Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2018 13:02 R Muž afc1886 [14655] Re: Michaela99
Za mě takových 30 kousků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 12:55 Michaela99 Re: afc1886
rybicky.net/fotogalerie.php…

Je to více méně pořád stejné, jen tohle je focené přímo po zasazení, takže už ty kytky vypadají líp :). Jinak děkuji a počtově? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 12:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Michaela99
Rád bych koukl na aktuální fotku akvária, abych věděl, kam rybky doporučuji, ale koukni na rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa a nebo rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 11:16 Michaela99 – Rybky do 63l
Zdravím,
mám 63l akvárium, ve kterém mám 4 otíky, tento týden mi přibude 10ks Neocaridina orange. Chtěla bych nějaké mini razborky, nebo tak, ale nevím kolik, jaký druh. Chtěla bych něco co nepotřebuje tolik teplou vodu, aby se to dalo sladit s krevetkama a otíkama. Taky by bylo fajn, aby hejnovky byly malé, aby pro ně nebylo tak lehké žrát mi kreveťule :-D...
Předem děkuju za návrhy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 15:17 Žena BíláVrána [9] Re: romant
To jo. Řešením by byl nějaký druh, co žije v páru. Nebo opravdu jen ty neonky a nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 14:54 R Muž romant [27983] Re: BíláVrána
Jedna praktická, tedy opakující se, ale přesto. Dávat dva hejnový druhy sice jde, ale pohledově to nebude ono na rozdíl jednoho a to náležitě posíleného druhu třeba tebou navrhovaných rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 14:53 Žena BíláVrána [9]
Dát jen jedny neonky je určitě taky možnost. :)

Ještě mě napadla jedna varianta, a sice dát tam tři drápatečky (muž na nich až podezřele lpí) a k nim 15 razborek bornejských a k nim třeba 25 neonek modrých (to už je asi moc, co?). Nebo bez bornejek, no. Ale zase aspoň dva druhy rybiček by se mi líbily, ne že ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2018 11:48 R Muž afc1886 [14655] Re: BíláVrána
Já bych dal buď modré bez červených, nebo naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 11:10 Žena BíláVrána [9] Re: Anthrax
Ale nebude pak přerybněno? Kolik bys dal k tomu zbytku, o kterém jsem psala (betťák + 10 n. červených)?

Ty piskořky jsem viděla, ale je to do Dolních Jirčan hrozná dálka. Jestli mi to vyjde, tak se zítra vydám na Pankrác na burzu, třeba tam nějaké budou (a okružáci taky, potřebuju úklidovou četu :-) ). V tuhle chvíli (bez auta a ve směnném provozu) je pro mne jednodušší dát za to pár korun na burze než organizovat výlet na druhý konec "Prahy" (je to spíš u Prahy než v Praze). Ale dík za tip, je mi jasný, že to myslíš dobře a vážím si toho! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2018 09:57 R Muž Anthrax [4739] Re: BíláVrána
Těch neonek modrých to chce víc. 10 v tvé nádrži ani nepostřehneš. :-)

Edit: Zrovna dneska ráno tu někdo z Prahy piškořky nabizel. ;-)
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 23:04 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jouda
Dej nějaký návrh co by jsi chtěl za ryby a on ti určitě někdo odpoví. rybicky.net/forum/p19 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 22:38 jouda
tady se i dozvím jaké ryby k sobě pasují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 18:29 Žena BíláVrána [9]
Vidím to tak, že pořídím betťáka, 10 neonek červených a 10 neonek modrých. K tomu neritinu zebru a nějaké/ho plže na likvidaci “odpadu” (rostlinné zbytky, atp.). Možná by stačili obyčejní okružáci a piskořky. Jak jsem se jich kdysi dávno nemohla zbavit, tak teď je nemůžu sehnat. :(

Přemýšlela jsem o té lorikárii, ale asi do toho nepůjdu - mám pocit, že mám na ně hrubé dno (v atlasu se píše o písku), málo ukrytů pro tři kousky a mám strach, že mi sežerou kytky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 19:48 R Muž afc1886 [14655] Re: BíláVrána
Někdy se stane, že mají tendenci otravovat dlouhoploutvé rybky a oždibovat jim ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 16:29 Žena BíláVrána [9] Re: afc1886
A poučíš mne, prosím, proč? Neodporuji, jen o nich toho zatím mnoho nevím. Vím o akváriu, kde spolu bez viditelných problémů koexistují, ale tím samozřejmě netvrdím, že je to systémově dobře - jak říkám, zatím jsem o nich noc nenastudovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 15:46 R Muž afc1886 [14655] Re: BíláVrána
Ty drápatečky bych ti taky k bettě rozmluvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 10:00 Žena BíláVrána [9] Re: Anthrax
Souhlas. Lorikárie by možná šla. Neznala jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:53 R Muž Anthrax [4739] Re: BíláVrána
Na panceřníčky by tam bylo asi teplo. Co lorikárie? Hrubé dno by nevadilo, ale nemělo by být příliš ostré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:51 Žena BíláVrána [9] Re: Anthrax
To je jasné, že pět druhů ne. Neonky jsem myslela spíš červené nebo modré, ale i tak mi to s teplotou přijde na hraně...

Ke dnu nevím, co vymyslet. Na pancéřníčky bude dno asi hrubé. Nechci nic, co má potenciál sežrat mi kytky. Přemýšlela jsem o ancistrusovi (vždycky jsem měla ancistrusy), ale přečtení fóra mě nalomilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2018 09:37 R Muž Anthrax [4739] Re: BíláVrána
Ahoj, já bych šel cestou jednoho, dvou vetších hejn ryb. Přeci jen to nemáš tak obrovské. Vím že je lákavé chovat co nejvíce druhů ale hejnové ryby nemá cenu chovat po pár kusech. Ono opravdu vypadá lépe jedno velké hejno než 5 druhů po 4 kusech. Druh si výber jaký se líbí tobě v tom ti nemůžeme nutit naše názory ale bude tě omezovat teplota. Ne každý druh si s bettou teplotně rozumí. Myslím že obyč neonky a kardinálky bych vyloučil rovnou.

Jo a chybí mi v tom tvém výčtu nějaká ryba dna. ;-)

Těžko takhle říct nějaká konkrétní čísla, když je celkem rozdíl (nejen velikostní) mezi razborama, daniem, t. křivopruhou nebo třeba neonkou červenou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 09:23 Žena BíláVrána [9] – Ryby do Tropicy
Ahoj, pomohli byste mi, prosím, nadimenzovat akvárium z pohledu počtu ryb? Pravidlo o centimetru ryby na litr vody samozřejmě znám, ale taky si o tom tak trochu myslím svoje (protože centimetr neonky má jiný vliv na prostředí než centimetr živorodky).
Zatím s rybami nespěchám, chci nechat akvárium více zarůst a obecně vytvořit stabilní prostředí. Ale během čekání už bych si klidně udělala nějaké plány, že. :-) Bavíme se o nádrži z mé prezentace, teplota vody je 27 °C.

Muž by si přál bettu (samce b. pestré), což by měla být dominantní ryba doplněná o nějaké hejno/a. Betty jsem v minulosti chovala, a na tomto základě jsem akvárium osázela - rostliny s většími listy, na kteréch lze odpočívat, jsem doplnila hustšími trsy stonkovek (do budoucna ještě zahustím - až vyrostou, tak je ostříhám a dosadím), do kterých je možné se ukrýt. Na hladině plave pistie, která vytváří stinná místa. Do popředí v budoucnu přidám ještě anubias cofeefolia, ten se mi zatím nepodařilo sehnat.

Dále by si můj muž přál neonky a dvě drápatečky. S drápatečkami nemám žádné zkušenosti, tak nevím.

Mně se z ryb, které si umím představit k bettě, líbí hengelky/razbory klínoskvrnné, galaxky (také jsem v minulosti chovala, v kombinaci s bettou i krevetkami), kardinálky vietnamské (tam to s teplotou asi nepůjde vůbec), tetra amapanská nebo křivopruhá.

Jak byste to poskládali? Samozřejmě by se mi líbilo mít v akvu více druhů (tvarů, barev, ...), ale ne na úkor pohodlí ryb. Prioritou pro mě je, aby se cítily dobře. Je mi jasné, že všechny výše zmíněné druhy tam nenacpu, to by byl nesmysl (vyjmenovala jsem je spíše pro ilustraci vkusu), ale budu ráda, když mi pomůžete vymyslet pár variant možného osazenstva (s počty kusů). Betta je "must have", na řasy - až se objeví - počítám s neritinou zebrou.

Předem díky za ohlasy! Budu ráda za každou radu, nápad. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:43 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Tomas
To je asi nejrozumnější palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2018 15:33 Tomas Re: Amatértom
Tak to je skoda, tak nevim co s nimi, splachnout je na to nemam, tak zkusim mozna nejaky zverimex zda je veme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2018 15:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tomas
Pro parmičky hodně malé. Nejspíš mají roupy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2018 15:18 Tomas – Parmicka Nadherna a Pavi ocka
Mam 54l akvarium, mam v nem kolem 20 pavich ocek a 6 parmicek nadhernych, poslednich par dnu se mi zda ze nektery parmicky napadaji pavi ocka pouze samce, furt je prohani.
Akvarium mam ani ne mesic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2018 05:19 Žena petulka [11]
Amatertom wanderer,
Cichavce modreho jsem videla tenhle vikend v akvaristice a je to moc krasna ryba ale opravdu velika. Tak nevim
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 22:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Když tam budou skoro sami... živorodky stejně půjdou pryč... a nebo vybere nějaký menší druh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2018 20:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: martin386
Tenhle čichavec by si taky zasloužil větší akvárium. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 20:14 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Wanderer
Ty vypadají celkem dobře (y) Díky za typ!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2018 19:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: martin386
Pro skaláry to tvoje akvárium není vhodné, byť by to slušně zredukovaly. Co třeba?
rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry

Já si kvůli téhle rybě málem pořizoval akvárium. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 19:29 Muž martin386 [17] - Živorodky – Dominantní rybky do 112L akva.
Nějaké typy na dominantní rybu do mého 112L akva? (Čistý objem počítám ca 90l).
Nyní se v akva nachází jeden rak, dva krunýřovci, tři dánia pruhované a cca 15 živorodek Endlerových.
Přemýšlím nad osazenstvem.. co mě zaujalo, by byla asi pára skalár, ovšem to akvárium není zrovna největší pro ně.. Chci zároveň něco, co mi mi redukovalo živorodky, mám nyní cca 10 mladých a z toho dospělých 1 samec a 3 samice, kdy víc asi ani nechci, nějaké jsem již rozdal, ale většina jich ještě přežívá..
Přemýšlím ještě třeba 10-15 neonek, ale to pořád nevyřeší můj problém s živorodkama, popř. dát živorodky nadobro pryč..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 19:14 Žena Rutty [0]
Moja predstava akvárka je rozhodne zelenšia ako teraz. Egeriu podstivo zostrihávam a rozsádzam a Vallisneria už tiež vyhnala ďalšie 4 rastlinky. dáke chcem ešte aj dokúpiť a až poto rybky. Rybky sme my nekupovali, tie sú z predošlého maličkého (20l) akvária, dostal ich synátor k narodeninám stydim od dedka. Vtedy nám prísavka prišla ako vhodný "čistič", ešte sme si nenaštudovali, aké to narastie. Je pravda, že jej osud visí na vlásku :-D. Za rady ďakujem, zostaneme len pri gupkách, kým neomrzia X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2018 14:21 Žena drvi [2894] Re: Rutty
Tak jsem se dívala na vaši prezentaci: těch rostlin je opravdu strašně málo, k nastolení rovnováhy v akvu se živorodkami by bylo potřeba osázet (jakýmikoli rychlerostoucími rostlinami) asi 80% dna. Je pravda, že kupované rostliny jsou poměrně drahé, ale ve vašem okolí je jistě nějaký akvarista, který se po prostřihu akvária přebytečných rostlin rád zbaví. Zkus se poptat. Tu přísavku thajskou někomu věnuj nebo ji vrať do akvaristiky, ta se k těm živorodkám vůbec nehodí. Je v dospělosti veliká a pokud v mládí trochu likviduje řasy (čemuž moc nevěřím) v dospělosti to rozhodně dělat nebude. Gupky nech v akvu samotné, poměrně rychle se rozmnoží a akvo zaplní. Pro bettu spolužuití s nimi vhodné opravdu moc není, potřebuje totiž čistou vodu a gupky jsou "prasátka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2018 14:03 Muž HanysOV [54] Re: Rutty
Já bych té Egerie koupil místo 9 stonků tak 9 košů a nechal plavat. Když jsou gupky, nechal bych jen gupky. Oni si to časem zaplní. Tetrám by se vedle nich nemuselo líbit kvůli čistotě. A četla sis dospělou velikost té přísavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2018 13:54 Žena Rutty [0]
Ďakujeme za rady, tak myšlienky na Bettu sme sa vzdali ;-) Zadné rastlinky sa krásne rozrastajú (Egeria densa a Vallisneria spirallis), teším sa, keď zakryjú, celé pozadie akvárka. Časom doplníme zopár gubiek a možno malý húfik Tetier ohnivých, ak ich niekde zoženieme. Nebude to moc? Ešte raz dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 14:48 Žena petulka [11]
Ahoj vsem,
Tak ta akarka je krasna jen jestli se mi podari ji tady sehnat no nevim nevim.
tak ta beta bude urcite a k tomu nejaka ta parova rybka a mozna mensi hejnko teter a je to.
ono dost zalezi co tady sezenu.
Na burze jsou vetsinou akorat tak zivorodky ti betaci a potom nejake rostlinky krevetky a tim to hasne hold to neni jako v Cesku. Kazdopadne dik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 13:13 Muž martmart [106] Re: vaaclav
Souhlasim s vaclavem, zelene sem mel, paradni rodice, krasne koukani jak se staraji o poter, hezke ryby, lecos si nechaji libit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 12:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
Ramirézky jsou háklivé a krátkověké radši bych šel do rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:54 Muž Kubaa [718] Re: petulka
No já si myslím, že do 100 L akvária je jeden druh párových rybek + betta tak akorát. Tyhle ryby se od hejnových odlišují právě tím, že potřebují svůj prostor, teritoria. Víc jich tam dát můžeš, ale trochu se ztratí jejich kouzlo. Spíš bych je doplnil právě nějakou hejnovou rybkou. Ale pokud tam chceš ještě nějaké labyrintky, tak bych volil něco teplomilného, třeba vrčivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:47 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Zajímavá a nádherná rybka je rájovec.. škoda, že máš přes léto 33 stupňů. Jinak ono moc těch párových ryb není.

EDIT: Být tebou bych šel do hejnka nějakých gavůnků :-) alespoň 3 samce a více samic. Nebo třeba jen 5 samců a žádné samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:36 Žena petulka [11]
Akvarium ma 80 cm na sirku ma sto litru a je huste osazene. Mam tam dost svetla tmavy sterk mekkou vodu. Jedina nevyhoda v lete teploty stoupaji az k 33stupnum v byte. Muj sen je mit tam hlavne ramirezky a mam moc rada pavi ocka a betty. Cichavce jsem nikdy nemela. Vim ze existuji i iine male cichlidky ale je problem to tady sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:21 Muž Kubaa [718] Re: petulka
A o jaké akvárium jde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:19 Žena petulka [11]
Ahoj ja se priznam ze nevim co do toho akvaria dat. Krevetky se mi vubec nemnozi pritom ve vedlejsim akvariu nosi jak o zivot. Mam tam sest pancernicku a jednu neonku na doziti. Ja jsem cely svuj zivot mela hejnove rybky a chci neco jineho. Chtela bych nejake krasne a zajimave parove ryby napadaji me jen ty cichlidky a gupky ale ty jsou spindiry a pak ti cichavci a betaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:11 Muž Kubaa [718] Re: petulka
Chováním možná ano, ale teplotně je to nevhodná kombinace. Medoví čichavci dlouhobě prospívají, pokud mají teplo v létě a pokles teploty v zimě, jsou to subtropické ryby z horských oblastí severu Indie, dokonce až z Nepálu. Trvalý chov ve vysoké teplotě je asi hlavní příčinou toho, proč jsou tyto kdysi (v době nevytápěných akvárií) naprosto bezproblémové ryby dnes málokomu vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 12:00 Žena petulka [11]
Ahoj snaseji se cichavci medovi s betakama a s ramirezkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:32 Muž Kubaa [718] Re: Hanča
Nevykat ;-)

Vybral bych si druh, který mě zajímá a pro který je to dostatečně velké akvárium (viz atlasy atd nebo dotaz zde). A pak bych mu to akvárium zařídil podle potřeb. V případě některých druhů je lepší zůstat u jednodruhového akvária, v případě jiných lze dva tři druhy zkombinovat. Ale méně druhů je často více.

Takže například já, kdybych měl takové akvárium volné a k dispozici, bych si do něj dal spoustu rostlin, 5-6 vrcivek trpaslicich a k nim hejnko razborek a krevetky (vrčivky je budou žrát). Ale možností je mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:30 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Rutty
V současné době bych tak ještě měsíc dva nic nepřidával a dokoupil rostliny, aby jich bylo tak alespoň 5x více, než máte. Betta určitě ne, potřebuje teplejší vodu, než by bylo gupkám milé. Dokoupil bych ty gupky a nechal tam jen ty gupky. Nebo gupky darovat a zvolit si jiný 1 druh ryby, co tam budete mít. Třeba jen jednu jedinou bettu a té přizpůsobit podmínky (akvárko je pro ní tak akorát velké a je radost na bettu koukat, ani byste nemuseli mít jiné ryby).;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2018 09:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Rutty
Ahoj, tak zatím máš ještě čas na přidání dalších rybek, který můžeš věnovat tomu, že dosadíš další živé rostlinky. Až bude akvárium zaběhlé, tak bych se asi raději vyhnul kombinaci betty a samečků pavích oček. Ono když bude betta rapl, tak ty krásně barevné ocásky živorodek působí na bettu jako červený hadr na býka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:15 Žena Rutty [0]
Ahojky, tak aj ja sa zaradím do zástupu túžiaceho po rade. Máme 55l akvárium, založené nedávno. Prezentácia "50l tichej zelene". Chceli by sme ešte zopár rybiek doplniť, ale nevieme sa s manželom dohodnúť :-D Chceli by sme jednu bojovnicu a s ďalšími už je problém. Ja chcem rozšíriť rady gubiek o 2kusy samičiek (máme 3samčekov a 2samičky) a mužík by rád niečo iné farebné, ale sám nevie čo. Za rady ďakujeme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 09:10 Hanča Re: Kubaa
A jak by jste sestavil toto akvárium vy?
(Třeba i bez té Betty a krunýřovců)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=1301