Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 17:22 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Adam
Ty urcite ne..spise k horni casti akva .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 17:19 Muž Ad@m [1051] Re: Prdka27
Neónky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 17:16 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Chci aby byli aktivni a meli barvu, ktera by byly vyrazna oproti cernemu pozadi a dnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 17:13 Muž Ad@m [1051] Re: Prdka27
To je pravda :-D .

Na oživenie je vhodných veľa rybičiek, môžeš kúpiť kŕdeľ nejakých efektných tetier, párik kolíz a pod. Dôležité je charakterizovať o aké rybičky máš záujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 17:10 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Tak to je jiz malickost da se koupit pri tech novych :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 17:07 Muž Ad@m [1051] Re: Prdka27
Ale je lepšie spraviť poriadok s doterajšou osádkou a až potom dokupovať iný druh rybičiek X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:50 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Adam
Dobra ,ale na toto jsem se ted neptal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 16:44 Muž Ad@m [1051] Re: Prdka27
Prdka27 napsal: ..1 SAE...SAE má rado spoločnosť rybiek svojho druhu, bolo by mu lepšie z aspoň 1 spoločníkom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 16:29 R Muž romant [27983] Re: Prdka27
Jak čichavci, tak betty jsou pořádkumilovný ryby a zanedbávaný nádrže jim nesvědčí, prostě když se moc nemění voda a akvo nechává pustnout, odrazí se to na jejich vitalitě a náchylnost k nemocem se zvyšuje, což ostatně platí i o těch cichlidkách, jak má vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:25 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Ramizerky nemohu to mam vyzkousene. Cichlidky mi v akva vubec nejdou. Cichavci zakrsli jsou pekni. Co treba bettu? Vubec me ted nic nenapada protoze jsem ted na akva vubec nemel cas. Chtelo by to opradu neco vyrazne zbarveneho. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:22 R Muž romant [27983] Re: Zoidik
Když čichavce, tak nějaký zakrslý a když ramirézy, tak ale bez těch ancíků, jsou to bordeláři a trošku se to tluče, vyžadovalo by to nadstandartní péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Prdka27
Co tak třeba páreček ramirezek, nebo čichavce zlatého?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 16:14 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Oživení akvaria (ryby)
Ahoj chtel bych od Vas radu jak ozivit osazenstvo meho akvaria. Mam tam 7 teter cernych (na doziti,mam je asi 6 let) 10 parmicek purpurohlavych 1 SAE a nejake ancistrusy. Ale vsechny tyto druhy jsou pomerne tmavy + mam cernou tapetu a tmavy kremicity pisek.Akva ma 112 l. Nejaky rozumny napad? :-) Vimze dalsi skupina asi 10 ryb by se tam uz asi nevesla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jmalyska
Jak říkají kluci: místo 4 ancistrusů 8 otíků, přidat aspoň 2, lépe 3 pancéřníčky (hejnová ryba, místo 4 dánií přidat dvě tetry černé (oba druhy jsou hejnové ryby, než dvě nehejna raději jedno malé hejnko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 16:21 Muž Ad@m [1051] Re: jmalyska
Doplnil by som nejakých pancierničkov X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.10.2012 20:24 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Celiny
A modré dát do prostorově lepších podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:21 R Muž romant [27983] Re: Celiny
Když, tak posílit neonky a panc. skvrnitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:10 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: romant
dekuji, taky se obavam, ze by samci delali neplechu (modri se trou kazdy tyden, samec je agresivni) a jinak mam vubec neco pridavat nebo uz radeji uplny stop stav?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2012 20:06 R Muž romant [27983] Re: Celiny
Vzhledem k tomu, že už tam máš pár modrejch, který jsou na tom s prostorovýma nárokama stejně jako perleťáci, takže bych to viděl na stop stav v čichavcích do stávajícího akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:04 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Sid
prave proto se ptam zda je muzu pridat ci nikoli. v atlase pisou ze potrebuji min 100L akvarium a priznam se, ze nevim zda-li to chapu tak ze do mensiho akvaria nejsou tyto rybky vhone nebo ze potrebuji pro sebe prostor 100l?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2012 19:50 R Muž romant [27983] Re: jmalyska
Vyměnil bych ancistrusy za partu otíků. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:47 Muž jmalyska [167]
Mám ve svém 63litrovém AQ (55 čistý objem) následující rybičky:
3x pancéřníček
4x ancistrus obyčejný
10x neonka červená
5x tetra černá
4x danio pruhované

Není to moc? Co případně vyrušit či právě dodat? (Požírače řas)
Moc se mi nelíbí rybky typu Black Molly (Moc žerou, ještě více ser..ou) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Celiny
Chudáci ryby... :-( Viděl jste dospělé čichavce perleťové? Vždyť se v takovém akva sotva otočí... :-O
EDIT: Teď koukám, že už tam máte č. modré...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:41 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Celiny
Já si myslím, že by to ještě šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:40 Muž Celiny [293] - Rostliny – doplneni ryb
Ahoj myslite si, ze bych mohl prikoupit par cichavcu perletovych do meho 112l akvaria? nechci mit prerybneno, seznam osazenstva mam na profilu. dekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:49 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: malyLibor
Ten pár parmiček černopruhých jsem musel dát pryč, protože jsem nechtěl riskovat, že mi požerou mechy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 01:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Filip980
Tak tu sedím a kroutím hlavou nad tvými radami. Četl jsi, na co se ten člověk ptal a co chtěl? Kolik jsi už choval čichavců perleťových a kolik modrých? A píšeš, že jsi choval parmičky černopruhé v páru?? A bylo to v pohodě?? A jak to, že to už není v pohodě? Co jsi s nimi udělal??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 23:11 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Filip980
Asi máš pravdu, bude lepší mít méně druhů a víc kousků, navíc čím déle na ty poschovávané borarasky koukám, tím víc se mi líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.10.2012 20:28 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: danio
Tak pancéřníčků bych dokoupil spíš aspoň šest a těch borarasek aspoň deset. Když budou ve větším hejnu, tak ztratí svou plachost. Jsou to malé rybky, takže takové hejno se ti bude ještě do toho akvária vejít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 20:21 Žena danio [587] - Miniakvária – rybky do 63 litrů
Ahoj, mám v akva (Ordinárium) 7x Boraras maculatus, 2x Otocinclus affinis a 1 Corydoras habrosus. Všechny rybky jsem si vzala od přátel, co museli zrušit miniakva. A teď dotaz - určitě bych chtěla dokoupit tak 4 pancíky, aby ten chudáček nebyl sám. Ty borarasky jsou docela dost plaché, tak teď nevím, jestli jich cca 6 dokoupit (vylezou?) nebo k nim vzít 6 - 7 razbor hengelových, co jsem chtěla už při původním založení akva (5. 9.). Co poradí zkušenější? :-) Víc ryb nechci, už takhle to bude asi lehce přerybněné...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:36 R Muž romant [27983] Re: Filip980
O.K. Já perleťáky považuji za nejmírnější čichavce, tak jak mě prošli akváriema a to že nejsou dobarvený je jenom otázka krmení, když mají přísun živýho, tak se dovedou vybarvit pěkně do červena, tedy kluci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:32 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: romant
Mě se celkově líbí víc ti modří. A vzhledem ke zbarvení, tak málokrát tady vidím plně vybarvené čichavce perleťový, kdežto ty modrý jsou krásně zbarvený skoro u všech. Když jsem měl oba druhy tak perleťák byl takový plašší než ten modrý. Ale je to jedno, právě proto píšu, že je to na něm, jak si vybere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:28 R Muž romant [27983] Re: Filip980
Filipe, nedá mě to, abych se nezeptal, proč doporučuješ spíš ty čichavce modrý, než perleťáky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 19:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ranep
Pokud chceš mít krevetky red cherry, tak nedoporučuju ani čichavce, ani rájovce, ani kakadu. Nakombinovat kakadu s čichavcem by šlo, já bych doporučil čichavce modrého než toho perleťového, ale to už je na tobě. Co se týče parmiček černopruhých tak těh stačí ten pár, taky jsem je měl jen v páru a bylo to v pohodě. Pokud by tam bylo 10 ks neonek, 1 ancistrus, 2 parmičky, 3 kakadu a pár čichavců, tak mě to zas tak přeplněné nepříjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 06:56 RAP Re: ranep
Rájovci se drží většinu času v horní části akvária, je to labyrintka.
Krevetky by se lehce staly přilepšením k jídelníčku většiny větších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 01:35 Muž ranep [0] – Vhodná volba?
Ahoj, poradí někdo s výběrem do nového 125L akva (viz. moje prezentace). Čistý objem asi 105-110L.
Po dvou týdnech od založení tam půjdou záběhové ryby: dvě tetry průhledné (na dožití; vím o tom, že je to hejnová ryba, ale už je nechci dokupovat) a samička ancistrus sp.
Teď ale co po měsíci? Osazenstvo plánuju rozšiřovat postupně a opatrně, ptám se zde spíše na cílový stav. Ryby by se měly snášet a rád bych "vyplnil" všechny části akvária, tj. měl ryby jak do spodní, střední tak i horní části. Zdejší atlas jsem prošel mnohokrát a zkoušel jsem i fóra, kde je ale informací tolik, že se člověk rychle ztratí. Proto zkusím konkrétní dotaz s tím, že už jsem svůj výběr značně zůžil (ale nebráním se alternativním návrhům). Ještě podotýkám, že jsem začátečník a druhy náročné na chov zatím nechci riskovat a ani se zatím nechystám na odchov.

Žena chce hejno neonek červených (asi 10), já bych rád parmičku černopruhou (páreček nebo 1 samec a 2 samičky). Když bude jen páreček, nebude to vadit? Zdejší atlas uvádí alespoň 4 kusy a hned dodává, že s párem taky není problém, tak nevím.
Při použití orientačního vzorce 1cm ryby = 1L má teda základ 10*4.5 + 3*10 + 1*10 (tetry už úmyslně nepočítám), tj. 85L.
Rád bych ještě doplnil nějaký výraznější druh/druhy.
Uvažoval jsem o:
- cichlidka kakadu, 1+2
- rájovec dlouhoploutvý, 1 samec + 2 samičky
- čichavec perleťový, pár

Neonky i parmička okupují prý střední a dolní část nádrže.
Rájovec se drží ve středu, ale bývá prý agresivní, takže si s ním nejsem jist. Ale zase je nenáročný a dlouhověký.
Kakadu - celá nádrž, ale převážně dole. I když je menší, přijde mi hodně atraktivní (forma triple red) a teoreticky by se dal i odchovat přímo ve společenské nádrži. I kakadu může být při tření agresívní, ale zdá se, že se spíš brání, než že by cíleně útočil po celém akva.
Čichavec je z nich největší a drží se v horní části a je to klidná, ale zase údajně lekavá ryba (konflikt s divokostí syna :-) ).

Tak teď babo raď. Atlas je jedna věc, ale co praktické zkušenosti? Kterou z výše uvedených alternativ byste doporučili a proč? Popř. šlo by i zkombinovat třeba čichavce s kakadu? To už je ale dalších 2*10+3*6=38L, spolu s neonkama, parmičkama a ancistrusem už jsem na 123L a to už mám teda přerybněno, aspoň čistě matematicky vzato. I prakticky (a vzhledem k poměrně hustému osázení)?

Jo a ještě jsem zapomněl, že bych časem do tohoto akva rád i krevetky red cherry. Na ty je zapotřebí počítat kolik litrů? To jsem zatím nikde nenašel. A výše uvedená skladba ryb je ok? Nebudou někomu za potravu? Kakadu?

Za názory budu vděčen a předem děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 12:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl + romant
Kluci, já vám věřím... a s importama nechci nic mít. Tedy s importama z Aie. Mám slíbené (a snad se mi podaří je z něj i vydindat) čichavce medové přírodní variantu od našeho chovatele. Já sice proti šikmookým nic nemám, dokonce musím přiznat, že se mi šikmooké holky i dost líbí... ale přesto u rybiček dávám přednost tuzemským odchovům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 12:14 R Muž romant [27983] Re: malyLibor
Nedoufej a věř svému jmenovci, ví o čem píše, taky jsem měl tu čest s importovejma čichavcema a se zlou jsem se na 22 stupních potázal, což mě v pohodě snášejí tuzemský perleťáci. Konkrétně se jednalo o čichavce zakrslý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 12:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Importoví tuto teplotu v pohodě nesnesou! Takže vybírat. Importy si nesou choroby, které s nízkou teplotou propukají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 12:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
No, ti čichavci v pohodě snesou 23°C (aspoň doufám) a kardinálky taky... nicméně časem (řádově týdny, nebo řekněme do konce roku) půjdou kardinálky do 112l bez topení, jen pro ně a pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Asi ano, i když těch samců je dost. Ovšem oni si svůj rajonek v té ploše najdou a překážet si nebudou. Ovšem ta holka co nedá má většinou fakt smolíka...Takže klidně samic více. Je teda pravda že z těch prcků jsou nejagresívnější zakrslíci...
Teď jsem to ještě jednou přečetl...teplomilní čichavci a k tomu kardinálky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 11:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
A myslíte si, že pro chov ve 300 litrech by byla v pohodě skupinka 5+5? Jde mi o čichavce medové, se kterými doposud nemám žádné zkušenosti. V akva budou největšími rybami, další osazenstvo Betta albimarginata, kardinálka čínská, později i vietnamská, Boraras urophtalmoides a maculatus a mřenka annamská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Když narazí "sexouš" na "netýkavku", tak to tak neplatí. Nedá mu, tak ji klidně i ubije. Proto je dobré chovat tyto malé čichavce nikoliv v páru, ale 1+2až3. Je zajímavé že pro samotný odchov si s tím hoch žádné štráchy také nedělá a klidně se do jednoho hnízda vytře se dvěmia samicemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: marianhodon
větší druhy čichavců mohou být v malém akvárku agresivní, ale malí čichavci (konkrétně trpasličí a medoví) mohou být i v akva vaší velikosti, agresivní nejsou, jen od hnízda odhání jiné ryby. Pokud dáte rybky tak, jak jste psal a jak jsme vám radili, bude to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 20:39 marianhodon Re: soubi
ďakujem :-)
lebo niekto mi spominal ze su v obdobi trenia agresivne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 14:28 Muž soubi [32] Re: marianhodon
taky jsou pohodové vrčivky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 10:21 marianhodon – ryby
a tie cchavce zakrsly alebo to je jedno nemaju ine druhy cichyvcu ine povahove vlsatnosti????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 21:56 R Muž romant [27983] Re: marianhodon
Krunýřovci jednopruhý jsou hejnový rybky, tak by to chtělo 6-8 kousků, aby to byla správná parta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 21:51 marianhodon – ryby
a mozu byt 2 prisavbiky jednopruhova 2 prisavniky obycajne a sest panciernickov n dnes s rozmermi 100x30???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 21:01 RAP Re: marianhodon
Mohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5301