Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 132 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 17:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
mám geopgahy Tapajos red head, taky jsou G. Pindare kteří jsou ještě trochu menší a mírnější. K nim mám hnědé akary (taky mírné a ne až tak velké), skupinu teter císařských, ktré jsou zajímavé svým chováním odlišným od jiných teter.
Taky moc nemusím skaláry.
V menších akvárkách mám všechno možné, hlavně aby se jim dařilo a vypadalo to dobře, převážné malé hejnové rybky jako třeba razborky galaxy, modré neonky, jiné další drobné razborky a k nim krevetky. Přemýšlím nad nejakým menším druhem gavůnků.
Těch zajímavých druhů je opravdu hodně, záleží co se líbí tobě, ale že by v jižní americe byly jen neonky, skaláry a ancíci se říct nedá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 16:53 Žena Beastie [318] Re: katterinecka
Jižní amerika jako amazonie? skaláry, ancistrusi, neonky tetry a pak zbytečně ohromné ryby:-D

Já mám např v práci párek čichavce medového, menší hejno razbor hengelových a ancíka a tohle osázení je v pořádku, je zajímavé, ale už ho mám, chci něco jiného...ale co :)

Cichlidám se asi chci vyhnout, časem určitě to Malawi chci a tam jich bude habaděj, kančíci jsou velicí, akary? (trochu jak kapr), čichavce již mám, tlamovci nejsou vhodní,...co mi zbývá za dominantější rybu k nějakému hejnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 16:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beastie
vybrala bych něco co bude redukovat počty mladých ;-) Do takového biotopu se dle mého hodí nejaké cichlidy nebo kančíci ze střední ameriky, ale zase aby nebyly příliš draví.
Ale mě se spíš líbí jižní amerika, čistší tmavá voda, měkká... moc nemusím živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 16:12 Žena Beastie [318] Re: ROmualdo
Jenže diverzita jak v chování tak ve vzhledu vyžaduje mnohem větší akvárium, vždycky něco najdu ( jako třeba mřenku) a hned tam stojí 4 ks vlastního druhu, minimálně 200l :)

nebo SAE je taktéž zajímavá ryba, příliš veliká na plánované akvárium.
Jak se tedy správně míchá koktejl osazenstva? hejnovité živorodky + samotářské ryby u hladiny + schovávájící se dnové ryby?

Kdo na to má pěkný manuál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 16:09 ROmualdo
je to dobrý napad co se týka ryb ale aby to nebylo všechno rovnaké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 16:05 Žena Beastie [318] – teoretická 160l Amerika
Zdravím, přemýšlela jsem nad nějakým biotopem, časem určitě malawi ale do menšího akvária cca 160l přemýšlím nad osazenstvem třebas i biotopním

Co takhle 15x plata skvrnitá (nějaká barevná varianta) + 4x mečovka zelená berlínská/zelená papouščí nebo menší montezumova?

Jsou to živorodky, časem to asi přeplní, ale něco k tomu chybí, ovšem na cm ryb už tohle je tiptop. Co se používá jako "čistič" ke dnu k živorodkám? chtěla bych se vyhnout ancistrusům, krevetám kvůli jávskému mechu ( mám ho plné zuby, všechno dusí, roste jak pomatenej a nic, zaboha nic se v něm nedá najít!)

Díky za názor, stejně si to ještě šestkrát rozmyslím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 10:12 Max48 – osádka
Jaké rybky a v jakém počtu byste doporučili do akva délka 80cm..objem 77l...k Cichlidkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2011 00:00 Mára9 – Tetra neonová a měděná pohromadě?
V akváriu mám pohromadě neonky (15 kousků) a skaláry (po 2) už asi 4 měsíce, neonky byly pořád v klidu, až do poslední doby, kdy jsem přikoupil ještě 6 teter měděných a 2 černé.. Od té doby neonky plavou skoro jen a pouze při zemi a po 140l aquariu se moc nepohybují.. Nevíte někdo čím by toto mohlo být způsobené? Nesnášenlivost těchto dvou druhů? Špatná voda? Špatná teplo? Předem díky moc za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: simka894
někteří žerou kytky, jiní ne, někteří jsou zas velcí a hodně kazí vodu. Tyhle piskořky vrtaji ve dně takže jsou prospěšné a když jich není opravdu hodně tak o nich skoro nevíš, vylézají hlavně v noci. Není šnek jako šnek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 22:46 Žena simka894 [0] Re: katterinecka
dakujem a ved ja mam nejake slimaky v akva, to nie je jedno aky to je druh ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:54 Žena simka894 [0] Re: Hubertek17
mam taky isty problem, ale netusim co za rybky mate na mysli, nemohli by ste mi tie Piskorky a otiky najst v atlase? prosim :) velmi pekne dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:06 Muž Yirka [9123] Re: Hubertek17
No hlavně když se budeš o nádrž starat tak žádná velká pomoc nebude třeba. Ti tvorové jsou součástí života nádrže a svým způsobem opravdu pomohou, ovšem ne v případech kdy už je zařasené i dno či při překrmování. Mimochodem jedno souvisí s druhým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:06 R Muž romant [27987] Re: Hubertek17
Pomůžou, ale to že v akva jsou ještě neznamená, že všechnu práci za akvaristu zastanou. Slovo "pomůžou" je zde velmi důležitý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:01 Hubertek17 Re: Yirka
To je jasný ale tak pomůžou mu ne? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:59 Muž Yirka [9123] Re: Hubertek17
Obyvatelé nádrže za tebe pracovat nebudou. ;-) Pravidelná péče o nádrž a akvaristova ruka jsou ti správní pomocníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:55 Hubertek17 Re: adril
A co na řasy a číštění kamenů,kytek otíky a na detrit a zbytky jídla Piskořky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:31 adril
ano, hlavní koncepce založená na živorodkách..i když možná nechám jen gupky a platy vynechám...řasy rády spořádávají i živorodky ne? Jde mi spíš o zbytky ze dna..i když človk nepřekrmuje, tak tam něco vždy je...tak nevím jestli pancérníček, ancík, otík nebo krevetky? :-O Plže moc nechci, aby se mi nepustili do kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 18:55 Muž vlacek [402] Re: adril
Podle mne klidne oboji. Otici vam budou alespon trochu cistit rostlinky, ale nejsou to ryby dna, kam bych ty panciky klidne dal. Je to ale na kazdem, co se komu libi, ja treba vse podrizuji pancikum. Pandy nepovazuji za narocne a skvrnite za male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 18:50 R Muž romant [27987] Re: adril
A musí tam nějaký tzv. žasožrouti být? Co třeba je nahradit šnekama Okružákama do vody a Piskořkama do dna? Řekl bych, že by to lépe zapadalo do Tvojí původní koncepce akvária založené na živorodkách. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 18:38 adril
nebude lepší místo pancérníčků a ancíků dát jen otíky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: adril
Osobně se mi malí pancéřníčci nelíbí, ale pokud nějaké, tak zelené nebo skvrnité, jsou to totiž nejméně náročné druhy. Na větší druhy je akvárium bohužel malé (dlouhovousí jsou ideální, ale ne do 100 litrového akvária).
A místo ancitrusů radši ryby rodů Rineloricaria a Dasyloricaria, na rozdíl od ancitrusů žerou místo rostlin řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:48 Muž vlacek [402] Re: vlacek
Zde udavana teplota pro pandy 18-23C neni korektni, 20-25C i vice je blize realite. (uz jsem zazadal o zmenu v atlasu). Pandy bych nezavrhoval take z toho duvodu, ze jsou z pancernicku jedny z nejaktivnejsich a malo plachych, takze je se na co divat. Navic se pomerne snadno mohou odvdecit rozmnozenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 17:23 Muž vlacek [402] Re: adril
Jaky rozsah teplot planujete v akvarku behem roku drzet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 16:32 adril
Asi je pravda, že bez hejna pancérníčků by to hezčí nebylo...:-) A jaký menší druh byste doporučili? Pandy mi nepřijdou vhodné kvůli rozdílným ideálním teplotám od plat a gupek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 15:19 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
Přistupuji k tomu tak, ať si každý dá do akvária to co se mu líbí a na co má v akváriu podmínky, takže ta škoda může být vlastně prospěch. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 15:10 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
to sice jo, ale byla by to skoda ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:57 R Muž romant [27987] Re: adril
Určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:54 adril Re: romant
Já vím, že ne. K tomu byla spíš ta poznámka ohledně plat. :-)
Ty pancérníčky jsem myslel, jestli se bez nich dá obejít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:50 R Muž romant [27987] Re: adril
Já jsem nemyslel ty pancéřníčky vynechávat. Když se o akvárko budeš normálně starat, tak to bude fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:36 adril Re: romant
údržba samozřejmostí a filtrace kvalitní je :)
Jde vynechat pancérníčky? :-(
Nebo mám raději třeba místo plat tedy dát něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:29 R Muž romant [27987] Re: adril
Pozor na přerybnění od těch živorodek. Bude to chtít opravdu nezanedbávat údržbu a mít kavlitní filtraci. Pamatovat na to, že pancéřníčci jsou hejnový rybky a těch 5 kousků je minimální počet a zvolit vhodnou frakci dna, čím jemnější, tím lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:26 adril – 105L
DO 105L - gupky, platy, 5x menší druh pancérníčka, 2x ancsitrus...může být? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 19:33 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: bluemonster
Pro živorodky lesklé,které dorůstají samice až 8cm je akvárium příliš malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 19:31 Muž xenotoca [34] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Asi máte pravdu o šlechtěných pavích okách. Chovám pouze přírodní od přítele Romana Slabocha,které letním přes léto venku a moje paví oka přes zimu víc jak 20stC nemají. Phallocery jsou spíš víc háklivé na čistotu vody,vyžadují častější odkalování.Při dobrém vzduchování a čistotě vody mi před 5 léty bez úhony,kdy jsem míval akvária v podkroví přes léto bez úhony přežly několik týdnů teplotu 26 st.C. Mnoha akvaristům uhynuly pro špatnou kvalitu vody i když teploty měli nízké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 19:05 hujerek – 100l osádka?
Nemám vůbec fantazii na osádku 100l nádrže. Poradíte? :-( Počítám s Ancistrusy 2-3ks a pár Gupek...ale co k nim? Platy? Čichavce? Hejnové ryby? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:06 JagerMaister
ja mám 60l a mám v nej gupky, endlerky a živorodky lesklé na tvojom mieste by som do akvárka dal nejaké divoké živorodky nekrížiace sa s gupkami, ktoré chceš ...atd ... ( viem mne sa krížia guppy a endlerky ale to zvládam ... :-) a ked chceš z plat skús platy pestré majú nadherné farby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 09:36 hujerek Re: xenotoca
Děkuji, asi máte pravdu a Mečovky a Molly opravdu vynechám. Ale teď tedy váhám jestli zvolit pouze jednu formu plat, nebo více...co bude vypadat lépe..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 06:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: xenotoca
Tedy ty "živorodky kropenaté" k těm ostatním živorodkám považuji za dost velkou zhůvěřilost...vždyť přece s ohledem na vaše zkušenosti dobře víte, že nejlépe prosperují v akváriu s teplotou pod dvacet stupňů, zatímco ty šlechtěné živorodky především v akváriích s teplotou nad dvacet stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 05:15 Muž xenotoca [34] - Živorodky
Živorodkám se nejlépe daří v jednodruhovém akváriu. Do 100 litrového akvária k pavím okům bych doporučil pouze menší platy a živorodky kropenaté (Phallocery) Mečovky a molinézie jsou spíš vhodné do větších akvárií ideál,alespoň 350 litrů,aby nezakrněly.Také se musí brát do úvahy kromě velikosti,také temperament ryb,klidné ke klidným,živější k živějším. Některé druhy živorodek se rozmnožují pouze v jednodruhovém akváriu např.Heterandria formosa a Poeciliopsis prolifica atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 22:49 hujerek – kombinace živorodek na 100l
Zdravím vás, chystám si zase po letech založit akvárko. Chtěl bych se tentokrát zaměřit hlavně na živorodky doplněné o Ancistruse. Ale vůbec se nemůžu rozhodnout pro kombinaci ryb, proto se obracím na vás, ať už z hlediska pohledu a efektu, tak, aby se i co nejlépe snesly.
Určitě chci mít gupky, začít asi 1+2(3) a uvidí se, to je tutovka. Ale dále se nemohu rozhodnout, zda různé barevné formy plat, třeba po dvou. Nebo jen jednu formu platy třeba 5ks a např. jednu formu mečovky a molly v podobném počtu. Zda Mečovky nebo Molly nebudou klidnějším gupkám a platám pít krev a zda se s platami nebudou křížit.
Bavilo by mě mít ty různé formy plat pohromadě a čekat co bude z vrhu za kombinace, ale jetli podle vás nebude mít lepší efekt na oko mít jen jednu formu. Tím pádem bych tu jednu formu doplnil i o Mečovky nebo Molly, ale právě se bojím, aby se s těmi platami nekřížily a neotravovaly(neokusovaly) i gupky.
Možná můj dotaz není ani tak dotaz jako spíše výběr, co z toho, ale děkuji za každou reakci... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 10:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sirano
koukni do atlasu menších druhů je hodně, ale v obchodech většinou nejsou tak k sehnání. např: modrá neonka, tetra ohnivá, razborka (galaxy, bornejská, trpasličí...), razbora skvrnoocasá. Ale i tak bych se zamyslela nad těmi mečovkami. Dovolila bych si odhadnout že jedna taková mečovka znečistí vodu mnohem víc než 10 maličkých razborek skvrnoocasých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 07:44 Sirano Re: katterinecka
Jj mám tam 4 a ty si chce odebrat synovec. Já bych je chtěl právě zaměnit za jiný druh nějaké menší rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 06:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sirano
kdybys tam dal ty čichavce tak o akvárko starat o to víc, nejsou to zrovna odolné ryby vůči dusičnanům a kombinace s mečovkama by jim nemusela dělat dobře (když nebude akvárko správně fungovat a nebude dost častá údržba).
Koukám že v profilu máš ještě razbory klínoskvrnné, proč je ještě nepřidáš? Nebo už je tam nechceš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 10:40 R Muž romant [27987] Re: Sirano
Tak prozatím bych zredukoval počet jak těch mečovek tak těch ancistrusů. Mečovek bych si tam nechal max. 1 samečka a 2 samičky a ty ancistrusy bych tam nechal 2 kusy. Ty mečovky do nádrže této velikosti jsou dost na hraně a je potřeba dbát zvýšené hygieny, neb to jsou dost prasátka a jejich výkaly silně znečišťují vodu. Potom bych se podíval třeba na párek Čichavců zakrslých, nebo Medových a třeba na nějaký Razbory, či Razborky jako hejnový rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2011 09:00 Sirano – Jaké rybky ??
Zdravím. Mám v akváriu 5 mečovek zelených, 4 ancistrusy a chtěl bych k nim ještě nějaké menší rybky doplnit. Mohl by mi prosím někdo poradit jaké by se hodili??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 11:12 Žena Xlienka [276] - Amerika
Skusila bych méně krmit ty tetry a neonky, ty by se o ně měli postarat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 07:30 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: LMI
Ja jsem prebytkama malych pavich ocek krmil betty. muzes je skusit ;-).. 1 samec + 2-3 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 23:11 Muž LMI [6] – čo doplniť?
Potreboval by som doplniť nejakého požierača malých gubiek do mojej nádrže ( rybicky.net/nadrze/11631 )... čo poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 08:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zajic85
Pouvazoval bych treba o:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita

Ty Platy existuji ve velkem mnozstvi barevnych variant. Jsou pomerne nenarocne (pokud se jim dostatecne meni voda, jinak trpivaji bakteriemi) a daji se snadno odchovavat. Nejkrasnejsi je, kdyz jsou vsechny stejne barevne, ale pokud nekoho bavi sledovat, jak barevne mlade vznikaji, a nevadi mu vselijaky barevny mix, i to na nich muze byt zabavne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [132] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=6551