Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 161 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 21:18 Agis – Kolik max. rybek?
Vsem preji dobry den :) ...Na pocatku zakladani akvaria jsem mela jasno kolik rybek budu mit ve svem 54 litrovem akva ...Ale momentalne mam nezvladatelne choutky si zakoupit dalsi rybky(Doplnit hejna) ...Aby ste chapali a uvedla vse na pravou miru :) ..Mam dva ancistruse,6 neonek obecnych,3 Betty splendens(2 samicky a 1 samec) a 4 pavi oka (Z toho dva jsou zatim jenom poter) ...Chtela bych dokoupit 3 neonky a 5 pavich ok ...Ale je mozne ze jiz ted mam prerybneno ..Nuze,zadam Vas tedy o radu ..Mohu dokoupit dalsi osadku nebo naopak ubrat? Dekuji predem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 17:32 Žena Johanka [57] – Re: eleonen
Vysvětliju si to tím,že jsou ve společném akva.Nejraději by zaplnil značnou plochu hladiny.V odchovničce se takhle nechová-sotva si zabublá pod lístečkem.Ráda bych jim dopřála,ale při jejich frekvenci,by nestačilo snad ani 10 akvárií.Já teď svázala zatížila micranthemum matičkou (neskutečná piplačka)Pacholek ho stejně vytáhne.Další,které jsem nechala v košíčku(jen jsem ho zkrátila a také zatížila)zatím drží.Je nutné občas hnízdo zkontrolovat.Lístky a zbytky kytek po pár dnech tlejí.Pak se to musí vyhodit.A máme to tady od začátku X-)Tak hodně trpělivosti a pochopení ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 15:33 Žena eleonen [10] – Re: Johanka
Musím souhlasit. Čichavec už po třetí staví hnízdo (mám ho měsíc) a pokaždé použil micrantheum micranthemoides. Dnes už z ní skoro nic nezůstalo. Vytáhl celé trsy a postavil mohutné hnízdo.Hnízdo staví pod plovoucí rostlinou. Ale stejně je to krásný pohled, když se třou a jak ji potom prohání:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 15:30 Žena eleonen [10]
Já mám 64 l akva a čichavce také velice doporučuji. Mám pár a čichavci jsou krásnou dominantou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.07.2009 01:28 Žena Johanka [57] – Re: IceFox
Ahoj.Záleží na tom,jaké rybičky a kolik jich v té šedesátce máš..Jinak Čichavce zakrslého doporučuju.Je to rybička,se kterou se rozhodně nudit nebudeš.Pořád něco musí řešit a poměrně často tráví čas stavbou hnízda.Rejdí po celé nádrži a je stále vidět.Pozor ale na přerybnění,chce to k němu minimálně dvě samičky a dostatek úkrytů,kryt- je skokan (spíš z leknutí...řekla bych) a taky vzhledem k přídatnému dýchacímu ústrojí , by se mohl nastydnout.Jen zapomeň na "kobercové" a nízké kytky,já ještě nenašla způsob,jak ho přemluvit,aby mi je netahal,když staví hnízdo..Plovoucí kytičky mi nijak nepomáhají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:31 Muž grizly [145] – Re: IceFox
Ancitrusa, kdyz vyroste bude velky az az. ;-) ostatni rybky velikosti neonky a paviho ocka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 23:28 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: IceFox
Pár zakrslých čichavců by šel. Ale byl bych pro nějaký malý rybky, ty si aspon trochu zaplavou ;-7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 19:30 V – Re: IceFox
Záleží jestli to má být jednodruhovka nebo společenská nádrž... IMHO...

V jednodruhovce bych si dovedl představit třeba pár Cryptoheros spilurus nebo sajica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 19:08 IceFox – Jakou největší rybu do 60 L
Zdravím všsechny,

zajímalo by mě jakou největší rybu si můžu poříďit do 60 l akva aby se tam cítila nejak pěkně, na vzhledu ani tolik nezáleží jde mi spíš o velikost ano , děkuji za rady palec


pokud se toto téma už řesšilo tak se moc omluvám, ale nenašel jsem ho

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 18:40 Žena Lu [1] – Re: Hatomi
63 l je asi set,ne? Tedy v čistých asi 50 l(?) ...krevetky bych k tetrám rozhodně nedávala, možná by přežily, ale pochybuji že by se množily. Krevetky nejhezčeji vyniknou v samotném menším akva nebo s mikrorasborama. Do 50 l bych dala zmíněných 15 ks neonek, popř. 8-10 teter červenoploutvých.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2009 08:24 Žena Hatomi [27] – Re: Paja1
Myslím, že nic neskazíš když koupíš 15 nenek a hejno pandíků (5-6ks)
A nebo je možné 10-15 (jakýchkoliv teter z výběru) nebo neonek myslím, že může být v 60l klidně 20 jsou to prckové (podle výpočtu 20 neonek připadá na 40l > max na 50l, když máš nějaké větší) a k tomu doplnit páreček nebo 2 krevetek. Tetrušky se s nima (i podle chovatele v akvaristice) snesou. Ale dobře promysli co do toho akvárka dáš, aby si později nelitovala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 20:35 Žena Madu [5] – Re: Paja1
já mám v 63 litrech: 3 betty, 2 parmičky a 4 pancéřníčky zelený... kdybych ted znovu kupovala, tak vynechám parmičky a místo nich tam dám asi 8-10 neonek:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 19:37 Muž Argo [6] - Rostliny
A počet rybiček je OK??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2009 19:07 Muž Argo [6] - Rostliny
Ok. Budu omezovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.07.2009 18:59 V – Re: Paja1
Pokud se chystáš vařit rybí polívku, tak klidně. Jinak to omez na 2 druhy (MAXIMÁLNĚ 3). 8 Pandíků + 15 Neonek. Pokud tam bude dostatek rostlin. Pokud ne, tak ještě uber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2009 18:56 Dusyk – Re: Paja1
Na veľkosť akvária je to až príliš pestrá paleta. Vybral by som len Tetru Neonovu a to asi 10-15ks Panda je u mňa diskutabilná či je vhodná hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.07.2009 17:18 Muž Argo [6] - Rostliny – 63l
Může být v 63l akva 21-23 rybiček (malých)? tyto: 8neonek, 5-6teter krvavých, 5-6teter červených a 3 nějaké malinké pancéřníčky (panda nebo tak něco). Díky. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 10:59 V – Re: milus
Když dáš Ramirézky MÍSTO Skalár a Čichavců, tak uděláš jenom dobře: pro Skaláry i Č. perleťové je 70 l málo. Pokud chceš v tomhle objemu Čichavce, tak raději zakrslé nebo medové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 10:55 Muž Jrk [143] – Re: milus
Skaláry bych dal raději pryč, Ramirézky bych nepřidával. Spíš bych přidal nějaké menší hejnové rybky, třeba Razbory klínoskvrnité 10 ks (jen námět). Škoda, že nemáte prezentaci, to by se alespoň vidělo kdo u Vás bydlí a daleko lépe by se radilo…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 10:51 Žena Amy01 [39] – Re: milus
skaláre by som dala určite preč
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 10:40 milus – složení ryb
ahoj, mám zhruba 70l akvárium a mám v něm 2 čichavce perleťový a 2 skaláry amazonský. Chtěla bych k nim přidat pár cichlidek ramirézových, ale nejsem si jistá, jestli se k nim hodí. Zároveň přemýšlím o tom, jestli v akvárku skaláry nechat, nebo dát někam do akvaristiky, jestli pro ně není moje akva moc malé. Děkuji za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 17:59 Muž Yirka [9126] – Re: l3nka
Ony totiž v jednom biotopu v přírodě mohou žít rybky, které se v biotopní nádrži nesnesou. Je to trochu komplexnější otázka. Pokud se chceš správně rozhodnout (a po 2 letech akvaristiky k tomu určitě máš předpoklady) tak je třeba především nastudovat v jakých podmínkách jsou rybky ochotny žít, jak velkou nádrž potřebují a jak se chovají ke svému okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2009 12:38 Muž Jrk [143] – Re: Lola
Máte 54 l akvárium.
1x Ancitrus (cca 13 cm) nejsem si jist, zda je vhodné chovat jednoho jedince, když by jich bylo víc, tak by už na ostatní rybky nezbývalo moc místa.
2 x Pancéřníček skvrnitý (cca 5 cm) jsou to hejnové rybky, 2 ks je málo, doporučil bych cca 5 ks, ale vzhledem k velikosti akva menší druhy třeba Pancéřníčky panda.
1 x Péřovec skvrnitý (cca 17 cm) do tak malého akva zcela nevhodný…
2 x Čichavec zakrslý (cca 6 cm) ano jeden pár.
5 x Parmička čtyřpruhá (cca 6 cm) celkem velká rybka, vzhledem k tomu, že v akva chcete mít ještě nějaké jiné rybky…
2 x Plata skvrnitá (cca 5 cm) no živorodky, takže toho celkem dost… - znečišťují vodu.
Je to celkem dost rybek na tak malé akva. Doporučil bych spíše střídmější výběr třeba takto:
5 x Pancéřníček panda
2 x Čichavec zakrslý
3 x Plata skvrnitá
A dost! Kdyžtak si projděte místní atlas rybek, je velice pěkně zpracován, vyberte rybky tak aby jste se s jejich součtem délek nedostala moc přes 60 cm. Je potřeba též brát ohled na jejich potřeby, některé jsou teritoriální, některé hejnové…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 12:22 Haloska – Re: Lola
Všichni říkají že peřovec nepatří do malého akva, ale přitom je pořád na jednom místě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2009 12:04 V – Re: Lola
Moc ne.

Ancík - může být, ale raději bez něj
Pancéřníček skvrnitý - může být, ale 2 nejsou hejno
Peřovec skvrnitý - NE
Čichavec zakrský - ano, párek je tak akorát
Parmička čtyřpruhá - raději ne: 5 je málo a na větší hejno není místo
Plata skvrnitá - raději ne: mělo by být hejno a asi by se ti brzo přemnožili

Lépe: 5 Pancéřníčků skvrnitých, párek Čichavců zakrslých, hejno nějakých malých Teter, Razbor apod. (6-15 kusů podle velikosti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:56 callito – Re: Lola
parmičky mají být ve větším no a pak ten péřovec,ale to jak si psala,sama víš.
Takže já si myslim že ideální to neni ale žít tak můžou no hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:44 Lola – Je toto složení ryb vhodné?
Mám akvárium 54 l a v něm ryby, za týden budu akvárium stěhovat. Plánuji koupit nové rostliny a hlavně snížit počet ryb, protože mám přerybněho. Chci se zeptat, jestli bude toto složení a hlavně počet ryb vhodné:
1x ancistrus
2x pancéřníček skvrnitý
1x peřovec skvrnitý
1 pár čichavců zakrslých
5x parmička čtyřpruhá
2x plata skvrnitá

Vím, že peřovec do tak malého akvária nepatří, ale mám ho už delší dobu a nedokážu se ho zbavit nebo ho někomu dát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 23:20 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Dost důležité jsou objem a tvar Tvé nádrže. Taky se vyplatí vědět, jaké je u Vás složení vody a i podle toho rybky vybírat. Když napíšeš něco bližšího k tomuhle, dá se už poradit líp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 22:32 gargamis – Re: l3nka
nab přímo na biotopu nezáleží musíš tam mít rybky kterim vihovujou podobný podmínky a nemůžeš dát mečovky a klauny očkatý k sobě :-D taky musíš myslet nato aby si tam nedal něco co ti bude ostatní rybky požírat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 22:23 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2009 22:21 Žena l3nka [13] - Rostliny – Vaše zkušenosti s rybkama. Které k sobě?
Ahoj všeem. Akvárko mam sice už 2 roky ale málo zkušeností a vůbec nevím podle čeho zjistím jaké ryby můžu dát společně. Je to řazeno podle biotopu? Nebo jak popřípadě poznám jestli určitý druh ryb můžu dát k sobě? Děkuju všem za jakoukoliv radu palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 19:50 caja008
No to jo gupky mám už oma před pěstovaný, oni jou už dospělý. Já myslel jestli je tam můžu přidat.
aA o nákupu teter uvažuji již déle a ted jsem si to utvrdil. Jdu do toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 17:01 Žena Hatomi [27] – Re: caja008
Pávata bych nedokupovala,ale spíš bych popřemýšlela na dokoupení hejn tetrušek,aby jich bylo min 6 od každého druhu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:36 Žena Amy01 [39] – Re: Johan
presne :) ... ja už neviem čo s gupkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2009 16:27 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: caja008
2 měsíce bych počkal a myslím, že na dokupování nebudete mít ani pomyšlení ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:26 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 16:24 caja008 – Kolik Ryb do 60l akvária
Dobrý den
Mám akvárium 60l. Mám v něm:
4x Tetra žhavá
4x Tetra Vláknoploutvá
8x Neonka obecná
4x Paví očka
Chtel bych přidat jeste paví očka. Chci seš zeptat jesli mužu a kolik. Myslim yby nadoslo k přerybnění.
Děkuji za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2009 21:58 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: avast
Tak to u mě jsou králové akvárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:22 Muž avast [49]
Čichavce doporučím taky já.. Mám ho a jsem s ním nesmírně spokojen.. akorát se trošičinku straní, ale to mi zase tak nevadí.. pozn.: mám Čichave perleťového
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:44 Alligator – Re: Yanek
Čichavci bych tam jen doporučil ;-)
Já mám modré, zlaté a mramorované :) Barevně by se tam hodili všichni, ale mě se modrý stejně líběj nejvíc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:23 V – Re: Yanek
Raději jedno větší hejno, než několik malých. Vyber si z tvého seznamu jeden druh a toho se drž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:21 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Yanek
Já mám třeba párek čichavců modrých.Jsou to krásné,chytré a bezproblémové ryby.Podle mě nejsou choulostiví jako třeba čichavci zakrslí,nebo medoví.Tak i tak,čichavci jsou podle mě dobrá volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.06.2009 17:19 Muž NIKO [527] – Re: NIKO
Chci se oravit!Myslel jsem,že cheš jen jedno hejno.Neonky nejsou velké,nechal bych jen je a doplnil na 15ks.Dvě hejna by tam opravdu nebyla pěkná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:14 Yanek
Neonek mám 15ks. Rád bych tam ještě nějakou rybku. Nad čichavcema popřemýšlím - jaké konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:08 Muž NIKO [527] – Re: Yanek
15 černých neonek v takhle velké nádrži-paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:05 Muž deathfoe [58] – Re: Yanek
Nepíšeš kolik členů čítá ta smečka neonek a navíc ty ryby co tam chceš jsou všechny hejnové a dvě hejna do 100 litrů se moc nehodí. Raději jedno hejno třeba 20 neonek tzn. doplnit počet neonek co už tam máš, k tomu koupit třeba pár čichavců, pokud tam chceš nějakou větší rybu a plus ty gupky a malí ancistrusové a mohlo by to nějak fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:00 Yanek – 100 litrové akvárium - jaké rybky?
Ahoj,
před nedávnem jsem se opět po letech odmlky vrátil k akvaristice. Naskytlo se mi 100 ltr. akvárium s kompletním vybavením za "pánbůh zaplať" a tak jsem se do toho pustil.

Akvárium jsem zařídil, zasadil pár rostlin (další přibudou) a po měsíci jsem k potěru pavích oček a čtyř malých ancistrusů přidal smečku neonek.
Chtěl bych ale nějaké další rybky. Chci vytvořit pohodové akvárium spíše s malými rybkami, které se nebudou navzájem terorizovat a šikanovat.
Koukal jsem na ryby, co by se mi líbily, ale nevím, zdali k sobě budou pasovat. Za rady a náměty budu vděčný. :-)
Co jsem si vyhlédl: Razboroa, Hokejka, Červený fantom, Tetra krvavá, neonka černá...

Do čeho a jakého počtu bych měl jít? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:51 Muž Argo [6] - Rostliny – RE: V
No tak já stejně ve středu půjdu do sklorexu a tam se poptám a podívám co mají a dle toho uvážím. Kdyžtak tam nedám ty čichavce a nějak to zkombinuju ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:45 _Jenda_ – Co za rybky do 100 ltr akva?
Zdarvím, po dlouhé době jsem se opět vrátil k akvaristice. Přemýšlím co dát do 100 ltr. akvária. Zatím tam mám hejno neonek, potěr pavích oček a asi 4 ancistrusy.

Přemýšlel jsem nad Razboroami, hokejkami nebo červeným fantomem. Chci spíše malé mírumilovné rybky, ať se mi tam neškubou a nešikanují.

Máte nějaké rady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 16:23 V – Re: Paja1
Na dvě "konkureční" hejna (Razbory, Neonky, Dania, Tetry,...) máš IMHO prostě málo místa.

Můžeš ale zkombinovat jedno hejno do horní části vodního sloupce (Razbory, Neonky, Dania,...) a k nim menší hejno malých Pancéřníčků, kteří budou okupovat spodní část.

Zároveň bych trochu váhal např. nad kombinací Čichavi + Dania. Dania totiž bývají divoši, Čichavci zase můžou být lehce teritoriální. To by mohlo v malém prostoru vést ke zbytečnému stresu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [161] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198766x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=8001