Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 10:49 Muž michalcod [13] Re: _ucx_
Spíš se neotírají, viděl jsem je včera asi 3x, jinak jsou u filtru na místě. Jednou za hodinu vypluje otřese se bokem a zase zajede k filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 10:47 Muž michalcod [13] Re: Kawasaki
Teplota 29 a ph 7,4. Budu snižovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 10:47 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: michalcod
Kawa má pravdu, založ si prezentaci nádrže, takhle je k dispozici příliš málo informací pro nějakou kvalifikovanou pomoc. Taky by celkem pomohlo znát parametry původní vody u chovatelů.
Kromě toho, konkrétně kterou částí těla se otírají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2020 10:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: michalcod
Udělej si prezentaci. Jaká je teplota a parametry vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 09:16 Muž michalcod [13] – Terčovce nemoc plíseň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, u týden přivezených ryb se objevily bílé mapy. Koupil jsem je u chovatele 2ks a dalších 5 ks hnědých jsem koupil u jiného chovatele ve stejném městě. Ryby jsou nyní většinou zalezlé, někdy se nechají od hnědých oždibovat. Asi třikrát jsem je viděl otírat se o předměty, jinak jsou zalezlí a bez pohybu. Prosím poraďte, jak nejlépe léčit. Znám jen Eshu2000 u té se nemusí měnit voda. Sera bactopur direct je prý velký driják, který zabije všechny bakterie, musí se část měnit voda, v podstatě zajíždět znova akva. Ale jsem amatér a předem děkuji za Vaše rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2020 18:27 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Campa10
Máš na mysli ty útvary u kořene prsní ploutve. Na žábrech nic nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 15:14 Campa10 – "Chomáčky" na žábrech
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Napadá vás, co by to mohlo být a jestli to řešit? Rybu už jsem takto koupil. Žere, nestraní se, vypadá v pohodě. Po měsíci je to pořád stejné. Akvárium 450l, 29 stupňů, pH 6,4, GH 4-5, NO3 15...
Na fotce s další rybou s "normálními" žábrami.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 07:03 Kermit – Terčovci nemoc
Fotka k příspěvku Chci se zeptat co je to za bílé fleky na tomto terčovci.Nadrz 300l teplota 29 celková tvrdost vody 3
pH 6,80 . Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 21:42 Muž Korvin [33] – ctevne parazity??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku pri prechode do noveho akva asi zo stresu ... poradte liecbu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.12.2019 15:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: _ucx_
Neber si to nijak osobně , ale s těmahle názorama s terčovci moc daleko nedojdeš
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 14:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ctibum
Cokoli kolem nás je kompromisem mezi různými parametry, libovolný dům, libovolné technické zařízení... Ta nádrž je kompromisem mezi časem, který tomu můžu věnovat, provozními náklady, spotřebou vody, prostorem atd. Jo, může mi přes ní denně protéct kubík čerstvé vody a kubík staré můžu vypustit do kanálu, akorát bych ten kubík musel ještě zahřát, prohnat RO a tolik vody by mi asi ani studna dlouhodobě nedala (o nádrži na dešťovku ani nemluvě). Takže hledám nějaké provozní optimum. Jasně, mohl jsem si do ní vytisknout plastové terčovce na 3D tiskárně... :-)

V každém případě si myslím, že to, že ryba plave hlavou dolů, výškou nádrže způsobeno opravdu není (jakkoli to asi není optimální). Jestli dnem a rostlinami, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 13:51 R Muž ctibum [6926] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: ta nádrž je samozřejmě kompromisem (jako ostatně většina ostatních tady a jako skoro všechno v reálném světě).
Trochu zvláštní argument. Nikdo tě snad nenutil dělat kompromisy a dávat ryby do nevhodné nádrže, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 13:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: MonterMonty
Dám mu čas, to je to jediné, co je jasné. Jestli se mi podaří od něj získat nějaký výkal pod mikroskop, to je samozřejmě jiná otázka -- to by znamenalo ho alespoň izolovat už teď (což zase znamená stres s tím spojený atd.)

Dusičnany mám změřené, pod 20 mg/l. Co se týče zbylých argumentů, rozumím jim a v zásadě s nimi souhlasím, ta nádrž je samozřejmě kompromisem (jako ostatně většina ostatních tady a jako skoro všechno v reálném světě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 12:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: _ucx_
Má smysl provést mikroskopické vyšetření výkalu - když příjdeš k doktorovi s bolestmi hlavy , taky ti "preventivně" nenaodrdinuje chemoterapii -ve smyslu co kdyby to byla rakovina,ale provede vyšetření ! nicméně poruchy plavání můžou mít vícero příčin.
Na první dobrou - myslím si že Tvoje nádrž je na disky málo vysoká - čím budou ryby starší ,tím větší problém s tím budou mít - stejně tak bych se zamyslel nad tím dnem a dekoracemi , pod kterými se může dlouhodobě držet odpad z ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2019 11:13 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – Plynový měchýř?
Dnes dopoledne jsem objevil ~10 cm pigeona (na fotkách pojmenovaného "Rudej tygr"), jak trvale plave hlavou dolů a nevšímá si žrádla, ostatních ryb se ale nestraní, snaží se být s nimi. Ještě včera večer byl v pohodě, ostatní ryby vypadají ok a žerou, teplota 31.5 °C, pH někde kolem 6.3. Dusičnany si během dneška samozřejmě změřím, ale nečekám nějaký významný výkyv. Má smysl začít připravovat léčebnou nádrž?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 08:13 Muž Celsiq [50] Re: Kawa
Zkusil jsem. Včera večer přelovena do 100L. Přidán entizol, teplota 34 stupňů a masivní vzduchování. Uvidíme za pár dní :)
Děkuji všem za rady. Dám vědět, jak dopadnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 21:19 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Celsiq
Jednou se mi to stalo. Prekrmil jsem jak říká RAP. Nebylo to tolik,ale střevo bylo venku. Zkusil bych dát rybu do separace a vysadit krmení. Moji rybě se to za dva dny zatáhlo samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 20:54 Muž Celsiq [50] Re: RAP
Děkuji, můžete mi prozradit i další? Zatím totiž spíše bojuji s opakem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2019 20:20 Muž RAP [1557] Re: Celsiq
Nejčastější je překrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:57 Muž Celsiq [50] Re: romant
To by odpovídalo názoru chovatelky. Dohledal jsem, že i úspěšná léčba může deformovat páteř. Máte s tím zkušenost a proto doporučujete šetrnou smrt? Sakra, nechci tu rybku po týdnu utratit. Mohu se ještě zeptat, čím to může být způsobené?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2019 18:11 R Muž romant [27987] Re: _ucx_
Je to vyhřezlé střevo, tedy podle mě, jak to vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 16:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Celsiq
Podle téhle fotky se to úplně poznat nedá. Taky to může být jen výkal, zvlášť krmíš-li něcím, co má podobnou barvu.
Ale tasemnice to opravdu není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 16:37 R Muž romant [27987] Re: Celsiq
Rybu šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:37 Muž Celsiq [50] Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Přikládám fotografii (není tedy moc kvalitní). Tasemnice dle fotek vypadá jinak. Na střevo mne navedla chovatelka. Kvalita moc nic. Je pravda, že to opravdu jako střevo vypadá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Celsiq
A bylo to opravdu střevo? Nebyla to třeba tasemnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:29 Silviebaris Re: Celsiq
To musíš jít na veterinu,a tam se poradit,entizol je na recept...aspoň já to tak udělala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:26 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
Ano, dočetl jsem se co to je a k čemu je. Proto můj dotaz níže. Antibiotik je mraky druhů a opravdu si netroufnu ententíky a nějaké vybrat a dát je. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:22 Silviebaris Re: Celsiq
Entizol jsou antibiotika,tak náhrada jedině jinymi antibiotiky...Léčí se s nimi střevní paraziti /bičikovci/...hexamita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 15:16 Muž Celsiq [50] – viditelné střevo
Zdravím,
evidentně to s terči opravdu bude občas složitější. Včera jsem si všiml, že jednomu terčovci ze zadečku trčelo střívko. V sobotu večer byl ještě aktivní, cpal se a bez vylezlého střeva.
Dle chovatelky, od které ho mám, mám odlovit do jiné nádrže, zvednout na 34 stupňů a dávkovat entizol (1 tableta do 100L vody).
Rád bych se zeptal zkušenejších, zda je to dobré řešení a opravdu je šance rybu zachránit? Jsem v tomto laik, ale nějak si neumím představit, že se střevo znovu vtáhne do ryby a vše je v pořádku. Případně dá se entizol něčím dostupnějším nahradit?
Zároveň se chci zeptat, jak je něco takového možné? Chovatelka mi řekla, že je možné poranění o kytku či kámen. Znovu si ovšem neumím představit jak souvisí vnější poranění s tím, že ryba vylučuje vlastní střeva zadkem.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2019 19:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: UndeR
UndeR napsal:...jakmile se zbavíme zbytku krmiva co mám,
- vyhodit a je vyřešeno, nekrmit ani tím zbytkem ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 18:01 Muž UndeR [80] Re: afc1886
No jo přesvědčili jste mě...jakmile se zbavíme zbytku krmiva co mám, tak vyzkouším tu artemii ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 15:30 R Muž afc1886 [14704] Re: Celsiq
Vždyť tady ostatní píšou, že v krmení artémií nevidí problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 09:46 Muž Celsiq [50] Re: UndeR
Jsem sice v tomto oboru nováček (zatím bez praktických zkušeností s Terči), nicméně chovatel od kterého budu v blízké době terče kupovat, krmí mraženou artémií už léta a toto krmivo mi doporučoval. Pravdou je, že jeho Terčovci jsou na něj zvyklé již po generace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2019 19:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: UndeR
- ponechte teplotu na těch 31,vynechte krmivo s přídavkem srdce, pokud budou potíže přetrvávat, po 24 hod bude potřeba 6 hod koupel v eSHa gdex za teploty totožné v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 15:01 Muž UndeR [80] Re: Jarry
Souhlasím, že ta nižší teplota by byla rozhodně příjemnější. Teď každopádně nechám ještě pár dní přitopeno a zkusím to dát nějak do cajku. Doufám, že se to zdárně podaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 14:50 Muž Jarry [1437] Re: UndeR
No já jsem se nikdy nesetkal s názorem, že je vhodné vyhýbat se artemiím a spol. a to ani u poměrně ortodoxních "srdcařů":-)

Každopádně to ale neznanemá, že když přestaneš krmit hovězím, že se s těmito problémy nesetkáš, určitě to není všelék, ale minimálně pak není problém držet teplotu někde mezi 28-29°C, což by mělo být celkově prospěšné pro zdraví akvária, zvlášť, pokud je tam dno, rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 14:46 Muž UndeR [80] Re: Jarry
To je co člověk, to názor. A teď čemu věřit coze

Zkusím zkrmit zbytky mraženého krmiva co doma mám a na nějakou dobu budu dávat jen sušené a lyofilizované. Uvidíme, jestli nastane nějaká změna...

Každopádně nejdříve musím vyřešit ten problém, který mi teď nastal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 14:41 Muž Jarry [1437] Re: UndeR
Doporučení nekrmit nitěnkami bych rozuměl, ale artemie, mysis, případně krill jsou považovány za bezpečné a vhodné krmivo, spousta chovatelů tím krmí. Navíc obsahují astaxantin, takže podporují zbarvení.

"Nejčastěji se astaxantin vyskytuje ve formě červeného barviva u mořských živočichů, zejména u lososa, kterému dodává charakteristické zabarvení. Losos, stejně jako jiní mořští živočichové, nedokáže toto barvivo syntetizovat sám, ale musí ho získávat z potravy v podobě zooplanktonu a krilu. Tito malí tvorové se živí řasami, které přirozeně produkují astaxanthin."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 14:30 Muž UndeR [80] Re: RAP
Hmm, tak teď nevím. Chovatel mi výslovně nedoporučoval krmit jiným mraženým krmivem než tímto. Podle něj bych se měl vyvarovat nitěnkám, artemiím a těmto krmivům obecně. Proto jsem krmil a celou dobu co mám terče krmím tímto mraženým krmivem. Ale tím nechci říct, že je to správně a nechci to tady obhajovat, jen jsem se řídil radami, které jsem do začátku k Terčovcům obdržel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.10.2019 07:53 Muž RAP [1557] Re: UndeR
Chápal jsem ty, kteří se chovem živili. Ryby rychleji rostly a barva se dohnala zvýšeným obsahem astaxanthinu.
Ovšem u hobbistů v okrasném akváriu je mi to divné, protože u nich krmení masem teplokrevných zvířat přináší víc problémů než výhod. Pokud ovšem nemají terče v holém akva a po každém krmení neodkalují zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 06:31 Muž UndeR [80] Re: RAP
Protože krmím mraženým krmivem o obsahem hovězího srdce a pokud vím, tak by v takovém případě neměla být teplota nižší než 30°C kvůli trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2019 06:18 Muž RAP [1557] Re: UndeR
UndeR napsal: ... Mám pro jistotu zvýšit teplotu? V současné době 31°
Probůh, proč tak zbytečně vysokou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 22:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: UndeR
Dva až tři dny. Když to nepomůže, tak ta léčebná nádrž, chemie a teplota klidně i 36 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 22:07 Muž UndeR [80] Re: _ucx_
Topítko už jsem vyřešil. Přitopím tedy na cca 33°C a uvidíme co se bude dít. Jak dlouho může taková reakce trvat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 22:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: UndeR
Viděl bych to na ten stres z té nízké teploty, přitopil bych a dal tomu pár dní. A pořídil bych do nádrže záložní topítko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 21:09 Muž UndeR [80] Re: _ucx_
Řekl bych, že to trvá tak 3 dny. Dýchá na obě žábry. Zprvu jsem to připisoval stresu, protože mi cca před 10 dny odešlo topítko a než jsem to zjistil, tak teplota vody klesla na 24°C, což pro terče rozhodně není komfortní teplota. Po návratu teploty k normálu, ale postupně nastalo tohle, tak si teď nejsem jistý. Nerad bych něco podcenil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 20:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: UndeR
Nejhorší smrt je smrt z paniky. Jak dlouho to trvá? Dýchá na obě žábry?

Zvýšením teploty nic nezkazíš (tedy pokud to snesou krunýřovci), takže bych šel zatím o stupeň nahoru a začal bych postupně chystat léčebnou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 19:56 Muž UndeR [80]
Přátelé, zase se na vás obracím s prosbou o radu. Jeden Terčovec přestal žrát a všiml jsem si, že tu a tam má tendence se otírat o listy rostlin. Jinak je aktivní, plave s ostatními a na chování jsem nic neobvyklého nevypozoroval. Mohlo by se jednat o žábrohlísty? Popřípadě co jiného?

Nasadil bych toto léčivo www.sklorex-akvarium.cz/…

Bude to dostačující? Mám pro jistotu zvýšit teplotu? V současné době 31°

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2019 12:06 Muž UndeR [80] Re: _ucx_
Tak jsem přitopil jak mi bylo doporučeno a zárověn jsem aplikoval již zmíněný esha Hexamita. Ryba už není neustále zalezlá, ale začíná plavat volně po akváriu. Navíc již projevuje i zájem o jídlo. Budu pokračovat dál a uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2019 11:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jarry
33°C je určitě lepších než 31°C a je možné, že nějakých výsledků s tím dosáhneš, ale raději tak 35 - 37 °C. A na to už není úplně legrace sehnat topítko, přesněji takové neseženeš, musíš použít nějaké bez regulace a k tomu externí termostat.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=101