Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2014 12:00 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Parmičky a čichavci nejsou ideální kombinace, parmičky by mohly čichouny otravovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 11:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Kersirk
Kakadu tam klidně dej. Aspoň zůstatneš v Americe. Tři je sice podle atlasu dobře, ale ve skutečnosti je lepší jeden samec a třeba tři samice, protože když jsou jen dvě, tak jedna je víc dominantní a ta druhá trpí. Neonek dej klidně 30 a nic se nestane. To samé těch pandíků 10.

Pokud bys chtěla parmičky čtyřpruhé, tak nedávej neonky a kakadu, ale dej tam toho čichače a hejnko parmiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:32 Muž ludvik [1082] Re: lojzalojzovic
Abych pravdu řekl, i malí Čichavci zakrslí se umí pěkně prohnat ... (mimochodem prožene i dvakrát tak velkou Akaru hnědou), takže do tohoto akvária tak dva, páreček. Víc ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.05.2014 23:15 Žena Turbínka [2558] Re: Kersirk
Jako pánové přede mnou jsem i já pro nějaké menší čichavce ano A taky bych zvýšila počet ostatních rybek, neonek klidně 20 a pandiček 10, jsou to hejnové rybky tak ať to hejno za něco stojí :-) A jako bonus jsou ještě čistotné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 23:08 Muž lojzalojzovic [327] Re: Kersirk
k páru čichavců se připojuju, volil bych zakrslé a místo kakadu třeba akarky zelené, nebo cichlidky vysokoploutvé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 22:20 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Kersirk
Třeba nějaké čichavce, které se do tvé litráže hodí, ale ty čtyřpruhé si nemyslim hmm Ještě k tomu to je hejnová ryba a 4ks je málo a otravujou ostatní. Ve většim hejnu si hleděj svého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 22:11 Kersirk – nové akva
Zdravim, mám nové akva (112 l) a chtěl bych poradit s rybičkama.... Přemejšlel sem nad neonkami obecnými (10-15 ks) a pancéřníčky panda (5 ks), ale ještě bych k tomu chtěl nějakou dominantu... to sem přemejšlel nad cichlidkou kakadu (3ks), nebo pani ve zverimexu mi poradila parmičku čtyřpruhou (4 ks). Je to vhodná osádka do takového akva?? Děkuji za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2014 13:31 Muž Legioix [574] Re: TSandra
Topení stojí na aukru do 100kč. Nebylo by záhodné do něj investovat?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 09:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: TSandra
V podstatě nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 09:12 Žena TSandra [0] Re: Kaira
Což o to, líbily :) ale zeptám se jako úplný blbec - když Aforte psal, že mají radši nižší Ph vody, co z toho plyne pro mě jako chovatele?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 08:58 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: TSandra
Neonka i dánio v 54l žít můžou, ale zasloužili by si větší a delší akvárko, jsou to dobří plavci. Takže možné to je, ale není to pro ně úplně ideální. Co neonky modré, ty by se nelíbily? Ty by tam mohly být. Na čichavce si myslím ta teplota je nízká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 08:45 Žena TSandra [0]
Děkuju za přesunutí do správné diskuse i další reakce, plno námětů na přemýšlení palec

Čichavec - je krásný, ale v popisu je, že potřebuje vodu od 24°C, akvárko máme bez topení s vodou o pokojové teplotě, tj kolem 21-22°C, nebylo by to na něj málo?

Neonky - pořád jsou můj favorit, ale nechci je tam cpát za každou cenu. Aforte by je doporučil radši do delšího akva a Harpunar psal, že s pancéřníčkem dobrý, tak prosím jestli by se mohl vyjádřit ještě někdo?

Danio pruhované - k těm se nikdo nevyjádřil, je pro ně takováhle nádrž nevhodná? Šly by případně nakombinovat s jinou rybkou? Dceři jsem vysvětlila, že parmička a mečovka jsou spíš do většího akva (jak jsem už pochopila z diskusí tady), ale padl dotaz, proč teda ne danio? :) odpověď nevím, tak se ptám ;)
Varianty s razborou i tetrou ohnivou byly přijaty, že teda případně jo, ale nemáme kam spěchat, tak se omlouvám za další dotazy a děkuju všem, který si dají tu práci odpovídat potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.04.2014 18:29 R Muž romant [27987] Re: TSandra
Je fajn a velmi příjemně se čte, když někdo kdo začíná používá mozek a snaží se číst, před tím, než se do toho tzv. pustí. ;-) Osobně navrhnu ještě další možnou variantu a nutno přiznat, že v akváriích Tvojí litráže již několikráte odzkoušenou a tou je centrální hejno teter a to jmenovitě rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 v počtu 15 kousků. Jako další je možné volit sympaťáky otíky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy v počtu 6 kousků a vzhledem k tomu, že tento výběr je z rybek čistotných a čistotu vyžadujících je možné si dovolit ještě třeba páreček rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly , což sice neodpovídá tzv. biotopně kontinentově, ale nároky na prostředí jsou u všech navržených jedinců velmi obdobné. :-)
Edit: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2014 07:33 Muž Yirka [9126] Re: TSandra
Jen ještě dodám, že rybky do nově zakládané nádrže rozhodně ne naráz. Nejlépe začít po měsíci a skupiny rybek přidávat pak po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:30 Žena TSandra [0]
Děkuju za komentáře palec a omlouvám se minelu - měla jsem otevřený 2 diskuse a teď koukám, že jsem to napsala do špatný, mělo to být v Rybky do středního akvária rybicky.net/forum/120
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:44 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: TSandra
Varianta 3:
10x razbora skvrnoocasá
6x pancéřníček malý/nejmenší

Pancéřníček i neonky jsou hejnové rybky. Pro neonky bych určitě dal delší akvárium. Do tohoto leda neonky modré a ty už mají přece jen radši menší pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 21:33 Muž PedroRabiaSorda [83] Re: TSandra
Pancéřníčka třeba tohohle. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:34 harpunar Re: TSandra
No hlavně je na tu osádku,kterou chcete to akvárium docela malé.Zkuste trošku zredukovat.Varianta 1 bez těch plat by byla dobrá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 20:19 Žena TSandra [0]
Chtěla bych se zeptat, myslíte, že níže uvedené kombinace rybek jsou ok a co z hlediska počtů?
Akva má 54l (60x30x30), kytky tam jsou, taky dva kořeny a velký šnek (druh nevím).

varianta 1 - ta se líbí mě:
8x neonka obecná
3x plata skvrnitá
2x pancéřníček (? tím si nejsem moc jistá, jestli místo něj radši nedat 3 paví očka)

Varianta 2 - ta se líbí víc dceři, hlavně kvůli parmičce
8x danio pruhované
3x mečovka
2x parmička zlatá

a ještě mám dotaz - paní v akvaristice mi tvrdila, že bych měla nasadit rybky všechny naráz, ale jelikož mi chtěla hned v zápětí vnutit cca 30 rybek, což mi přišlo prostě moc, tak v ní nemám důvěru. Několikrát jsem se tu dočetla, že se mají dávat rybky postupně, tak kde je tedy pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 17:27 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Žádný článek jsem nepoužil, ale s jistotou ti mohu říct, že těch 10 bude dobrý výběr. Je to hejnová rybka, takže potřebuje menší hejno. 10 kousků bude optimum. Přerybněné to nebude. Každopádně se nedrží hejna a každý kus plave jinde. Je dobré, že plavou po celé nádrži.

Že by další palec dolů od Kytky? palec :-D :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 13:00 Muž DANMAZUR [20]
Podle článku kolik si můžu dát do akva ryb mi to vychází že by bylo dobré jak jsem to navrhoval al že koupím těch 10kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 12:19 Muž DANMAZUR [20] Re: DANMAZUR
DANMAZUR napsal:Takže poridim ty razbory skvrnoocasé,ale když by to nebylo prerybnene tak jak jsem to navrhoval kolik bych těch razbor teda mohl dát?Nikdo nemá ani malou představu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:55 Muž DANMAZUR [20]
Mám samce a protože jsou líní a znuzeni tak tam má i samicku,aby měl o koho zájem.Nečekám nějaký odchovy je to prý složitý a navíc je vhodná pro odchovy lepší vytíračky,ale kdyby se tam chtěli množit(což moc nepočítám)tak bych to zkusil.Asi před měsícem mi umřel samec a právě dnes jsem si pořídil červeného samce s kulatou zavojovou ploutvi teprve 3.5cm dlouhý(ten samec).Co mě překvapilo.S minulým samcem měli teritorium samec (na délku)15cm a samice 10cm a zbylých 5cm byla free zona smich,ale samice byla drzq a lezla mu do teritoriu a samec ji pak proháněl přes celou nádrž.S novým samcem jsem myslel že dokud bude o 1.7cm menší než samice bude ho prohánět samice.Co se stalo samec s tou samicku plave vedle ní asi o2cm vedle a tak spolu plavou 10minut.Potom se rozplavou a za půl hodiny někdy samice začne hledat samce a někdy samec samici.Prestože spolu takhle v klidu plavounnapříč nadrzí asi co 5sekund jeden na druhého vystrčí na 2sekundy límec(přitom to dělají když jsou naštvaní ale oni spolu b klidu vedle sebe plavou je to normální?).K původnímu dotazu.Takže poridim ty razbory skvrnoocasé,ale když by to nebylo prerybnene tak jak jsem to navrhoval kolik bych těch razbor teda mohl dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2014 18:58 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Teoreticky jde kde co, ale tady by to nedopadlo moc dobře a proto příště neriskuj a ani neteoretizuj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.04.2014 18:49 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Sid
Pokud je nádrž dostatečně zarostlá, tak by to teoreticky šlo. Taky jsem ale napsal, že bych to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 18:34 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ve skutečnosti je to kolem 40 litrů, což ještě více podrthává, zdůrazňuje co jste napsal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.04.2014 18:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Aforte
...Mohou přežít u sebe i dva samci, ale já bych to neriskoval...
Myslíte dva samce bojovnic v 54 L akva?! coze Kam vy na podobné "špeky" chodíte? hmm
Možná jste zapomněl napsat, že podmínkou je jejich oddělení skleněnou přepážkou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.04.2014 18:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DANMAZUR
Zase tak přerybněné to není. Doufám, že máš jednoho samce a jednu samici od bojovnic. Mohou přežít u sebe i dva samci, ale já bych to neriskoval.

Určitě bych spíše volil razborky skvrnoocasé. Kardinálky by to taky přežily, ale určitě ocení delší akvárium. Ty skvrnoocasky jsou hezké a v hornbachu za 7,-Kč.

Určitě odkalovat s výměnou vody. Odkalovat povrch, né hloubkově. Pokud to takto uděláte, tak bude týdně stačit výměna 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 16:17 Muž DANMAZUR [20]
Ahoj co se mi hodí do akva víc.Akva 54litrů.Teplota 24stupňů.Akva středně zarostlé(asi za měsíc).Mám/v brzké době budu mít:2x bojovnice,5x pancéřníčků skvrnitých,pár kusů krevetek japonských1x, stará plata už ani moc neplave myslím ze by se dala přehlédnout.A nevím co se mi tam hodí více jestli 10xrazbora skvrnoocasá nebo 10x kardinálka veitnamská.Radši bych byl pro kardinálju.
EDIT:Vím trochu prerybnene,ale ja si myslím že je rozdil třeba když máte 17pancernicku nebo ruby rozdělené na dno střed a u hladiny.A taky si myslím že to záleží i na údržbě.Já co týden měním 50%vvody a co dva týdny odkaluju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2014 12:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jafda.n
Pri vytvareni prezentace take muzes popremyslet, zda chces, aby rybek v akvariu mohlo samo od sebe pribyvat (treba jen obcas nejaka, ale aby to vubec bylo mozne), a nebo zda Ti na tom nezalezi. Kdyz se ryby dobre zvoli, muzes mit radost z odchovu a nemusis pro to ani nic moc delat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2014 00:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: jafda.n
Udělej prezentaci a můžem se bavit o tom co je s akvárkem potřeba udělat. Jinak Marek ti radí dobře, takové osazenstvo může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.04.2014 23:12 Muž MarekP [812] - MalawiRe: jafda.n
Budeš muset je dát jinam, alespoň některou, protože spolu tyhle tebou zamýšlený biotop opravdu neutvoří. Tady rybicky.net/nadrze/ si vyfiltruj nádrže o objemu kolem 100 litrů, některý se ti určitě zalíbí jak osazenstvem, tak vzhledem, pak si zjisti informace o rybkách a vyber si ty, co se ti líbí. Ale nejdůležitější je zajet akva a osázet ho vhodnými rostlinami vzhledem k později chovaným rybám. Těch možností kombinací do 100 litrů a dodržení biotopu je nepřeberné množství.

Namátkou:
Amazonie - Neonka modrá 30 kousků, Pancéřníček panda 10-12 kousků.
Asie - Pár Čichavce zakrslého, Razbora Espeho 20 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2014 22:42 jafda.n – 100l
Ahoj nevite jske rxby do stredniho skva 100l chtel bych neck hezky barevneho zaroven bych zkusil nejaky biotop. Zatim mam doma prezivsi mrenku nadhernou a parmicku cervenoploutbou a samorzejme ancistrusa. Takove postarsi vetsi kusy. Dekuji
PS: neni problem soucasne rybky dat inam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 17:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Takze vlastne plati 1, mohlo by to jit, pac jouda ze Tveho popisu by mi k orchideim moc nesel :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.04.2014 12:14 RAP Re: Designer
Jestli rozumis orchideim, tak si myslim, ze mit krasne zarostle akvarium nebude tak velky problem.
Není kytka jako kytka! Pokud člověk není líný a netrpělivý jouda, tak to většinou velký problém nebývá. :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 09:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mmnki
Mmnki napsal: No rostliny to bude oříšek, rozumim tak orchidejím a šnětlíku, takže tam ještě musím načíst, ale chtěla bych více zelené akva.
Jestli rozumis orchideim, tak si myslim, ze mit krasne zarostle akvarium nebude tak velky problem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 07:43 Mmnki
Děkuji za všechny reakce, je pravda, že jsem něco přečetla abych nestřílela od boku ;-). Akva bude 80cm délka a šířka pak podle konkrétní nabídky 35-40cm, výška 40cm. No rostliny to bude oříšek, rozumim tak orchidejím a šnětlíku, takže tam ještě musím načíst, ale chtěla bych více zelené akva. Ryby samo vím jak vypadaji, nejen z encyklopedie smich jen s kombinací si nechám poradit, nerada bych je trápila. Naštěstí mám známého, který mě vezme na nějaké burzy a poradí snad i s kytí. Že je ancík prasátko nevadí, je úžasný a mám doma uklízet po jednom nebo dvou, to už se ztratí potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 07:19 Muž Yirka [9126] Re: Mmnki
Pokud se ti čichavci líbí, tak prosím. Jen bych nedával modré. Ty z nich považuji za nejagresivnější. Stejně dekorativní jsou zlatí, podle mých zkušeností daleko pohodovější rybky. Vím, je to zvláštní, prakticky stejné rybky odlišné pouze barvou, ale tak to prostě mám odpozorováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kytka
Kytka napsala: ... než jedno velké čuně. Navíc uživatelka zatím nepsala nic o svých představách o rostlinách. V případě otíků může mít cokoliv včetně křehkých a kobercových rostlin, zatímco ancistrus je bagr, u kterého je reálné riziko, že bude rostliny vyrývat a likvidovat.
Ale ancistrus nemá žádný rypáček, aby mohl rýt... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 01:36 Žena Kytka [2146] Re: Mmnki
Jako první krok výběru rybek by bylo vhodné se zde zaregistrovat, je to lepší pro komunikaci naší i tvojí.
Jelikož při tvé velikosti akva je vhodné vybrat jedno hejno a budeš se muset rozhodnout, je fajn se zajít na rybky někam podívat "na živo". Akvaristika, burza nebo kamarádčina nádrž - ona jedna věc jsou fotky v atlasu a druhá vidět rybku na vlastní oči. Mě se to velmi osvědčilo, neb to občas změní rozhodnutí vyčtená z knížek a netu.
Jinak pokud chceš neonky, zauvažovala bych nad Neonkou modrou ( rybicky.net/atlasryb/neonka_modra), je velikostně menší a tudíž má i menší prostorové nároky a hejno by mohlo mít více kusů.
Zatím jsi nepsala nic o rozměrech nádrže, ale předpokládám "standardní" kvádr. Pro jistotu se ptám, aby to jako u některých zde nebyl pokus o vysokou vázu, která sice splňuje objemové parametry, ale už né ty délkové.
Popřemýšlej i o rostlinách, zda chceš více či méně zarostlou nádrž, i to má na výběr rybek vliv, neboť každá z nich má jiné požadavky a je třeba vybrat správnou kombinaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.04.2014 01:26 Žena Kytka [2146] Re: Aforte
Nevím kde jsi přišel k tomu, že otík je náchylná rybka. Jen proto, že jsi je nedokázal udržet ty? Zkus se někdy podívat do zdejších nádrží, je tu spousta uživatelů, kteří s nimi nemají žádné problémy, takže tvoje hodnocení je více než zkreslené a zavádějící.
Ancistrus by sice velikostně vyhovoval, ale pro začátečníka, který zpravidla chce hodně rybek, aby bylo na co koukat, je lepší více menších a čistotných, než jedno velké čuně.
Navíc uživatelka zatím nepsala nic o svých představách o rostlinách. V případě otíků může mít cokoliv včetně křehkých a kobercových rostlin, zatímco ancistrus je bagr, u kterého je reálné riziko, že bude rostliny vyrývat a likvidovat.
P.S.: To že se tu objevují i začátečníci, kteří chtějí závojnatku do miníčka ještě neznamená, že těm ostatním odsouhlasíme nevhodné kombinace jen proto, že chtějí udělat chybu "menší".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 00:27 amrtin Re: Mmnki
Ancík je sice v nádrži této velikosti možný,ale když pominu že je to čuně,tak když vyroste je to takový malý buldozer(vím o čem mluvím),takže já bych se přikláněl spíš k těm otíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 00:12 Muž Kryštof [314] - Amerika
Pčikláním se taky k otíkům :) hlavně si myslím, že je lepší mít menší rybu v akvarku a třeba i víc, než nějaké velké obludy, proto přecházím na 98l velké hejno galaxek a par krevet :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 00:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MichoCZ
Pokud najdeš správného a hlavně vykrmeného otíka, tak proč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 00:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Aforte
Tos to tak pochopil ty. "Zauvažuj" je to samé jako "přemýšlej i o". Byl to návrh, který by se hodil víc. Navíc dneska už jsou k dostání druhy více zdomestikované a odolnější na naše podmínky. Někteří je už i dokázali rozmnožit a ryby co si dají pár generačních koleček u nás se stanou odolnější na chov v akváriu. Sám mám 8 kusů rok v akva a bez úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 23:58 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MichoCZ
Já tě snad nějak přesvědčuji. Jistě, že jsou otíci lepší volba každopádně jsou to poměrně náchylné rybky oproti ancíkovi. Ty jsi ancíka už v první větě zavrhl, i když vlastně není proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.04.2014 23:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Aforte
Když už OT tak dobře. Ty mě chceš prostě přesvedčit, že ancák je lepší než otík do jejího akva že? Já ji to navrhl jako alternativu, protože pokud tam dá čistomilné ryby jako neonky nebo tetry, tak jim ten ancák sedět nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 23:17 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MichoCZ
Ale pokud si všimneš seznamu, tak jde vidět, že už něco načetla. Kolik lidí tu přišlo, že chtějí 2 závojnatky, 1 otíka, 2 neonky a 20 pavích ok.

Každopádně tohle jde do OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 23:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Aforte
Majitelka píše její první akva. Tam to nebude tak jednoduché...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 23:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MichoCZ
No velikostně se do takového akvária už vleze. Tohle není hraniční. To že je čuně neznamená ho nekoupit. Pokud tazatel bude dodržovat pravidelnou týdenní údržbu, tak s tím nevidím problém. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=3551