Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 111 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2012 21:58 Žena MíšaV [30] Re: romant
dobre dobre. radeji dam na rady zkusenejsiho. porad se jen ucim. a doladuji. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:46 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
To je otázka na kterou neumím odpovědět, jedině snad, že je motivována snahou, aby zazněla odpověď, že "ano". Zkus to jak jsem Ti napsal, vím že se to nečtě dobře, ale už jsem se tady tolikrát setkal s lidma, kteří ač nemaje tolik zkušeností, tak otíkům neodolali a nekončilo to moc dobře. Neber to jako kritiku, spíš snahu, konečný rozhodnutí bude vždycky na Tobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:40 Žena MíšaV [30] Re: romant
ale nejsou oproti pancéřníkům otíci užitečnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:37 R Muž romant [27987] Re: MíšaV
Osobně bych volil ty pancéřníčky trpasličí, než otíky, jsou to větší cíťové, nechci Tě podceňovat, ale myslím si, že to bude lepší řešení a nedojde k nějakýmu zbytečnýmu sklamání. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:33 Žena MíšaV [30] Re: romant
a mohla bych treba 7 trpaslicich pancernicku mit se trema otikama? nebo kolik se hodi otiku? do toho myho akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:09 R Muž romant [27987] Re: J Gregor
8 kousků těch trpasličích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:37 J Gregor Re: romant
Cerno pruhych nebo tech trpaslicich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:33 R Muž romant [27987] Re: J Gregor
Jakých pancéřníčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:32 J Gregor Re: romant
Ja mam este akva 45 l kolik by se mi tam tak veslo pancernicku Mel bych tam jenom je a parek pav.ocek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:30 Žena MíšaV [30] Re: MíšaV
a nevíte kolik teďka stojí ve sklorexu v brně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:16 J Gregor Re: romant
Ok dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:14 Žena MíšaV [30]
V nádrži mám momentálně 8 teter černých a 10 neonek a 1 paví očko. chci tam dát otíky, rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy ale kolik?
a co tam ještě dát třeba corydoras hastatus rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
a kolik? šlo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 20:03 R Muž romant [27987] Re: J Gregor
Z těch jmenovaných bych si vybral jeden druh(nejspíš ty platy) a k nim třeba hejno rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:53 J Gregor Re: romant
Pripravuji 70 l akva potrebuju rady chtel bych jestli byste mi nepsal druhy
Me Osborne napadly mecovky platy black molly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:42 R Muž romant [27987] Re: J Gregor
Tady v tom vlákně se o tom už několik dní bavíme a jak koukám ta rybí osádka se neustále proměňuje, chci věřit tomu, že tam nejsou všechny jmenovaný rybky. rybicky.net/forum/11330…
Zkus poctivě uvést, jak to Tvoje, snad 45 litrový akvárium vlastně s tou osádkou vypadá a určitě se smysluplné odpovědi dočkáš, takhle to na mě dělá dojem, že jenom lovíš alibi, ale třeba se mýlím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:26 J Gregor Re: Baset
Kolik pancernicku do 45 l akva , mam tam ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 19:22 J Gregor Re: Zoidik
Dobry den chtel bych sem se zeptat jestli by ste mi neporadil nejake rybicky k pavim ockam a neunkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 09:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Johny
Čistě teoreticky 3 mečovky, hejno razborek, hejníčko neonek, kardinálek, paví očka, krevetky i když to nejsou ryby.... možností je jak se říká tři prd... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 08:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Johny
Asi by bylo lepší nastínit co by se líbilo tobě. Pak můžeme něco vybrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 20:45 Johny – Rybičky do akvária
Nevíte jaké rybičky by se nejvíce hodily do akvária 60x30x30 (objem 54 litrů)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2012 20:02 Muž Filip980 [398] - Rostliny – Jaké rybky
Ahoj, chtěl bych se zeptat, co by jste mi doporučili do mého akvária (Moss Towers) za rybky. Momentálně tam mám dva halančíky Gardnerovy, čtyři razborky klínoskvrnné a jednu moluckou krevetku. Nedávno mi vychcípali přes noc všechny neonky a halančíci mi vyžrali krevetky. Předem díky za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:17 Muž wassup [7] Re: romant
Jsem s ním domluvenej, že by mi dal nějakou slevu na cichlidky, tak třeba i na pancéřníčky. Jen jsem tady chtěl získat nějaké informace, abych se s ním měl o čem bavit.
Na tu osádku nespěchám, nejdřv půjdou pryč gupky (ostatní ryby, jestli je někdo bude chtít), pak bych to zařídil a pak konečně nasadil nové. Ono to akvárko běželo už předtím hodně dlouho, jen se převáželo. Asi to nebylo úplně zakládání odznovu, ale filtr je novej, to jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:12 R Muž romant [27987] Re: wassup
Tak to s kolegou můžeš probrat i ty cichlidky a rovnou u něj nakoupit, tedy až bude akvárko náležitě připravený a jestli je to takovej čerstváček, tak na ně tak 2 měsíce ještě zapomeň. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:09 Muž wassup [7] Re: romant
Tak další akva není špatná variana, ale tohle mám 3 týdny, tak asi budu muset pár dní ještě počkat, než to zkusím nadhodit. :-D
Pancéřníčky bych menší mohl, ještě to proberu o víkendu s tomchamik, co by si vzal ta paví očka. Má třeba Pancéřníček oranžovoskvrnný, ale dávat 150 za jednoho, tak na to nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 22:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: wassup
No, tetra žhavá je nádherná rybka. Ona se těžko fotí, ale když ti jich v akva pluje patnáctihlavé hejnko, mohou se jít i neonky schovat - www.acquadivetro.com/… - to červené na fotce na nich v realu svítí, jako by to bylo žhavé, ploutvičky mívají samci červené, často lemované bíle... krásná ryba.
A s těma pancíkama máš tak trochu pravdu. Lepší než 3 zelené je mít 8 trpasličích C.hastatus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:58 R Muž romant [27987] Re: wassup
Otíci, to je reklama na čistotu. :) Přítelkyni pořiď ještě jedno akvárko na ty oka a bude klid. Ty pancéřníčky můžeš vybrat nějaký menší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:52 Muž wassup [7] Re: romant
A otíci nejsou takoví špindírové? Velikostně by to asi šlo. U těch p. zelených, mi přijde je samička už moc velká na takové akvárko.
Nevím, jestli moc zjihne. Aktivní a barevná paví očka těžko nahradí průhledná ryba. :-D Asi zvolím raději ty neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:41 R Muž romant [27987] Re: wassup
Nevyhodí, až tam uvidí hejno 15 kousků, tak zjihne. :) Kdyžtak množné číslo, pancéřníčky, jsou to hejnový rybky a počet 6 kousků by šel. Líbil se mě návrh kolegy na ty otíky. ;-) rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:38 Muž wassup [7] Re: romant
Na tetry jsem koukal, ale rád bych nějaké výraznější (proto jsem navrhoval ty neonky). S tetrou žhavou mě přítelkyně vyhodí. :-D
Ancíky teda zkusím udat. Mělo by smysl je vyměnit třeba ještě za stejného pancéřníčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:15 R Muž romant [27987] Re: wassup
Těch možností jak to poskládat bude opravdu hodně, tak třeba v klasice rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava
Základ bude ta dobrá hygiena, nepodceňovat výměny vody a vzhůru do toho, jak psal kolega bez těch ancíků a pavích ok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 21:09 Muž wassup [7] Re: malyLibor
Já se právě chystal ty pancéřníčky vyměnit a sehnat samce ancistruse. Přišlo mi to na ně malé, mají být ve větší skupině a přijde mi, že pořád tu samičku honí, až je chudák někdy agresivní.
Filtr je pod vodou celý, ale rád bych z něj udělal vnější, jen se mi nedaří najít nějaký vhodný systém trubek a klínek.
Jinak květináče tam teď mám, ale spíš se mrknul po nějaké břidlici a zkusil ji nějak poskládat a pospojovat.
A ty neonky nejlépe jaké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: wassup
Pokud se ti podaří zbavit se gupek a dáš pryč i ty ancistrusy (můžeš dát místo nich 5 otíků), tak si tam můžeš dát 1 samce a 2-3 samičky A.borellii nebo A.cacatuides a 10 ks neonek. Viděl jsem, že jsi dal lepší fitraci - stačila by i ta menší kostka, ale pokud je čerpadlo ponořené, je lepší, že je větší. Chce to jen členitější dno - kameny, jeskyňky (já používám květináče, komu to vadí z "estetických" důvodů, může jeskyňky i vyrobit), a budeš mít pohodové akvárko. Ale nedávej víc ryb. Ty pancíky kdyby se podařilo vyměnit za 5 trpasličích, bylo by lepší, ale nemusíš. Je-li to samice a dva samci, můžeš je nechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:24 Muž wassup [7] – Jižní amerika
Zdravím, chtěl bych si předělat akva. Kouknul jsem na cizí nádrže a dostala mne tato rybicky.net/nadrze/15690 . Přečetl jsem si na různých internetech několik článků o rybkách a vodách Jižní Ameriky a začal shromažďovat informace.
Teď je nádrž plná pavích oček, ale k těm jsem nijak nepřilnul, takže jsem si za ně domluvil slevu na nějakou cichlidku. Na výběr mám agassizii, cacatuoides, borellii, ramirezi.

Akva má podle prezentace 60+ litrů. Mám nasbírané olšové šištičky, už i nějaké ve vodě. Suším dubové listí a větve. Vodu měřím jenom teploměrěm, za celé léto max 27 °C, nechci z toho mít laboratoř. Rozbor vody mám jen z roku 2009 gembird.xf.cz/… . Přístup k živému krmení nemám, mražené bych koupit mohl.

Rád bych 1+2 cichlidek a něco měnšího v hejnu k nim. Koukal jsem na neonky, jestli pro ně nebude nádrž malá. Nebo fantom černý prý není tak náročný na parametry vody. V tomhle bych si chtěl nechat poradit.

Podle "tabulkových" hodnot mi nejlépe vyhází a. borellii, je menší a na vodu nenáročnějšá, ale nevím jak s tím krmením. Jako druhá mi vyšla a. cacatuoides díky větší náročnosti na vodu.

Poraďte prosím, jaké cichlidky vybrat a co pořídit k nim. Nebo by to nefungovalo a mám zkusit něco úplně jiného?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.08.2012 18:26 Muž Ad@m [1051]
Všetci napíšu skaláre nie, len ty, že áno. To Ťa baví? Capnúť vždy najväčšiu blbosť? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 18:20 R Muž romant [27987] Re: tosomja
To reaguješ na koho, ty skaláry do kolika litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   12.08.2012 18:10 tosomja – Zavojnatky tam nedavaj!!! Velmi znecistuju akvarko a vypustaju toxicke latky! Daj si tam skalare, parcievnivkov, guramy, a mozes aj prisavnikov, tak t
Ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 15:57 Muž Ad@m [1051] Re: toni
Skaláre do 60 l nie. Ja by som zvolil 3x Gupky alebo Molly(vrchná časť akva)(2x samica, 1x samec)+7x razborka klinovitá(stredné vrstvy)+5x pancierniček panda(spodné vrstvy+upratovanie).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Michal97
Souhlasím s klukama. Závojnatky ani sumečci žraločí do tak malého akvárka nepatří. Raději si tam dej nějakou pěknou hejnkovou rybu, třeba některou z teter. Která se ti bude líbit si vyber tady v atlasu, těžko ti můžeme radit, každý má jiný vkus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 11:15 Gladilaf Re: Michal97
Ale vážně. Do začátku bych tam skutečně nechal třeba jen mečovky + pancéřníčky + krunýřovce. Pokud bude vše fungovat, jak má, klidně to rozšířit o molly, pokud se tam vejdou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.08.2012 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Gladilaf
Gladilaf napsal: Poradil bych mínus závojnatky
smich smich To je jako hra na ideál...k mínus závonatky přidám také mínus sumečky žraločí a nádrž, která by měla být do stopadesáti litrů, by mohla fungovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.08.2012 01:14 Gladilaf Re: Michal97
Poradil bych mínus závojnatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 00:56 Michal97 – společné akvárium
chtěl bych se zeptat jestli by my něěkdo neporadil nějakou hezkou rybičku k závojnatkám,mollám,mečovkám,krunýřovcům,pancéřníčkům a sumečkům žraločím. Předem moc děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.08.2012 13:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: toni
To bylo určitě myšleno tak, že skalára zredukuje počet potěru. Ovšem do těch 60 l skaláry nedávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 13:02 Žena toni [68] Re: Verca
myslis to s tema sameckama a samickama(ten pocet)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 13:01 Žena toni [68] Re: malyLibor
tak dekuju,uz se v tom zacinam trochu koupat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 10:28 Žena Verca [2] - Živorodky – Ahoj
Ahoj- souhlasím. Živorodky se ti nepřemnoží potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.08.2012 23:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Velmi dobrá kombinace a moc hezké ryby. Minimální (naprosto nejmenší možná) velikost akvária pro tuto kombinaci rybek je 100x40x50 cm, lepší 120x40x50 a větší. Ale skvělá volba, tyto rybky by v takto velkém dobře zarostlém akváriu mnou popsané velikosti spolu vesele žily. Skaláry by si sem tam zobly nejakou malou, ale v porostu rostlin by jiné mladé přežily a doplňovaly tak hejno. Jako dítě jsem tak tyto rybky míval, jen black molly jsem vytíral v samostatném akvárku, protože ty se nemnoží tak snadno jako gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2012 17:55 R Muž romant [27987] Re: toni
V alespoň 200 litrech by to šlo. Skaláry si uloví mladý od živorodek, ty se Ti nikdy nepřemnoží, to by mohlo fungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 17:28 Žena toni [68]
ahoj lidicky..a co black molly+skalar+gupky?.....moc spatny?jen se informuju ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 11:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
To je asi fakt věc adminů, aby to dali do atlasu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [111] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198655x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5501