Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:46 Vlček Re: romant
Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2013 19:12 R Muž romant [27982] Re: Vlček
Vidíš, kdyby jsi to připsal, že ještě nemáš to léčivo, tak bych tě nepovažoval za trotla. :) Ovšem to není podstatný, důležitý je aby to pomohlo rybám a neboj se , já se nečertím, jenom to prostě na mě tak působilo, ten Tvůj písemnej projev. X-)
Edit: Do tý doby, než budeš mít léčivo, tak bych denně měnil vodu, min. 1/3 akva. Nevyléčíš tím následky, ale klidně i možný příčiny, neb drtivá většina nemocí a nejen u palcek se rozjede, když nejsou podmínky zrovna košér. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:56 Vlček Re: romant
Já zatím ten Tremazol nemám.Tady ho nikde nemaj,tak jsem ho musel objednat po netu.Nechci nic pokazit,tak jsem se jenom ptal.Nemusíš se hned čertit.Jinak děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:44 R Muž romant [27982] Re: Vlček
Návod hovoří jasnou řečí. 1 mll na 15 litrů vody, filtry možno nechat zapnutý. Nezlob se na mě, ale už dopoledne, když jsi se dotazoval a já Ti dával ten link, tak stačilo přečíst a netřeba již dalších jednodušších dotazů. Tu informaci o dávkování, výměně vody a opakování po 7 dnech se dočteš v tom příbalovým letáku, jenom to chce rozbalit a přečíst, proto ho tam výrobce dává. ;-) Pokud máš akvárium více zarostlý rostlinama, tak to dávkování o polovinu zvedni, tudíž dej 1,5 mll na 15 litrů vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:08 Vlček – Dávkování Tremazolu
Poraďte prosím,jak mám přesně dávkovat Tremazol.Mám akvárko 450l vody,můžou být zapnuté filtry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 12:16 Vlček Re: romant
Dík.Jedu pro léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 11:49 R Muž romant [27982] Re: Vlček
Přečti si ten článek, krupička to není, všechny možný léky tam jsou vyjmenovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 11:37 Vlček Re: romant
Co na to bude zabírat za léky?Já jsem okamžitě po zjištění fleků nasadil eSHu 2000 součastně s EXITEM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 11:27 R Muž romant [27982] Re: Přemysl Vlček
Mrkni na tenhle článek, to bych řekl že tu rybu trápí. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 11:21 Přemysl Vlček – Fleky u terčovců
Fotka k příspěvku Pěkný den.Chtěl jsem poprosit odborníky na terčovce zda někdo neví co je to za nemoc a čím se to dá léčit.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 23:42 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Jardaxxx
Je odřený,nejspíš se lekl,a někde si pěkně sjel bok...Určitě bych aplikoval ochranu proti druhotnému zaplísnění,co málo zatěžuje vodu.Třeba Akriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 22:51 milda87
Tak když nežerou ani myš,tak proč terčovce,že? :-D
Ti to ještě přišly i nahlásit,ne? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.09.2013 21:02 Muž funtcz [22] Re: Yirka
Fotka k příspěvku No nekecam... smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:46 Muž Yirka [9118] Re: funtcz
OT - Jestli myslíš kočku domácí čtyřnohou, tak musím říct, že je máš hodně dobře vychované. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:35 Muž funtcz [22] Re: Jardaxxx
Podle fotek vypada že je neškodne...mi ve společnem akvarku tež to sem tam ma a je v poho.Jednou mi ho kočky našli na zemi uplně omlaceneho předpokladam po cca 15 minutach a prežil a žije do dnes tak by u Tebe neměl byt problem..asi se trošku honili ;-Dle mně na nemoc to nevypada ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:32 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky – Este jedna fotka
Fotka k příspěvku z dálky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 19:30 Muž Jardaxxx [3] - Parmičky – Terčovec - omlácený
Fotka k příspěvku Dobrý večer jeden z mých terčovců dnes z rána vypadal jak po rvačce .... Obracím se sem s pár fotkama jeslti je to neškodné otlučení popřípadě začínající nemoc . Víc hlav víc rozumu .)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2013 05:54 Muž sat [0] Re: romant
U prvních dvou ano. U tohoto jsem zkoušel léčbu mimo v samostatné nádrži, nechtělo se mě zbytečně týrat zbytek nádrže. Léčba nezabere, nebo alespoň ne viditelně, ryba hubne dále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:56 threat Re: romant
V každém případě děkuji za ochotu,nedá se asi nic dělat.Jen tomu všemu nějak předcházet,holt tady jsem něco zanedbal......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2013 20:41 R Muž romant [27982] Re: threat
O.K. plynovej měchýř je v podstatě neléčitelná záležitost, jakmile namnožený bakterie začnou prožírat stěnu měchýře, je to konec a šáteček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:37 threat Re: romant
Ráno jsem trochu zvedl teplotu na 30 st. tak uvidím.Bylo by dobré dát do akvárka nějaké léčivo?Nebo bude nutné ho přelovit a léčit zvlášť?Ještě dodám,že taky pravidelně dávám vitamíny-fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:22 R Muž romant [27982] Re: threat
Podezříval bych načatej plynovej měchýř, což je vždycky hodně obtížně řešitelná patálie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:21 R Muž romant [27982] Re: sat
Entizolem bylo léčeno celý akvárium kde jsou ty ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 11:05 threat – Terčovec plave hlavou dolů
Už třetí den samec Red Tyrkys-13 cm. v těle plave hlavou dolů,ploutve v pořádku,výkaly v pořádku (ale stále míň)-žere méně,ale když se přiblížím k akvárku,tak hned se narovná a jde si pro žrádlo,ale když sedím dál a sleduji ho,tak se někdy snaží přetočit a tím pádem se trochu motá.Většinu času ale je hlavou dolů a malinko na bok.Ostatní rybky v pořádku,voda změřena a vše v naprostém pořádku-snad..,změřeny NO2-neměřitelné,NO3-minimum,pH 7.2,teplota 29 st.c.Výměna vody prováděna minimálně jednou týdně (podle času i třeba po pěti dnech).Potrava:mražené patentky,černé komáří larvy,artémie-vše vždy řádně rozmrazeno a zakápnuto Dezin IDG-pro desinfekci,mix.-hovězí srdce s vitamíny-vše podáváno společně v množství zkonzumovatelném během chvíle,dále přes den z krmítka mix granulí (sera,tetra,sak,bits-vše pro terčovce).
Netuší někdo co mu může být?A čím popřípadě léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 10:50 Muž sat [0] – Identifikace nemoci
Zdravím vespolek. Prosím o pomoc s identifikací nemoci. Už 2 terčovci mě uhynuli a nyní má stejné příznaky další. Ryba začne hubnout až nakonec uhyne to celé trvá několik měsíců. U prvních jsem měl podezření na vnitřní parazity, léčil entizolem, ale bez výsledku. Ryby nejsou plaché, neskovávají se, normálně plavou s ostatními po celém akva, jdou aktivně za potravou, žerou, dýchají normálně, výkaly v pořádku. Jediný příznak je hubnutí. Poslední uhynulý ještě večer normálně žral a ráno už byl v pánu.
Je možné, že by se vnitřní paraziti, bez příznaku rozšířili, jakoby po "tajmu" tak, že už rybě není pomoci?
Dva uhynulí měli cca 3.5 roku, ten který se nyní chystá má cca 4.5 roku.
Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 15:23 Falco
Chudáci, ty už se z toho zřejmě nedají dohromady... a ještě za ně někdo chce 500,- Kč za kus...

www.ifauna.cz/… ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:41 Muž Toník [396] Re: romant
Zakukali by už při aplikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:20 R Muž romant [27982] Re: Tom
Jestli jsi při tom chloraminu neměl Ph kolem 7,5 tak půjdou kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:18 Muž acik [416] Re: Tom
je mi jich teda dost lito... :-O snad ti tu nekteri borci přes placky ozvou... myslim,ze moc casu nemas
Tom napsal: Už 5 týdnu léčím turquise a bez výsledku. Cca 3 týdny léčím malboro a pigeon. Na všech rybých jsem aplikoval entizol a ted jsem zkoušel i chloramin T. Bohužel bez úspěchu. Nyní ryby rychle dýchají. Turquis je naprosto černý a pigeon má hlavu pořád nahoru. Ryby jsou vyčerpané už několik týdnu nejedli a všechny rychle dýchají. Prosim o pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:14 Tom – Tercovci umiraji
Děkuju, alespoň za částečnou radu. Samozřejmě jsem postupoval opatrně, než jsem vyzkoušel entizol nebo chloramin. Tyto léky jsem použil, protože ryby měli příznaky, které napovídali nejdříve na bičíkovce. Bohužel po dlouhé době léčení,správné léčbě, ryby svůj zdravotní stav nezměnily, naopak. Tak jsem správně použil chloramin T, který jsem oddávkoval 1,5g/100 litrů a po 11h vyměnit vodu a za 3 dny zopakovat. Za obyč čistou vodu jsem měnil už několikrát. Bohužel dnes před odpo to vzdal Pigeon, který neustále plaval nahoru. A když umřel, tak stále plaval hlavou nahoru,jak kdyby ho něco nadnášelo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 13:39 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Tom
Tome nechápu jak můžeš léčit ryby u kterých ani nevíš jakou nemoc vůbec mají.Pokud ještě není pozdě vyměň alespoň třetinu vody a zaveď silné vzduchování.Kombinace léčiv není šťastné řešení,navíc mi připadá že než aby jsi jim pomohl,tak jsi je spíše přiotrávil.Při léčbě chloraminem je třeba silně vzduchovat.Jestli jsi netrefil dfávkování,tak si myslím že už jim asi nepomůžeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 06:49 Tom – Záhadná nemoc
Fotka k příspěvku Už 5 týdnu léčím turquise a bez výsledku. Cca 3 týdny léčím malboro a pigeon. Na všech rybých jsem aplikoval entizol a ted jsem zkoušel i chloramin T. Bohužel bez úspěchu. Nyní ryby rychle dýchají. Turquis je naprosto černý a pigeon má hlavu pořád nahoru. Ryby jsou vyčerpané už několik týdnu nejedli a všechny rychle dýchají. Prosim o pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RybičkoMil
Muzes mit krmivo jake chces, ale jak na nej nejsou zvykli, proste to jen tak nevezmou. Ale je to taky kus od kusu, nebo podle toho, co z nich udelal chovatel. Mel jsem jednoho, ten snad za hodku po prineseni zral naprosto cokoli, choval se jako doma, a vubec se nedal nicim stresovat. A mel jsem jineho, ten proste nezral a ani nezacal, proste odesel...

Pro tercovce muzes koupit mrzene krmivo primo pro ne, nebo treba ty mrazene patentky (cervene komari larvy). A borci si samozrejme pripravuji vlastni smesi, precti si o tom (tedy jestlis jeste necetl), je to zajimave a takove hrani si na kuchare pro Tercovce muze mit i svuj puvab, kdyz se pak divas, jak jim Tvuj mix chutna ;-) .

EDIT: Kdyz je Tercovec zvykly treba na hovezi srdce, muzes mu vysvetlovat jak chces, ze tohle je za 200Kc mala pixlicka, kdyz on by chtel to svoje milovane srdce za tretinu penez za cele kilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 17:16 RybičkoMil Re: Designer
No mám je asi cca. měsíc a krmivo mam za 200,- speciálně pro ně (je od sery) ale stejně díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 16:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RybičkoMil
Jen do nej obcas klovne? To by nic zvlastniho nebylo. Podivej se treba nekde v lepsi akvaristice, kde jsou ryby vic v klidu, jak to v akvarku vypada, specialne kdyz je plne pubertaku. Obcas je i v takovem prostredi prodejni nadrze videt, ze nektera ryba je trosku vic dominantni a dela si mezi ostatnimi poradek.

Tercovec je na krmeni pekne vybirava ryba. Asi je nemas dlouho, ze? Nezerou cokoli, nez si vezmou neco pro ne noveho, muze to trvat. A nitenky? Ty bych jim nedaval vubec. Kdyz tak radeji patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 16:33 RybičkoMil – Terčovčí agresivita??
Ahoj nedávno jsem si všiml že jeden z mých terčovců "okusuje" jiného o trochu menšího..

Jen se chci zeptat jestli je to jen agresivita nebo něco jiného sad sad :-(

Když jim dám jídlo nějaké granule určené pro terčovce tak se ho ani netknou jen a snědí Krunýřovci a Pancéřníčci ale obyčejné vločkové krmivo to jakš takš snědí když příjdou na řadu NÍTĚNKY tak do cca. 5min. jsou pryč

Prosím poraďte nevím co s tím!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 08:55 finnnp Re: Petr
Jak již bylo napsáno.Častěji měnit vodu a zvednout teplotu.Jak máš velkou nádrž a co všechno v ní plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:46 Petr Re: romant
Třetina je to určitě. Určitě je to nějaká nemoc, ale nemůžu právě podle toho jak to vypadá vydedukovat co to je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:31 R Muž romant [27982] Re: Petr
Čtvrt je málo, aspoň třetinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:26 Petr Re: romant
Právě o kvalitu vody se docela hodně starám, měním každý týden čtvrt vody plus odsati dna. Zdá se mi, že se to spíše rozrůstá než klidní a ryby jsou docela hodně plaché :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:17 R Muž romant [27982] Re: Petr
Tak potom vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:16 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Petr
Zlepšit kvalitu vody, častější výměny většího objemu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:08 Petr Re: Petr
To mi právě nepřipadne jako děrová nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:27 R Muž romant [27982] Re: Petr
Zkus pohledat pojem "děrová nemoc".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:24 Petr Re: romant
Nene nepřipadne mi to, ale vypadá to jakoby nějaká plíseň takový bílý roztřepený výrostek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:07 R Muž romant [27982] Re: Petr
Jak ty ryby dýchají? Nedýchají zrychleně a jakoby na jednu žábru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 19:58 Petr – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Zdravím chtěl bych se zeptat, jaký postup by jste mi poradili při těchto příznacích. Ryby mi připadnou celkově plaché, ale uplně normálně žerou jako vždy, akorát se už u dvou ryb oběvila nemoc jako je na obrazku. Děkuji za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2013 22:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
rriki napsal:Ryby to BEZ ÚJMY PŘEŽILY A MNOŽILY SE , mluvit o trvalém požkození je blábol.
Abychom to uzavřeli...Blábolit mohou pouze opilí a neznalí...

Anorganické kyseliny na základě své rozpustnosti ve vodě a kyselé disociace způsobují přímou tkáňovou destrukci včetně sliznic a kůže.

Rozsah poškození závisí na koncentraci kyseliny a délce expozice, zatímco inhalační poškození respiračního traktu závisí též na velikosti částic.
Při vstřebání některých kyselin dojde k poškození ledvin .


O žití a množení ryb jsem nenapsal ani řádku, o trvalém poškození ano...



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 22:38 Muž acik [416]
Tak jak píše Niko,tak s tím komentem souhlasím... Já jsem uplný začatečník a jestli někdy udělám nějakou chybu,tak určitě ne úmyslně. Jo a chtěl bych od rrikiho nějaké terčovce,tak snad se spojíme :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 21:52 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Bob66
Bobe já jsem v životě ryby nechoval ani úmyslně ani neúmyslně .Pro ty "chytlavý" Bobe určitě si pamatuješ co se stalo Kulichoviz ČCK, to samý co finnnpovi taky tam nakapal kyselinu a od té doby mu jinak neřeknem NEŽ KYSELINA.Věc jsem asi zlechči a vím proč,ale chtěl jsem kolegovi dodat optimismu,že to ryby přežijí.U Kulicha to pH bylo pod 3,5.Ryby to BEZ ÚJMY PŘEŽILY A MNOŽILY SE , mluvit o trvalém požkození je blábol.Ale i já jsem se stím setkal a to ,když jsem začal vývojovou vodu upravovat chemicky na 50 mikro a musím říci ,že jsem o tom neměl páru jak rychle to padne málo dnů a je to skoro tak rychle jako se projít o berlích po náměstí.Bohužel nedosahuji akvaristýckých kvalit jako musí mít bývalý šefredaktor akvaristického časopisu,ale hlídat jsem se to naučil a výsledky se dostavily.Radit s údržbou nepotřebuji a za akvaristický prase se nepovažuji,ale v červnu v Úvalech jedno cichlidářské pečem a na počest těch nejlepších mu budu říkat Libore. tone
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=1051