Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 145 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:58 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
Ach jo, komu není rady, tomu není pomoci. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:56 Tomáš – Re: romant
A jakou mám šanci že přežijí delší dobu ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:54 Žena eleonen [10] – Re: katterinecka
Obyvatelstvo akva není aktuální, mám jen neonky a dánia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:54 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
Je to jako s těma skalárama, nevyrostou do těch velikostí, jak by měli. Pokud vůbec přežijí. To není strašení, to je odskoušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:49 Tomáš – Re: Designer
Tak ze začátku by to pro ně nemuselo být malé. Ale jak vyrostou co potom ? Vydrží to v takovém "malém" akvárku ? Když to řeknu takhle - Koupím mladé terčovce a za rok nebo za dva to pro ně bude malé, co potom ? Pryč bych je určitě nedal, na to nemám srdce. A kupovat zase větší akva ? Na to si myslím že asi nebude dostatek financí ani místa v domě. Moje otázka spočívá spíš v tom co dělat až vyrostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:42 Tomáš – Re: Designer
Díky za tvůj názor. Bohužel mám na výběr ze dvou možností a "asi" jen jedna je správná. V mnoha věcech máš pravdu ( např. že to není poslední akva :-D ). Zase sranda by byla kdybych si tam ty Terčovce opravdu dal a založil si tady prezentaci, musím uznat že by mě tady asi hodně lidí ukamenovalo ( nic proti katerrinecka a romant )....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
ani člověk z té prezentace je tam nechce mít až budou dospělí.
A proč je zbytečně cpát do malé nádrže, to je jak s těma skalárama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
na párek cichlidek by to mohlo stačit, zarosté to máš pěkně, ale rybek už máš docela dost (jestli máš všechno co je v profilu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:36 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
Napíšu to asi takhle, měl jsem 8 kusů v 650 litrovým akva a u nich to hejno teter, konkrétně červenohlavejch. Souhlasím s kolegyní, že jsou to hejnový ryby. Těch 200 je podle mě pro ně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:35 Tomáš – Re: romant
Pokud jsem se dobře díval tak tady jich má někdo 10 v cca 230¨litrovým akva. Tak mě trochu zajímalo jakou nejmenší velikost by mělo mít to akva. Kdyžtak přidávám odkaz na tu prezentaci nádrže...



rybicky.net/nadrze/9470
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Tomáš
Kupte 4 tercovce a hura na to! Kdyz koupite 4 kusy 4 az 5cm (mereno bez ocasni ploutve), bude jim to zatim stacit a klidne tam muze plavat i neco dalsiho, at se nenudi. Kdyz se jim bude darit a porostou jak z vody, myslite ze nekoupite akvarko prislusnych rozmeru? A kdyz ne, stejne byste vetsi z otravenosti z toho neuspechu nekoupil (treba ne, treba patrite mezi 1 procento nas statecnych, co uneseme cokoli, zacneme znovu, ucime se...) Radim, koupit, touzil jsem po nich 30 let, co delam akvaristiku (mohl jsem klidne driv, zbytecny strach), a ze jim bude brzy nasich 160l malych? Proboha, kdo rikal, ze je to posledni akvarko? Ja jeste ve 40ti nechci umrit! Zitra si jdu ke svym 2 kusum pro dalsi 2, jestli se mi budou libit, a uz vim, prachu nelitovat, vzdy je neco za neco! ;-) BTW, stale nevim, defaultne se tady tyka ci vyka? Ja zacal tykat a pak mi to pripadalo hloupe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
něco si o chovu terčovců přečti, takových stránek je plno a pak se rozmysli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:33 Žena eleonen [10] – Re: katterinecka
v akva mám několik neonek to jsou takové kulisové ryby, tak chci nějakou dominantu do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
no ale do tvýho akvárke se teda nehodí ;-) co zakrslí čichavci ti nestačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:31 Tomáš – Re: romant
No s akvaristikou jsem začal asi před 2 lety. Zatím jsem měl, ale jen standartní set 54 litrů, který mi už poslední dobou připadá poměrně dost malý. Tak chci zkusit něco většího. Je jasné že do 112-ti litrového akvárka bych je určitě nedával, myslel jsem, ale třeba do 200 litrovýho a proto mě zajímalo kolik litrů vody na jednu rybu, protože bude rozdíl když tam dám třeba 4 ryby a nějaké hejno malý rybek než kdybych tam třeba naskládal např. 6 Terčovců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eleonen
a co nějaké malé šnekáče? ale samozřejmě že bys jim musela vytvořit vhodné podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
nejen že jsou to ryby velké, ale potřebují i dobrou kvalitu vody a stabilní podmínky, takže bych řekla že čím víc litrů tím líp. Samozřejmě že se to dá nahradit technikou a kdoví čím ale proč je mačkat v malých akváriích. Já bych si terčovce do 300litrového a menšího akvárka nepořídila (cítí se líp v hejnu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:27 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
Tak pokud s akvaristikou začínáš, bez urážky, tak bych volil ty skaláry v tom větším akva a po čase až nadobudeš nějakých zkušeností tak se zamyslet nad ještě větším akva a jít třeba do těch terčovců. Já bych je do menšího než 300 litrovýho akvárka nedával a to nesouvisí s tím kolik litrů se doporučuje na jednu rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:27 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
Jak jsem se tak díval tady na rybičkách a na dalších webech tak poměrně hodně lidí se řídí tím že cca 50l na 1 rybu. Ovšem zase ve velkých nádržích ( např. 600 l ) to vychází cca 80 litrů na kus. Takže s tím ti asi neporadím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:26 Žena eleonen [10] – Poradte nějakou párovou rybu
Potřebuju poradit nějaké párové ryby do 65 l akva mimo cichlidky kakadu,cichlidky ramirezovy, čichavce zakrslé, čichavce medové, bojovnice a akary zelené. Jsou ještě nějaké, které by splnovaly litrovou kapacitu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:23 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
Tak na tuto otázku, asi ani žádná přesná odpověď neexistuje. Hodně lidí uvádí že 100 litrů na jeden kus, pravda je však že některé weby uvádějí i jiné informace..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:19 Tomáš – Re: katterinecka
Mám ještě jeden dotaz, když jsem si ráno projížděl fórum na těchto stránkách tak jsem narazil na zajímávé téma o chovu Terčovců. Hned jako první komentář se někdo ( asi před 3 lety) ptal jestli může mít terčovce ve 112-ti litrovém akva, někdo mu na to odpověděl že údajně 4 ( Což se mi zdá jako trochu blbost ne ? ). No, ale mě by spíše zajímalo kolik potřebuje jeden terčovec litrů. Na toto téma jsem hledal odpověď na několika webech ovšem zjístil jsem několik údajů, někde uváděli že na dospělou rybu 100 l, ovšem potom jsem se zase dočetl že 80l a také že 30-50l tak by mě trochu zajímalo která z těchto " úvah " se alespoň z části zakládá na pravdě, neříkám že bych chtěl Terčovce ve 112-ti litrovém akva, ale kdybych kupoval větší nádrž tak bych chtěl spíše Terčovce než Skaláry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:12 Tomáš – Re: katterinecka
Hmmm :-( Takže jedinná možnost je asi tak koupit si akva alespoň 150 litrů :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:11 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
Na ty skaláry to chce výšku akva od 45cm nahoru. Oni Ti co je mají v těhle akváriích, tak si jejich krásu nedokážou náležitě vychutnat, protože jim nenarostou do těch velikostí, jak se na skaláry sluší a patří. Takže to chce buď větší nádrž, nebo pozměnit tu rybí osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
ti lidi co je chovají v malých akváriích většinou ani neviděli dospělou skaláru a neví co dokáže a jak může vyrůst, většinou jim ještě dřív chcípnou (tak to ale nemusí být u všech).
Taky se mi kdysi strašně líbily skaláry, ale jsou mnohem zajímavější rybky které by v takové nádrži mohly být, třeba malé cichlidky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:09 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
To je pravda co říkáš. V takových akvárkách je taky často vídívám, dokonce jedno takové má i můj známý a překvapivě se mi zdá že skalárům se tam poměrně daří. Ovšem já nejsem žádný odborník na skaláry, v životě jsem je nechoval, můžu ti maximálně poradit jedno - Dej na rady zkušených...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
já mečovky nemám ráda, jsou moc velký a hodně kazí vodu jako všechny živorodky, ratši třeba platy, gupky, endlerky, ty jsou menší. Ale jinak to záležna tobě. Taky aby se snesly s tou bojovnicí, to je složité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:06 Tomáš – Re: MGK
No já jsem se ptal hlavně protože jsem je v 112-ti litrových akvárkách už několikrát viděl, tak jsem myslel že by to teoreticky šlo no :-( A hlavně protože se mi skaláry opravdu líbí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:04 Tomáš – Re: katterinecka
:-( A kolik teda těch mečovek ? 2-3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:03 Tomáš – Re: romant
80x35x40 (dxšxv)... Tyto rozměry mají asi všechny nádrže o takovéhle velikosti
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:01 R Muž romant [27987] – Re: Tomáš
A jaký jsou rozměry toho 112 litrovýho akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 20:01 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Tomáš
Musím souhlasit s ostatními, jak si sám uvedl není to pro ně zrovna to nejlepší, i když je má hodně lidí v takovýchto 112-ti litrových nádržích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:58 Muž NASREDDIN [1383]
Tomáš napsal:
Chci je mít ve 112-ti litrovém akva. Vím že to není pro Skaláry úplně to "nej". Ale snažím se jím vytvořit co nejlepší podmínky a proto si hlídám počty ryb abych to nepřerybnil....

Když víte, že to není to "nej", tak je tam nedávejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
tak tam ty skaláry nedávej!!! a mečovek bych dala míň stejně se přemnoží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 19:56 Tomáš
Ahoj, mohou být spolu v jednom akva tyto rybky :

4x Pancéřníček Panda
1x Bojovnice pestrá
4-5x Mečovka zelená vídeňská
2x Skalára amazonská

Chci je mít ve 112-ti litrovém akva. Vím že to není pro Skaláry úplně to "nej". Ale snažím se jím vytvořit co nejlepší podmínky a proto si hlídám počty ryb abych to nepřerybnil....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:46 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Hmmm. OK no, chtěl jsem to něčím trochu oživit, líbí se mi když jsou v akvárku ryby jiného druhu, je to potom celé barevnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:44 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
já už bych ji tam nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:37 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Ok, chápu je to risk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
to nevím, buď by mohla betta prohánět parmičky, nebo by jí mohly parmičky okusovat ploutve. Zkus se zeptat někoho kdo je společně chová, ale jak už jsem říkala u bett nikdy nevíš jak to dopadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 10:01 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Hmm. A soužití s těmi rybami které mám by tedy fungovalo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
pomohlo by víc světla, proto rostou rostliny jenom pod světlem a dole listy opadávají ;-) Kdybys tam dal tu bettu tak s tím můžou být problémy, ale u betty nikdy nevíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:48 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Přikládám fotku na které je současný stav akva ( foceno včera ). Vím že to ještě není to pravé ořechové, ale už to pomalu zarůstá, v nejbližší době budu chtít přidávat další rostlinky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:24 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: katterinecka
Jsou tam jen ty ryby co tam mam vypsané v te prezentaci, ale ancistrusi zřejmě půjdou pryč. Jinak fotka je stará cca. měsíc. Rostliny se od te doby poměrně dost rozrostly nové foto přidám asi až později...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MGK
jestli to chceš do toho 54litrového akvária tak nevim nevim, ani to nemáš moc zarostlé. Jsou tam ještě jiné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:13 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by fungovalo soužití mezi bojovnici pestrou a Parmičkou čtyřpruhou. Bojovnici bych chtěl jen jednu a Parmiček mám teď 8 (4xmechová + 4x čtyřpruhá- je to barevná variace). Myslím si že když jsou v hejnu tak že by soužití mohlo fungovat co vy na to ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
Já osobně bych je tam také už nedával, ale spíš z důvodu že se mě u živorodek nelíbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bob66
dokonce někdo tvrdil že se nesmí chovat gupky s neonkama, protože pak neonky umírají. To jde pak vidět jak se kdo o akvárko stará. Já jsem s tím nikdy problémy neměla, ale semka bych je už necpala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:11 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Falcon
tyhle živorodky jsou povětšinou ze střední ameriky kde je voda trochu tvrdší, neonky jsou z jižní ameriky a u nich je voda s velmi malu tvrdostí a kyselá. Ale dost často se chovají i společně, tak jak chceš, ale já už bych to moc nepřeháněla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katterinecka
S tím souhlasím ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bob66
to ano, ale musí být zodpovědný a nesmí se mu to moc přemnožit ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [145] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=7201