Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:20 finnnp Re: Motýl
Prosil bych foto z boku.Na prezentaci máš pěkného hnědáka na fotografii 7 od konce.Ten se mě moc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:13 Muž Motýl [145] - Cichlidy
Fotka k příspěvku S tímhle hnědákem se trápím od podzimu, ale už konečně žere a somruje u skla. Trošku se mě rozmáznul. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:43 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: marek21
Fotka k příspěvku To je právě ošemetnost hledání rad na fórech, každý radí podle sebe a každý něco jiného. Hledej na netu vše o terčovcích a ryby pozoruj, ony ti chováním dají najevo, co je trápí, jen je potřeba to poznat. Zkus jim sehnat mražené žrádlo, třeba patentky. Pokud by se dýchání a otírání se zhoršovalo, musel bys je léčit, problém je trefit se čím. Můžou to být žábrácí, plíseň, baktérie. Když jim dáš nažrat, zkus je zdálky nenápadně pozorovat. Třeba něco sezobnou. Tmavý kout je opravdu tmavý kout, to světlé pozadí jim moc nepřidá.
Teď hlídají mladé, ale zahlédl jsem tam jen dva pulce, tak že zítra už asi nebude co hlídat. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 18:40 finnnp Re: marek21
Když vidím na té fotce hned prvního Terčovce.Tak ti hned řeknu,že je z velkomnožírny kde se na kvalitu moc nedbá.Určitě vyrostl na masíčku a vysoké teplotě.Je to ukázková štika které se poslední dobou objevují čím dál častěji a všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:59 Muž marek21 [16] Re: Motýl
Fotka k příspěvku no neviem lebo kazdy pise nieco ine tak uz ani sam neviem co im je ... krmim tym na com vyrastli , granulami a vločkami od firmy Tropical

pridal som este jeden ohrievac aby som to skusil vytiahnut na 31-32 a uvidime co to spravy,
este raz prikladam fotku ryb
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:51 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: marek21
Většina ryb to v pohodě vydrží, jen musíš hodně vzduchovat. Jen jsem z těch tvejch dotazů volaaký zmetený. Napřed ti ryby nežerou a schovávají se (to může být jen stres z nového prostředí), pak je chceš máčet v chloraminu, nesmyslně v karanténě, protože nemoc, pokud tam je, je v celé nádrži, že dýchají na jednu žábru a otírají se - to může být z mnoha důvodů. Teď je chceš léčit na střevní bičíkovce. Proč? Jaký mají trus? Že jsou hubení, ryba která nežere zpravidla hubená bývá. Co když je za tím tasemnice, hlístice .. Čím vším bys je chtěl preventivně léčit, když na každou tu potvoru musíš použít jiné léčivo. Čím ty ryby krmíš? Co žraly před zakoupením?
Zvedni teplotu, měň vodu, vzduchuj a ryby pozoruj. Dívej se jak plavou, dýchají, jaký mají trus, jaké mají oči, jakou mají "kůži".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:19 Muž marek21 [16]
no dnes som zdvyhol teplotu na 30-31 , v akva mam aj vela rastlin (vsetke su vyberane podla toho aku teplotu znesu, vyberal som tie s najvyssou) ale mam tam aj dalsie tetry ... neviem ci by vydrzali 34 .... akva mozno nieje dlho zalozene ale filter do akva som daval zabehnuty lebo to bola len prestavba akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:15 R Muž romant [27987] Re: marek21
Další nesmysl to není, je to plnohodnotný léčivo, ale je nutný si uvědomit jednu věc a trošku se vrátit na začátek a zjistíš kde je ten problém. Když jsi se zde před pár dny poprvé s dotazama na nemoc placek objevil, reagoval jsem, že jsi to uspěchal a dal je moc brzy do nezajetýho akvária, tam hledej ten Tvůj hlavní problém. Nicotný prostředí, oslabená imunita a už to jede a ty že se teď snažíš léčit, to už je jenom léčba Tvého chybného rozhodnutí. Osobně bych nekoukal nalevo, napravo a zvednul tu teplotu na 34, jak zde včera zaznělo. Prostě nespekuluj, jaký nejlepší léčivo a udělej to nejjednodušší co můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:06 Muž marek21 [16]
ma niekto skusenosti s tymto ?
www.lecivaprotercovce.cz/…

dalo by sa to pouzit ako prevencia/liecivo ? alebo je to len nejaky dalsi nezmysel ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 15:41 Muž acik [416]
Jen neví zda je dobré dělat karanténu,jestli je jedna ryba nemocná,tak asi nikdo nebude vědět,jestli jsou nebo ne nemocné další kousky. Tak pokud budeš vědět,že máš takovou či takovou nemoc,tak pak přeléčit celé akva
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 14:43 Muž Priest [325] - CichlidyRe: marek21
Řekl bych že místo koncentrovaní se na léčení něčeho co nevíš jestli vůbec nemoc je, by jsi se měl spíše snažit o to udělat rybám maximální podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 14:33 Muž marek21 [16]
rozmyslam ze skusim jedno preliecenie s chloraminom a skusim asi pozhanat niekde na bazos nejake akvarko 80-100 litrove ako karantenu ... lebo doma mam len 56 litrovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 14:26 Muž marek21 [16] Re: Motýl
oba rohy su pomerne dost zatienene , tam sa aj zdrzuju,chloramin som este zatial nepridaval ani raz, kvalita vody by mala byt dobra pravidelne meram + menim vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:21 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: marek21
Problém je, že to tvoje akva je klasicky neterčovské. Udělej tam tmavý kout, kam si ryba zaleze, když se necítí dobře. Potřebuješ volné dno, kde si posbírá žrádlo. Kontroluj kvalitu vody, tam je 90% problémů. Ryby maximálně pozoruj, co dělají, nedělají, jaký mají trus, pokud by měly biče, budou tahat bílý trus i když nebudou žrát, otírání se o rostliny neznamená, že mají žábráky, to může být plíseň, baktérie, N látky, nevím, proč chceš do akvárka permanentně cpát chloramin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:18 Žena štěpina [10] - Cichlidy
Pánové ,nechtěla jsem Vám lézt do zelí ,jen jsem napsala svůj názor .finnnp,Tobě děkuji,že jsi aspoň reagoval .:-)Doufám,že dotyčný své ryby zachrání .štěpina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:10 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Inu, tohle vlákno je důkazem, že to až zase tak nezvládají, tedy ti tebou jmenovaní. hmm Ale nechme toho, je to o hrachu, kozách a džbánech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:09 Muž NIKO [527] Re: romant
Ono, když se blbě začne, jako několikadenní tazatel, tak to se potom člověk veze a i na rostlinný akvárium lecos svede.
A vo tom to je ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 22:07 finnnp Re: romant
Si Tak....Na druhou stranu dnes v době nematerialní nouze a velmi dobré dostupnosti informací.Není už chov Placek problém a měl by ho zvládnou i průměrný akvarista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:56 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Stručně řečeno, placky nepatří do rukou méně zkušeným a v rostlinných akváriích jen těm ještě zkušenějším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:53 finnnp Re: štěpina
Já netvrdím,že musí nastat problém.Jen je to vše zložitější.Já mám také jedno akvárium v obýváku z Terčovci jako rostlinné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 21:37 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: NIKO
Dobrý večer :-),ono záleží na tom jaké podmínky našim miláčkům v nádrži uděláme.Taky chovám ryby v rostlinném akváriu a nemám problém.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:36 R Muž romant [27987] Re: NIKO
Ono, když se blbě začne, jako několikadenní tazatel, tak to se potom člověk veze a i na rostlinný akvárium lecos svede. ;-) Všechno chce svý a tomu tazateli bych akvo s minimem rostlin taktéž doporučil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:35 finnnp Re: NIKO
Tak někdo prostě umí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:30 Muž NIKO [527] Re: finnnp
Vím,že to má mraky lidí,ale rostliná akvária a Terčovci.Nejde moc dohrody

Mám terčovce v rostlinném akváriu (viz foto) a za celou dobu jsem žádný problém neměl. ;-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:17 finnnp Re: štěpina
Z těmi stupni jsi to také myslím.Chtělo by to 2x200W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:15 finnnp Re: marek21
Ber to tak,že každý chovatel množitel drží ryby při vyšších teplotách.Rychleji rostou,krmíš srdcem a vyvaruješ se nemocem.Pak tyto ryby někdo koupí a hodí je doma do doporučené teploty 28 stůpňů a ještě do přesvětleného akvária.....Co myslíš,že pokaždé následuje.A to nemluvím o tom,že dnes se u Terčovců odchovává celý odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:06 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: finnnp
Řešení je zvednout teplotu,já bych léčivo u svých ryb hned nepoužila.V tomto případě bych zaléčila,protože nevěřím,že dotyčný je schopný dát rybám tolik stupňů ,kolik potřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:00 Muž marek21 [16]
z akvaristiky v kosiciach ktora berie tercovce od sinera ... aspon co som cital na stranke siner ze on ich dodava pre ich obchod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:59 finnnp Re: marek21
Proč tam pořád chceš rvát ten Chloramin.Od kud ty Terče máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:57 finnnp Re: štěpina
Jestli jsi myslíte,že z léky něco vyřešíte.Tak se dost pletete.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 20:49 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: finnnp
Já problém nemám :-).Ale s Vaším názorem nesouhlasím.:-)Nebude to k ničemu,možná se ryby na nějakou dobu zlepší,ale nevyléčí.To co píšete o osázeném akváriu s tím souhlasím :-).Pokud nemá chovatel karanténu a nemocné terčovce nemůže odlovit,neměl by s jejich chovem v rostlinné nádrži vůbec začínat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:39 Muž marek21 [16]
no skusim pred pridanim zapnut vzduchovanie do akva, zvysit teplotu aspon na 30-31 na 24 hod., znizim osvetlenie, a na 4 hodiny pridam chloramin T davku 1,5g na 100 litrov, cele akva ma 375 Litrov tak typujem ze tam bude cca 320 litrov vody ? ... a nasledne po 4 hodinach vymenim cca 150 litrov vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:37 finnnp Re: štěpina
Ono je to trochu složitější.Já ti napíši co bych udělal já.Tím ti nechci říci,že to máš dělat........Ubral bych velmi výrazně na osvětlení a zvednul teplotu na 32.Tak bych to nechal dva až tři dny.Kdyby nenastala změna.Zvedl bych teplotu na 36.Kdyby se situace zlepšila.Přebudoval bych celé akvárium.......Vím,že to má mraky lidí,ale rostliná akvária a Terčovci.Nejde moc dohrody......Hodně,ale záleží na tom jak jsou ryby zasažené.Jestli vůbec jsou.Jestli nejsou jen ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:34 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: finnnp
Tady nejde o žábráky :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:29 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: marek21
To je problém,terčovec vysokou teplotu vydrží,ale ostatní to nerozdýchají.O rostlinách už ani nemluvím.Chtělo by je to odlovit do nějaké jiné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:21 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: finnnp
Možné to je,malé množství se rozdrtí a naředí vodou,natáhne do stříkačky a do ryby aplikuje.Ale to je až ta poslední možnost .Může dojít k předávkování ryby.Mohu říct,že se mi podařilo tímto způsobem rybu zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:20 Muž marek21 [16]
do kolko stupnov by som mohol teoreticky dvyhnut teplotu vody aby na druhej strane sa neuvarili ostatne rybky a rastlinky ? mam tam len tetry, neonova, krvava, kralovska, momentalne mam teplotu na 29
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:15 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: marek21
To je dost málo.V každém případě je potřeba zvýšit teplotu ,nekrmit a přeléčit.3 dny držet ryby ve vyšší teplotě ,dobře vzduchovat a potom teplotu pomalu snížit a nechat okolo 30 °C. Karanténa by byla lepší na údržbu akvária ,při léčbě je potřeba měnit vodu a doplňovat léčiva .V menší nádrži se vždy léčí snadněji a je menší spotřeba léčiv,tím to je i levnější.
Jak rybu řádně neprohřejete a nezaléčíte,budete mít problém za nějaký čas zase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:15 Muž marek21 [16] Re: finnnp
no nechcu nic zrat a ked pridem k akva tak hned su ukryte .... aj ta fotka je robena 2,5 m od akva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:14 finnnp Re: romant
Nepleteš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:14 finnnp Re: marek21
Teplotu na 34 a zatemnit trochu to světlo.Nejdříve bych řešil jak do ryb dostat jídlo a pak Žábráky.Žabráci nejsou tak velký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:12 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Aha, ručník, nebo se pletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:11 finnnp Re: romant
Nedávno jsme tady o tom diskutovali.Jak do ryby dostat Entizol když nežere.Po zkoušce jsem zjistil,že je to možné.Vlastně je to docela lehké.Zkoušel jsem to sice na zdravé rybě,ale nevyplivla nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:07 Muž marek21 [16]
ked pouzijem chloramin T je potrebne aj vzduchovat za tie 3 - 4 hodinky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: štěpina
Entizol je už zbytečnej, nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:02 Muž marek21 [16]
mam max cca 54 litrove akva neviem ci by to bolo postacujuce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:54 Žena štěpina [10] - CichlidyRe: marek21
Na rybách je vidět,že mají problém už delší dobu.Jsou hubené jako žiletky a u Red tyrkysů to zbarvení všemu nasvědčuje. Zvedněte teplotu na 32-34 °C a nasaďte Entizol nebo něco na vnitřní parazity chce to dobře vzduchovat .Máte nějakou karanténu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:43 Muž marek21 [16] Re: romant
na ph controllery dnes vecer prestavim na 7,5 PH aby to postupne stuplo ... pri vypadku CO2 flase to zvyklo do takychto hodnot stupnut....tak dufam ze zajtra poobede to bude tak ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:41 R Muž romant [27987] Re: marek21
Bacha na PH, ne nižší 7,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:39 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku po dlhsim pozorovaniu som si vsimol ze moje tercovce sa sem tam obtieraju o listy a stale este nic nezeru takze zajtra asi nasadim liecbu chloraminom T, tu 3 hodinovu liecbu s naslednou vymenou vody.

Neviem ako casto sa maju obtierat o listy ked urcite maju tu chorobu ale tie moje raz za cas sa obtieraju....
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=801