Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 18:59 Muž RAP [1553] Re: JoJo
JoJo napsal: Ahoj
Mám 4 mesiace založené akva, o rozmere 100 x 30 x 35 cm, čistý objem vody cca 100 litrov....

Ovšem v dotazu jsou uvedeny jiné rozměry než v prezentaci.
Podle fotky jde o to, co jsem psal. Rybky se drží u dna, kvůli světlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2021 14:12 JoJo Re: RAP
Akva má asi 125-130 litrov, 100 litrov je skutočný objem vody.
Je pravda, že v horných partiách je zeleň iba na okraji.
V založenej prezentácii je aktuálne foto. Je to z mobilu, takže ospravedlňte kvalitu.
Ďakujem za odpovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2021 22:09 Muž RAP [1553] Re: JoJo
Jelikož nemáš prezentaci, tak je těžké ti poradit.
Za1) Těch cca 100litrů vody je pouze při prázdném akváriu naplněném až po okraj.
Za 2)"..je dobre vysadene rastlinami" - jaké rostliny, zastiňují hladinu?
Razbory mají rády polostín a pokud máš otevřenou hladinu, budou se držet dole ukryté v rostlinách.
1slušná fotka napoví víc než odstavec popisu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 22:04 Žena tramtra [3202] Re: JoJo
A co Tetry svítivé? :-) Nikdo ti asi nezaručí, že budou jen nahoře, ale byla by to pěkná kombinace. A nechceš udělat akvárku prezentaci nebo sem dát aspoň jeho fotku? Nevíme jak vypadá, to se pak těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2021 21:35 JoJo Re: Korny
Dania sú torpéda a kŕmenie ostatných rýb si pri ich rýchlosti vyžaduje zručnosť a premyslený systém. Nechcel by som ostatné rybky ukrátiť o pohodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 18:36 Žena Korny [72] Re: JoJo
A čo také Dania? Z vlastnej skúsenosti sa mi zdrzovali iba hore.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 18:30 JoJo Re: tramtra
Prúd vody je mierny, ale sekernatky nie sú pre mňa to pravé, čo by sa mi páčilo.
Vzhľadovo ma to stále ťahá k tým Espejkam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 13:13 Žena tramtra [3202] Re: Vedoucí
No to musí Jojo posoudit sám, jak má velký proud na hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 12:03 Muž Vedoucí [46] Re: tramtra
Bacha, sekernatky nemají rády příliš velký proud na hladině!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 11:17 Žena tramtra [3202] Re: JoJo
Dej si tam hejno sekernatek. Ty budou jen nahoře. Ale musíš mít krycí skla nebo kryt. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2021 11:16 Muž Lojza007 [1199] Re: JoJo
Bornejky se většinu doby vyskytují v nejvyšším patře. K tomu jim vyhovuje i nějaká zeleň až u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 09:26 R Muž afc1886 [14681] Re: JoJo
V té výšce budeš mít espeiky stejně ve středu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 09:20 JoJo Re: Lojza007
Podľa atlasu Razbora Bornejská obývá celú nádrž.
Ja som chcel skôr niečo na vyplnenie priestoru hornej polovice akva a preto mi Razbora Espe na to pasuje viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2021 08:55 Muž Lojza007 [1199] Re: JoJo
A co Razborka Bornejská? Je to prtě, takže jich tam klidně můžeš dát 10-15 a nic se nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2021 02:46 JoJo – Doplnenie rýb
Ahoj
Mám 4 mesiace založené akva, o rozmere 100 x 30 x 35 cm, čistý objem vody cca 100 litrov.
Je pomerne dobre vysadené rastlinami a osádku tvorí:
8 pancierničkov zelených
12 tetier červenotlamých
3 krevetky Caridina Japonica
10 trpasličík krevetiek.
Akva funguje v poriadku a rybkám sa darí. Dokonca malé krevetky nosia na brušku aj vajíčka.
Keďže pancierničky šmírujú po dne a tetry v spodnej tretine, chcel by som vyplniť hornú polovicu akva. Vždy sa mi páčili Razbory Espei a chcel by som ich dať do akva v počte 8 - 10 kusov.
Otázka: Nebude pri takýchto počtoch už akva prerybnené?
Ďakujem za názory a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 09:12 Žena Pavla28 [210] Re: faba
Ahoj,

osádku, kterou bys chtěla jsi už příliš přes kapacitu akvaria.

pěkná kombinace bude tetra konžská 6 ks a tetra královská blue 15 ks, s těmi pancéřníčky ses taky dost rozšoupla, pokud chceš přidat tak jen zvětši hejno co máš, nebo přidej jen těch 10 pand a budeš mít osádku akorát.

nezapomeň že tam máš ještě tři siamky, to jsou ve finále celkem velké ryby.

ať ti to plave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2021 15:16 Muž faba [0] – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krásný dobrý den a ahoj všem. Prosím sháním osádku do ria 180 což je v čistém tak 150l.Dole mám 10 panceřníčků drobných a 3 parmičky siamské.
Můj tip byl Tetra Konžská 6 kusů, Tetra krvavá 20 kusů, Tetra královská blue 20 kusů,ještě deset pancéřníčku a 10 pand.Ted je otázka, není to moc? Snesou se spolu? Nebo dáte mě někdo jiný typ na rybky.Moc děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2021 16:08 Muž KarásekLut [93] Re: ctibum
V cem je pancernicek maly prcovni ryba? Ta kombinace co jsi psal vypada zajimave palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2021 10:06 R Muž ctibum [6907] Re: KarásekLut
Já je nemám nerad. V "61" mám Elegansky. Ty jsou fajn, krásný, malý a tak moc se nemnoží.. Ale do padesáti litrů bych si žádný větší nedal. Ale každý podle svého... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2021 06:48 Muž KarásekLut [93] Re: ctibum
podle toho co píšeš sem usoudil že nemáš živorodky rád smich já když jsem přemýšlel nad rybama tak se mi živorodky moc líbily, ale bohužel nikde nepsali že tolik nadělají a že se šíleně rychle množí smich příště bych je už nezvolil hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2021 11:18 Lubos Re: ctibum
Dakujem, dnes teda zacnem panciernikmi a mozno slimakom, mam cestu okolo 2 vacsich obchodov. Razborky som este nikde nevidel, tak sa tiez pozriem, ci ich niekde maju. Cital som, ze treba pridavat postupne, tak mam par dni zase cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.07.2021 07:41 R Muž ctibum [6907] Re: Lubos
Já bych šel cestou menších ryb ve větším počtu (IMO opticky zvětší prostor) a živorodky bych nedával, jsou to čuňata a zas tak velké to nemáš, zbytečně by sis přidělával starosti...
Moje oblíbená kombinace pancéřníček malý (prčovní ryba a plave i ve sloupci - zabiješ dvě mouchy jednou ranou), do prostoru malé razborky např. krásné Bornejské, do kontrastu k nim Tetry ohnivé, k tomu hrst krevetek Red Cherry, ty se ti budou vesele množit (další zábava pro děti) a nikdo je v této kombinaci nebude vyžírat.
K tomu šneky (okružák, kružník, levatka).
A máš života plný akvárko, který by mělo fungovat bez větších starostí, když ho necháš pořádně zarůst (viz např. moje "61", bez filtru, kde měním vodu jen abych neměl blbej pocit, že nic nedělám... :) )

A pak osvěta a varování, že když tam budou chtít kraviny, tak to všechno pomře... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2021 06:44 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Lubos
Ahoj pancěřníčky zcela určitě a klidně 6 a víc kusů,já osobně mám ty strakatý paleatus a jsou dost hodně zábavný,jak rejděj a šmejděj v hejnu po akvárku a při krmení u hladiny srandovně mlaskaj.Neonky klidně taky a když chceš větší a barevný a nevaděj ti živorodky tak asi 1 samce se 3ma samicema xify,já osobně mám oranžový komety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 20:08 Lubos – 60l pre deti aj pre otca...
Fotka k příspěvku Ahojte, zakladame doma 60l akvarium. Situacia je problematicka, kedze ho zakladam ja detailista spolu s detmi, ktore by mali najradsej ryby vsetkych farieb a velkosti a ako dekoracie Elzu a Spidermana... takze tam som to ukecal na "kompromis" - ukryt pre ryby z nimi nazbieranej bridlice a okruhliaku uplne vpravo. Kamene na koreni pojdu prec ked koren prestane plavat.

Takze otazka, ako to kompletne zarybniť, aby to bol kompromis medzi uspechom pred detmi a akvaristickou kulturou. 2 druhy mi proste neprejdu a nespokojnost skonci tym, ze jedneho dna pridu s babkou s nezmyslom z chovproduktu.

Cital som toho vela, ale uplne potvrdenie vacsej kombiacie som nenasiel.

Zvazoval som dolu 5-7 panciernikov, v lokalnom obchode maju pandy, ale nemam problem pozhanat aj nieco menise. Prisli mi trochu staticke, ze tie z detskeho hladiska neziskaju ani bod, ale to mozno iba v obchode.
Nad to huf neoniek asi 15ks a rad by som pridal nieco ine, vacsie, zlte, oranzove, cervene, co by nemalo problem byt v pocte 1-3ks a neutocilo by to na ostatnych. Mecovku, alebo sa mi velmi pacia parmicky purpurova a stvorpruha.
Pripadne tych panciernikov nemam problem vynechat, len ich uz beriem ako taku samozrejmost, ako to tu citam...

Alebo existuje nejaky druh, ktory ma viacero poddruhov, ktore maju rozdne farby a mozu byt spolu?
urcite sa nejaky slimak prida, ak som ho nepriniesol s dnesnou rastlinkou Anubias nana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 02:54 Muž ludvik [1082] Re: Anthrax
Záleží na zarostlosti akvária, samozřejmě. Ale z mé zkušenosti - o vánocích 2018 mi prasklo miničko. Takže jsem musel přelovit jak krevetky, tak třeba borarasky. V tu dobu jsem měl dokonce i dospělé Akary hnědé. Krevetky i borarasky (i když ty jsem dokupoval, tak těžko říci) žijí pořád. Množí se a prosperují.

Viděl jsem malinkatou krevetku (mohla mít tak dva tři milimetry) na listu echinodoru, jak na ní kouká z blízka perleťový čichavec. Docela dlouho. Ale výsledek byl, že ani nezkusil zaútočit. Do huby by se mu určitě vešla. Možná je to tím, že mám modrou variantu a ta asi vypadá nežratelně. Ale i tak mě to překvapilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 23:14 Muž Roger [1873] Re: Macromirek
Já mám gupky vcelku rád, jsou to výborný hnojiči, když je máte v akva bez CO2, nemusíte prakticky hnojit. Když se přemnoží tak mladé tak je darujte ;-) a máte po starosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 22:17 Nobody62 Re: Macromirek
Myslím, že i 300l/hod je docela dost na 70 l, pokud chcete mít prosperující rostliny a ty budete potřebovat, aby Vám zůstaly nějaké krevetky. Domnívám se, že výkon by stačil asi tak 150l/hod a to proto, že tam máte živorodky - hodně odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2021 22:05 Macromirek Re: Roger
Dobře, děkuji za info. Zaměřím se na gupky ;)... Jak jsem psal, moc z nich nadšený nejsem, ale nějak jsem si na ně zvykl... :-D asi jak stárnu, tak jsem více sentimentální. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 22:02 Macromirek Re: Nobody62
Máte pravdu, jedná se o typo... Mělo tam být průtok 300l/h. Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 21:36 Nobody62 Re: Macromirek
Dobrý večer,
proti rybkám nemám výhrady. Myslíte, že výkon 750l/1hod je vhodné na 70 litrů čistého objemu vody, jak píšete? Pokud jste se na mobilu nepřeklepl s výkonem čerpadla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 21:34 Muž Roger [1873] Re: Macromirek
U Experimentu (akva bez filtru) s populací problém nemám, množí se na kapacitu akvária, ovšem u akvárií s filtrem je to opruz ;-) být Tebou zaměřím se na gupky, krevetky i kdyby jich bylo jak asiatů tak ti starosti nepřinesou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 21:31 Macromirek Re: Roger
Jj, asi to bude problém... množí se jak jistá menšina :)... Už mi tam plavou malé, sotva viditelné a hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2021 19:52 Muž Roger [1873] Re: Macromirek
Tak norma na krevetky netřeba, čím více, tím lépe, to spíš držet v normě populaci gupek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2021 22:22 R Muž Anthrax [4762] Re: Macromirek
Jak jsem psal, záleží jak na tom akvárko je. Nicméně obecně by asi neměl být problém pár neonek přidat. Navíc jsou to ryby žijící ve velkých hejnech, takže ve větších počtech prostě vypadají lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2021 21:57 Macromirek Re: Anthrax
Děkuji za informace, jsem velký fanda neonek obecných, když jich ještě pár přidám bude to vadit + ty krevetky? Říkal jsem si, že ty gupky udrží počty krevetek v normě :)... Ano, na tyhle krevetky mě napadli :-), prostoru pro skrytí bude dost .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2021 19:54 R Muž Anthrax [4762] Re: Macromirek
Z hlediska „přerybnění“ bych se krevetek nebál. :-)
U těchto krevetek ale může hrozit sežrání jak od neonek, tak od gupek. Obzvlášť krevetí drobotina je pro rybky vítaná kořist. Je ale více akvárií , kde žijí malé neocaridiny s těmito rybami v pohodě (záleží hlavně na množství úkrytů, především rostlin). Jestli chceš mít jistotu, tak zvol spíš rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska . Ty se sice v akvárku nerozmnoží ale zase neposlouží jako krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2021 19:20 Macromirek Re: Anthrax
Ano, založím... jsem v práci tak zkusím aspoň poslat co mám na emailu :)... akvárium je zaběhnuté 2 měsíce, bez umírání rybiček, nemocí či řas.
substrát Rataj Aquaclay ground 10 litrů, kořeny a lávové kameny
Rostliny: Sagittaria subulata cca 6 trsů co se dá rozdělit na menší, 1x Hygrophila corymbosa, 1x Hydrocotyle tripartita sp. Japan, 1x Egeria densa, 1x Hygrophila siamensis, a poslední je flame moss, ke kořínkům npk, jednou za 3dny tekuté CO2, zvolil jsem rychle rostoucí rostliny, aby se akvárium zaběhlo rychle...
Filtrace: dvě fitrační komory umístěné v krytu akvária, v první je filtrační vata a polyuretanová pěna,ve druhé filtrační vata a keramické kroužky
čerpadlo 7,5W(750 l/h), osvětlení:2 ks trubice 20 W, 10000K bílá a 15000K fialová,580mm.
Živorodky a ancíky jsem zvolil špatně, chtěl jsem rybičky méně zatěžující akvárium, bohužel jsem se informoval až pozdě :) a teď je mi líto se jich zbavovat, chtěl bych přidat krevetky Red cherry - Neocaridina davidi, abych podpořil samočistící schopnost akvaria... a také se mi líbí :)... omlouvám se chybky..píšu z mobilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2021 17:27 R Muž Anthrax [4762] Re: Macromirek
Ahoj. Na obecné poučky o centimetrech se vykašli. Nevypovídá to o ničem. Jde spíš o to jakou zátěž konkrétní druhy ryb pro akva představují. Je rozdíl přidávat čistotné neonky nebo méně čistotné živorodky nebo nějaké jiné bordeláře jako jsou krunýřovci. Které ryby tedy chceš přidávat? A záleží na stavu tvého akvária, o kterém se neví nic (krom objemu, doporučuji založit prezentaci nádrže). Taky je potřeba počítat s tím, že živorodky se ti budou množit.
Edit: Nevím jak máš ryby staré ale další proměnná je věk ryb. Takový mladý ancistrus je něco jiného než dospělý kus. :-)
A jasně že tě v obchodě budou ponoukat ať jim uděláš kšeft. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2021 17:16 Macromirek – Strop ano, či ne...
Ahoj, mám 100 litrové akvárium, čistý objem bez kořenů a pod.,vychází na 70l.... Otázka zní, jestli se mi akvária vejde ještě nějaké osazenstvo. Když použiji 1cm na 1l, tak mi vychází, že už bych neměl, ale v obchodě mi tvrdí, že mám ještě prostor pro pár kousků. Moje osazenstvo je 12x neonka obecná, 6x gupka, 4x ancistrus, 2x Neritinia. Co myslíte? Už je toho dost? Děkuji za info. pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 22:34 Žena Betus [3] Re: Anthrax
Dobre vedieť, budem to tak praktizovať. Ďakujem. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2021 22:18 R Muž Anthrax [4762] Re: Betus
Po těch pěti týdnech bych vysadil první druh a po pár týdnech přidal další a vždy sledoval co to udělá. Pokud vše půjde bez problémům, tak cichlidky až na konec. Já jsem je dával do akva tuším po 3 měsících od založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 22:14 Žena Betus [3] Re: Anthrax
To som si aj myslela. Zabehovať budem určite minimalne 5 týždňov. Teraz ešte čakám na osvetlenie a môžem začať zakladať. Tak potom necham tie tetry ohnivé, nebudem špekulovať hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 22:11 Žena Betus [3] Re: 4Sima
Neonka červená nepotrebuje mať dlhšie akvarium? Ja mám len 60cm a niekde som čítala, že potrebujú 80cm,ale ak nie, tak by som ich brala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2021 22:10 R Muž Anthrax [4762] Re: Betus
Dvacet klasických neonek bych nedával. Je to na ně podle mě malé, navíc vezmi v potaz teplotní nároky ramirézek. Pokud do takové nádrže neonky, tak modré. Ale nejsou vždy k dostání úplně kvalitní kusy. Například jim občas chybí červený pruh. Když tedy ne tetry ohnivé.

Doporučuji pořizovat ramky až do dobře zajeté nádrže. Takže máš pár měsíců pečlivě studovat na co si dát pozor a rozhodnout se, zda je to ryba pro tebe. Nebo popřípadě zvolit jinou rybku. :-)
rybicky.net/clanky/1451-moje-zkusenost-mikrogeophagus-ramirezi
rybicky.net/forum/17601
rybicky.net/forum/1476

Takhle obecně něco doporučovat je sice hezká věc, ale nikdo neví, jak ve výsledku bude akvárko vypadat a jestli bude pro zmínění živočichy vhodné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2021 22:02 Muž 4Sima [1894] Re: Betus
Možná bych jen vyměnil tetru neonovou za neonku červenou nebo modrou, ty by šly teplotně líp k těm cichlidkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 21:14 Žena Betus [3] Re: Anthrax
Ta cichlidka ramirezova sa mi velmi páči, to by som si párik vzala.
Rozmýšľala som, že namiesto tetier ohnivych by som mala tetry neonove.
Tak osadka by vyzerala takto:
20ks tetra neonova
2ks cichlidka ramirezova
10ks panciernicek maly
10ks krevetky japonica
Mohlo by to takto byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 20:33 Sylva – Prosím inspiraci...
Fotka k příspěvku Bylo mi smutno po akváriu...před lety jsem jich měla hned několik a velkých, tož v současnosti už nemám tolik času, tak aspoň mi "zraje" tento 70 litrový pinďa...Mám v plánu si pořídit jen kardinálky čínské a pancéřníčky...ale nechám se klidně i inspirovat, co vy na to? Však pár týdnů mám ještě na rozhodování :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2021 20:10 Lensha
Děkuji za rady, prezentace založím - jen se k tomu musím dokopat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2021 15:45 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Přesně tak ;-) taky proto nevidím důvod, i kdyby dala pancéřníčky nebo Otíky na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.07.2021 15:00 R Muž afc1886 [14681] Re: Lensha
Ahoj, ty bornejky nebo kubotai bych dal klidně 30 kousků a k nim jenom krevetky například red cherry a bude to moc pěkné pokoukání.
Ale prezentace akvária by byla super, aby šlo vidět do jakého akvária se rybky doporučují. Jsou to čistotné rybky, tak nevidím důvod na menší počet.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198580x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=301