Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Zoidik
pozor pozor jsem zadaná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:14 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
ryby az zrejme za 2 tydny po naliti vody do akvarka mam problem Dusičnany 14.91 mg/l to je dost za jak dluhoto vymizi z te vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: katterinecka
Jo jo, co bych bez tebe dělal love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2012 20:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
dneska jsem asi vědma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: souky
Pardon, byl jsem myšlenkama jinde. Měl jsem namysli ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: souky
jestli spíš nemyslel Zoidik místo rostlin ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2012 20:09 R Muž romant [27981] Re: souky
A to jsou mezi námi tací, kteří dají do akvária rostliny dříve než napustí vodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   09.01.2012 20:07 Muž souky [592] - Rostliny
proč by měl proboha čekat s rostlinama? stačí když nebude úplně ledová voda a i to většině kytek nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 20:02 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
rostliny dam az v sobotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jirkar97
Zítra založíš a hned dáš rostlinky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:52 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
nic ale jako ze v pisku moc nerostou ale jak vydim tak t otak neni :) diky moc za rady akvarko pujde zitra ....rostliny dokoupim na burze kameny klacky a dekorace orechy atd ... dohodim uz zitra rybky pak hodim do spolecne k zivorodkam snad mi pan je uz naparuje jsem mu napsal o prosbu budu mit variantu blue :) a nebudou ze stejneho rodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkar97
a co s tím má společnýho moře? ne jestli nevěříš že tam vůbec nějaké kytky porostou tak koukni na moje akvárka, všude mám tak jemný písek a druhů rostlin mám až až, a to ani nehnojím ani nepřidávám CO2, vpodstatě se o to ani moc nestarám jen občas vyměním vodu. A tak to nebude jen u mě, akvárek kde se daří rostlinám v písku je hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:47 Muž j0hny [86]
Tiez mam rad jemnejsi pesok, ale pri odkalovani je trosku problem s jeho nasavanim :)
More je ina vec, tam je voda slana, piesok koralovy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:44 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
jooo :-D to bych se mel ale ja mam tak akorat kaluze a olejove skvrny jsem z ostravy asi 5 min tramvaji od centra by me zajimalo jak se dari kytkam v pisku protoze u more kde je pisek nejsou kytky ale kdyz jsou kameny tak je plno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkar97
já mám radší takový jemnější než nějaký hrubší štěrk, právě dneska mi v něm začli kančíci zelenoocí dělat ďolíky :-)
Ale jestli máš nějaký říční štěrk doma a není moc velký tak tam klidně dej ten
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:37 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
diyk takze pro ty pestrence dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkar97
rybicky.net/nadrz/10012/4.jpg
kupovala jsem ho v bauhausu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 19:13 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
muzu se zeptat od jake firmy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2012 18:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jirkar97
Já si byl nahrabat v potoce s dokonce úplně zadarmo jsem to měl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkar97
já kupovala spárovací, 25kg asi za stovku a jsem s ním nadmíru spokojená, i barva je fajn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:36 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
to se strka do akva? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.01.2012 18:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Jirkar97
Jirkar97 napsal: nemusim utracet za drahy sterk s malou zrnitosti

třeba stavební písek je drahej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 18:06 Muž Stehan [2] Re: Jirkar97
ani neodporúčam...na väčšinu rastlín je najlepšia zrnitosť 2-4mm a fakt že tie pestrence nemaju ani snahu pri takejto zrnitosti prenášať štrk a pritom mám doma ešte Perlovky v druhom akva a tie vpohode bagrujú i v takom štrku...ale tiež len minimálne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:44 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
diky takze nemusim utracet za drahy sterk s malou zrnitosti super mam jeste asi 10 KG volneho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:34 Muž Stehan [2]
pestrenec červený (pelvicachromis pulcher) nebagruje ani náhodou...teda áno ak máš v nádrži piesok zrnitosti 0-1mm...a aj to len minimálne čiže takmer vôbec...pri väčšej zrnitosti vôbec nebagruje...vlastná skúsenosť mám ho doma v akva...rastliny (cryptocoryny, eleocharis acicularis, echinodory, anubiasy, microsorium pterocus či aké... ) jedine čo treba je nechať mu úzky vchod do kokosu on si to potom odhrabe jak je mu libo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:58 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Jirkar97
to tezo rict jestli ji dany obchodnik veme zpatky, prece jenom, pookud to bude prodej prebytku, tak vetsinou neni tolik nadrzi aby si vracenou rybu karatenoval a i kdyby, je to proste prace navic. Mozna je lepsi se domluvit s nekym tady kdo by si ji pak vzal. Jinak pulcheru na burze byva dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:33 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
Diky ted jsem cetl jeden clanek a tam psali ze moc kytky nehrabou jen obcas tak jich tam par dam na zkousku a uvidim koupim si jednoho samce a dve samicky jakmie se sparuji tak jednu samicku vratim obchodnikovi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:20 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Jirkar97
Muzes dat i nejake sagittarie, vallisnerie, kryptokoryny, anubiasy a i egerie snese cichlidu velikosti pestrence. Vyber zas tak maly neni. Nezarucuju, ze vsechno poroste, ale neco urcite ;)
K sehnani je dost u zadniho stolu od firmy akvarijni rostliny, ty maji v kosickach, hnedovku tam prodava kazdy druhy, levne jsou i zastipky od rostlin, prodejcu jich tam je jak maku, neco si vyberes ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:15 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
díky romant ;) doufám že bude k sehnánoí na akvaburze v ostrave :-D ale snad ho jezdí tam hodne pestitelu rostlin takze javak,hnedovku kridlatou,mam davat jeste neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:09 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
K rostlinám moc vztah nemám takže ničím nehnojím ani Co2 takze urcite si tam hodim jeden javsky mech pak si tam hodim hodne "klacku" dost kamenu jeden kvetinac nebo si neco udelam z keramiky nejakou jeskynku a nejake kytky ...Nwm co k nim hodim ale asi mozna uz zadne ryby ne nebo mozna par pancerniku jednoho uz mam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:09 R Muž romant [27981] Re: Jirkar97
Tak třeba rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus u cichlid s ní mám dobrou zkušenost, nemusí se sázet a když se přichytí třeba na kořen, tak je to velmi dobrá rostlina a je jedno jak hodně ryby bagrují ve dně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jirkar97
řekla bych že je to docela jedno, jaké tam porostou podle podmínek v akvárku a jaké se ti líbí (záleží na osvětlení, jestli chceš hnojit nebo přidávat CO2 nebo spíš nenáročné máloúdržbové akvárko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:53 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
Prosím poraďte jaké kytky pro pestřence červeného nikde jsem to nenašel a už chci založit aqua
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:31 R Muž Silent [5949] Re: Kikissek
Pokud jsi nádrž více upravovala a došlo ke stěhování nádrže bez zachování většího množství původní vody a pokud filtrace byla odstavená déle jak 24 hodin tak po instalaci se musí nádrž zaběhnout znovu. Je to vlastně nový začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:30 R Muž romant [27981] Re: Kikissek
Skaláry a čichavci modrý do akva této velikosti nepatří. Ty živorodky, různý molly a mečovky to jsou dost velcí znečišťovatelé vody, takže je třeba s nima tzv. šetřit. Tetry to jsou hejnový ryby a nejlépe vyniknou právě ve větším počtu a jednom druhu. Ty parmičky čtyřpruhý dovedou bejt nepříjemný v menším počtu, pod 10 kusů, kdy velmi rádi ukusují ploutvičky ostatním rybkám. Parmičky červenoocasý jsou taktéž nevhodný. V rámci akvaristický osvěty přidávám odkazy, který se mohou hodit. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:28 Kikissek Re: katterinecka
Dostali jsme akvárko už zaběhlé. Několik rybiček jsme k těm původním dokoupili a asi jsme volili špatně. Třeba při koupi mečovky nám v akva řekli, že s rybkami co už máme se v pohodě snese a opak byl pravdou...
Jinak akva máme zařízené, snad i podle doporučení správně. Jen nevíme jaké rybky volit k sobě...
Zaregistrovala jsem se před pár minutkami, tak hned jdu prozkoumat možnosti o kterých píšeš. Díky, Kristýna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:27 R Muž Silent [5949] Re: Kikissek
Předně nádrž pokud je od vánoc je příliš brzy zarybněná. Tam nemůže ještě být nastolená biologická rovnováha, takže nejspíše budou následovat další úhyny. Měň vodu co nejčastěji, vzhledem k množství druhů a patrně i kusů cca 30% denně než se nádrž zajede. K těm druhům. Já bych nechal jen Black, Silver a Gold Molly a sumečky no dno (cca 6 ks) a ostatní druhy ven. Nádrž je dost malá na takovou spoustu druhů ryb a pro některé z Tebou zmiňovaných je i nevhodná.
Edit: katterinecka byla rychlejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kikissek
Za sebe můžu říct, že parmičky čtyřpruhé a červenoocase/ploutné bych z této nádrže vyřadil a skaláry nejspíše taky. Molly a mečovky se rozmnožují docela rychle když mají dobré podmínky. Při hůře zarostlých akvárkách se o redukci a přerybnění postarají sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2012 14:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kikissek
asi jste je tam dali hned po založení akvárka, co? Nejlepší je pár týdnů na rybky počkat, akvárko se musí zaběhnout. Zatím měňte část vody klidně každý den, můžete začít hned teď třeba polovinou a pak třetinu. Pak byste měli někomu podarovat přebytečné rybky a ty pro které je tahle velikost akvárka nevhodná (např. skaláry).
A dál si pročíst jak správně založit akvárko, jaké vybavení, rostliny, jak se o něj starat. Jestli si nevíš rady tak si tu založe prezentaci s nějakou fotkou a informacemi a určitě někdo poradí víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 14:20 Kikissek – začátečník
Dobrý den,
potřebovala bych od někoho zkušeného radu, jaké rybky se k sobě hodí. K Vánocům jsem dostala akva 80l a nejspíše si některé rybky nepadly do oka. Tady je seznam druhů (je jich celkem dost, ale chceme se do budoucna zaměřit jen na tři, čtyři druhy).
Tetra černá,(asi) tetra svítivá, black molly, gold molly, silver molly, skalára, mečovka, čichavec modrý, parmička čtyřpruhá, parmička červenoocasá, a dva sumečci.
Těch druhů je dost, do nebíčka nám odešli čichavci, jedna silver molly, mečovka... něco je špatně :( Ale určitě bych chtěla zachovat molly, ty rybky miluju. Poradíte? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
katterinecka napsala: lorikárie myslím kytky moc okusujou).

Už to nejde opravit, chtěla jsem napsat že lorikárie kytky moc neokusujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 10:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gandalf15
jestli chceš aby se krevetky a ráčci měli fajn a nic je nenapadalo tak co třeba nějaké hejno menších rybek, koukala jsem že v tom výčtu žádné hejnové ryby nejsou. Malí čichavci, třeba zakrslí by taky šli ale jiné menší rybky jim neublíží už vůbec a bude to možná vypadat ještě líp (samozřejmě jdou v pohodě nakombinovat ti malí čichavci s hejnovkama).
Koukni třeba na razboru skvrnoocasou, razborky (galaxy, bornejská, trpasličí), tetry (modrá neonka, tetra ohnivá).
Samozřejmě že do tak velkého akvárka by šly i větší hejnové ryby, ale já spíš zastávám názor, že velké ryby si tak tak trochu zaplavou, ale minirybky to budou mít jako ráj. V pohodě by šly třeba i razbory Hengelova nebo Espeho, endlerky i kdoví co ještě.
Ty ancistrusy bych radši vyměnila za krunýřovce jednopruhé, samozřejmě záleží na tobě jaké akvárko chceš, ale krevetky rády dost úkrytů tak i hodně kytek a ancíci naopak kytky rádi žerou (s L239 ale zkušenosti nemám a lorikárie myslím kytky moc okusujou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 08:18 gandalf15
Na predchadzajucej stranke mam zostavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:35 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci – Re: Cosmogagy
Cosmogagy napsal: do 80l akva se dá vybrat cichlidek celá řada... Cichlidka Ramirezova, Kakadu, Vysokoplouvá, Borelliho, akarka zlatá, akarka zelená atd, a z afrických cichlid třeba pestřenec červený.. je toho spousta, v atlase toho najdeš daleko více i s popisem a infem ;-) Jsou to nádherné rybky.. Dáš si tam páreček cichlidek a k tomu hejno nějakých tetřiček a hejnečko pancéřníčků, a bude to akorátFakt moc dekuju pestrenec je prenadherny uz se na nej tesim ted si o nem neco poctu a zaridim akvarium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:18 Muž Jirkar97 [0] - Halančíci
hadas ja jsem jen tak hodil neco ke krevetkam nedoslo mi to....treba byhc moh mit jenom samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:05 radim Re: gandalf15
ještě u nich zustanu
co čichavec medový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 22:02 gandalf15
Nemate nejake napady namiesto tych čichavchov?
Co by nenapadalo rakov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 21:47 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
do 80l akva se dá vybrat cichlidek celá řada... Cichlidka Ramirezova, Kakadu, Vysokoplouvá, Borelliho, akarka zlatá, akarka zelená atd, a z afrických cichlid třeba pestřenec červený.. je toho spousta, v atlase toho najdeš daleko více i s popisem a infem ;-) Jsou to nádherné rybky.. Dáš si tam páreček cichlidek a k tomu hejno nějakých tetřiček a hejnečko pancéřníčků, a bude to akorát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2012 21:40 HaDaS Re: Jirkar97
Endlerky jo? A jiné živorodky náhodou nechceš? coze Ty hodně rychle zapomínáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 21:36 R Muž romant [27981] Re: Jirkar97
Atlas pod písmeny "A" Akarky a "C" Cichlidky, je jich celá řada. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=6151