Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 151 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 14:53 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: Moucha, katerinnecka
ja bych nedavala parmicky ani do 60l, nebudou z toho zrovna nadseny, kup aspon stovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 10:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Magicos
do těch 60ti litrů by bylo fajn jen jedno hejno těch parmiček a tak dva ancíci, nemá smysl to zbytečně přehánět s rybama (kdyžtak přidat pár pancíků, ale počítej s tím že to jsou hejnové ryby, takže je lepší když je jich víc, tak abys těch ryb neměl až moc). Rostlinky můžeš zkusit nějaké běžně pěstované, nenáročné, jako třeba nějaký menší echonodor, nebo kryptokoryny, anubiasy, ty nejsou moc náročné na světlo a pak jěště pár stonkovek alespoň do začátku, sám uvidíš co se ti chytne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 10:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Magicos
opet zalezi na zdrojove vode (pokud vodovodni, tak v jake obci budes mit akvarko, dodavatele maji zakladni testy kvality na webu)... kolik svetla planujes (u setovych osvetlenich je to bida)
projdi si atlas kytek a snad pochopis

jo a v atlase ryb se udava minimalni objem jednodruhove nadrze! takze tech 60L by bylo jen pro ty parmicky ctyrpruhy nic vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 09:09 Magicos Re: Moucha
Tak dobře - vezměme, že si místo tamtoho AQ koupím větší ( 60 l ), a nebudu kupovat ty pancéřníčky. Jaké kytky? (nenáročné na světlo,s minimálním hnojením). Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 08:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Magicos
budes to mit prerybneny huze jenom hejnko parmicek ctyrpruhejch potrebuje aspon 60L
co se kytek tyce je dulezite vedet jake podminky jsi jim schopen zajistit (svetlo, slozeni vody, hnojeni, dno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 08:40 RAP Re: Magicos
Už jen ty čtyřpruhé by byly na tu velikost akva až až. Stačí juknout do atlasu ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 08:36 Magicos – Akva?
čau, mam nápad na nové akva pro parmičky. chtěl bych akva cca 50x30x30 (45l), s černým plastovým zářivkovým krytem. K tomu vnitřní filtr TetraTec IN300. Jako pozadí buď fototapetu a nebo takovou tu polystyrenovou vyvýšenou. Chtěl bych 8 parmiček čtyřpruhých, 4-6 parmiček nádherných či purpurových, k tomu 2-3 ancíky a možná nějakého pancéřníčka (např. 2x Pancéřníček panda). Na zem bych dal asi nějaký bílo - černo - hnědý štěr. Jako dekorace 1 - 2 menší kořeny a nějaké středně velké kameny. Rostlinky ještě nevím. Mohli byste mi prosím poradit, jaké rostlinky? Pište pls rady, jak by to mělo být jinak, atd. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 12:22 R Muž Silent [5949] – Re: hanis
V přiměřeně velké nádrži můžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 10:07 hanis
můžou být neonky obecné 2-3cm z ramirezkama 3-4cm?děkuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:00 Žena ustavprochore [567] – Re: sonia
No moc velké zkušenosti s H. nana nemám, ale jsou to poměrně živé tetry, do akvárka téhle velikosti je to tak na hraně. Pokud se pro ně rozhodnete, tak klasicky hejno okolo 10 ks, když jsou v nižším počtu, mívají tendenci prohánět ostatní rybky a útočit jim na ploutvičky (zbývají mi 2 a jdou po pavích očkách). Akvárko pěkně osázet, ale nechat jim prostor na plavání, hladinu alespoň zčásti přistínit plovoučkami.
Edit: Ještě tohle, sice v AJ, ale aspoň něco: www.seriouslyfish.com/… . :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 11:34 sonia – Tetra měděná versus Neonka červená
Zdravim, tak si nevim rady s osazenim noveho akvarka. Byla jsem rozhodnuta pro hejno neonek cervenych cca 10 kousku, ale po navsteve jedne akvaristiky jsem narazila na tetru medenou. Krasny barvy, vyrazne bila bava na koneccich ploutvicek, no proste k sezrani :)
Akvarko uz mi nejaky cas bezi, mam v nem tri miminka L-144 palec krasne rostou.
Ted jen ty rybky. Akvarko mam 60x35x35. Par korenu, kytky zatim z polovic, cekam na jeden druh, ktery nemuzu sehnat (Heteranthera zosterifolia).
Nejvic me ste ze ty rybky nemuzu dat dohromady, by bylo moc zarybneno sad Mate nekdo praxi s tou tetrou medenou?
Chtela jsem mit jednoduche akvarko, nemam rada kdyz je tam od kazde ryby jeden kus. Teda je pravda, ze jsem premyslela o pridani parecku zakrslych cichavcu nebo betaky... Ale nechci prerybnovat stydim
Poradite nekdo. Diky moc X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: klobaska
Ja teď plánuju akary hnědý. Jsou to prý docela mírumilovný rybky a jeden párek by tam určitě ničemu nevadil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 10:37 Muž klobaska [0] – ok
Ok,takze neonky zvednu,dokoupim panciky a ostatni asi necham stejne,jak rikam parmicky nechci zvysovat uz kvuli kytkam,fantomy asi taky necham,mam sice 4,ale neschovavaj se a zdaj se v klidu.Mozna jeste ty dania,ale nejak me tyto rybky neberou.Co jeste parek nejaky zajimavy rybky?Nemas v rukavu nejakej navrh?Jinak zarybnenost budu mit ok?JO?dik,ocenuju tvoji bleskurychlou reakci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 10:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: klobaska
neonky a čichavci jsou docela klidné rybky, ty parmičky se k nim opravdu moc nehodí. Nevím v gavůncích se zas tak nevyznám, možná nějaký menší druh. Ancíci si sice brání prostor kolem sebe, hlavně u jídla, ale pancíci jsou tak oprsklí že jim to nevadí. Opravdu si nic neudělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 10:10 Muž klobaska [0] – jo jo parmicka
spletl jsem to,je to parmicka,fakt docela akcni cila ryba,ale pocet u nich bych asi nezvysoval,prijde me,ze docela decimujou kytky.Takze bych to videl na 6ks pancernicku(opravdu si nebudou nejak vadit s ancistrusi?), + bych videl navyseni neonek treba o dalsich 8.A co nejakej gavunek?Hodil by se?Jinak pocet ryb i po navyseni bude ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 09:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: klobaska
Pancéřníčky tam klidně dej, ti se s ancíkama jinak neovlivňujou, třeba 10ks hejnko. A K těm ostatním rybkám, tetry(takze i neonky) i dania jsou hejnove ryby, do tak velkého akvária jsou v tak malých počtech škoda. Vyber si tak dva tři druhy a ty dokup aby jich bylo tak 15, 20 v hejnu, kdyby byl jeden druh tak klidně i víc (podle velikosti nádrže), budou se cítit líp a bude to taky líp vypadat ;-) U tehle rybek není moc dobrý mít tolik druhů. S tim sumečkem sklovitým zkušenosti nemám. A v prezentaci máš napsaný že tam máš parmičku zlatou, a ne tetru zlatou, parmiček by mělo být taky víc, i když vzledem k jejich větším velikostem a většímu znečišťování vody než u teter bych to moc s počtem nepřeháněla. Pokud bys chtěl čistě asii, tak bych ty tetry vyměnila třeba za razborky, jsou taky moc pěkné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 09:35 Muž klobaska [0] – oprava
sorry,ten fantom pouze 4x,napsal jsem ho 2x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 09:27 Muž klobaska [0] – 200l
Zdarec,ma zhruba 200l akva,rozmery 100*40*50,prednistrana trosku klenuta,takze cisty objem bude o neco nizsi.Chtel bych se zeptat,mam tam 4 ancistrusi,mohl bych tam dat jeste nejaky pancernicky?Premyslel jsem jeste na sumecky sklovitymi,ale ty asi ne,cetl jsem,ze jsou do proudici vody.Chci ze jeste zeptat,zda muzu osadku jeste nejak doplnit o nejakej zajimavej druh.Moje osadka 4x ancistrus,8xneonka obecna,4x fantom,3 cichavec zlaty,2x tetra zlata,4x fantom,1x danio.diky za kazdou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 20:27 Žena Cupinka [0] – Re: NASREDDIN
nene vlastne to uz jich je 15 :-d koupila sem 6 a zbytek se rano objevil v akvarku :-d tomu se rika dobry kup :-d a asi nebude trvat dlouho a dalsi ocko bude rodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 18:21 Žena Cupinka [0] – Re: NASREDDIN
to psali na krabici ten objem :-d no stemi zivorodkami to je asik pravda koupila sem 1a uz jich je 10 :-d
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 18:10 Muž NASREDDIN [1383]
Cupinka napsala: mam 126l akvo,cca 105l cisty objem,rozmery 80x40x35
Ale nemáte :-D.
8dm x 4dm x 3,5dm je 112 litrů, tudíž i ten čistý objem bude trošku méně.
Nic dalšího bych tam nedával, ony vám to ty živorodky časem zaplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 17:54 Žena Cupinka [0]
mam 126l akvo,cca 105l cisty objem,rozmery 80x40x35 mam tam 2samce paviho ocka,4samicky pavi ocko,2samice betty 1samec betty,2živorodky velkoplouve,2molly silver,1krunyrovec.muzu tam pridat jesteneco dalsiho???myslim tim nenonky nebo jeste nejake pavi ocka ci neco takoveho maleho??dik za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 17:26 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Co když dám k těm pestřenclm čichavce?Nesežerou čichavci mladé pestřence?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 01:50 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
A myslítě že je i ohrozí??nebo je budou jen odhánět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 19:08 R Muž Silent [5949]
Ta nádrž není ani nijak moc zarostlá ani členitá. Takže vysazení neonek bude sázka do loterie. Párek pestřenců hájí plochu cca 60x60 cm takže v takovéto nádrži dokud budou vodit mladé patrně k prohánění neonek docházet bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 19:05 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 19:00 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:59 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Myslíte? Neonky jsou také ještě mladé maji do 3cm.Řekla bych, že je neonky neohrží mladí pestřenci jsou přece jen mohutnější. A myslítě, že když dám neonky k pestřencům tak jim pestřenci neublíží? VIZ fotky. Prosím řekněte jestli by to bylo pro nějdnoho z nich nebezběčné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:45 Muž NASREDDIN [1383]
Labyrintka napsala: Dneska jsem si pro ně jela, ale bojím se je tam dát, protože se mi pestřenci zdají být hodně agresivní. Jak udělat abych mohla k pestřencům dát neonky.
Tak to se ptáte opravdu brzy, kam je dáte, pokud vám tu někdo poradí, že to dohromady nepůjde?

Jinak souhlas s Haimdolem, při členité a hustě osazené nádrži by to mohlo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:30 R Muž Silent [5949] – Re: Labyrintka
Pokud tam budou jen pestřenci a hejno neonek a samozřejmě dobře zarostlá a členitá nádrž neměl by být vážnější problém. Ovšem mladé pestřence bude třeba patrně odchovávat jinde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:27 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
112l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 18:20 R Muž Silent [5949] – Re: Labyrintka
Do jak velké nádrže mají přijít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 16:49 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahoj, mám problém. Před měsícem jsem si koupila pár pestřenců červených. Do jediného týdne mi udělali mladé. Teďka jsou mladí pestřenci cca 1-1,5cm velcí. Odjaktěživa jsem k nim chtěla neonky červené. Dneska jsem si pro ně jela, ale bojím se je tam dát, protože se mi pestřenci zdají být hodně agresivní. Jak udělat abych mohla k pestřencům dát neonky. Neměla bych dát raději 7cm čichavce zlaté?? Myslíte, že to mám risknout a dát je k nim nebo bych to raději neměla riskovat?? Prosím poradte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 22:03 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
pokud to má jedna, je dost pravděpodobné že to má i da druhá, jen se to u ní nemuselo tak projevit. Měla bych postupovat jak je to tam napsané. Aď už se s nimi stane cokoli, hlavně dodržuj karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:44 Lussi0092 – Re: katterinecka
Už to vidím, tak ta jedna má opravdu krupičku, podle těch fotek je to ono, ale je mi divné že to má jen na té ploutvy. Teď ještě zjistit co je to druhé..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
jo? pokud vím tak u většiny fotky jsou, nebo jsou tam dost popsaný příznaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:33 Lussi0092 – Re: katterinecka
Děkuju, na ty nemoci jsem se koukala, ale nejsou tam fotky takže to nepoznám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
zjisti si co je to za nemoc, buď tady v seznamu nemocí, nebo sem dej fotku aď ti někdo poradí a pak začni léčit vhodnými přípravky. Určitě měň teď aspoň jednou denně část vody, ale pokud je to krupička tak ti to asi moc nepomůže. A výhledově si zařiď normální akvárium, dostatečně velké s hodně rostlinami a málo rybami a nejlépe už žádné závojnatky. Přečti si nějaké články o akvaristice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:22 Lussi0092 – Re: katterinecka
Ne to nemam.. můžu udělat jen to že ji vyčistím, ale víc nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
a kolik je to asi litrů? Pochybuju ze předepsaných 30 litrů na jednu závojnatku. Vypadá to špatně, ty bílé tečky bude asi krupička, dost nakažlivá nemoc. Nevím co je té druhé ale přisuzovala bych to špatným podmínkám v nádrži. Asi nemáš 60ti litrovou kouli plnou rostlin, kterou čistíš pravidelně jednou týdně, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 21:03 Lussi0092 – Re: katterinecka
Mam 2 závojnatky v kouli, vim že bych je mít v kouli neměla ale myslim že to neni důvod k tomu aby umírali. Znám spoustu lidí co je taky chová v kouli a bez problému. Mam ovzdušnění i filtr. Jsou tam spolu s jedním šnekem. Jedma má po tělíčku takovou červenou vyrážku, vypadá to trošku jako modřinky a jsou oranžově zbarvené. Druhá má na zadní ploutvy takové drobonké bílé tečky, které skoro nejsou vidět, ale dřív je tam neměla. Spíš mi dělá starosti ta první, nevypadá to dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
tak musíš napsat něco víc, co jí je, kde ji máš, takhle ti nikdo neporadí. A taky je na to jiný téma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:52 Lussi0092 – Re: katterinecka
jezírko nemam.. bojim se že mi ta závojnatka do rána umře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lussi0092
dej je do jezírka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:44 Lussi0092
Je tady někdo, kdo by mi mohl poradit se závojnatkami? Nevím si rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 20:39 Žena ustavprochore [567] – Re: katterinecka
Parmičky by mohly být třeba i tyto rybicky.net/atlasryb/parmicka_duhova , v pohodě 3 páry. Jinak souhlas, na p. nádhernou je 80 l dost málo, měla jsem 6 dospělých kusů ve 120 litrech a živo bylo občas až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
no ty nádherné by možna byly moc velké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:28 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kelimek
spíš než parmičky čtyřpruhé bych volila nějaké klidnější rybky, a když parmičky tak třeba purpurové, nebo nádherné, nebo jíný klidnější druh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 14:06 Kelimek
Ahoj, mám nově založenou cca 80l nádrž, pomalu začínám přemýšlet jaké rybky do ní po záběhu pořídím, napadla mě kombinace neonek červených a parmiček čtyřpruhých oba druhy po 10ti kusech a 2přísaváky. Není to moc??? Díky za odpovědi Kuba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 14:02 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
juhu :-D diki :-D taze dokupim rastliny .. no najskor musim predat ostatne .. a ake mam dat? obycajne alebo tie co maju brucho cele cervene?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [151] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=7501