Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 22:48 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Plesky
Tasemnice to není,ta má pevnou konzistenci.Bičíkovci jsou zjistitelní pod silnou lupou,nebo mikroskopem.Většinou se na bičíkovce používá metronidazol (Entizol,Metronidazolum),ale toto léčivo je na lékařský předpis,běžně je v akvaristických prodejnách dostupný Sera med Professional Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 18:57 Plesky Re: Tojsouvěci
Moc děkuji za informace a až se mně podaří nějaký výkal vylovit, tak ho zkusím prozkoumat. Jeden jsem zkoušel nabrat pinzetou, ale úplně se mně rozpadnul.Tak myslíte, že se na 100% jedná o cizopasníka a teď jde jen o to určit jestli se jedná o bičíkovce nebo tasemnici? Pokud by chovatel neměl dostupné léčivo, tak jakou by jste mně doporučil léčbu? Moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 16:43 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Plesky
Na vyloučení přítomnosti tasemnice stačí umístit výkal na sklíčko a opticky provést kontrolu lupou,nebo mikroskopem (postačující jsou i některé mobilní aplikace).Tasemnice vypadá jako bílý plochý červ,tělo je tvořeno z páskovitých článků a je částečně pohyblivá.
Druhá možnost je,že se jedná hlenovitý povlak výkalů,v kterém jsou bičíkovci,ale ti jsou zjistitelní, až při větším zvětšení.
Být tebou,kontaktuji chovatele,jestli nemá dostupné léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 12:28 Plesky Re: Tojsouvěci
Děkuji moc za informace, mohl bych se zeptat jak ten trus můžu vyšetřit, abych potvrdil nebo vyloučil tasemnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2019 12:27 Plesky Re: DavFM
Koretrou ne, jen granulemi Tetra Discus Energy, patentkama a Dafnií. Ale čím ji krmil chovatel přede mnou, tak to nevím. V tuto chvíli jsem žádný další trus od terčovce nevypozoroval, ale jsou dost vystrašený, tak moc stravy nepřijímají, i když je to každým dnem lepší a lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 15:43 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: DavFM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ;-) Tasemnice - Odčervování Tremazolem (rozpuštěný Praziquantel),paraziti opouštějí hostitele řitním otvorem a přes jícen dále žábrami a ústním otvorem. Bičíkovci (Cryptobia) tvoří ve výkalu shluky a Capilarie jsou tenké kruhového průřezu.
V každém případě by bylo vhodné údajný výkal vyšetřit,než se zvolí postup léčby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 14:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Tojsouvěci
Tasemnice je o něco tenčí a vypadá jako takové hodně pravidelné korálky, kulička za kuličkou. Ale je fakt, že ta fotka je mizerná a klidně to může být i tasemnice, nebylo by to nic vyjímečného.

Plesky:a nebyl ten terč krmený koretrou? Pak to tak podobně někdy vypadá, ikdyž až tak dlouhé ty výkaly nebývají. Já v pochybnostech krmím nějakýma červenýma granulema (tetra diskus nebo něco podobného) a pak i výkaly musí být červenohnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 14:16 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Plesky
Snímek je nekvalitní,mám dojem,že se nejedná o výkal,ale o tasemnici.
rybicky.net/forum/12395
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2019 09:19 Plesky Parazit u Terčovce
Fotka k příspěvku Ahoj,
před týdnem jsem si pořídil 4 nové Terčovce a u jednoho z nich jsem začal pozorovat dlouhé, táhlé a bílé výkaly a tak mám strach, jestli se nejedná o vnitřní parazity. Další věcí je, že mám vodu s PH 7,4, tak jestli se dají terčovci v takové vodě chovat, nebo jestli mám zainvestovat do RO, nebo CO2.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 16:59 Muž Jenda91 [-3] Re: lacewings
Dekuju vyreseno mel jsem silny proud.Odstranil jsem rampu a uz jsou rozhazeni po akvariu.Dekuji ti za ochotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 15:43 Muž Jenda91 [-3] Re: lacewings
Ano ale kolega ma taky tercovce a uplne to same akvarium a plabou v pohode a osvetleni to same.Jinak naposled co jsem delal byla udrza kterou delam co 5 den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 15:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jenda91
-tak nezbývá než to světlo ,případně bych se zaměřil na zbývající hodnoty vody a teplotu vody
-neměnil jste něco v akva poslední dobou ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 14:53 Muž Jenda91 [-3] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Od chovatele v ČR jsou to vsechno pary ktere byli ve vode mezi ph 5 a 6
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 13:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jenda91
-ano ,i to nízké pH může být pro ryby nevyhovující
-ryby jsou import ,nebo od chovatele v ČR ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 13:13 Muž Jenda91 [-3] Re: lacewings
Znamky onemocneni nevykazuji.Dychani v pohode.Vykaly v poradku.Zerou.Patametry vody jsou v poradku.Merim je kazdy 3 den.A prezentace je aktualizovana.A kazdy 5 den vymena vody.Nemuze to byt tim ph?protoze ph mam 5.6
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 13:10 Muž Jenda91 [-3] Re: Mráča78
Nejsou schovsni za kytkama.Jsou v blizsim rohu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jenda91
-změřit parametry vody
-aktualizovat prezentaci nádrže
-mnohdy stačí upravit světlo ,pokud ryby nevykazují známky onemocnění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 09:32 Mráča78 Re: Jenda91
Ahoj, mohu ti doporucit facebuk www.facebook.com/… tam ti urcite poradi. Udelej si aktualni foto + parametry vody a optej se tam. Ja osobne si myslim, ze schovavaji proto, ze mas zarostlou nadrz, tak sou za kytkama a nemaji duvod vylejzat a plavat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 17:42 Muž Jenda91 [-3] – Discus
Ahoj nevite proc tercovci jsou porad v rohu??furt na me cumi z rohu ale normalne se nazerou a pak jsou pokupe zase v rohu nechapu proc??vykaly normalni,zerou v pohode,dychani taky v pohode.Mam je 5 mesicu.Dekuji za nejaky napad.Zkousel jsem snizit i proud filtrace.kdybyste chteli fotku hned poslu protoze prezentaci nemam aktualizovanou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 19:22 MaraVic – Prosim pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim a prosim oradu
Jeden z mych starsich tercu se v nedeli poranil. Mel maly skrabanec na boku. Bohuzel se mu to vubec nelepsi ba naopak. Od vcera je v izolaci a lecim s esha2000. Voda je uplne v poradku. Menim 15 az 20%kazdou sobotu. Poradi nekdo co muzu jeste udelat.
Dekuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 13:28 Muž Jenda91 [-3] – Stres?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vcera jsem kouoil nove tercovce .Od chovatele vcera taky v klidu plaval a dnes cely den takhle ale dycha v pohode a v klidu a na obe zabry.Trus taky normalni zde zasilam foto.Dekuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2018 21:30 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jenda91
Pokud mají ryby zrychlené dýchání,tak mají nedostatek kyslíku.Případně mohou být napadeny žábrohlísty,projevuje se to odstátými skřelemi a zašedlým,až hlenovitým povrchem žaber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2018 21:19 Muž Jarry [1437] Re: Jenda91
Jestli máš podezření na vodu, tak měnit. Klidně 80% - pokud dokážeš udržet parametry, případně třeba 3 dny po sobě 50%. To je celkem obecná rada, jak se ti na rybách něco nezdá, vyměň vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 20:36 Muž Jenda91 [-3] Re: Jarry
Kazdopadne kdyz vytahu zradlo vrhnou se po nem jak po uzenym a pak zase zaparkujou podle fotky tak jak je vidis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 19:37 Muž Jenda91 [-3] Re: Jarry
Mozna byla spatna voda ale to nevim a nezjistim !!behem hodky a kalamita jak hovado..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 19:36 Muž Jenda91 [-3] Re: Jarry
Vzduchuju prave naplno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2018 17:50 Muž Jarry [1437] Re: Jenda91
Zaměřil bych se na CO2 a vzduch, vypni CO2, vyměň část vody a zkus vzduchovat, krátkodobým výpadkem filtru to podle mě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2018 16:04 Muž Jenda91 [-3] – Nemoc?
Fotka k příspěvku Cau kluci potrebuju pomoct mam tercovce.Pred 3 dnama jsem menil 1/3 vody delal to pravidelne co 5 dnu .Jenze vodo jsem vymenil ale mezitim jsem cistil vnejsi filtr zapojil jsem ho a vznikl zkrat a prestal fungovat.Tak jsem se sebral a zajel do hornbachu pro novy.Prijedu z hornbachu a ryby takhle .Trus maji v poradku,prijmaji potravu normalne.Myslite si ze spatna voda?mebot No2 atd vse je na nule . Dekuji za pripominky.Zde zasilal foto v jakem stavu jsou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 18:55 Muž Jenda91 [-3] – Pigmentace nebo nemoc ?
Fotka k příspěvku Kluci mam tercovce ale na kuzi se jim objevil jakoby znaminka.Pigmentace by to byt nemela co myslite ?je to ten hnedak.Dychani v pohode.Trus taky.A zere jak o zivot a ano netmavne a nema zadne poruchy v plavani.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2018 21:25 Jura – Nemoc nebo parazituje?
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co to může být?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2018 20:42 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: MiDo21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 19:37 Muž MiDo21 [1] – Terčovec - parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem po 3 dnech přijel ze služebky a jeden z 6ti mých terčovců (zakoupeno před cca 6 měsíci) má v kůži za prsní ploutví vyčnívající bílý, cca 3mm velký, útvar připomínající tvarem červíka, nápadně připomínající nějakého kožního parazita (... ale ani v nejmenším nejsem odborník). Ryba je zatím čilá, žere a s ostatními zdravě válčí jak o žrádlo, tak o oblíbená místa v nádrži. Přikládám fotky a prosím tipy na diagnózu i o rady jak na léčbu. Ryby žijí ve společném akváriu (320l) s ostatními druhy při teplotě 30°C. Krmím mraženým hovězím srdcem, artémií a (především ostatní druhy) i cyklopem - vše mražené od firmy Aquamaster (... ale mám terčáky už asi 4 roky bez nejmenších problémů se stejným žrádlem).

Díky za pomoc
Michal
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 15:01 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Michala
Buď v klidu,s dospíváním dochází vlivem pigmentace,ke změnám ve vybarvení ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 13:14 Michala – Černé tečky na terčovci
Fotka k příspěvku Ahoj všem, můžete mi někdo poradit co s terčovcem, kterému se začali dělat "černé tečky" po těle? I ploutve má dost tmavé, přitom jinak mu barva výrazně vybledla. V chování zatím žádné změny nepozoruji, je aktivní, nestraní se hejna a žere normálně. Mám strach, aby nebyl nemocný... Předem děkuji. Michala
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 12:57 Fuggas
...noo vecer im davala manzelka a ze z kazdeho druhu nieco nasypala....dufam ze sa z toho dostane, niesme od rana doma tak ani neviem ako na tom je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 11:51 Muž Motýl [145] - CichlidyRe:
nejspíš se přežral granulí, které mu až v břiše nabobtnaly. s granulema opatrně, buď malé dávky, nebo nechat nabobtnat a pak krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 11:36 Fuggas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, zase som tu s problemom, dnes rano som nasiel najmensieho pigeona hore bruchom pod hladinou, este dychal. Tak som ho prelovil mimo. Snazi sa plavat ale moc sa mu nedari a brucho ma akoby nafuknute. Vcera bolo este vsetko v pohode, po zradle sa isiel potrhat medzi prvymi, krmim stale len viacerymi druhmi granul. Prikladam fotky. Voda je 30°C a NO2:0 NO3:10-15 PH:6,9. Akurat som vcera vecer prisoloval vodu, mohlo by to byt z toho?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 22:44 JoKa Re: Fuggas
Fotka k příspěvku To udělej... Dost to pomůže, bez nadsázky...!!

Pokud nejsou v akváriu jiné ryby (pokud ano, napiš jaké), tak pomaličku (max stupeň za den) zvedej teplotu až na 35 a v tom je nech 4-5 dní... Pak stejně pomalu zase vracej na původní teplotu...

Léčivům od Sery se vyhni obloukem... !!!

Tvůj problém není vyloženě akutní. Na to není potřeba léčivo. S tím si poradí terčovcova fenomenální imunita. A tu podpoříš právě tou teplotou...

Přikládám fotku terčovce s prokazatelnou hexamitou (zašitej v rohu, týden nežral). Přežil, dnes jakoby nic, jen má trochu "jizvy". Dostal jsem ho z toho na základě rad zkušeného, jen a jen tímto postupem. Tyto rady dávám dál. Byl bys překvapen, s čím vším se terčovec vypořádá úplně sám, pokud je v dobrých podmínkách...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 22:32 Fuggas Re: Urtman
vykaly som nevidel u ziadneho dlho a viem ze vsetci zeru, asi rano sadnem po krmeni k akva a budem cakat ;) ...krmim teraz cca mesiac granulami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 22:23 JoKa Re: Fuggas
Vypadá to tak, ale není to jistota...
Dal bych tomu pár dní a sledoval změny...

Ona totiž necílená, zbytečná léčba je horší, než neléčit vůbec...

Zvednutím, krátkodobě, teploty nic nezkazíš.

Neukvapoval bych se... Skutečně...

Edit: jak vypadají výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 22:22 Fuggas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku A co sa tyka vody teplota:30, NO2:0, NO3:10-15, PH:6,8. V tomto stadiu uz asi pomoze len Sera Flubellol, ci mam skusit nieco ine?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 22:17 Fuggas
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, uz som tu zas a s tym istym tercom. Dnes doobedu som unho na hlave nad okom nasiel maly biely chumac. Teraz vecef je vidiet ze su to dve biele nitky z diery. Chcem sa len uistit s diagnozou, ze to je hexamita. Inac terc je aktivny a aj zerie normalne. Biele dlhe vykaly som zatial nevidel. Prikladam fotky. prve su doobedu a dalsie uz vecer.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 09:58 R Muž romant [27987] Re: Yumboy
Poslat na druhej břeh, ta ryba se už několik týdnů trápí. Jsou to houževnatí bojovníci, ale nad vším nedokáží vyhrát, problém je v tom, že je sužován nějakou formou vnitřních parazitů a i po případném zaléčení bude nedomrlej a nicotnej, taková je moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 09:49 Yumboy – Nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, taky mi jeden zacal hubnout. Nasadil jsem lecivo proti bakterialnimu rozpadu ploutvi, ale bez efektu :-( Co s nim ? Foto prikladam.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2016 05:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-samotné navýšení teploty může skutečně posílit imunitní system
- je potřeba ale dodat, že samotným navýšením na uvedenou hodnotu 34,se mohou vyskytnout i některé mykozní a bakteriální formy onemocnění, které se nacházejí v prostředí akvária(vnitřní zařízení a uspořádání akvária, včetně osádky druhů ryb), případně v latentních stádiích u jedinců, kteří doposud nevykazují žádné příznaky.
-mezi faktory, které mohou být impulsem k propuknutí je teplota vody, ve vztahu k znečištění vodního prostředí rozkládajícími se organickými látkami.
-víceméně, ryby s oslabeným imunitním systémem, jsou v některých případech napadeni některými druhy plísní, které přímo napadají a ochromují životně důležité orgány ryb
- tato metodika postupu je výhodnější u jedinců, kteří jsou dlouhodoběji chováni ve stabilním prostředí, případně u závažnějších forem onemocnění, např. Hexamitozy,nebo při onemocnění většího počtu jedinců.

- u tohoto konkretního případu, jsou ryby v akváriu poměrně krátkou dobu, kterou lze nazvat adaptabilní k prostředí, kterému se přizpůsobují, proto i postup by měl být v souladu s již uvedeným
- výše uvedené, je pouze doplnující info k příspěvku o navýšení teploty na 34 k posílení imunity a již dříve uvedenému postupu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2016 20:45 grunda
já bych přestal krmit srdcem a zvedl teplotu, postupně tak na 34, nechat dva týdny a pak zase postupně dolů. Ryba se prohřeje a nastartuje imunitu
zvedat půl stupně za den, a dolů stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 18:04 R Muž romant [27987] Re: Semir89
eSHa 2000 je širocespektrální léčivo, nedoporučuji používat jako prevenci, držel bych se toho co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:48 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: romant
Tak listy uz mam ma je kolega od nas, kolik davkovat?
Co se tyka prevence, mohl bych pouzit esha2000 jako prevenci?
Vitaminy budu muset objednat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2016 17:33 R Muž romant [27987] Re: Semir89
Když nebudeš krmit srdcem, nebudeš muset tolik topit, postupně to lze sundat na 28, šel bych na kompromis 29st. Listy kupuju tady www.koblasa.cz/… v kamenných obchodech se to hůře schání, ještě mívají na burzách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 17:28 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: romant
Odpoved ktera pouci pomuze
Hned rano pokusim se nekde v blizkosti sehnat listy dokoupit vyluh a vytaminy
Srdce vylucim
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=201