Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 118 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 12:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
ty moje modrý neonky se drží pořád u sebe, i když ne v pevným hejnu, ale neustále jsou uprostřed nádrže ve volným prostoru (oproti galaxkám který mám pořád schovaný v kytkých), je to pěkná podívaná.
Jak tady na fotce rybicky.net/nadrz/13066/1.jpg ale teď už jich mám víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:39 R Muž romant [27983] Re: petr68
Jejich krása vynikne právě v tom hejnu. Samozřejmě, že když bude v akváriu světlejší dno, tak ta výraznost nebude taková, jako v nepřesvětleném akváriu s tmavším pozadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 11:06 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
červenoústky jsou pěkné ale mam strach že mi v akvarku zaniknou protože mají takou průsvitnou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 09:59 R Muž romant [27983] Re: petr68
Pěkný hejno drží rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta , čímž neříkám že ty modrý neonky nebudou to hejno držet. S těma červenoústkama tu pozitivní zkušenost jednoznačně mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 09:26 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
a združují se ty modré neonky ve stálém a pevném hejnu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
a já mluvila o modrých neonkách, jsou měnší než obecné, ty moje mají maximálně 3cm, ale ani to ne, většina je menší, razborka trpasličí je ještě menší, Hengelova taky není zrovna velká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 14:57 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: Haimdol
ano Přesně tak, já taky jěště neviděl 5cm neonku ale tak maximálně 3cm. Psal jsem to tak protože to tak psali v atlase. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 14:52 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: Sera
Jo, a myslíš že bych tam mohl dát jěště 4 cichlidky ramirezové? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 14:52 R Muž Silent [5949] Re: petr68
Takto vzrostlé neonky jsem už hooodně dlouho u nikoho neviděl (myšleno obecné) a totéž platí o razborkách. Řekl bych, že běžná velikost je kolem 3 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 14:46 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
ale neonky a razbory mají obě 5cm :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 10:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
víc menších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 09:58 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
Toto jsem nepochopil hmm , znamená to že jich tam mám dát více nebo méně ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 09:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
myslela jsem to tak, že je lepší když jsou tam třeba 30ks i víc modrých neonek, nebo jiných malých rybek, než tam dát 15 6ti centimetrových teter co si tam ani až tak nezaplavou. Ale jasně hejnový rybky po dvou je blbost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 09:36 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
ano Mně se taky více líbí když je v akvarku hejno malých rybek stejného druhu než když tam je každý druh ryb po dvou a je v akvarku zmatek tone , ale to je každého věc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 07:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No to je o tom životním režimu ryb, který není všem jasný... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 06:44 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
O.K. Taky jsem šel chrnět. :) Podle toho co tady píšeme by se možná dal sestavit takovej, říkejme tomu optimálnější jídelníček pro ancíky. Během dne krmit normálka čím se krmí i ostatní ryby, možno přidat třeba více toho masa a před zhasnutím jim tam šoupnout něco na ocucávání, to bych považoval za takový cílenější krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 06:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Už jsem nemohl pokračovat v debatě...to víš už pět měsíců chorý člověk po absolvování další choroby, musím dodržovat pravidelný režim. Musel jsem do peří, protože tělo mne svou bolavostí brzy vyhání z postele...Tak se omlouvám, že jsem to tak rázně večer utnul.
Ancistrus je veskrze žravá ryba...já to jejich cílené krmení praktikuji dlouhá léta. Poté co jsem jednou u kolegy v Plzni objevil stovky ancíků pod rybami a také žravými, dělám to furt. Jiní je mají sólo... nějak nevím co je lepší. Ale je pravda, že dno je čisté stále, hnijící potrava neexistuje a přece navečer ještě dávám tablety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 06:21 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Tvoje doporučení nakrmit ancíky před zhasnutím, považuji za pozitivní výstup z naší diskuse. Třeba si to někdo, kdo s nima má problém přečte a vyzkouší. Já umím žít jak s nima, tak bez nich a to že jsem Tě celou dobu vybízel k radě, to je jsem jenom chtěl aby z tebe vypadla nějaká konkrétní zkušenost. Díky i za ostatní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Upřímně řečeno, ještě jsem neviděl plže, který by jak na suchu, tak ve vodě nějak prospíval rostlinám, které jsou převážné většině z nich potravou. To k tvé poznámce -
No, vidíš a já jsem si doteď myslel, že právě šneci té vrchní vrstvě na listech rostlin svojí činností prospívají,
Pokud vím, že cca padesátka nevelkých ampulárií zdolá za noc klidně dvacet deka cukety, tak si představ ten objem na jeden kus...A co se týká krmení ancistrusů, věru to nejsou "zbytkožrouti" a je skutečně těsně před zhasnutím vhodné ancistrusy cíleně nakrmit. Vyzkoušej to, třeba dají kytkám pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2012 23:02 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
No, vidíš a já jsem si doteď myslel, že právě šneci té vrchní vrstvě na listech rostlin svojí činností prospívají, musím to dostudovat. Ano, snažím se nepřekrmovat, ale to je taky špatně, protože vlastně ancíci nemají dostatek potravy a Ty mě na to jistě odpovíš, že o tom to není, ale je to o té vhodné potravě atd. atd. Čím krmím jsem uvedl a stejně se s těma probroušenejma listama setkávám, tak já už nevím, poraď. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Právě že plži nemaje dost potravy při stírání zbytků na listech tu vrchní vrstvu narušují nejvíce, zvláště pokud - a to jsem se dočetl v tvých příspěvcích - akvárium nepřekrmuješ. No a pak je již krok k tomu, aby se udělalo "očíčko", dírka, a už to jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2012 22:46 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Libore, nikoho nevyřazuju, diskuse běžela o ancíkách a s těma mám takovou zkušenost, jak jsem napsal. Nejsem proti nim zaujatej, vždyť je v tom akvárku co mám v prezentaci mám taky. :) Chudáci skaláři se třou na listy protože kameny jsou porostlý hnědovkama, nic jinýho jim nezbejvá, oni ty listy neničí, stejně jim to ancík rychle sežere. :-D Jasně, že šneci mě hodují na listech rostlin a jsou to právě ty s tou narušenou strukturou, jak jsi psal, proto tam ty šneky mám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2012 22:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Zajímavé je, že plže a skaláry vyřazuješ z poškozování rostlin, ale za vše mohou ancistrusi...A zjevně se ti skaláři třou na listy kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:27 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Já jsem odsledoval, že se pouští do, podle mě zdravejch listů, ale to je můj subjektivní dojem, můžu se mýlit. To o čem píšeš, stran té narušené struktury listu, má samozřejmě logiku, ale u mě se ty narušený listy objevovali až po ránu, co se na nich přes noc držkolezci pěkně popásli. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Je-li to vizuálně "netknutý" list (což se mi možná snažíš naznačit), pak musí být narušený ve struktuře vlákna a pro tu rybu začíná být "rostlinným zbytkem", kterou již dovede zpracovat rychle a snadno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:16 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Kde je tedy chyba když mají jako krmení to filé, patentky, s živýho dafnie a ze zeleniny okurku, cuketu a salát a stejně si zobnou echináče. To mě potom vede k tomu konstatování, že když jednou zkusí, už nebude jinak a taky tak posléze činí.
Edit: Prosím o přesunutí části této diskuse do tohoto vlákna rybicky.net/forum/3996
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
S tím naprosto souhlasím a o tom filé to přece není. Je to o pestré stravě, která ho plně uspokojí. Není to koza, která bude prolézat houštiny kytek a tam se pást...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Pokud nad tím co tvrdím budete přemýšlet, pak možná začnete váhat. Dogmatické přijímání tvrzení bez znalosti etologie ryb ( i jiných živočichů) prostě skutečně nikam nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
taky záleží co je to správně krmený, v přírodě taky nedostává ancík pravidelně file přímo pod nos, aby se cpal jenom tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
taky s tebou nemůžu souhlasit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 22:05 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Znovu musím zopakovat, že jakmile jednou zkusí, už nechce jinak. ;-) Ty jsi na ně to štěstí neměl, já ano, ale třeba jsem jenom špatně krmil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   04.05.2012 22:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale co jim ulehčuješ? Pokud je ancistrus správně krmený, tak nemá důvod hoblovat zdravé, živé rostliny. Chcípáky, zbytky...prosím, to ano. To je stejné u všech živých tvorů, k potravě tou nejjednoduší, nejrychlejší a nejbezpečnější cestou. A nezmění to ani nablblý anonym...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:56 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Jasně, je to o diskusi, názorech zkušenostech a já to asi těm začátečníkům (nic proti nim), tím nedoporučením moc ulehčuju a zjednodušuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
A já znovu musím dodat, že to není o začátečnících či pokročilých, ale o nepochopení těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:49 R Muž romant [27983] Re: LiborSprysl
Já, jakožto autor toho výroku o krmení jsem sdělil svojí osobní zkušenost a rozhodně nebylo mým cílem to démonizování, jak píšeš. Prostě mě pro začátečníka, jemuž byl můj komentář určen příjde vhodnější, když se bez ancíků alespoň pro začátek obejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Jasně, souhlas, mně jen dost vadí to šílené démonizování...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
tahle debata nemá moc smysl, každej aď si odzkouší co chce a uvidí jestli mu to bude fungovat, navíc o tom ani není tohle téma. Já se radši bez ancíků obejdu než abych jim každej den podstírala a doufala že se na kytky ani nepodívaj :-)
(nebo je dám do akvárka kde nebudou ničemu vadit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Ale tady se tvrdí, že je potřeba je přikrmovat - masitou stravou, třeba škrábaným filé, nebo patentkama, nebo živou. Já netvrdím, že nemají rádi rostlinnou potravu, ale mají raději tu nejjednodušší. Nejlépe takovou na kterou někde v koutě lehnou a žerou a žerou. Rozhodně raději, než když musí složitě lozit po kytce, aby si kousli. Takže pokud mají volbu, schovat do kouta s kusem cukety nebo mrkve a jsou nejspokojenější, protože je nic neohrožuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: LiborSprysl
to tvrdíš že dospělí ancistrusi neokusují rostliny? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
třeba tady měli známí dva dospělý ancíky naprosto bez problému rybicky.net/nadrze/7691 nejspíš díky hodně kytkám a co sežrali to stihlo dorůst (bez přikrmování, jen občas tableta)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: katterinecka
Ale vždyť na rostlinnou potravu jsou jen ti mladší podle většiny teorií...tak jim zajistěte přísun této stravy a nebudou se snažit složitě okusovat na kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
nejhorší je kombinace akvaristy který sotva udržuje kytky naživu a ancíka, ale i mě štvalo jak mi okusovaly echinodory, i když listy zas dorostly nové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaDa
Já tedy nevím, asi jsem měl na rostlinožravé ancistrusy vždycky smůlu. Neměl jsem je ani v dobách, kdy jsem měl i okrasné nádrže. Navíc mi přijde, že se tu tak trochu popírá jedno s druhým
Když už ancíky přikrmovat, tak masitou stravou, třeba škrábaným filé, nebo patentkama, nebo živou.
Proř tedy spílat dosplým ancistrusům, které přikrmujete masem, když oni zelené vlastně nejí (mladé zeleným přikrmujete)? To přece nemá logiku...Proč se tedy z nich dělají takoví devastátoři?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:16 Muž Ad@m [1051] Re: romant
Ja som iba napísal moje skúsenosti, ale samozrejme, Vy ich máte omnoho viac. Lorikária asi je vhodnejšia, je veľmi zaujímavá, ale ja by som za ňu ancíkov nevymenil.

Prikrmovanie: S mäsitou potravou skúsenosti nemám, ale uhorku môžem odporučiť, chutí im.

"Ať si do akvária každej dá co chce, taky je tam mám, ale je to taky o skladbě rostlin, který jim tzv. nejedou, ale chce to trošku cviku a mít něco odakvaristikováno, to není samochvála, to je holé konstatování faktu." Samozrejme. A aj keby to samochvála bola je jednoznačne oprávnená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 21:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
Jinak se vším souhlas, ale termín "odakvaristikováno", to je hnus velebnosti ;-)
Asi jsem na tyhle novotvary alergickej z práce, tak kdyžtak pardon ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2012 21:02 R Muž romant [27983] Re: Sera
Když už ancíky přikrmovat, tak masitou stravou, třeba škrábaným filé, nebo patentkama, nebo živou. To platí o dospělejších jedincích, omladinu je více orientovaná na řasy a zeleninu. Za tím názorem, že jakmile jednou okusí rostlinu, tak už ho to nikdo a nikdy neodnaučí si stojím, jsou to velcí gurmáni a zvláště echináče jim chutnají. Ať si do akvária každej dá co chce, taky je tam mám, ale je to taky o skladbě rostlin, který jim tzv. nejedou, ale chce to trošku cviku a mít něco odakvaristikováno, to není samochvála, to je holé konstatování faktu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:44 Muž Ad@m [1051] Re: romant
S týmto si dovolím nesúhlasiť. Ancistrusy sú mierumilovné, sympatické a užitočné rybičky. Rastliny podľa mojich skúseností neobžierajú, ale pre istotu ich prikrmovať rastlinnou potravou nič nepokazí. Aj keď tá lorikária vyzerá zaujímavejšie ako ancík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
ti krunýřovcí jednopruzí jsou taky suproví, kytky nežerou vůbec a nejsou vůči sobě agresivní (jako normální ancíci), je dobré když je jich víc.
Jestli můžeš tak sem dej nějakou fotku akvárka, nebo si založ prezentaci, jestli by se třeba nedalo ještě něco vylepšit než příjdou rybky, určitě někdo poradí ;-) lepší než pak řešit problémy.
To jaký si tam dáš rybky je na tobě, nemůžem mít každej akvárko jako podle kopíráku. Já miluju malý rybky - modrý neonky, razborky (bornejská, trpasličí...), třeba razbora hengelova, otíci (krunýřovci jednopruzí), menší druhy pancéřníčků, tetra ohnivá, krevetky... Vím že to není zrovna malé akvárko, ale takové větší hejno maličkých rybek by to mělo jako ráj, k tomu nechat hodně zarůst a bude se jim určitě dařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:25 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
Tak já tam ty ancíky nedám, ale nad těmi lorikáriemi pouvažuju hmm . Každopádně moc děkuju za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 20:15 R Muž romant [27983] Re: petr68
Bude to znít možná divně, ale osobně bych Ti nedoporučoval ty ancíky. Jsou to potvory v tom, že když jim zachutnají rostliny, tak už je to nikdy a nikdo neodanučí a Tobě jako začátečníkovi, bych přál akvárium spíše s rostlinama, než jejich okousanejma zbytkama. Stran těch pancéřníčků bych Tě upozornil na to, že mají rádi jemnozrnnej substrát na dně a hlavně aby nebyl ostrej, to by se jim vůbec nelíbilo. Hejnovky jako neonky nebo razbory, to je dobrá volba, ale volil bych to hejno jenom jedno a o to ve větším počtu, to vynikne daleko více. Místo těch ancíků by se třeba dalo pouvažovat o nějaké lorikárii rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata nebo o rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [118] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5851