Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 20:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: petr70
Čím krmíš? Průhledné výkaly mohou být i z různých krmení ;-) I nemocná ryba se může vytřít, už jsem to i viděl u jednoho chovatele X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 19:20 petr70 – Re: metal
Flubenol bohužel nemám,dávám do krmení zatím alespoň vitamíny Fischtamin. Mohl bych sjet na veterinu, ale nemám s tímto lékem zkušenosti. Jak případně dávkovat? Akva je 125 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 19:02 Muž metal [96] - Cichlidy
daj trochu flubenolu do krmiva tym nic nepokazis a krm tak aspon 4 dni.len ho nedaj vela ,lebo prides o ikri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2010 17:37 petr70 – průhledné výkaly - tření
Čauky, prosím zkušené o radu ;-) Jsem s rybama po radách s Romym / je na dovče/ na tom takhle: 1 pár terčů utlačoval druhý pár / chtěli se třít/, tak jsem na radu dominantnější pár přendal do vytírací nádrže, kde se ryby vytřely. Dnes mám jikry druhý den a zpozoroval jsem průhledné výkaly od samice. Nemá žádné příznaky parazitů, o kterých jsem se tu dočetl, normálně žere, není plachá, připluje až ke sklu. Potřebuji radu, jestli mám začít léčit i když mají jikry a zdali je vůbec možné, aby ryba, která je ve tření byla nemocná :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2010 21:34 Muž riso [129] - Cichlidy
Bubi200 napsal: Dnes som zistil ze oni sa fakt vedia akoby prezrat... :-( ten moj najvacsi plava na jednom mieste, a zrychlene dycha. Raz sa mi to uz staoa, a za den to bolo prec.. V akvaristike mi povedali, ze to moze byt zvysenim teploty, kedze su vedra. A teraz som zistil ze to nebude teplotou. On normalne zvracia.. . dufam ze to do rana prejde... v zivote som nevidel rybu zvracat... az ho to hodi dozadu... A to srdce mu tak chutilo...

Toto muzu potvrdit, zrovna vcera se mi to stalo. Taky jsem to prehnal s krmenim a rano jsem myslel, ze je s jednim tercem amen - zrychlene dychal, ani chudak nemoh plavat. Ostatni taky nevypadaly o moc lepe, cely den jsem je ani nevidel jak byly zalezli v rostlinach. Ale otrnulo jim docela rychle, uz jsou OK a zase by chtely zrat. Hovno, dneska maji pust, nenazranci no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2010 17:20 Muž Bubi200 [19]
tercovec bol rano v pohode a normlne jedol... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2010 23:00 Muž Bubi200 [19]
Dnes som zistil ze oni sa fakt vedia akoby prezrat... :-( ten moj najvacsi plava na jednom mieste, a zrychlene dycha. Raz sa mi to uz staoa, a za den to bolo prec.. V akvaristike mi povedali, ze to moze byt zvysenim teploty, kedze su vedra. A teraz som zistil ze to nebude teplotou. On normalne zvracia.. . dufam ze to do rana prejde... v zivote som nevidel rybu zvracat... az ho to hodi dozadu... A to srdce mu tak chutilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2010 16:22 Václav K. – Re: riso
Ahoj, jelikož jsem mněl teplotu na 27 stupních a zvíšil jsem ji zpět na 30 stupňů. No teď se začal i vybarvovat po 4 dnech a je aktyvnější. Říkám si jestli jsem ho i nepodchladil. Házel jsem tam uplně zmrzlé kostky všelijakýho krmiva asi to bude známka podchlazených orgánů, ale je to jen domněnka. Já to řeším s obav nákazi druhých ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2010 07:29 Muž riso [129] - Cichlidy – Re: Václav K.
taky mam jednoho takoveho. Dokud zere, tak to zatim nijak neresim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2010 23:26 Václav K. – Re: Bob66
Soudím, že by nevydržela dýl jak 1 rok. Mám jednoho terčovce slabšího. Je nevýrazně zbarvený, má sčervenalí skřele, v celku pohublí a ostatní terči ho furt nahání. I přes to všechno v klidu žere. Je pravda, že mněl dřív vnitřní parazity, ale s toho jsem ho vyléčil. Pak byl i vybarvený, jenže ti moji terči jsou v období tření a konkrétně tento kus je furt vytláčen. Lze u něj diagnostikovat nějakou chorobu typu hlístů? Nebo tomu nemám věnovat pozornost..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 16:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
12-48h a za jak dlouho uhyne je různé záleží na kondici ryby, jak moc je napadená, jak rychle na to chovatel přijde atd. může vydržet i déle jak měsíc než padne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 00:52 Václav K. – Re: Bob66
Jak dlouho je inkubační doba? A za jak dlouho na to ryba uhyne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2010 09:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
Stačí když je nakažená jedna ryba a může nakazit celé akva, vajíčka červů roznese po celém akvu ve výkalech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2010 00:17 Václav K. – Re: Romy
Vnitřní hlísty se jak přenášejí? Je to ve formě tasemnice. Nebo takhle když je jedna ryba nakažená, nakazí i ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2010 16:51 Muž Yirka [9123]
Děrová nemoc třeba zde: www.jbl.de/…, www.jbl.de/…
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2010 16:22 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Ještě na stránkách Sery je terčovec s děrovkou: www.profizoo.cz/…
Jinak pánové,za 14 dní nashle... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2010 00:19 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku A tohle je terčovec s vnitřními parazity,vodnatelností a nejspíše i nějakou bakteriální nemocí.Smutný pohled...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2010 00:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav K.
Fotka k příspěvku Žábrohlísty poznáš podle chování ryb,nebo jen dobrým zrakem,nebo přes mikroskop.A takto dopadá ryba napadená vnitřními parazity(foto),druhá možnost,ale v menší míře je,že rybě roste břicho,jakoby se nafukuje.Ale to jsou už konce...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2010 23:57 Václav K. – Re: Romy
Jsem se tý ryby tak lekl, až mi spadla miska s křupkama na zem. No to vipadá, že jsem naprosto vklidu. Romy, čirou náhodou fotku nakažené ryby žábrohlístou a střevní hlístou nemáš po ruce? čus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:38 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Václav K. napsal: Čus, no když se pozastavím u těch děr. Ty díry časem zmizí? A jak veliké jsou ty díry na hlavě? Právě tyrkysoví odstín má asi 10x takové tečky na hlavě jako bych do ní píchal špendlíkem. Ale mají stejný počet děr a nevikazují žádné známky nákazi... Tak nevím.

Díry samy nezmizí,je to nemoc...A jak vypadají?Tady máš fotku oskara,je to lépe vidět,protože je to velká ryba,tak si porovnej sám.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
UV-lampa není nutná, pokud ji už máš můžeš ji používat jak jsem psal, zapnu ji jeden den v týdnu na 4h, jinak jsem ji spíš využíval po léčení v akvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
Pokud ti neteče doma extrémně tvrdá voda a nepokoušíš se o odchov tak je reverzní osmóza zbytečná investice X-) Jinak pokud ji máš a potřebuješ určité hodnoty vody tak mícháš vodu z vodovodu s vodou z reverzní osmózy až se dostaneš na hodnoty které potřebuješ ;-) Nikdy nepoužíváš jen vodu z reverzní osmózy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:20 Václav K.
Bob66 napsal: Václav K. napsal: Čus, no když se pozastavím u těch děr. Ty díry časem zmizí? A jak veliké jsou ty díry na hlavě? Právě tyrkysoví odstín má asi 10x takové tečky na hlavě jako bych do ní píchal špendlíkem. Ale mají stejný počet děr a nevikazují žádné známky nákazi... Tak nevím.





Tohle není děrová nemoc, to bys poznal podle nepravidelného tvaru a leze toho bílá hmota X-) Nejlepší prevence je pravidelná výměna vody a přidávání vitamínů a minerálů např Sera fishtamin ;-)




Bobe, jak je to u deminerilizované vody přes reverzní osmozu? Ta vodu přeci zbavuje minerálů, né? Tím pádem je měkčí aspoň tak jsem to pochopil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:14 Václav K. – Re: Václav K.
jo už to vidím, no já mám 5w, ale možná i 8w. Teď nevím, koupil jsem ji a hodil do šteláře. Od tý doby nevím proč ji vlastně mám, asi jsem chtěl vylepšit situaci celosvětoví finanční kryze, či co. Říkáš pár hodin týdně, jak by to mělo tedy vypadat?
ps: mám hrubky protože když su u pc tak mám čas a když mám čas tak nasávám a občas si i zahulím... Tím by se lecos vysvětlilo a bylo to vytrženo s kontextu, jen snad jsem nyní neklesl když jsem se svěřil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:09 Václav K. – Re: Bob66
Jo to všechno, dělám. Jen naco jsem si koupil tu UV lampu...? :) Používáš ji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 23:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Václav K. napsal: Čus, no když se pozastavím u těch děr. Ty díry časem zmizí? A jak veliké jsou ty díry na hlavě? Právě tyrkysoví odstín má asi 10x takové tečky na hlavě jako bych do ní píchal špendlíkem. Ale mají stejný počet děr a nevikazují žádné známky nákazi... Tak nevím.


Tohle není děrová nemoc, to bys poznal podle nepravidelného tvaru a leze toho bílá hmota X-) Nejlepší prevence je pravidelná výměna vody a přidávání vitamínů a minerálů např Sera fishtamin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 22:58 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
Na 300l bych dal 11W, použití bych ze své zkušenosti doporučil na pár hodin týdně ;-) To použití mě poradilo pár opravdu zkušených chovatelů terčovců a mě to takhle funguje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 22:54 Václav K. – Re: Romy
Čus, no když se pozastavím u těch děr. Ty díry časem zmizí? A jak veliké jsou ty díry na hlavě? Právě tyrkysoví odstín má asi 10x takové tečky na hlavě jako bych do ní píchal špendlíkem. Ale mají stejný počet děr a nevikazují žádné známky nákazi... Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 22:51 Václav K. – Re: Bob66
Ahoj, díval jsem se na příspěvky s UV lampou. Jak silnou by jsi doporučil na 300l a jak bych mněl s ní svítit?? Mám zakoupenou 5W lampu, ale ještě jsem ji ani nevyzkoušel.. Slyšel, jsem četl jsem.. každý radí něco jinýho. Vzal bych raději názor od někoho kdo má terčovce. Jak teda mám s lampou naložit? Nemám mít obavy s toho, že když bude vyplá, tak ryby budu mít ihned nakažený kdo ví čím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 12:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav K.
Děrová nemoc má dva původce,jeden jsou vnitřní parazité,a druhý je nevhodná,jednotvárná strava prostá vitamínů,a hlavně minerálů.U napadení vnitřními parazity je důvodem nemožnost ryby vstřebávat vitamíny a minerály poškozeným trávícím traktem.Tělo si pak tyto látky bere z chrupavčité části hlavy,kde se následně tvoří právě díry.U jednotvárné stravy je to nedostatek těchto látek,a následky jsou stejné,v tomto případě ale stačí tyto látky dodat,a vše se spraví.
Co se týče krmení srdcem,někdo to odsuzuje,někdo s ním krmí.Já patřím do druhé skupiny,ale krmím s ním střídmě.
Docela by mne zajímal chovatel,od kterého jsi ty ryby bral.
Jo,a nevykej mi. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 11:47 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Václav K.
Nebo tady pmdd.mrp-cz.com/… je tam i dávkování léčiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 11:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
Dobrý odkaz na tvé otázky X-) www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 10:05 Václav K. – Další fotka
Fotka k příspěvku Pokud pujde vydět ta fotka a na ni melon má dost špatně vyditelnou krvavou skvrnu u tlamy.
Už jsem ho takto koupil a do dnes nevím proč jí tam má a co to je. Dnes je ta ryba nevirázná a je mimo hejno. Žere normálně ale hned jak připlave k ostatním tak ho vyženou. Prý je to normální chování a že se jedná o slabší kus, ale i tak nevím, nezdá se mi to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2010 09:49 Václav K. – Re: Romy
Fotka k příspěvku Zdravím, tak teď to nevím jak napsat. Potom jsem byl vyviden s omilu, ale proč jeden mi lže a Vy to vysvětlíte uplně parádně. Bylo mi řečeno, že hlísty poznám až podle bílích výkalů. No ta děrová nemoc vypadá jak? U ní mi bylo vysvětlený, že je to jakýsi parazit co žije na hlavě pod kůží a způsobuje díry když s toho místa vyleze ten parazit. Díry se potom zanítí.. Udajně je to nemoc s krmení srdcem.
Fotky sem přidávám, ale nechcou se zobrazit. To taky nevím proč. Mimo to na těch 13 terčů mi panáček doporučil ještě 5 kusů přidat. Prý by si potom neukusovali ploutve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 06:10 Muž metal [96] - Cichlidy – re.vaclav k
terce mam,chovam ich dva roky spolu zo skalarmi-co sa neodporuca.som z lipt.mikulasa do zlina to je asi 160 km.ale vsetko o mne si tu mozes precitat na tejto stranke mam tu vyobrazene svoje akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2010 00:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav K.
Fotka k příspěvku O pH jsem psal s ohledem na chov,nikoliv odchov,tam pak hlídáš mnohem více,hlavně vodivost a pH.Podrazit se dá ryba jen co se týče velikosti,časem,pokud chceš odchovávat,si najdeš způsob,jak ryby vyprovokovat ke tření.O úmrtí na přeplnění,nebo zatvrdnutí jiker u terčovců jsem nikdy neslyšel.
Máš pravdu,že zeolit odbourává amoniak.Tím pádem je méně NO2,potažmo NO3,ale to se přeci dá korigovat výměnami vody.
Vysoká teplota je nezbytná na trávení.Terčovec má krátký trávící trakt,proto,aby vstřebal co nejvíce potřebných látek,je třeba rychlejší metabolismus,tím i vyšší teplota.Snad je to jasné.Tím,že je to ryba velmi odolná,tak při nemoci je schopná přežívat dlouhé měsíce,pokud nezasáhneš.Prvním příznakem vnitřních parazitů je jakési třepení výkalů,jsou ještě hnědé.Tady je léčba nejúčinnější.Další jsou bílé výkaly,nejsou to výkaly,ale už výstelka střev.Pak dojde k perforaci střev a invaze parazitů do celého těla.To už je prtakticky konec,ryba hubne,přidá se děrová nemoc...
Další příznaky jsou,změna barvy,ryba ztmavne,straní se hejna,zalézá do tmavých míst akvária.U žabrohlístů je to jednoduché,ryby se mnohem více otírají o předměty v nádrži,dýchají jednou žabrou.
NA 300 l je 13 terčů opravdu hodně,nejen,že nemají životní prostor,ale díky nedostatku místa je velice pravděpodobné,že je podrazíš.
A nakonec...teplota se u tebe řídí podle nároku rostlin,nebo ryb?Většina rostlin si na tak vysokou teplotu časem zvykne,sice na čas zastaví růst,je to jen o výběru.
Pro názornost,toto je fotka mé nádrže,kdy mám v těchto dnech teplotu vody kolem 32°C,a protrhával jsem zhruba před týdnem.
Možná by nebylo od věci sem hodit pár fotek tvojí nádrže,lépe by se potom diskutovalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 23:17 Václav K. – Re: metal
Ahoj, chci se zeptat máš terče a jak daleko bydlíš od zlínskýho kraje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 23:10 Václav K. – Re: Romy
Ahoj, uhlí je mi jasný. Jde o zeolit který vytahuje amoniak ( močovinu ) s vody. Právě při přerybnění by mněl být ve filtraci umístěný. Aktyvní uhlí vytahuje i těžký kovy s vody. Není nutností ve filtraci, ale lze jej doporučit v oblastech vytížené povodněmi.
Od 97 roku ( jsem s Otrokovic - Zlíský kraj ) naše voda i s trubek za moc nestojí.
Ph - ano terči jsou schopni snýst i vyšší hodnoty okolo 7 a však pokud člověk plánuje jejich odchov mněl by se vyvarovat vyšším hodnotám.
Každopádně telota, nevím osobně mám Melony a modrého tyrkise a leopardy. Snesou opravdu 27 stupňů a bez problémů. Bylo mne vysvětlené že pokud těmto rybám teplotu zvyšuji nebo snižuji nemohu hned s 27 jim přitopit na 31 nebo na opak. Jde o to, že bych podrazil jejich schopnost se vytřít a samice by mohla tak uhynout na přeplnění jikrama. ( toto moudro pochází s hromadný diskuze ze zaměstnání). U té teploty je dobré vědět i jaké nároky má i květenství v akváriu. Díky léčení ryb zvíšenou teplotou jsem si kytky odrovnal. Tato diskuze je o nemocech, přestanu vytrhávat věci s kontextu a všem se omlouvám za můj dosti hrubí vpád.
Vracím se k tématu a položím otázku. Jak poznám v jaký míře jsou rozjetí vnitřní paraziti - hlísty ve střevech? Zase s doslechu jsem slišel - jde to poznat podle víkalů ryb. Mrknu do nádrže a zjistím, mají ho průhledný a je to táhlí hlen. Zase jsem se poradil a byl mi doporučený entizol... ( no výsledek už tu je napsaný )
Či jak poznám nakažení žábro hlísty? Zase se podívám do nádrže a hle jedna ryba normálně dýchá, ale je nevybarvená a k tomu má začervenalí skřelé ( žábra ). Sleduji jí už cca měsíc a nic se nezměnilo. Kdyby šlo o hlísty tak by už dávno bylo vše snad vyřešené. Táto nemoc má rychlí průběh podle toho co jsem se dočetl. Tudiž mne to dohnalo až k No3 a nzoru přerybnění ( v 300l - 13ks terčů ), ryby by byli v klidu ale mají své nároky na potravu a když krmím masem, artemijí či černýma komárama tak kolem sebe nadělají slušnou paseku. Nuže No3 jde nejlíp odstranit právě zeolitem....
ps: Máš moc pěkný kousky v nádrži- respekt. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 06:56 Muž metal [96] - Cichlidy
vaclav k. ma moje simpatie,clovek sa uci cely zivot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 06:52 Muž metal [96] - Cichlidy – re.katerinecka
veru dobry dojem si nespravila,mne tie hrubky nevadia,pokial je clanok zrozumitelny a rozumiem mu ,tak kaslem na pravopis. nechcem ta tymto urazit,ale miesto kritizovania napis racsej nieco uzitocne,cim pomozes chovatelom v ich problemoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 19:17 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Václav K.
Ten Hynyking byl trochu s nadsázkou,protože jsi sem vtrhnul ,,jdu ti vysvětlit,co měřit v akváriu...toto je článek nejen pro tebe,ale i ostatní".
Nezlob se,ale tohle se za článek považovat nedá ani v deliriu tremens.Jde o to,že,jak jsem už psal,je tam spoustu nepřesností,zbytečností a polopravd.
Co se týče teploty,jediný terčovec který se dá trvale chovat v teplotě 27°C je terčovec hnědý a to ještě za předpokladu,že nekrmíš srdcem.Proč má mít terčovec teplotu 30°C jsem tady už mnohokrát psal.Další věcí je hodnota pH,pokud nejde o odchov,je jedno,jakou hodnotu má,pokud není extrémní.Stejně tak s tvrdostí vody.Podražení ryby změnami teplot,je holý nesmysl,docela bych chtěl vědět,kde jsi na ten blábol přišel.
Používání zeolitu a rašeliny je pro běžný chov také zbytečné.Aktivní uhlí je jen na likvidaci zbytků léčiv,s přerybněností nemá nic společného.
Jinak terčovec,tedy zdravý terčovec ,není vůbec plachá ryba,ale velmi zvědavá a žravá,která se snadno naučí i na krmení z ruky.
A jako poslední věc,když už chceš radit,tak prosím tak,aby to bylo podle nějakých pravidel,pokud někomu napíšeš,že NO2 bude mít nižší,je to nesmysl,protože NO2 MUSÍ!být na nule.
P.S.Reagovat mohu až kolem půlnoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 19:12 Václav K. – Re: Haimdol
No právě jsem na to taky hleděl, daný člověk si tím byl tak naprosto jistý, že jsem ho při tom nechal. Pan X. má totiž eheim ( přesněji vitacraft - vita tech 1000 je to Dysegned by eheim ), který má slušnou filtrační plochu. No jeho odůvodnění tak znělo, že oválný filtr je lepší než hranatý... No taky jsem na to hleděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 19:05 R Muž Silent [5949] – Re: Václav K.
Na tvaru filtru absolutně nezáleží. Záleží na obsahu filtru. Ale to už je absolutně OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 19:02 Václav K. – No2
Ještě jsem se doslechl zajimaví názor. Co je lepší oválný filtr nebo ( vs. ) hranatý?
Podle pána X. je oválný filtr lepší protože se v něm nedrží dusičnany a dusitany.
Já osobně tvrdím, že je to buřt, záleží jak se člověk stará o udržbu filtru.
Jaký je váš názor k tomuto tématu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 19:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Václav K.
No to víš, nám ve škole vtloukaj správný pojmy, a kdybych pak někde řekla že piju vodu z čističky tak by se mi pěkně vysmáli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 18:56 Václav K. – Re: katterinecka
Já rozumím, v podstatě mluvíme o tom samím akorát každý to jinak nazívá. Slunce v duši, mír a přátelství. Na dojmi kašlu - upřímnost to je ono. Respekt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 18:55 Václav K. – Re: Bob66
No já jsem prvně tu možnost nemněl a kupoval jsem je rovnou z kamenný prodejny. Věřím tomu, že nebudu sám a ani poslední. Jsou i tací lidi co neví, koupí s krámu a pak se diví. Já sám jsem byl zviklí kupovat v kamenný prodejně a pak až když jsem se dostal k terčům tak jsem teprve zjistil o čem to je a pořád se učím. Vůbec jsem nevěděl nic o burzách, pěstitelech a tak dál. Nikdo mne neporadil a však nutno dodat, že před 17 lety když jsem začínal nebyl ani internet. No a internet mám teprve dva roky. Po pár zaklikání jsem si sedl na řiť. Řekl jsem si to není možný, jak je to všechno daleko a při tom za dveřma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 18:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Václav K.
Jak už jsem psala, je to úpravna vody ;-) Jinak ratši se omlouvám dopředu, ale stejně asi dobrej dojem neudělám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 18:45 Václav K. – Re: katterinecka
Kdo Vám upravuje pitnou vodu než Vám ji naservíruje do vodovodní sítě? To taháte ze suda nebo rovnou z řeky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2010 18:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Václav K.
Každá změna znamená stres a oslabení organizmu s případným rozjetím nemoci, pokud někdo neznalý koupí terče ve zverimexu, nic o nich neví a doma je pustí do akva aniž by věděl jaké hodnoty vody měly předtím tak je může i zabít X-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65022x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2501