Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 144 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:32 R Muž romant [27982] – Re: kukaryba
Pokud tam bude dostatek rostlin, tak bych si tam párek čichavců zakrslých dovedl představit. Ještě lepší by byl jeden kluk a dvě holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:30 Muž Landvir [57]
Ahoj, JEDNOZNAČNĚ můžeš!

Aji 1samec x 2 samice, ale chtělo by to zarostlý akva a dost úkrytů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:29 kukaryba – Čichavec (ci) do 60-70l akva
ahoj já mám asi 60-70l akvárko, a už se akvaristice věnuju přes dva roky .. :)

Myslíte že by šlo do toho akvárka, které bych nově zařídila, šel pár (sameček + samička) čichavců?

Já vím, že je to docela malé akvárium, ale obyčejné neonky už mě nebaví..

Tak děkuju! (můj čichavčí favorit je ČICHAVEC ZAKRSLÝ)

Jo, a jak jsem četla před chvíli v jiném dotazu, odpovídejte jen mě, a až budu mít v tom jasně, tak si pište sem :)

Prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:26 R Muž romant [27982] – Re: lucicekrybicka
Hejnový rybky (myšleno tetry) nebudou v akvárku téhle velikosti moc jezdit v hejnu, ale spíš budou jednotlivě bloumat po nádrži. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: lucicekrybicka
Ano, je to velice špatná stránka, lidé nerádí co chcete slyšet a ještě se nesnaží a jsou za to všichni placení!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucicekrybicka
máš tam už zasázené rostliny? Je jich dost? daří se jim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucicekrybicka
já bych tam dala nějaké menší hejnové rybky, třeba modré neonky, tetry ohnivé nebo třeba razborky hengelovy (jen jedno větší hejno) a k nim jeden pár cichlidek (kakadu, ramirezovy nebo podobné). K tomu nějaké pancéřníčky rodu corydoras na dno.
Pokud by ses vzdala těch cichlidek, tak bys tam mohla mít krevetky a maličké razborky, pro ty by byla tahle litráž ráj a bude to taky zajímavé. Větší tetry by tam mohly mít málo prostoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:20 lucicekrybicka – Prosím vás, lidi..
Lidi, já jsem chtěla odpovědět, a vy tam pak přidáváte k tomu ještě jiné otázky, a jde to všechno přes sebe.. teď se nic nedozvím!

Tohle je opravdu špatná stránka!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:18 R Muž romant [27982] – Re: lucicekrybicka
Třeba nějaká cichlidka. Chce to mrknout do atlasu ryb a něco vybrat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:13 lucicekrybicka – Ještě jenom
Ještě jenom, nemyslete si že chci nějaké velké ryby, myslím třeba 5-10 cm, cichlidy jsou většinou větší, ale co když tam je nějaký malý druh :) :-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:11 lucicekrybicka – Ryby do 65l akvária
Ahoj, prosím Vás, potřebuju poradit..

Před 3 rokama jsem začínala s akvaristikou, začala jsem s 65 litrovým akvárkem. Tam byli různé druhy teter..

Poté za 1,5 roku jsem si koupila 200l akva, (přece jenom, zkušenost už byla). To mám až do teď, tam mám neonky, 6x slaláry, 2 ancitrusy.. (dohromady 30 ryb, zatím).

To 65 litrové, je již 3 týdny napuštěné (+ už se vyltruje a ohřívá), a chystám se tam dát nějaké ryby. Ale tentokrát chci přejít na nějaké jiné rybky, spíš bych chtěla třeba 3-4 větší rybky, třeba nějaké cichlidy, atd.
Můžete mi prosím doporučit nějaké ryby, které by mohly být ve splečnosti??

Děkuju za informaci, a jsem moc vděčná tomu, kdo mi odepíše!! Opravdu děkujuu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:29 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Fogy
42 ks ryb je na 112 l akvárko , tj. cca 95 l vody už příliš. SAE stačí 2-3 kusy, souhlasím s katterinečkou že hejno o 15 ks stačí také jen jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Fogy
do takovýho akvárka bych z z tech hejnových dala jen jedny, buď tak 8-10 kousků parmiček (jsou větší a víc kazí vodu) nebo tetry, těch může být i víc a či dvě hejnka menších teter. Parmiček černopruhých taky nemusí být tolik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 14:02 Fogy – Kombinace rybek a počet..
Zdarry lidičky uvažuji o koupi těchto rybek : 15x neonka červená 15x parmička mechová a čtyřpruhá (tak nějak na půl 7a8 )5x parmička černopruhá a 6-8 pancéřníčků..

Je to do 112 litrového AQ osázné tak na 60-70% nějaké echinodory atd
Je to moc ? popřípadě poraďte kolik kusů rybek ..
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 19:45 Muž liborass [174] – Re: eleonen
Kdyby jste měla zájem mám Akarky zelené, a uvažuji, že je pošlo do světa. Jsem od Prostějova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 07:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
150 je tak tak i na ty skaláry natož na terčovce hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 07:10 Tomáš
Máte pravdu oba. Dokud ti terčovci budou malí tak to bude dobrý, ovšem až budou starší tak se bojím že bych jim asi nevytvořil zrovna takové podmínky jaké sami vyžadují. A zase dělat to stylem že si koupím mladé rybky a až vyroustou je dám pryč a potom si zase koupím mladé atd.... Takhle se mi to opravdu nechce, jde o to že nevím jestli bych někoho sehnal kdo by si je vzal a navíc takové to střídání jakkýkoliv zvířat nemám moc rád....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 06:23 Tomáš – Re: Designer
Ano, máš pravdu, touhy zůstávají, mým velkým snem kdyby bylo mít velké zarostlé akvárko a v něm Terčovce, jenže současná situace mi to moc neumožňuje. Když budou mladí tak to bude v pohodě, ale co potom ? Vím s jistotou že další akva mít nebudu a nechci aby se mi ty ryby potom v tom "malém" akva trápily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 06:20 Tomáš – Re: Romy
Chápu to, ovšem já budu mít akva asi 112 litrů nebo 150 litrů. POdle těch 50 litrů na rybu bych tam 2 mohl mít, ovšem záleží jak se jím bude dařit ? Asi moc né co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 00:53 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Co se týče ryb,hlavně terčovců,vždy je to na citu akvaristy.Nejde o to mít všechno,co se mi líbí,jde o to,vzít zodpovědnost za své chovance,a vytvořit jim co nejlepší podmínky k životu.U těch zkušenějších je to snaha napodobit habitat kde rybky žijí.Věřte,že ryby které nedtrádají stravou,ani prostorem,se dokáží,,revanšovat"krásným zbarvením,vitalitou,množením.A není nic krásnějšího,než vidět pyšné rodiče vodící po nádrži své potomstvo.
Deklarovaná litráž pro terčovce,já zastávám názor,že pro terče je minimum 50 l čisté vody(po odpočtu dna,dekorací,atd),nikoliv výpočet AxBxC,to je nesmysl.Další,a to je věc právě toho akvaristického citu a rozumu,nesmí se to brát doslova.Uvedu příklad,jednoho terče v 50-ti litrech vody by asi snad nikoho nenapadlo chovat(i když nikdy nevíte...),ale 10 ryb v HRUBÉ litráži 500 litrů,už je možné chovat(čistá litráž je už také někde jinde),ve větší nádrži se ryby lépe srovnají,i když je podle měřítka 50 l na kus nádrž malá,ryby se budou chovat přirozeně,bez stresu z malého prostoru.Terčovec je přeci jen hejnová ryba.
O soužití skalára versus terčovec zde bylo popsáno už mnoho stránek.Toto soužití funguje,ale má to mnoho úskalí,kdy to nejdůležitější je zkušenost chovatele.Pokud pozná nemoci,hlavně napadení vnitřními parazity,bezpečně v zárodku,pak ano,dají se skaláry a terčovci spolu chovat.Skaláry jsou vůči tomuto napadení odolnější.Jediná vyjímka je Pterophyllum altum,tady je soužití možné,oba druhy žijí de-facto vedle sebe a také se tak chovají.Ato i zdravotně.
Počet kusů v nádrži závisí i od stáří ryby.Mladých může být víc,dospělých méně,ale o tomto diskutovat je jako nošení dříví do lesa...alespoň si to myslím.
Každá ryba chce prostě,,to své"a myslím,že jsme povinní jim takové podmínky vytvořit,když ne,zasluhovali bychom žít ve stejných podmínkách,jako naše ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 23:19 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Designer
potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 23:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomáš
Jenze touhy zustavaji, tak neskutecne dlouho zustavaji, a ackoli nevim kolik Ti je, tohle uz nezmizi, a jestli si za deset let budes rikat, vzdyt jsem mohl driv, budes tam kde ja ted, ale o 10 let pozdeji nez jsi opravdu mohl, kdybys fakt chtel ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
zajeď si do brna, ve sklorexu ji myslím mají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:44 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: eleonen
Myslím, že se někde sehnat dá. Jen je problém s dopravou. Na poštu není spoleh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:40 Žena eleonen [10] – Re: roper
Akara zelená u nás není (olomoucko) v sobotu jedu na aquaburzu tak se podívám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:39 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: eleonen
Akara se špatně shání? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:32 Žena eleonen [10] – Re: katterinecka
Cichavce jsem chovala, ale je to poměrně choulostivá ryba, cichlidky to samy, navic jsou kratkověky, bojovnice se mi nelibi a akara se hoodně špatně shaní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
a proč nechceš ty ryby co si tu vypisovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 21:03 Tomáš – Re: romant
No, asi máte pravdu. V mých podmínkách je to nereálné- je to škoda no, Terčovce a Skaláry jsem si už dlouho přál. Vypadá to že ale asi nebude nic no...


To Designer : Přeju hodně štěstí s chovem Terčovců, ať se daří a ať se ryby dožijou co nejdelšího věku, a hlavně díky za rady..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:58 R Muž romant [27982] – Re: Tomáš
Ach jo, komu není rady, tomu není pomoci. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:56 Tomáš – Re: romant
A jakou mám šanci že přežijí delší dobu ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:54 Žena eleonen [10] – Re: katterinecka
Obyvatelstvo akva není aktuální, mám jen neonky a dánia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:54 R Muž romant [27982] – Re: Tomáš
Je to jako s těma skalárama, nevyrostou do těch velikostí, jak by měli. Pokud vůbec přežijí. To není strašení, to je odskoušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:49 Tomáš – Re: Designer
Tak ze začátku by to pro ně nemuselo být malé. Ale jak vyrostou co potom ? Vydrží to v takovém "malém" akvárku ? Když to řeknu takhle - Koupím mladé terčovce a za rok nebo za dva to pro ně bude malé, co potom ? Pryč bych je určitě nedal, na to nemám srdce. A kupovat zase větší akva ? Na to si myslím že asi nebude dostatek financí ani místa v domě. Moje otázka spočívá spíš v tom co dělat až vyrostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:42 Tomáš – Re: Designer
Díky za tvůj názor. Bohužel mám na výběr ze dvou možností a "asi" jen jedna je správná. V mnoha věcech máš pravdu ( např. že to není poslední akva :-D ). Zase sranda by byla kdybych si tam ty Terčovce opravdu dal a založil si tady prezentaci, musím uznat že by mě tady asi hodně lidí ukamenovalo ( nic proti katerrinecka a romant )....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
ani člověk z té prezentace je tam nechce mít až budou dospělí.
A proč je zbytečně cpát do malé nádrže, to je jak s těma skalárama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
na párek cichlidek by to mohlo stačit, zarosté to máš pěkně, ale rybek už máš docela dost (jestli máš všechno co je v profilu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:36 R Muž romant [27982] – Re: Tomáš
Napíšu to asi takhle, měl jsem 8 kusů v 650 litrovým akva a u nich to hejno teter, konkrétně červenohlavejch. Souhlasím s kolegyní, že jsou to hejnový ryby. Těch 200 je podle mě pro ně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:35 Tomáš – Re: romant
Pokud jsem se dobře díval tak tady jich má někdo 10 v cca 230¨litrovým akva. Tak mě trochu zajímalo jakou nejmenší velikost by mělo mít to akva. Kdyžtak přidávám odkaz na tu prezentaci nádrže...



rybicky.net/nadrze/9470
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomáš
Kupte 4 tercovce a hura na to! Kdyz koupite 4 kusy 4 az 5cm (mereno bez ocasni ploutve), bude jim to zatim stacit a klidne tam muze plavat i neco dalsiho, at se nenudi. Kdyz se jim bude darit a porostou jak z vody, myslite ze nekoupite akvarko prislusnych rozmeru? A kdyz ne, stejne byste vetsi z otravenosti z toho neuspechu nekoupil (treba ne, treba patrite mezi 1 procento nas statecnych, co uneseme cokoli, zacneme znovu, ucime se...) Radim, koupit, touzil jsem po nich 30 let, co delam akvaristiku (mohl jsem klidne driv, zbytecny strach), a ze jim bude brzy nasich 160l malych? Proboha, kdo rikal, ze je to posledni akvarko? Ja jeste ve 40ti nechci umrit! Zitra si jdu ke svym 2 kusum pro dalsi 2, jestli se mi budou libit, a uz vim, prachu nelitovat, vzdy je neco za neco! ;-) BTW, stale nevim, defaultne se tady tyka ci vyka? Ja zacal tykat a pak mi to pripadalo hloupe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
něco si o chovu terčovců přečti, takových stránek je plno a pak se rozmysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:33 Žena eleonen [10] – Re: katterinecka
v akva mám několik neonek to jsou takové kulisové ryby, tak chci nějakou dominantu do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
no ale do tvýho akvárke se teda nehodí ;-) co zakrslí čichavci ti nestačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:31 Tomáš – Re: romant
No s akvaristikou jsem začal asi před 2 lety. Zatím jsem měl, ale jen standartní set 54 litrů, který mi už poslední dobou připadá poměrně dost malý. Tak chci zkusit něco většího. Je jasné že do 112-ti litrového akvárka bych je určitě nedával, myslel jsem, ale třeba do 200 litrovýho a proto mě zajímalo kolik litrů vody na jednu rybu, protože bude rozdíl když tam dám třeba 4 ryby a nějaké hejno malý rybek než kdybych tam třeba naskládal např. 6 Terčovců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
a co nějaké malé šnekáče? ale samozřejmě že bys jim musela vytvořit vhodné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
nejen že jsou to ryby velké, ale potřebují i dobrou kvalitu vody a stabilní podmínky, takže bych řekla že čím víc litrů tím líp. Samozřejmě že se to dá nahradit technikou a kdoví čím ale proč je mačkat v malých akváriích. Já bych si terčovce do 300litrového a menšího akvárka nepořídila (cítí se líp v hejnu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:27 R Muž romant [27982] – Re: Tomáš
Tak pokud s akvaristikou začínáš, bez urážky, tak bych volil ty skaláry v tom větším akva a po čase až nadobudeš nějakých zkušeností tak se zamyslet nad ještě větším akva a jít třeba do těch terčovců. Já bych je do menšího než 300 litrovýho akvárka nedával a to nesouvisí s tím kolik litrů se doporučuje na jednu rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:27 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
Jak jsem se tak díval tady na rybičkách a na dalších webech tak poměrně hodně lidí se řídí tím že cca 50l na 1 rybu. Ovšem zase ve velkých nádržích ( např. 600 l ) to vychází cca 80 litrů na kus. Takže s tím ti asi neporadím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:26 Žena eleonen [10] – Poradte nějakou párovou rybu
Potřebuju poradit nějaké párové ryby do 65 l akva mimo cichlidky kakadu,cichlidky ramirezovy, čichavce zakrslé, čichavce medové, bojovnice a akary zelené. Jsou ještě nějaké, které by splnovaly litrovou kapacitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:23 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
Tak na tuto otázku, asi ani žádná přesná odpověď neexistuje. Hodně lidí uvádí že 100 litrů na jeden kus, pravda je však že některé weby uvádějí i jiné informace..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [144] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=7151