Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:47 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ičin napsal:...Ten slabší samec to nebude mít lehkéBude se velmi pravděpodobně maskovat vybarvením samice, takže nevynikne tak, jak by mohl, ale to je spíš odpověď pro původního tazatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 19:43 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: riba
Souhlasím s tím, že čas ukaže. Nesouhlasím s tím "nemyslím". Ony akarky jsou sice poměrně dost klidné, až líné rybky, ale jakmile se jim něco nelíbí (např dva samci na malém prostoru) tak docela ožijí. Ten slabší samec to nebude mít lehké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 19:26 R Muž romant [27987] Re: riba
riba napsal: ...Oni ty kupovaný dělaj většinou dost kyselou vodičku i poté co pereš a pereš a vyvařuješ.No a to je přesně to oč tu běží, ta kyselejší voda, máš tam skladbu ryb, které to bude vyhovovat a to praní a vaření opravdu třeba není, osprchovat a šup s kořenem do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:19 riba Re: malyLibor
Nemyslím čas ukáže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:16 riba Re: malyLibor
No ale vedle nápisu česká synonyma je napsáno Akara zelená,ale budiž po tvém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:13 riba Re: romant
No mám v plánu zajít v létě do lesa a po něčem pěkným tam mrknout.Oni ty kupovaný dělaj většinou dost kyselou vodičku i poté co pereš a pereš a vyvařuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: riba
Víš, že jsi mne dostal? Názvy ryb se mění tak často, že si už nejsem jistý ani tímto, a tak jsem se raději do atlasu podíval. A musím říct, že jsem samolibě rád, že mám pravdu. Nannacarara anomala je totiž má oblíbená ryba a česky se jmenuje akarka zelená, takže promiň, ale měl jsem pravdu, že její název komolíš.
A je škoda, že sis o nich nic nepřečetl... a škoda, že pán, co je dělá už 15 let ti neřekl, že 2 páry ve tvém malém akvárku skončí tragicky pro slabšího samce. Ne že by ho silnější přímo zabil, až tak agresivní tyto akarky nejsou (tedy, aspoň soudím z dvaapůlkrát většího akva, než máš ty, v němž jsme je kdysi chovali), ale ten silnější ho bude odhánět od samic, od žrádla, od všeho, takže slabší bude jen někde zalezlej a bude jen tak přežívat. Kdyby sis o nich přečetl byť jen v místním atlase, na který mne odkazuješ, dočetl by ses, že vhodné je chovat pár nebo 1 samce a 2 samice. Kdyby sis pořádně přečetl to, co jsem ti včera radil, dočetl by ses to taky.
Takže milej zlatej, zkus se méně vztekat a více číst, tvým rybičkám by to jen prospělo. Ony se bohužel nemohou bránit a nemohou ti říct, jak špatně se chováš, já ti to ale napsat mohu. Takže do už tak špatně složené osádky jsi přidal další špatně zvolený počet ryb. To svědčí o tom, že to s těmi rybkami nemyslíš moc vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:08 riba Re: romant
Fotka k příspěvku Za tu radu o dnu samozřejmě děkuji.Takhle to vypadá,nějaká skořápka tam je ale nic moc až na tu dekorativní ulitu na té piramidě ale to se dá změnit nebo ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:04 R Muž romant [27987] Re: riba
Za mě škoda, že jsi ten říční štěrk překryl tou černobílou hrůzou(já to tak vnímám). Uvidíš, jak to bude fungovat. Místo té částečně umělé výstavby bych tam dal radši nějakej kořen a ať i klidně barví, to se bude akarkám líbit a nejen jim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 18:49 riba Re: romant
Fotka k příspěvku No ono to dno klame pod tou dekorací je klasickej propranej potoční jemnější,tak sem dones ty Akary zelené:2samičky,2samečky,dal sem ňáký videjko ale nic moc zatím se schovávaj zítra skusím další,Pán od kterého je mám je dělá 15let.Takže dám na jeho rady.Tady jedna taková nepovedená ať si uděláš trochu obrázek.Zatím.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:43 R Muž romant [27987] Re: riba
Chtěl jsem ti tam doporučit partu nějakejch pancéřníčků ke dnu, ale když jsem se kouknul do Tvojí prezentace, tak je tam na ně vcelku nic moc dno a ani pro ty cichlidky by to nebylo moc vhodný dno, nehledě na to, že může obsahovat příměsy vápence a to se zase nemusí líbit rostlinám a tudíž bych se nad tímto zamyslel a skouknul příslušný vlákna o dnu pojednávající. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:25 riba Re: malyLibor
Jejich název je česky Akara Zelená,nechápu co je na tom skomoleného.Máš to i tady na tom webu,stačí si zadat Ryby hned vedle úvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 15:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: riba
Ano, romant to napsal naprosto přesně tak, jak jsem to myslel. Čichavec perleťový je velká ryba a potřebuje velké akvárko a parmičky jsou ryby hejnové... a musím říct, že to jak jsi to napsal mi zvedlo adrenalin v krvi.... No tak vzhledem k tomu že ten perleťák je jen jeden a ty parmičky jen dvě to zas jako velkej problém nevidím,ne? To já v tom tedy velký problém vidím. Máš ryby, o kterých nic nevíš, trápíš je a nevidíš v tom problém??? Jak by se tobě líbilo, kdyby tě někdo zavřel do místnosti o rozměrech 1,5 x 1,5 x 1,5 metru, nahého a potmě, a nechal tě tam žít? Přes mříž by ti tam strkal to nejlepší jídlo, kaviár, šunku, řízky... já bych v tom neviděl problém, kdyby tam strčili tebe, ale ty asi ty ano, viď?? Sorry, ale přemýšlej, než něco takového napíšeš.
Parmičky jsou hejnové ryby, ale na 8 parmiček je tvé akvárko moc malé, a 2 není hejno. Stejně tak pro čichavce není vhodné být sám v tak malém akváriu... ale bohužel, nedokáží ti to říct. Proto jsem ti radil, abys je někomu věnoval a pořídil si potom klidně ty akarky zelené. Ale než si je pořídíš, tak si o nich taky přečti co potřebují. Vzhledem k tomu, že stále komolíš i jejich název, asi jsi o nich zatím moc nepřečetl.
A prosím, to co jsem napsal neber osobně. Mně jde o to, aby se měly ty rybičky dobře. Ony totiž nemohou ovlivnit, jak se k nim ty budeš chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2013 13:33 R Muž romant [27987] Re: riba
Parmičky jsou hejnový ryby, buď hejno, nebo nic. Těch čichavců je jedno kolik jich je, prostě tam nepatří a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 13:27 riba Re: romant
No tak vzhledem k tomu že ten perleťák je jen jeden a ty parmičky jen dvě to zas jako velkej problém nevidím,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2013 13:04 R Muž romant [27987] Re: riba
Ten problém je ve velikosti akva, kam nepatří ty perleťáci a parmiček by potřebovalo bejt hejno tak 10 kousků a vzhledem že to jsou poměrně vzrůstný ryby, tak by to už bylo moc, tak proto kolega doporučuje tu výměnu, tedy řekl bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 13:04 riba Re: malyLibor
I když se měl rybky už v roce 1976 tak akary tam nebyly tak se ptám abych nasál nějaké vědomosti a neudělal blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:50 riba Re: malyLibor
Ahoj,myslíš že by ten čichavec a ty parmičky měli s těma akarama problém anebo že jich tam je moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 05:00 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: ViktorX
ViktorX napsal: katterinecka napsala: narozdíl od neonek obecných, které se v hejnu v menších akvárkách moc nedrží
Asi to platí i o (mých) neonkách červených, s hejnem si nelámou hlavu. Asi by to k nim chtělo někoho, kdo je srovná, aby změnily názor :-).


Lupni tam jednu skalaru a uvidis jak se budou hejnovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 00:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: riba
Čichavce perleťového a parmičky nádherné někomu věnuj a ty akarky zelené si kidně pořiď... možná by stačil 1 samec + 2 samice, přeci jen to akva není tak velké. A doplň si neonky, tak +5 by se jich ještě vešlo... když tedy věnuješ někomu čichavce a parmičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 22:11 riba – Akarka zelená
Nazdar,mám dilema ,chtěl bych 4 Akary zelené do aqvárka 112l kde už je 7 neonek 1 čichavec perleťový 2 ancistrusi a 2 parmičky nádherné,poraďte,děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2013 16:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: dair
Žádné, ideální osádka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:37 Muž dair [29] - Asie – Biorb
Zdravicko akvaristi.

Potreboval bych ani tak radu jako spise nazory jako rybky by jste poridili do aq biorb 60l viz ma prezentace.

Vim na jisto ze tam budou otici ,Otocinclus affinis 5ks a stikovec normanuv, Aplocheilichthys normani -15ks
Z ostatnich zivocichu tam jsou 2 japoniky a neritina.

Vic bych asi nedaval ale preci. Prubnul bych jeste jeden druh. Nejake navrhy? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 14:35 Muž Ad@m [1051] Re: Mart5ty
Moju srdcovku si neodpustím - Paracheirodon axelrdi :-D stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 16:10 Muž ViktorX [474] Re: katterinecka
katterinecka napsala: narozdíl od neonek obecných, které se v hejnu v menších akvárkách moc nedrží
Asi to platí i o (mých) neonkách červených, s hejnem si nelámou hlavu. Asi by to k nim chtělo někoho, kdo je srovná, aby změnily názor :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Mart5ty
mohl bys zkusit hejno modrých neonek, ty se v hejnu drží a moc plaché nejsou (narozdíl od neonek obecných, které se v hejnu v menších akvárkách moc nedrží)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 09:30 Terisek – Pujde to?
Ahojky,
Mám doma nové 126litrové akvo a v něm pár cichlidy mnohotrnné 4 modré platy a 3 apistogramma agassizii fire red (jen samce zachráněné před záchodem :/ neperou se a jsou ok, mají asi tak 6cm :/ pokud se vyskytnou problémy budu je muset darovat ) a dvě samice ancíka ;) ráda bych přidala nějaké hejnko ryvbek, ale přestože už několik dní přemýšlím a dumám nemohu přijít na to jaké :/ ráda bych něco nelekavého, pěkně zbarveného a třeba i většího :) ovšem ani nevím jestli se ještě vejdou .. Proto bych se chtěla zeptat zdali byste něco doporučili .. Dneska nafotím akvo a dám sem prezentačku .. a ještě dotaz .. ty cichlidy se mi stále někde schovávají :/ vůbec netuším proč .. jsou v jednom kuse zalezlé pod kořeny nebo v kytkách ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2013 12:15 Žena Kač [131] Re: Mart5ty
asi by to chtělo nějaké menší hejnové rybky, nechceš zkusit třeba nějaké razbory? Mám s nimi dobré zkušenosti, ničeho se nebojí, je jich všude plno a v akváriu vypadají krásně :) Nebo třeba neonky, já s nimi dobré zkušenosti nemám, protože máme moc tvrdou vodu, ale jsou velmi oblíbené :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 10:56 Muž Mart5ty [0]
Zdravím,
mám ve svém akváriu rybicky.net/nadrze/16390 následující počty ryb:
10x pancéřníček malý
10x tetra krvavá
3x krunýřovec jednopruhý

chtěl bych přidat ještě jeden druh hejnovité ryby s chováním podobným tetře červenoústé tedy držící hejno. Tetry krvavé si plavou každá, kde chce a pancéřníčci jsou při sebemenším pohybu kolem akva schovaní za kořenem, takže akva působí prázdně. Nebo bude lepší navýšit počet teter nebo pancíků (max?)? Případně nějaké rady ohledně plachosti pancíků?

Filtrace Eheim ecco pro 130, dusičnany na nule podle dvou testů, nutné přihnojování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 01:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Martaz
I to by šlo... a mít to jako jednodruhovou nádrž.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 01:42 Martaz Re: malyLibor
malyLibor napsal: K osmi tetrám červeným do padesátilitrovky? Už jen max 5 Corydoras habrosus nebo hastatus.... případně místo nich 5 Otíků, ale to bych musel to akva vidět, muselo by být opravdu dobře zajeté a dobře zarostlé, s dobrou filtrací, jinak raději ty Corydorase. nebo jeste dokoupit 3-4 tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 01:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Martaz
K osmi tetrám červeným do padesátilitrovky? Už jen max 5 Corydoras habrosus nebo hastatus.... případně místo nich 5 Otíků, ale to bych musel to akva vidět, muselo by být opravdu dobře zajeté a dobře zarostlé, s dobrou filtrací, jinak raději ty Corydorase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 01:21 Martaz Re: malyLibor
malyLibor napsal: Dánia potřebují větší akva, jsou to dobří plavci, akva by mělo mít délku aspoň 80cm. Mečovky jsou zase hodně velké ryby na takhle mrňavé akvárko.Jaké ryby by si mi poradil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.02.2013 01:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Martaz
Dánia potřebují větší akva, jsou to dobří plavci, akva by mělo mít délku aspoň 80cm. Mečovky jsou zase hodně velké ryby na takhle mrňavé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 00:15 Martaz – osádka
mužou být dania pruhované nebo Mečovka mexická červená???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 23:55 Martaz – osádka
Ahoj v Akva mam zatim jen 8 teter červených.Chci se zeptat co bych knim mohl jeste dat aby bylo akva živější?Objem je 50 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 15:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tuk
nejdriv jukni do atlasu jake maji prostorove naroky!!!!

vzdyt je kupa jinejch rybek pro ktere by to akva bylo vhodne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 15:02 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Tuk
do 70l nepatří ani čichavci natož skaláry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:55 Tuk Re: Moucha
Moucha napsal: v jakvelkym akva?

Okolo 70 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tuk
v jakvelkym akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:51 Tuk Re: Moucha
Moucha napsal: s jakou udrzbou a jakym filtrem? odchovna nebo pro potechu?



jinak

staci parecek a oni se namnozej....




Pro potechu a děkuji !

A ještě by sem se chtěl zeptat jestli je mozné chovat spolu cichavce a skalary ? A s jedním nebo druhým druhem chovat ancistruse nebo pancernicky?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 14:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tuk
s jakou udrzbou a jakym filtrem? odchovna nebo pro potechu?

jinak
staci parecek a oni se namnozej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:39 Tuk
Dobře děkuji a kolik teda kusu mecovek do 50 l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 14:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tuk
pripadne projit tohle vlakno... zivorodky produkuji hodne odpadu a tim zatezuji ekosystem akvarka..... zalezi na spouste faktoru.... jakou vodu mas, jak casto budes menit vodu, jakou filtraci, mnozstvi a kvalita rostlin.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 14:15 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Tuk
Záleží, co si představuješ - menší druhy pancéřníčků, minirazborky, otíci, malé druhy živorodek... Založ si prezentaci a pak se dá poradit lépe. Navíc na tuto otázku už se tu odpovídalo asi milionkrát, tak si tohle vlákno trošku pročti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:14 R Muž romant [27987] Re: Tuk
Takto obecně položená otázka bude mít bezpočet možných odpovědí. Zkusil bych se nejdříve podívat do sekce nádrže a inspiroval se u nádrží patřičný velikosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:14 Tuk – Rybky do 50l
A ještě kolik ks např.zivorodek by tam mohlo byt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 14:08 Tuk – Rybky do 50l
Dobrý den chtěl bych se zeptat jake rybky do 50l ?
Byl bych rad za všechny nazory a předem děkuji !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2013 12:43 Muž ender [3] Re: malyLibor
Libore, díky

jen podotýkám, že akvárko proběhlo "rekonstrukcí" před třemi týdny (viz profil), ale nitrifikace ve filtru snad nezanikla - neběžel cca 2 hodiny. Proto jsem se ptal, jestli na tyhle rybky není třeba ještě brzy. Ikdyž mě zajímalo taky, jak se tihle nováčci projeví v nádrži, co se případné (ne)snášenlivosti týká.
Obden měním třetinu vody - pořád akva jakoby zajíždím, ale interval už asi posunu na 3 dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 11:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: monty
Jojo, Otíci mne také fascinují... jsou to nádherné rybičky. Ale ke tvému akvárku - pomaličku bych už brzdil, přeci jen tvé akva není nafukovací, i když tam nemáš žádné vyložené špindíry. Kolik máš těch císařských objednaných? Do tohoto akva by už nic moc přijít nemělo, pokud přidáš císařské tetry, tak už vůbec nic.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198681x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=4751