Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:51 finnnp Re: romant
Správně.Teď mám nějakou novou od Stendkera.Počítám,že Skopčák přebalil Sůl z Penny a už je speciální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:45 R Muž romant [27987] Re: finnnp
A solí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:34 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Tak třeba u eSHa 2000 je v návodu:"Obvykle není třeba provádět výměnu vody před nebo po použití eSHa 2000.Avšak existuje několik vyjímek:1.V případě špatné kvality vody 2.Jestliže se blíží termín pravidelné výměny vody 3.Používáte-li nějaký jiný kondicionér vody 4.Jestliže jste právě použil nebo používáte jiné přípravky."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:30 finnnp Re: romant
Já jí vlastně měnit nemusím.Já léčím čerstvou vodou a vyšší teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:28 finnnp Re: romant
Tak to je jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:25 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Ať si v návodu píšou co chtějí, měnit vodu po každý, byť sebešetrnější léčbě považuji za dobrou zvyklost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:19 finnnp Re: Priest
Mám návod jen v němčině.Myslel jsem,že všechny léky od eSHa jsou tak dělané.Někde jsem to slyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:11 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Pokud nebude měnit vodu počas třídenní léčby tak po ukončení bude výměna nutností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:54 finnnp Re: LANOUR
Mám dojem,že se voda měnit nijak nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Ičin
sledovat ano, lít hned léky ne, občas jen stačí přitlačit na údržbu a je po problému
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:13 Muž LANOUR [55] Re: romant
V poho to mi staci zbytek jsem prelustil pocet kapek atd.Diky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:12 R Muž romant [27987] Re: LANOUR
Až po skončení léčby, někde jsem to měl, ale hledat to nebudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:10 Muž LANOUR [55] – esha hexamita
Ahoj nema nekdo cesky navod v pdf?nebo spis jestly vi nekdo zda se meni voda nebo se vymeni az po skonceni lecby-po 3dnech diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:03 vikino Re: marek21
Preliecenim chloraminom T nic nepokazis, zvlast, ked dychaju ako si popisal.
Treba mat pH vyssie ako 7,1, teplota normalna pre terce 28-30 st. C, silno vzduchovat, po 2-3 hodinach vymenit viac ako polovicu vody, urcite nie az po 24 hodinach! Davkovanie 1,5-1,7 g na 100L akva vody, nie na rozmer akvaria, ale na skutocny obsah vody v akvariu. Tercovce sa vacsinou po vymene vody ukludnia a po par hodinach od vymeny uz prosia o potravu na prednom skle. Ziabrakov sa nezbavis na 100% ani po 5-tich prelieceniach... staci raz - dva a neskor len ak by mali znova problemy.
www.discus-liptov.estranky.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 17:03 R Muž romant [27987] Re: marek21
Přečti si tento článek od Norberta a dočteš se vše potřebné od diagnózy až po možnosti léčby a řiď se údaji tam uvedenými, jsou odzkoušený a prověřený praxí. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: grunda
na druhou stranu, na to "dýchání na jednu žábru" bych se zaměřil a vysledoval jak to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: marek21
pokud jim nic není, není třeba je trápit. Plachost může být způsobena čímkoliv - od nevhodných podmínek v akva až po dobráka klepajícího na sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 16:49 Muž marek21 [16]
je mozne pouzit choloramin T aj keby nahodou ze tercovce nemali chorobu ziabrohlisty ci ako sa vola ... ? neviem dost sa skryvaju a ako keby niektore dychali na jednu ziabru viac ako na druhu ... alebo sem tam to vyzera ze len na jednu ...

Znizil by som PH na 7,5 davkovanie je 1,5g na 100L a teplota vody ?

po 24 hod treba polovicu vody vymenit ...

je potrebne vykonat 3 taketo cykly za sebou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:09 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Udělat roztok, jak píšeš a v něm namočit granule a ty jim dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:07 Muž O.Tom [439] Re: finnnp
Může být, ale zas jaké dávkování.. jestli si udělat roztok tak 1/4 tablety na 2 deci, vtom pak namočit granule. Nebo jim tu tabletu sypat rozdrcenou do granulí... to pak nejde odhadnout, kolik toho sežali, či kolik se toho do nich dostalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 14:49 finnnp Re: O.Tom
Také jsi myslím jako Romant,že když už Entizol tak do žrádla.Takové to přeléčování celých nádrží 8 tablet na 100L vody atd. jsou na prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:50 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Musíš se snažit ten entizol, když už ryba žere, dostat do nich s krmením, to bude nejúčinnější a jedna aplikace nestačí, odkalit, vyměnit polovinu vody a zopakovat, by to likvidovalo cysty s parazitem jenž z těla ryby vyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:47 Muž O.Tom [439] Re: romant
Po výměně vody entizol na střevní parazity... i když možná zbytečně.
Tím že jsem to pos... myslím celkově, že vůbec tahle situace nastala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:36 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Co jsi aplikoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:14 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Tak.. ryba má po třech dnech snahu žrát, i to dýchání vypadá že se zlepšuje.
Ale s tím jak vypadá celkově (oproti stavu před nemocí), jsem tentokrát dost pos...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 12:39 Muž O.Tom [439] Re: finnnp
Možné je i to... přes ty svátky jsem byl na chatě a provedl jsem jen jednu výměnu vody.
Taky jsem tam strčil před 2 týdny velké dřevo, které jsem při včerejší výměně vody zase vytáhl, zapáchalo hnilobou.

Takže to máme před těmi 2 týdny zásah do filtrace (vyndání rašeliny a přidání molitanu) spolu s přidáním velkého dřeva do nádrže.
Pak období svátků a nakonec 3 dny před projevem nemoci, změna v mražené stravě z artemií na patentku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 09:21 finnnp Re: Motýl
Také jsi myslím,že ty ryby prošli nějakým marastem v zanedbaném akváriu.Hlavně když se podívám na tu ocasní ploutev.Každopádně jak ty ryby přestanou žrát tak je hotovo.Většinou to končí zasežením dalších orgánů.I když kdysi jsem někde na zahraničním Webu četl,že lečiva do placek dostali mimo vodu a násilím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 23:00 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: O.Tom
Ta ryba nevypadá moc dobře ani proporcionálně, velikost oka, stavba těla, vypadá to, že má problémy už delší dobu.
Jen nevím, proč se každý problém s žábry řeší žábrohlísty. Bez mikroskopu je to jen nasliněný prst.
Ryby mohly projít zvýšeným obsahem N látek a může to být plíseň, baktérie, pak i ty střevní potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 22:17 Muž rriki [818] - CichlidyRe: O.Tom
entizolem už toho moc nevyléčíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:33 Žena baletka [624] Re: O.Tom
Ne, já to nemyslela tak, že by byli v tom mraženém. Ale nedávno jsem řešila nějaké podivné výkaly a řešili jsme to právě s rrikim. Psal mi, jestli jsem nekrmila mraženým, že takhle to někdy vypadá po koretře. Což odpovídalo. Ale jestli Romant napsal, že to jsou jasní střevní, tak budou :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:03 finnnp Re: O.Tom
Může to být z té Patentky.I když mě tady asi ukamenují.Já osobně bych se vyhnul léčivům.Zvednul bych teplotu tak na 34 až 35 stupňu.Jestli ty ryby jsou dobrý tak se parazitů zbaví i bez léků.Vysoká teplota vše v nádrži zrychlí.Teplotu musíš držet vysokou alespoň dva týdny.Metabolizmus ryby se zrychlí a zbaví se všeho co má v sobě.Jestli ovšem jsou ty ryby zanedbané.Tak nepomůže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:57 Muž O.Tom [439] Re: romant
No, mám doma pár krabiček entizolu, voda je vyměněná, tak můžu začít ...

Koupat je v nějakých roztocích, na to bych neměl odvahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:55 R Muž romant [27987] Re: rriki
Jasně, já to prostě z tý fotky na žábráky zatím nevidím, ale je to jenom fotka a nepříjde mě pro načatou rybu moc dobrý, když by neměla žábráky mít jí koupat v chloraminu a potom ještě ve flagellolu, ale Ty jsi daleko větší praktik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: O.Tom
Maj je v sobě od mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:49 Muž O.Tom [439] Re: romant
Hmm.. a jak se tam zas dostali... Baletka mi psala, jestli jsem nekrmil mraženým a je pravda, že jsem před 3-4dny dokrmil balení artemie a nově sáhnul po balení patentek.. jestli ty můžou obsahovat nějaký "sajrajt"... Mám to po kilech z aquaburzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:45 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Romane přesně obráceně.Při léčbě cholarimen jsou žábráci po 6 hodinách j mrtví,ne vajíčka.Vymění se voda a Flagellol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:32 R Muž romant [27987] Re: acik
Osobně bych se podle toho co vidím zaměřil na ty vnitřní parazity a léčil to ve společný nádrži, to dýchání může být projev právě této nemoci, paraziti jsou jasný, žábráci podle mě zatím ne, ale ryby nevidím, jenom fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:28 Muž acik [416] Re: romant
no a to by mě teď zajímalo jak by to měl léčit,nejsem si jist,zda může jak parazity,tak žábráky dohromady,ale spíš si myslím,že ne,to ale nechám na jiných a rád si na odpověď počkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Budeš tam mít asi oboje, jak žábráky, tak vnitřní parazity, ten výkal je jasnej.
Edit: rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:13 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka toho výkalu.. vypadá to jako by to bylo "něco" v obalu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:25 Muž O.Tom [439] Re: finnnp
Fotka k příspěvku 400 litrů rohové, 11 terčů, 10 panceřničků zelených, 10x L213, 3 cichlidky vysokoploutvé, 8x parmička černopruhá.
2 z těch terčů jsou teď v menším s malými, poprvé se mi povedlo aby se vytřeli a i vodili.

V akváriu jsem před dvěma týdny dost zasahoval do filtrace, je tam Eheim 2080, z jedné komory šla pryč rašelina a na nasávání jsem dával velké molitany jako předfiltry.

EDIT:
Teď po výměně vody má navíc husté bílé výkaly... viz fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:31 finnnp Re: O.Tom
Jak máš velké akvárium a kolik v něm máš placek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:28 finnnp Re: O.Tom
Žábráků se asi nikdy definitivně nezbavíš.Já bych vyměnil 1/2 vody a zvednul teplotu.Když by nenastalo žádné zlepšení.Tak bych přistoupil ke koupely ryby v nějakém známém roztoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:04 Muž acik [416]
ano zrychlené dýchání nebo dýchání na jednu žábru,změna barvy,šedý povlak na těle,prokrvené žábry a roztažené skřele jsou příznaky žábrohlistu...
kdyby fakt měly žábráky,tak pak léčit Tremazolem nebo ChloraminemT,myslím,že první pomoc výměna vody,ale hned bych tam nelil žádný sajrajt,až si budeš opravdu jistý,že je máš,tak potom řešit tuto cestu,teď bych měnil obden vodu,já bych měnil klidně každý den :)


zde máš něco o žábrohlístech
rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 16:59 Muž O.Tom [439]
tak a jdu si znovu pro radu.. :( jeden z mých terčů nevypadá dobře (oproti normálu), nežere, má zrychlené dýchání a jedno skřele má jakoby nadzvedlé.
Nežral už včera, toho dýchání jsem si všiml až dnes.
Žábrohlísti ?
Teplota vody je dlouhodobě okolo 29°, PH okolo 6,8. Pokud to jsou žábrohlísti, co stím ?
Sera Cyprinopur nebo Tremazol ?
Vím, že se tu o tom píše každou chvíli, ale přes vyhledávač a klíčová slova jsem nic moc nenašel a na pročítání různých vláken zda budu mít štěstí a najdu co hledám teď nějak není čas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 17:25 Muž acik [416] Re: finnnp
ty jo chudáčci :( asi si tím prošel každý chovatel jak koukám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:25 finnnp Re: Priest
Ta né.Ta to obrečela.Někdy sice nadává.Když má třeba v posteli filtr a nebo ve vaně koretry,ale jinak je už zvyklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:22 Muž Priest [325] - CichlidyRe: finnnp
Ještě přichází v úvahu nas-aná manželka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 16:17 finnnp Re: rriki
Ono je to možná jenom čistě moje chyba.Včera jsem měl nějaký obchodní nezdar a večer jsem si dopřál troch alkoholu.Kolem osmé jsem krmil a nedokáži přesně vyloučit,že jsem nehodil patentku co byla pro chovné páry těm prckům.Ráno,ale byly ještě fit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 16:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: romant
Tady si trochu věřím s tím žrádlem ,nic nejde takhle rychle jen ,že si pochroumaj střeva a nebo kyslík.Já už takto zabil pár ryb bohužel a většinou když jsem jim dopřál.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=851