fakt. :-D (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 22:04 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
OK, provedu tedy častěji výměny vody a uvidím... budu pozorovat a když se objeví nějaké příznaky tak začnu léčit...

každopádně díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Nemusely se mu líbit podmínky v nádrži, tak to dal nejevo zbarvením a chováním, pár výměn vody a měl by být zase v pořádku. Jen bych ho pozoroval jestli se neprojeví žábrohlíst, jak napsal už Romy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:55 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
a to tmavé oko může být také ještě z toho šoku ? je tedy pravda, že když plave po nádrži, tak začíná červenat...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.03.2012 21:52 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Tak to postačí jim ještě párkrát vyměnit část vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 21:48 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Romy
Ty žábrohlísty budu sledovat... zatím se nezdá, že by dýchali na jednu žábru víc nebo by se drželi u hladiny... spíš naopak začínají být více zvědavý a pohybovat se po akvárku. I když jsou ještě lakaví, ale to bude nejspíš opravdu způsobeno tím náhlým zvýšením ph. Nasypal jsem do nádrže totiž jedlou sodu a nedělal to nějak postupně po dávkách...

ty bílé výkaly byly jen když jsem si terčovce přinesl domu a nějaký čas nežral každopádně teď jsou již OK. Někdy dělají bobky ( takové miny co padají ke dnu neuvěřitelně rychle :-) ) jeden má takové ty co se rozsypávají jak jsem již psal a jiný zase takové tmavé delší.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 20:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomas23
Pokud příznaky napadení žabrohlísty přetrvávají,určitě přeléčit,i když chloraminT účinkuje víc,než dobře,ale pozor na rychlé zvýšení hodnoty pH,může přijít pH šok,a ryby na něj mohou padnout.I tak je to pro ně stres.Tremazol je šetrnější,je dobré ho mít po ruce.
Bílé výkaly mohou být i následek krmení tzv.bílou stravou,třeba krmení grindalem.Jestli se po běžném krmení výkaly upravily na,,normální"barvu,je vše v pořádku,jak jsem už psal.
U terčů nikdy nevíš,jak se zachovají,máš ryby,kterým nevadí házení z nádrže do nádrže,a naopak,přestavíš vázu u nádrže a je problém.Musíš si sám vychytat,jak,a na co tvoje ryby reagují a snažit se je poznat.Podle toho,a celkového pozorování, se odvíjí základ chovu terčovců.
Není to jen o tom hodit ryby do nádrže,ale s terčovci je to určitá symbióza,i když domestikované ryby už jsou zvyklé na ledaco,je to stále ještě dost složitá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 20:06 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Romy
Takže flagellol si schovám pro horší případy... Ryby jsou v akva již nějaký ten pátek, ale je pravda, že v poslední době jsem dokupoval jednoho terče a ten se mi zdál, že žábrohlísta má. (léčil jsem chloraminem T) Bohužel jsem aplikoval pouze jednu dávku. je tedy možné, že chování ryb je způsobeno tím, že jsem zvedal ph na asi 7.5 - 8 bílé výklay jsem zaznmenal jen jednou ze začátku a to už se neopakovalo... ale ty rozpadající se výkaly mě vystrašili a říkal jsem si jestli to není nějaký znak, že není něco v pořádku.

V akváriu bylo dno obsahující vápenec, rozhodl jsem se a veškerý písek vyndal. to bylo pro ryby asi také stresující...

Mám opakovat léčbu tím chloraminem a nebo raději koupit ten Tremazol ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 18:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Tomas23
V první řadě si něco přečti o příznacích napadení terčovců nejen vnitřními parazity.
To,co popisuješ je napadení žabrohlísty,při změně chemismu vody je to naprosto běžná věc,to je,,dětská"nemoc,na to použij Tremazol.Výkaly při napadení vnitřními parazity jaou dlouhé,šlemovité a hlavně bílé,to odchází výstelka střev.Rozpadající výkal je naprosto v pořádku.
Dle mého nejsou ryby v nádrži zřejmě dlouho,nebo jsou něčím stresované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 15:56 Muž Tomas23 [3] - Amerika – přeléčit nebo ne ?
mám takový problém... měl jsem u jednoho terčovce vážné podezření na vnitřní parazity ( tmavé oko i zbarvení celého těla, lekavost, která se následně projevuje i u ostatních terčů, nepříjímání potravy a výkaly se rozsypávaly hned jak z něj vypadly jako by to byly jen nadrcené granule, nebo tak bych to nějak popsal...)
Zvýšil jsem teplotu na 34°C nyní jsem snížil na 32°C Všichni terčovci jsou lekavý a bojí se každého pohybu před akváriem, občas u nich pozoruji otírání o předměty a také z klidovoého stavu velké zrychlení, prostě jakoby z ničeho nic vystřelí kupředu.

Ale dnes jsem začal pozorovat u terčovce co byl tmavý zlepšení a to takové, že začína vylízat z úkrytu (jinak i ostatní jsou většinu času zalezlí) jeho zbarvení je již světlejší a začíná i něco žrát. Zatím jsem neviděl jeho výkaly, takže nevím do jaké míry se to zlepšilo...

Mám tu připravený Sera Flagellol a k tomu navíc jsem pořídil fishtamin. Fishtamin přidávám do krmení.Ale nevím co s tím flagellolem mám léčit nebo ne ?

Zase nechci vystavovat ryby zbytečně chemii, ale na druhou stranu si říkám, že by bylo lepší je přeléčit a parazity z nich dostat než abych to samé řešil znovu třeba i u více jedinců za 14 dní

Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2012 11:35 Shiml – Re: romant
Tak jak sem psal, třecí vyrážku mají údajně jen některé kaprovité ryby. terčovci ne. Bílých pupínků přibývá, ikdyž ryba se zdá pořád v pořádku. Sem zvědavý, jak dlouho to ještě vydrží... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:43 R Muž romant [27983] Re: Shiml
Zkus to ještě v tomhle vlákně rybicky.net/forum/10902
Jestli se nepletu, tak někdy loni se tam řešila tzv. třecí vyrážka u terčovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 21:24 Shiml – Re: romant
Ryby jsou chovné, ale delší dobu se ke tření nemají. Pokud vím, tak kožní sekret nasazují pouze v době tření a tento jev se třením nemá nic společného. hledám na googlu co se dá, ale zatím marně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:35 R Muž romant [27983] Re: Shiml
Hoď do vyhledávače slovní spojení "kožní sekret u terčovců" a patřičné informace se dopátráš, jestli se nepletu, tak to má souvislost s rozmnožováním těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 19:27 Shiml – Re: Bob66
Jste první člověk, který o tomto jevu něco ví. Mohl byste tento problém trochu rozvést? Jak moc je pro rybu tato situace vážná a co se s tím dá dělat? Předem moc děkuji za odpověď, je to nádherný chovný terčovec a je mi ho moc líto. Ryba je na pohled v pořádku, nebojí se, neleká se, přijíma potravu (z ruky), plave spokojeně po nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: halenar1984
Žábrohlísty jsou častým onemocněním současně při vnitřních parazitech X-) Pokud léčba není úspěšná tak buď nedodržení postupu a dávkování nebo nepřesná diagnóza, flagellol není na vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 18:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Shiml
Není to žádná nemoc, týká se to tvorby kožního sekret ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 16:18 halenar1984
ahojte chcem sa spitat môzu mat tercovce bilele vykali aj pri ziabrohliste? treti krat liecim flubellolom od sery a nic nezabera maju stale biele vykali voda je v pohode myslim gh 190 ppm a ph 7.2 NO2 0 neako sa toho nemozem zbavit prestali zrat niektore na chvilku sa to strati a za 2 tyzdne znova sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:40 R Muž romant [27983] Re: Shiml
Co to je to nevím, ale než léčit něčím něco preventivně, když nevím co to je, to bych se raději zaměřil na podmínky v nádrži. Častá výměna vody, přidání nějakého rašelinovéhu výluhu s huminovejma látkama, prostě bych šel touto cestou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 14:25 Shiml – Re: Tomas23
Díky za reakci, ale bohužel jsem tam tuto nemoc nenašel. Nevíš aspoň zda se jedná o vnější parazity? Že bych zkusil přeléčit univerzálním léčivem, protože fakt nevím, co s tím mám dělat a zhoršuje se to.... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 20:42 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Shiml
Mrkni na tohle... www.discus.sk/… třeba tam najdeš i onemocnení svého terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:17 Shiml – Vnější paraziti u terčovce?
Fotka k příspěvku U mého terčovce se objevili bílé tečky ("jebáky") a zvětšují se. Neví někdo, kde se to vzalo, jak je to vážné a co s tím dělat? Předem díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:10 aldo – chloramin T
Zdravím. Chtěl jsem se zeptat zda někdo nevíte jak lečbu chloraminem ukončit. Zda je nutné použít při poslední výměně vody i nějaký odstraňovač chloru či filtrace přes uhlí. Jde mi o to kdy do akvaria mohu vrátit Ph sondu, která by se mohla poškodit v případě lečit či chloramínu. Děkuji mailto:ales.calek@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:50 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Tomas23
hm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:57 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: rriki
předem se omlouvám, že jsem dnes nedorazil :( nějak jsem nezvládl vstávání po včerejší oslavě narozenin spim ...

Tam kde kupuju terčovce? To je svět opravdu tak malej? :-) Teda předpokládám, že jste to vy komu jsem minulou burzu málem vykecal díru do hlavy růzejma otázkama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Tomas23
Nejlíp tam ,kde kupuješ terčovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 18:09 Muž Tomas23 [3] - Amerika
Ahoj, tak terčovci se začínají konečně vracet do normálu... :-) mám z toho opravdu velkou radost :-) dnes jsem je i krmil a docela se o to poprali. od doby co jsem provedl tu solnou katastrofu jsem oba dva dny měnil cca 40% vody za čerstvou, ztlumil jsem jim světlo a přidal rašelinový výluh.
Jen kytky to odnesly, ale to se nedá nic dělat... Skočím na burzu a pořídím nějaké nové a zkusím to trochu více zarostlinovat. :-) Děkuji všem za rady. Jistě se ještě potkáme v diskuzích u jiných témat. zjistil jsem, že mám mnoho otázek ohledně filtrace a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 12:13 Muž Tomas23 [3] - Amerika – Re: rriki
Díky, to by bylo fajn :) aspoň nebudu muset hledat místo pro nádobu s kilem chloraminu na kterou by se stejnak jen prášilo :) Pár gramů stačí a je to mnohem skladnější ;-)...



PS: jak se poznáme ? bývá tam docela hafo lidí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 20:22 rriki Re: Tomas23
Já Ti ho v neděli na burzu donesu ať ho nemusíš kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:45 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
Bylo by to fajn kdyby to přežli všichni bez úhony :) příště až tam budu chtít nasypat sůl tak si dám rači přes ruce ;-) nebo si ji nasypu do pusy tone

Když tak o tom přemýšlím, tak jsem měl počkat a né takhle zbrkle sypat vše co jsem měl po ruce... třeba by se ta nová ryba vzpamatovala a byla by OK.

Asi musím vždy zachovat chladnou hlavu... Vždy když vidím na terčích něco neobvyklého tak dělám z komára velblouda a snažím se léčit co možná ani není.

díky za všechny rady
PS: už jsem začal plnit profil informacema a přidal jsem nějaké fotky nádrže ( před solnou katastrofou :-) )

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:35 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Z té soli + acriflavin, oni tu sůl také zrovna nemusí ve větším množství, navíc jim změní parametry vody, ale nemělo by to být nic hrozného. Pár výměn vody a měly by být zase ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:20 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
O chloraminu jsem se zrovna o víkendu bavil s pánem co prodává terčovce na pražské burze rybiček :) a říkal, že také pořídil váhu z aukra :) ...

A z čeho jsou tedy ti terčovci tak špatný ? sůl by jim tedy teoreticky vadit neměla. zbává tedy ten acriflavin, ale toho jsem tam dal jen tak trochu a před tímto zásahem byly terčovci v pohodě, žrali, honili se po akvárku a pod. No ještě co jsem tam nově přidal je ten rašelinový výluh... ten jsem tam dřiv nedával, ale to by jim vadit nemělo, kdyť v tom v amazonce žijou normálně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:13 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Pokud koupíš chloramin-t, tak ho máš nadosmrti, prodává se 1kg ;-) Digitální váhu koupíš na aukru za cca 150kč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2012 18:11 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Teplotu bych nechal, sůl podpoří tvorbu kožního slizu, proto to ztmavnutí ;-) Zase takové zlo to není, dost lidí dává při výměně vody jednu polévkovou lžíci do akva, ale tím množstvím co jsi dal ty je rozhodně nepředávkuješ. Někteří chovatelé doporučují po převozu terčovců na 700l cca kilo soli, osobně jsem to vyzkoušel a bez problémů, jen tam nesmí být rostliny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:08 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
No koukám, že zajdu do lékárny pro chlormain-T a pořídím nějakou digitální váhu. Určitě je dobré mít takovéto věci doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 18:03 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
Dobrá... díky článek pročtu a poučím se. Co teplota ? mám nechat na 30 ? nebo trochu přitopit ?... Jinak ten stav co ty terčovci mají je z té soli ?
Asi to vypadá, že jsem chtěl udělat z terčovců a neonek mořské ryby :)

Takže se dá říct, že sůl je zlo které bych do akva již neměl asi nikdy dávat, že ?
Jen tak pro zajímavost, jaké by mělo být normální dávkování soli na 100l ? zajímalo by mě kolikrát jsem to přesáhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:55 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Filtr neproplachuj, acriflavin je přípravek na plísně ne na žábrohlísty ;-) Co se týká žábrohlístů můžeš si něco přečíst tady rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:45 Muž Tomas23 [3] - AmerikaRe: Bob66
OK mám propláchnout i filtr ? nebo ten mám nechat? Rostliny bohužel mám, ale to se nedá nic dělat. Jaká je pravděpodobnost, že se z toho dostanou ? S tím acriflavinem jsem právě již jednou léčil žábrohlísty a to se podařilo, tak jsem si říkal, že se to podaří znova... bohužel následky katastrofální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:38 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomas23
Jen prováděj denně výměnu vody cca 30%, té soli bych se nebál pokud tam nemáš rostliny X-) Jen si to neměl kombinovat s acriflavinem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:37 Muž Yirka [9123] Re: Tomas23
Ve filmu třikrát opakovali: Neberte úplatky!
Já opakoju více než 30x, na krupičku lék, ne sůl! Kdybys použil šetrné léky eSHa, měls asi polovinu problémů.
Co se týče žábrohlístů a jejich léčení se jistě více dozvíš, až tyto příspěvky kolegové přesunou do správné rubriky: Terčovec - nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 17:31 Muž Tomas23 [3] - Amerika – Přesolení? - ztráta rovnováhy plachost nežravost
Ahoj,

nejspíš se mi podařilo udělat nějakou blbost a doufám, že to nebude mít tragické následky...

Mám akva 400l s plastickým pozadím ( takže reálné litry jsou menší) již nějaký měsíc mám 5 terčovců a vzhledem k neustálým bojům jsem se rozhodl přikoupit dalšího. Bohužel jsem podcenil karanténu a jelkož se zdál být v pohodě vypustil jsem ho do nádrže.
Po 2 dnech pozorování se mi zdálo, že má zhoršené dýchání , resp. jednu žábru měl poměrně doširoka otevřenou, dýchal zrychleně a poměrně se bál, takže jsem se zalekl žábrohlístů. Navíc se mi na neonkách objevila krupička, tak jsem si řekl, že se to pokusím zlikvidovat. A aplikoval jsem do nádrže trochu akriflavinu a sůl. Jenže se solí jsem to nejpíš přehnal. nebo možná jsem to neměl kombinovat. Bohužel jsem zpanikařil a udělal takovou to blbost. No zpět k té soli. Nasypal jsem tam cca 300g soli. Ze začátku se zdálo vše OK neonky krupičku už skoro nemají, nový terčovec co hůř dýchal se vzpamatoval, ale ostatní to odnesli docela špatně. všichni jsou tamvě vybarveni, jsou plaší, u některých dochází ke ztrátě rovnováhy (zaparkuje u hladiny a lehá si na bok) a přestali žrát. V této vodě byli cca den. Když jsem začal pozorovat takovéto následky začal jsem hodně vzduchovat a vyměnil cca 50% vody. Do nové vody přidávám aquaregulator a rašelinový výluh. ph zůstalo cca stejné okolo 6.5 teplota 30°C Neonky se zdají být v pohodě. Pravidelně měním vodu 1x týdně cca 30- 40 % ( záleží jak rychle luxuju odkalovačem)

Prosím o jakékoliv rady jak můžu rybkám pomoct. Mám o ně strach :-(

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 10:04 JuraS Re: RAP
zkusím....díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 09:55 RAP Re: JuraS
Slabě růžová voda na cca půl hodinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 08:39 JuraS Re: RAP
můžu vyzkoušet...jak dlouho a v jak silném ? síla = slabě zabarvená, silněji zabarvená, viditelně fialová voda, tmavě fialová, neprůhledná skoro černá voda...váhu na miligramy nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 08:17 RAP Re: JuraS
A co zkusit koupel v roztoku hypermanganu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 08:14 RAP Re: PaDa
PaDa napsal: No já taky raději hadicí do záchodu, i když z okna v přízemí rovnou do růží by to bylo jednodušší. Ale tým domovních důvěrnic by mě nejspíš brzo rozebral na kusy :-)
OT To jim musíš vysvětlit, že je zalíváš kvalitní vodou kvůli růstu. Tedy od jara do podzimu, v zimě bys byl za d...la. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 07:25 JuraS Re: Bob66
Bob66 napsal: Já myslel že ty ryby neléčíš :) Neměl bys fotku?
jen odpověď..být to jiná ryba tak ji hned utratím ale tohle je samec co se už tře, má nádhernou stavbu těla a mohutný protáhlý praporec hřbetní ploutve...byla by ho škoda..jinak v třecím akvárku mám nějakých 80 kousků prcků velikosti kačky a tak v případě, že by vychcípalo celý akvárko bych měl náhradu..to bych ale nechtěl...těch některých ryb by mi fakt bylo líto..je to každodenní kolorit, že se dívám na televizi a ryby v rohu akva těsně u mý hlavy taky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 22:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: OP
No já taky raději hadicí do záchodu, i když z okna v přízemí rovnou do růží by to bylo jednodušší. Ale tým domovních důvěrnic by mě nejspíš brzo rozebral na kusy :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1601