Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kulich
No tva ryba ma na ocase mezi paprsky cirou ploutev, kdezto me ryby mely ty ploutve mezi paprsky matne, mlecne zakalene. Navic pokud uz to chvili pozorujes, nepujde o stejnou nakazu jako u mne, pac mne se ryby obalily fakt skokem, nebylo nic a najednou pohroma.

Jak pise Romy, ja na te rybe take nic ohledne nemoci nevidim, ale to nemusi byt videt na fotce. Co zkusit treba vitaminy, pokud uz je nedavas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2011 10:46 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Designer
Já vidím v návodu eSHy 2000 napsáno to samé : proti kožním a žaberním parazitům :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:38 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
Na první pohled se nezdá,kromě lehce,,slepených"ploutví,že by rybě něco bylo,ani tlamka nijak výrazně nevybočuje z normálu,zbarvení je vcelku normální,barva oka čirá.Zkus si změřit pH,jestli ti nekolísá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bob66
Na rozdil do eSHa2000 je mezi pouzitim uvedeno:"kožní a žaberní parazité", coz bych povazoval za dost uzitecne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:36 kulich
Fotka k příspěvku jseště další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:33 kulich
Fotka k příspěvku tak přidávám foto zmíněné nemocné ryby.tak snad se z toho bude dát něco vyčíst
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:26 kulich Re: Designer
já bych řek že možná to co tady popisuješ je můj případ.připadá mi že i další rybky začínají být neklidní.,ošívají se ,třepou se a tak jako mrskaj ploutvema.jako by je svědila kůže.ta ryba co jsem tady o ní psal byla zprvu tmavě zbarvená.a začala se jako by stranit.dělá mi problém správně určit diagnozu.myslel jsem si že se jedná o klasickou plísen tak nasadil eshu ale nic se nezměnilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 10:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Designer
Zkušenosti s tímhle nemám, ale vzhledem k tomu že to je širokospektrální léčivo tak to bude něco na způsob eSHy 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Co uz se v me lekarnicce ohledne Tercovcu zabydlelo, je Sera Flagellol (musim ted dokoupit, dochazi).

Na co bych se rad zeptal, je www.tetra.cz/… , zkusenosti jeste nemam (lecivo fyzicky uz ano), ale podle navodu v PDF nevypada spatne. Uz jen ta moznost lecit zabrohlisty zaroven s nejakym povlakem (a to vselijakym), neni vubec od veci. Ma nekdo s timhle zkusenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Romy
Kdyz ma clovek u Tercovcu i jine ryby, dokaze rychle neco z nemoci vyloucit. Kdyz naskocila bakterka, chytly to vzdycky Platy, Tercovci ji nikdy nechytli, mozna i diky okamzitym opatrenim, ale i tak, proste nechytli. Tercovci bakterku nechytaji tak snadno, jako je tomu u nekterych jinych druhu ryb a neni to jen tim, ze pochopitelne kdo chova Tercovce, mel by mit vodu v odpovidajici kvalite.

Zaznamenal jsem, ze se Tercovci dokazi potahnout necim, co jine ryby vubec neohrozuje, ani jedna nemocna, ale Tercovci maji jako by poskozeny sliz, zakaly na ocich, snazi se otirat, a tresou ocasem nahoru a dolu - vsichni Tercovci, jina ryba vubec nic, takze na neco jsou mene nachylni, na neco opacne. Tmave zbarveni a jako "orvani" pak nekde stoji. Naskoci to ze dne na den, az jsem si myslel, ze je to neco z vody, kdyz to bylo po vymene vody.

Lecivo eSHa2000 nepomohlo, bylo prvni co jsem zkusil, par dni a zadne vysledky. Po vymene vody, jsem pouzil modr, ze by mohla byt vuci oslabenym rybam setrna. Ne, zase nepomohlo. Tak jsem nasadil Sera Costapur. Za par dni byl pokoj a i zakalene oko Tercovce se vratilo do zdraveho stavu. Bohuzel ztraty byly, ucinna lecba prisla pozde, jiste ze to byla ma chyba...

Urcit diagnozu je leckdy tezke, a i kdyz se clovek snazi, ledacos se da poplest, a at mi nikdo nerika, ze vzdycky vsechno ohledne diagnozy trefil a i vsechno vzdy vylecil. A jiste, mikroskop by to chtelo, a pristupovat k tomu tosku vice profi taky, vim co vsechno mi jeste chybi... ale uz take zacinam mit vlastni poznatky, ze u Tercovcu se da s velikou pravdepodobnosti nektere veci zavrhnout a nektere predpokladat... no kolik jinych ryb takhle trpi zabrohlisty a vnitrnimi parazity, a zase neni nachylnych k bakterialnim onemocnenim?

Rekl bych, ze kazdy chovatel Tercovcu by mel mit nejakou svou std. sadu leciv, protoze neco jineho Tercovce nepostihuje tak casto, uz jen proto, ze se o ne lide vetsinou staraji lepe nez o nejakych par zivorodek v malem neudrzovanem akvarku nekde v rohu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 09:28 kulich Re: Romy
určitě máš pravdu romy.fotku zkusím udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2011 00:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy
kulich napsal:...léčím eshou 2000 v kombinací s exitem...nevíte někdo o jaký druh onemocnění by mohlo jít???

A o tom to je,léčím,něco,něčím,ale nevím co vlastně léčím,a jak...
To je pro terčovce nejhorší kombinace myšlení akvaristy...
Místo neumělého popisu,by se šikla kvalitní fotka,oteklá tlamka může být třeba i po nárazu,flíček je velmi obecný termín,a roztržená ploutev...o tom snad ani nemá cenu mluvit.Ale i to bývají následky bojů o místo v hejně,a to,že moc nežere,může být povaha ryby,která se nenažere jen proto,aby uhlídala ostatní...,neříkám ale,že je to pravda,ryby jsem neviděl,všechno je jen otázka pozorování a diagnostiky nemoci.
Je to těžké,jak chceš relevantně poradit,když nikdo neví ani jak tvoje nádrž vypadá,natož ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:05 kulich Re: Bob66
díky bobe kouknu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 20:01 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Poslal jsem ti pár odkazů do vzkazu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:44 kulich Re: Bob66
no právě bobe to je ono.lečit ale co vlastně léčit.kde si to na netu našel???máš nějakej dobrej server na nemoce???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Tak jsem pohledal na internetu a podle příznaků to bude pravděpodobně bakteriální infekce X-) Doporučené léčivo Sera Baktopur ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:36 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Buď plíseň nebo mě napadla ještě bakterka, ale co přesně je těžké takhle určit hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:33 kulich Re: Bob66
myslím bobe že to asi nějaká plísen je.ryby se i tak jako ošívaj a střihaj ploutvema jakoby je svědila kůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kulich
Na tohle bych exit nedával, eSHa 2000 je sice super věc, širokospektrální na X věcí ale zabírá v lehčím stádiu nemoci a někdy nemusí zabrat vůbec X-) Právě že je širokospekrální tak nemůže zabrat na 100% úplně na vše na co je určená ;-) Nemůže se jednat o plíseň? Osobně bych zkoušel měnit vodu + acriflavin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 19:20 kulich
mám problém.terčovec má už asi 14 dní nějaký druh plísně nebo kožního parazita.má oteklou tlamku (rty), a na těle asi dva centimetry jakoby světlý flíček vypadající jako strup. a k tomu má roztrženou ocasní ploutev.léčím eshou 2000 v kombinací s exitem.bohužel nemůžu říct že bych spozoroval nějaký zásadní zlepšení.ryba moc nežere.jel jsem eshou dvě kůry mezi nima byla výměna vody.ted jsem zvýšil teplotu jestli se to nezlepší ale nevyhřeju nádrž více jak 33,5 stupně.nevíte někdo o jaký druh onemocnění by mohlo jít???měl jste někdo podobný příznaky???něco bude asi ve vodě.nevím jestli zkusit něco jinýho nebo mít důvěru v eshu.přece jen je to super léčivo a to širokospektré.tak nevím jestli vydržrt a zkusit to s ní dál.?nevíte o nějaký literatuře specializované na nemoci???nebo nějaký odkaz na netu kde se můžu dost dozvědět??díky David
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 17:11 Muž riso [129] - CichlidyRe: gati
koukam na tvou prezentaci - akvarium zalozeno 6.3.2011 a 27.3.2011 uz tam byly terce. Taky mozna pricina problemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 12:56 Muž gati [13] Re: Designer
Ale ty co mám ve společné nádrži jsem na vnitřní parazity ještě neléčil.Nemůže to být právě příznak na vnitřní parazity? Před měsícem jsem na burze koupil 8 panceřníků. Od té doby jsem už vytáhl tři mrtvé.Má pocit že jsem snima něco do akva dotáhl.Včera jsem pohřbil jednoho diamonda,kterého jsem se pokoušel vyléčit,bohužel marně.Když jsem ho před tou léčbou vytahoval z akvária,taky ještě nekadil, bílé výkaly se mi objevily až v karanténní nádrži.S těma teď to vypadá jako s tím diamondem. Nejdou na žrádlo ani na srdce,které jinak baští jak pominutí.Jsou zalezlí v rostlinách nebo u hladiny v rohu akvária a nereagují ani když poklepu na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 12:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: gati
Prosel jsem timtez, ostatni ryby O.K., Tercovci s povlakem, taky po leceni vnitrnich parazitu...

Bohuzel jsem netrefil diagnozu, takze leceni na nekolikrate. Nakonec zabral Sera Costapur. Ona je ta kombinace zeleni a formaldehydu docela zazracna, ale i tak to lezlo z ryb dolu tyden (z tech co prezily, bylo toho moc, skokove se to objevilo ze dne na den). Tohle se sice pouziva na krupicku, jenze uz mene se vi, ze to dobre leci i dalsi veci. Mel jsem uz pripraven i Tetra general tonic, nakonec nebylo potreba. Kdyz budes chtit, napis osobne, muzeme probrat detaily - taky se nemusim verejne chlubit, jak blbe jsem ziskaval zkusenosti :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 12:15 Muž gati [13]
Dnes jsem objevil další dva podezřelé terče.Jsou dost tmavě vybarvení než normálně a při pohledu ze předu mají na těle jakoby bělavý povlak.Z boku není vidět nic. Včera když jsem je krmil tak normálně žraly. Mohl by to zase být vnitřní parazit? Bílé výkaly zatím nejsou vidět! Ještě přeměřím vodu,ale včera jsem čistil,tak si myslím že by měla být v pořádku.Poradí někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 19:18 Muž gati [13] Re: Designer
Tak bohužel už to má za sebou. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 13:59 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Nezodpovezena otazka
Mimochodem k teto otazkce:
gati mimo jine napsal: Je možné že léčba Flagellolem nezabrala?

Nevim zda je mozne, aby lecba Flagellolem nezabrala (tedy zda je mozne, aby nezabil v rybe co zabit ma), ale bohuzel mam zkusenost s lecenim Tercovce, ktereho jsem zacal lecit pozde, ty hlenovite vykaly u nej nikdy neustaly, a nakonec zemrel. Jestli Flagellol zabil co mel, to je pak uz vlastne jedno, kdyz to rybe nepomohlo. Tedy mohu napsat, ze pomoct vzdy nemusi.

Jina ma zkusenost byla s okamzitym pouzitim Flagellolu, hned jak se hlenovity vykal objevil, ryba v dokonale kondici (i kdyz jeste jen asi tak 8cm velka, ale stale nacpana co se do ni vejde), za tyden od prvniho naznaku zase zacalo byt vsechno O.K.

Tedy cim drive se pouzije, tim je sance na dobrou lecbu lepsi.

Jinak na rybu oslabenou lecbou staci i mensi nakaza ve stylu vnejsiho napadeni a ani leceni takove veci uz neustoji, ackoli se zdalo, ze je z vnitrnich parazitu venku. I proto by vylecena ryba mela byt ve slusne vode, ne ze pokud se lecila zvlast, da se zpet, jako jsem to udelal ja - jiste ze je to spatne...

Me nekvalifikovane nakupy, navic obcas i podezrele levne nakupy Tercovcu, hloupe po malo kusech (pac jsem si vybral jen nejaky ten kus z toho, co jinak za moc asi nestalo), proste vylozene spatne, do toho malo mista na vic vetsich akvarii, mi prinesly spoustu problemu a nemoci. Kdybych si koupil vsechny kusy zaroven, a ve slusne kvalite, bylo by asi dost veci jinak. Nebylo to ale uplne od veci, naucil jsem se dost o nemocech Tercovcu, a take zjistil, ze zkusenosti s jinymi akvarijnimi rybami, nejsou u Tercovcu obcas moc platne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 12:36 Muž gati [13] Re: Bob66
Ok,díky moc!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 12:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: gati
Může to být cca 3-4 dny X-) Pokud máš hodnoty vody jak píšeš, tak buď se začne zlepšovat nebo padne, další léčbu by určitě nevydržel a pokud se to takhle zhoršilo po proběhlé léčbě tak bych řekl že díky tomu opakování, každá léčba znamená oslabení ryby ;-) Nekrm jen dodávej do vody vitamíny a minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 10:42 Muž gati [13] Re: Bob66
Doufám že máte pravdu,určitě máte hodně zkušeností. O tom vůbec nepochybuji,ale jak dlouho čekat?!? Je mi ho moc líto :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 10:07 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: gati
Dej mu čas a jen měň vodu, po proběhlé léčbě je normální že z něj jdou ještě bílé výkaly, trvá to pár dní X-) Spíš mu neprospělo to opakování léčby ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 10:01 Muž gati [13]
Fotka k příspěvku Zdravím,minulý týden ..přesně v úterý jsem začal léčit mého Diamonda na střevní parazity.Léčil jsem tři dny a potom vyměnil 80% vody podle návodu a čekal co bude. Bílé výkaly se objevovaly i po lečbě,tak jsem se rozhodl léčbu opakovat "doufám že dobře".Opět tři dny apoté jsem jej přelovíl do nové větší nádrže a přidal vitamíny Fishtamin. Dnes je pátek a já mám pocit ře je na tom ještě hůř než před léčbou.Připadá mi takový malátný,sice plave ale naklání se na strany a zdá se mi jakoby přiblblý a zrychleně dýchá...Nevím jak to líp popsat. Vůbec nežere, ani náznak. Zkoušel jsem granule,vločky ani ťuk. Vodu jsem měřil...ph 6,9 , No2-0,No3-0,teplota 32 stupňů a silně vzduchuji. Je možné že léčba Flagellolem nezabrala? Mám léčbu opakovat Flagellolem nebo zkusit něco jiného,třeba Entizol? Poraďte prosím!!!!Přikládám dnešní foto. sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 09:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jossu
V kazdem pripade sleduj Tercovce, nejlepe sikmo proti svetlu, jestli nemaji nejaky povlak na tele, nejake sedobile ci matnejsi oblasti. Take kdyz neco takovaho naskoci, muzes u Tercovce obcas videt jakysi trhavy ryhly pohyb na koreni ocasni ploutve, zatreseni smerem nahoru a dolu, takovy pohyb jsem u zdravych nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 22:40 Muž Scolo [6] Re: gati
Něco mu nesedlo, to je jasný. Voda bude asi v poho, máš tam dost prostoru...mně takhle reagovali na zvýšení NO2. U tebe to bude asi psychikou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 21:43 jossu
caute,prosim o radu. Pred tyzdnom som liecil krupicu esha exit ktora zda sa ze zabrala ,lebo uz nemaju po plutvach ziadne bodky ,ale vsimol som si dalsej veci ze niektore terce nehybu niekedy jednou plutvou a potom sa zacnu smerom k nej ohybat ,po chvilke s nou rychlo hybat a cely ma take trhane pohyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 21:11 Muž gati [13] Re: Scolo
Před cca měsícem jsem do akvária přidal panceřníčky a neonky,tak jsem tam možná něco dotáhl snima. Moje chyba měl jsem je dát do karantény...dobře mi tak tone tone Ostatní osádka vypadá v pořádku,akorát ten diamond mi přestal žrát a pořád byl schovaný v rostlinách. Tak jsem ho dal do karanténní nádrže a tam jsem si všiml toho bílého výkalu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 20:51 Muž Scolo [6] Re: gati
Ten je novej, nebo ho už nějaký čas máš? Otázka je proč se mu bičíkovci rozjeli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 17:13 Muž gati [13] Re: Dahak
Tak to jste mně uklidnil,nerad bych o ni přišel sad sad Díky moc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 16:57 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: gati
Střevní výstelka ještě nějakou dobu vycházet z ryby bude.Ryba vypadá v kondici neměl bych o ní strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 16:48 Muž gati [13] Re: Designer
Fotka k příspěvku Super,dík za rychlou reakci na můj dotaz, takže vyměnit a čekat. Snad se z toho vylíže!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: gati
To nepoznas hned, ze to pomohlo. Lecil jsem takhle Flagellolem, vodu pak vymenil, a az asi tak sesty den od zacatku zacal mit vykaly normalni. Chvilku to trva, nez se to srovna, neni to hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 16:19 Muž gati [13]
Zdarec,potřeboval bych poradit.Od úterka mám v karanténní nádrži terčáka u kterého jsem zjistil bílé dlouhé výkaly. Léčím ho Flagellolem od Sery,kde v návodu píšou po třech dnech vyměnit 80% vody a vyčistit filtr. Jenže dnes je to třetí den a ty světlé výkaly u něj pozoruji stále. Zítra bych tu vodu vyměnil,ale chci se zeptat...mám nebo můžu opakovat léčbu znovu? Nebo jen přidat vitamíny a čekat? Je to moje první skušenost s léčbou a tak si nejsem moc jistý. Díky za rady!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 15:21 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: aldo345
Toto se někdy sátvá právě u starších ryb že mají tělo jakokdyby pomerančové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:42 aldo345 – foto 2
Fotka k příspěvku zde je druhá fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 13:37 aldo345 – děrová nemoc?
Fotka k příspěvku může toto být děrová nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 11:19 aldo345 – Pomerančové tělo
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte co může způsobovat že má terčovec povrch těla jako pomeranč, je to už delší dobu, prošel různým lečením, ale nikdy se to neztratilo. Ryba žere a je vitální. Ryba patří mezi nestarší kusy a i když není největší neustále odhání i větší kusy od krmení. Nové ryby stejně veliké i větší zahání a i vyhledává k napadání, tak nevím co sní. U prostřed nádrže může být jen ona (diamond) a ještě větší jeden diamond. Jak něco plave kolem, musí aspoň štouchnout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 13:44 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: jossu
Esha exit spolu s Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2011 13:36 jossu
caute. pred tyzdnom som kupil 20 neoniek k tercovcom a asi som si dotiahol do akva krupicu lebo vsetky terce maju po plutvach male biele bodky , dokonca to maju po tele aj Botie. Vietemi poradit najlepsiu liecbu... dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 08:19 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romy
Fotka k příspěvku Jako prevenci jsem rozpustil v 10ml vody flubenol co se va špičku nože vejde.V té vodě jsem potom nechal pár minut nasáknout granule a hned je zkrmil.Dělal jsem to týden, jednou denně.Myslíš že to má nějaký preventivní účinek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 08:09 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romy
Myslíš že už nepůjdou ani přeléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 07:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Romy
No já nevím proč ale u mých pigeonů se takové dírky kdysi párkrát objevili a za pár dní zmizly...NIkdy neměli bílé výkály ale ty mini dírky se několikrát max na 4dny objevily a pak zase v pohodě...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551?od=2001