Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 23:04 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Romy
Jo diky zejtra si ho radsi sezenu kdyby nekdy neco.Diky za rady a at se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: StrNd4
Přesně jak píšeš,to jsou neomylné příznaky napadení žabrohlísty.Nejlepší léčivo je Tremazol od Sery,je sice dražší,ale šetrné a účinné.Výborně ho snášejí i eLka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:39 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Romy
Takze zatim si nemam delat nejake obavy a az zacnou zrychlene dychyt a treba dychat jen na jednu zabru tak to jsou zabrohlisti ze?Zitra se chystam do akvaristiky tak mohl bych se zeptat jaky je nejlepsi lecivo na zabrohlisti?Koupim ho radsi preventivne kdyby pak neco vypuklo at nemusim nikde shanet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: StrNd4
Nic se neděje,tyto změny barvy jsou jen vyjádřením momentální nálady.
Jestli ryby dýchají normálně a používají obě žabry,tak se neplaš.Občasné otření se o něco v nádrži je také normální.Každý se také někdy podrbem,aniž bychom měli vši... ;-)
Nicméně dýchání bych hlídal,přemnožení žabrohlístů je otázkou velmi krátkého času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 22:17 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
Zdravim Vas mel bych dotaz.Vim ze to tu uz bylo zmineno nekolikrat ale prece a radsi se zeptam...Takze konkretne mam 4 tercovce red tyrkys velikost asi tak 4cm v tele a jeden ma asi tak 5 cm v tele.Nekdy proste z niceho nic ztmavnou a pak zase zesvetlaji a ted se nejak zacinaji jakoby otirat o velky anubias, ze by ale dychali nejak zrychlene nebo tak mi ani neprijde.Teplota vody 30 stupnu.NO2 a NO3 premerim zejtra ted sem na to nemel cas a kvuli smenam jsem musel posunout i vycisteni.Zkuseni chovatele urcite vi o co se jedna a radi poradi a predem jim za to dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:33 Josef – Re: Miras
Díky za radu, ve středu ráno jim to tam naordinuju znova. Jinak 5ml na 55l jsem se překlep, je tam 3,5ml (1ml/15l pro žábrohlísty...jinak 1ml/20l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 11:30 Muž Miras [111] – Re: Josef
opakoval bych tak po 3 dnech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 10:28 Josef – Re: Romy
Tak mi přišel tremazol, terčovce i neonky jsem před týdnem přelovil do karantény cca 55l a teď jsem tam nalil 5ml tremazolu, za 6 hodin vyměním 80% vody. Byla tady diskuze okolo doby za ktetrou se má přeléčení opakovat, mám v akvárku 29°C a tak bych se chtěl zeptat jestli bude vhodné léčbu opakovat někdy ve středu nebo později.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:18 Muž Romy [1822] - Cichlidy
marta napsal:ale su už dost schudnute neubliži im to este viac?

Neublíží,ale jestli jsou už hodně hubení,tak ani nepomůže.Chtělo bz to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: marta
Nasaď co nejdřív Sera Flagellol, filtry musíš vypnout X-) Teplotu nezvyšuj jen dodrž podle návodu postup ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:59 Muž metal [96] - Cichlidy
filter nechaj bezat a teplotu zvys na 32.c.napis ako dlho us nejedia.treba okamzite zacat s liecbou,aby im vnutorne parazity nenacali creva,to by si im us nepomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:36 marta
marta napsal: metal napsal: vymen 1/3.vody a zacni liecit ,na vnutorne parazity je najlepsi flagellol.pouziva sa aj flubenol ale ten zozenies len od zverolekara.

a pri nom musim tiež vybrat filter?


ale su už dost schudnute neubliži im to este viac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:34 marta
metal napsal: vymen 1/3.vody a zacni liecit ,na vnutorne parazity je najlepsi flagellol.pouziva sa aj flubenol ale ten zozenies len od zverolekara.

a pri nom musim tiež vybrat filter?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 17:06 Muž metal [96] - Cichlidy
vymen 1/3.vody a zacni liecit ,na vnutorne parazity je najlepsi flagellol.pouziva sa aj flubenol ale ten zozenies len od zverolekara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 16:17 marta – terčovec
ahoj prosim nemože mi niekto pomoct zničoho nič mi ochoreli terčovce najprv sa zacali utahovat k ohrievaču a velmi stmavli stiahnute plutvi a vobec nejedia maju biele vykali plllllllssssss moc moc pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 07:14 šimon – Re: JaV
Samozřejmě vždy nová lázeň.Ovšem nejlepší je přeléčit celé akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 06:52 Muž JaV [22]
vladislav napsalVykoupal jsem je takhle 4 x po 3 dnech...A dostali se z toho v pohodě všichni...Takže Tremazol mohu jen doporučitAsi je to blbej dotaz, ale tu koupelovou vodu v nádobě, je potřeba pokaždé dát novou, nebo je můžu 4x koupat v jedné lázni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:04 Giowanni
Fotka k příspěvku Jestli to nezmizelo ani po týdenní léčbě budeto asi něco závažnějšího než oční chřipka.více to popiš velikost akva teplotu,projevy toho terče a pod. onemocnění je spousta a projevů ještě víc. pokud ti odejde do rybího nebe, můžeš toho třeba dlouho litovat že jsi mu mohla pomoct. Tak třeba----"viz dále
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 08:19 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
tejden tam byl, a nezmizelo to tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 14:52 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Raději bych ho nechal týden v karanténě s tím acriflavinem, který jsi dala na začátku, stačí jen ta jedna dávka X-) Když ho dáš zpět do akva, může to zmizet ale spíš se to víc rozšíří a zbytečně zkomplikuje ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 14:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Josef
Nebude pozdě, zase tak rychlý průběh to nemá a ryby než padnou vydrží cca 14 dní od prvních příznaků X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 12:45 Muž Johns [30] - Cichlidy
Mě dyš se to stalo,taky normálně baštil,byl v poho,odvodil mladé a dyš sem ho přelovil po čase od mladých,do čisté vody uplně,asi za tejen mu to zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 09:01 Žena tatrovka [8] – Re: Johns
asi to taky nebudu řešit, a vrazim ho zpátky k ostatním až do doléčím, normálně baští, kdyby mu něco bylo, tak by přestal i jíst....třeba je to taková"oční chřipka" prostě přijde a odejde... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:12 Muž metal [96] - Cichlidy
obavam sa ze bude pozde,liecivo ti pride tak za 4 dni,ja by som to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:04 Josef – Re: Romy
Díky za rady všem, objednal jsem ten tremazol na www.akvarista.cz, snad nebude pozdě než dorazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Mám opravdu vypozorováno,a nejen já,že léčba Tremazolem je nejúčinnější po 3-4x.Samozřejmě nemohu vyloučit různé výsledky při různých parametrech a teplotě vody,tak daleko,,nevidím",a zkušenost s tím bohužel nemám.Na to by to chtělo dlouhodobé laboratorní zkoušky.S častější aplikací vůči teplotě vody samozřejmě souhlasím,je to vlivem rychlejšího vývinu parazitů.Že by ale došlo k popálení žaberních lístků...no,nevím,možná při silné koncentraci to možné je,ale...to se můžeme jen domnívat.

Co se týče léčiva eSHa 2000,je to léčivo kvalitní,zvlášť v kombinaci s eSHa exit...na krupičku jak dělané...,ale že by bylo léčivo plnně účinné,a to na 18 nemocí,plísní a parazitů...o tom se dá také jen diskutovat.Většinou tyto různé MULTIMEDIKA nemoci sice potlačí,ale nevyléčí.V případě krupičky je ovšem 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:30 šimon – Re: Bob66
Diky za reakci.Já mám ryby v pořádku.Jen jsem chtěl vědět jestli by ta eSHa mohla zabrat.Jinak léčím tim Tremazolem.Josef to s tou eSHou nakousl,tak jsem chtěl vědět jestli to někdo zloušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:22 Jeenda – Re: Bob66
taktéž esha 2000 jsem zkoušel a pořád se mi žabrohlisti vraceli pak mě Romy zlomil koupil jsem tremazol a od té doby klidek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Mám zkušenost že dvakrát bylo málo žábrohlísty se po chvíly opět vrátily, a po radě Romyho jsem provedl léčbu 4x a bylo po problému :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 20:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: šimon
Tu eSHu 2000 jsem zkoušel, pokud nic jiného doma nemáš tak jako první pomoc to jde ale žábráky s ní nevyléčíš úplně, řekl bych protože je širokospektrální tak není dostatečně účinná na úplné vyléčení žábrohlístů ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:53 šimon – Re: Josef
Samozřejmě ten Tremazol,je myslím tutovka. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:50 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Napíši mojí zkušenost....Mám už dospělé ryby...Jeden terčovec ,zrovna ten největší po přivezení začal filtrovat na jednu žábru..Pak se postupně přidávali další..Jelikož jsem nechtěl léčit všechny ryby v akváriu tak jsem zvolil metodu koupele v 20 litrové nádobě..Toto uvádí i výrobce v popisu aplikace léku...Pěkně se hoši vždy vykoupali v nádobě a zase zpátky do akvária..(Tak se jim to líbilo,že podruhé šli odlovovat bez problémů... :) )
Vykoupal jsem je takhle 4 x po 3 dnech...A dostali se z toho v pohodě všichni...Takže Tremazol mohu jen doporučit..O po mé zkušenosti jej nemusím ani aplikovat na celé akvário..Mel jsem obavy o L-sumce atd,atd...I tato cesta léčby je možná..Aspon u mě se osvědčila.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 19:50 šimon
Jen čistě teoreticky,zkoušel někdo léčit žábrohl. u terčovců esha 2000?Pokud ano, tak s jakým výsledkem?Esha 2000 by měla,dle výrobce,také zabírat na žábročervy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:16 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Já bych častěji jak dvakrát po sobě nedoporučoval.I v návodu je opakování léčby po 7 dnech(u teploty 30°C tak za 4-5 dní).Vzhledem k tomu, že se musí po šesti hodinách vyměnit alespoň 80% vody v akváriu je jasný, že možnost předávkování nebo nějakého popálení žaber tam je.Osobně jsem musel použít Tremazol dvakrát a vždy mi stoprocentně zabral, když jsem ho dávkoval tak jak jsem popsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 18:00 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Josef
Tremazol, eSHa 2000 ti na žábrohlísty nepomůže X-) Léčba Tremazolem se u terčovců opakuje alespoň 3x nebo 4x vždy po třech dnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:59 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: Josef
Tremazol bez kompromisu..U mě zabral na jedničku.. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:54 Josef – Re: Josef
Doporučili byste mi na ty žábrohlísty i eSHa 2000 nebo jen ten tremazol???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 14:59 Josef – Re: šimon
Vyměnil jsem asi 80% vody v akváriu, dýchání se zpomalilo, dva jedou stále na jendu žábru a jeden malý nejede asi ani na jednu, dýchá strašně rychle...zítra jedu pro léky, prý tam mají něco od JBL na žábrohlísty za cca 400kč a pak ještě něco za 800kč, co léčí ještě něco navíc, tramizol prý nemají:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 12:57 šimon – Re: Josef
Nejlépe aplikovat Sera Tremazol. A poté ještě léčbu 2-3x zopakovat na zničení vajíček žábrohl. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 12:38 Muž Johns [30] - Cichlidy
Vypadá to na počáteční stádium žábrohlístů,zvedni teplotu a aplikuj nějaké léčivo co tady na foru radí chovatelé já bohužel nepomohu v odchovných akvárkách kde se stále mění voda s tím nemám problémy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:30 Josef
Dnes jsem si u mých tetčů všiml, že někteří otevírají jen jednu žábru a dýchají rychleji, jinak jsou v dobré kondici (žerou, mají roztažené ploutve, neschovávají se moc, výkaly OK), může jít o žábrohlísty? Čím nejvhodnějším je léčit? Koupím to na www.akvarista.cz v eshopu, tak prosím poraďte. Voda ve které žijí je 29°C, 6,5°dGH a 6,6pH. NO3 a NO2 neznám, budu je kupovat s těmi léky eventuelně.
Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 10:23 Muž Johns [30] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tatrovka,viz níže, psal jsem že změna u tohodle zánětu bulvy nastane až za delší čas, to samo zmizelo, terčovec jedl normálně, u mě odvodil i mladé a za delší dobu mu to zmizelo.Měl jsem to u terče zhruba před měsícem a něco. Pomohlo jeidně dyš mladý byly už dost velký, tak sem párek odlovil do nového akva a ta uplně čistá voda mu prospěla, do týdne to samo začalo mizet ale předtím to měl hodně dlouho. ahoj (píši jen vlastní zkušenost nikoho nenavádím)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:52 Žena tatrovka [8] – Re: metal
zkusím ho tedy znovu nadávkovat, ale nikde nevidím žádnou změnu... tone dneska rybička začala i papat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:14 Muž Johns [30] - Cichlidy – Re: NIKO
Niko,pokud něčemu nerozumíš,nech to být.Někdy se může udělat na oku povlak,který de vatou opatrně sundat.Bohužel někdy je to zánět který nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:16 Muž metal [96] - Cichlidy
po troch dnoch by sa malo znova davkovat liecivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 15:25 Žena tatrovka [8] – Re: metal
jenže tam není žádné dávkování, tam píšou dejte takové a takové množštví na tolik a tolik vody, ale ne že by se to mělo opakovat prostě návod na prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 11:07 Muž metal [96] - Cichlidy
po poslednej davke lieciva po 48hodinach vymenit 1,3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 10:56 Žena tatrovka [8] – Re: Bob66
Včera mi v nádrži odešlo topení, tak jsem musela koupit nové, nevím jestli s nim ten výkyv teploty něco neudělá. Tam píšou že po léčbě vyměnit nějaký procento vody, ale nikde už nepíšou jak dlouho léčba má trvat a jak velký procento mám vyměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:04 Muž NIKO [527]
Johns napsal: terčovec měl bílí zákal na oku a měl ho zvětšené chtěl jsem mu to tima tyčkama vatovejma do uší sundat ale nešlo to nechal jsem to bít Chudák terčovec i čeština
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Změna k lepšímu by měla být vidět už po prvním dni, tak snad bude v pořádku :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2801