Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 16:11 R Muž ctibum [6907] Re: Maq
U tebe tomu rozumím, ale mimulka začíná od nuly a když se podíváš do vlákna Zaběhnutí akvária, jak začala před tou nulou, tak bych jí to sestavil fakt jednoduše a spíš pod hranou doporučenýho objemu pro daný ryby. Ale Akary neznám, tak nevím, jak moc je 60 litrů na hraně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 16:05 Maq Re: Jarry, ctibum
Jarry: Jenže mimulka je začátečník, a pokud chce párové ryby - cichlidy, tak ramirezky... bych nedoporučil. Ty akarky jsou asi o dost odolnější.

ctibum: Čistý, hrubý... já bych to neřešil. Jiné faktory to můžou ovlivnit víc, zrovna u těch cichlid. Mám apistogrammy, a protože jsou ještě malinké, mám jich ve 200 litrech víc než "zdrávo". Ale nachystal jsem jim to hustě zarostlé, samý kořen, kokos, houští, dutina... Takže když jeden dostane čočku, celkem snadno se schová a jede se dál. Kdyby to byl stejný objem a otevřený prostor, asi by to bylo horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 16:02 R Muž ctibum [6907] Re: Jarry
Jsou vhodný pro úplnýho začátečníka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 15:41 R Muž ctibum [6907] Re: Maq
Na kartách se jako minimální objem uvádí čistý nebo hrubý. Nevíš? Já to při hledání tak nějak beru podvědomě jako čistý objem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 15:35 Muž Jarry [1437] Re: Mimulka
Nebo Ramirezky, to jsou krásný ryby a seženeš je bez problémů: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 15:21 Maq Re: Mimulka
Pokud chceš vyloženě ryby, které žijí v párech, tak pro tak malé akvárium moc na výběr není. Kančíky a skaláry pusť z hlavy, to by bylo trápení pro ně i pro Tebe - kdo je normální, nemá radost z nešťastných ryb.
Tohle by eventuálně mohlo fungovat, jeden (!) pár:
rybicky.net/atlasryb/akarka_zelena
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2017 14:12 R Muž ctibum [6907] Re: Mimulka
Už si vzpomínám, vlákno Zaběhnutí akvária... :)
Osobně bych šel cestou menších hejnových ryb. Třeba Tetra ohnivá, Dánio perlové, na dno malý Pancéřníčky (malý, nejmenší, trpasličí, třískvrnný)...
Případně pár Čichavce medového (pokud by akvárko splnilo jeho požadavky viz atlas) třebas v kombinaci s menším hejnem, ale s tím už nemám zkušenosti, takže to by musel posoudit někdo jiný...
EDIT
Vlez si do atlasu ryb a dej pokročilé vyhledávání rybicky.net/atlasryb/hledat/ Zadej si minimální velikost nádrže (dal bych 40 litrů) a chov snadný. Vyjede ti seznam. Zkus ho projít, jestli se ti tam bude něco líbit. Jsou tam povětšinou malé hejnové, ale i nějaké větší párové, třeba Pestřenec červený. Dole na kartě každé ryby máš odkazy na příslušná vlákna o chovu, tak se tam koukni, případně poptej, jestli to je pro tebe ok.
Ještě bych prošel rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l

Předpokládám, že zaběhnutí akvária máš už pročtený :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 14:04 Mimulka Re: ctibum
ano citala som,ale niektori ich chovaju aj v mensich nadrziach ... kazdy pise nieco ine,tak preto som sa pytala.Aku by ste doporucil vacsiu,vyraznejsiu rybku (par) do spol.akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2017 13:52 R Muž ctibum [6907] Re: Mimulka
Asi bych začal vyřazením skaláry ze sestavy... Četlas v atlasu jeho nároky na prostor...?
EDIT
Malá nápověda: "150 litrů (potřebují velký prostor, ideální jsou nádrže větší než 300 litrů). Důležitá je také výška nádrže - minimálně 50 cm vodního sloupce"

EDIT EDIT
A četlas kančíky? Buď ti chybí u nádrže nula a má to být 600, nebo si děláš srandu...
Kančík příčnopruhý Min.vel.n.: 100 litrů.
Kančík hrbohlavý Min.vel.n.: 60 litrů pro samostatný pár, společenské akvárium 150 litrů a větší.

Takže osobně bych je nedával do 60 vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:47 Mimulka Re: NHKG
bud hrbohlavý alebo priečnopruhý, neviem sa rozhodnúť ... a akva 60
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mimulka
Jakého kančíka? A do jak velkého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 13:39 Mimulka
Dobrý den, prosím o radu, zatial len vyberám vhodné osadenstvo do akva a chcem sa spýtat či môžem dať skalára a kančíka spolu, dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 13:05 Muž Ciffik [761] - Rostliny
akva 160l hrubého, 100x40x40, hustě zarostlé (byla doba, kdy jsem ryby v akva vůbec neměl =D , tak nemám odhad)

osazenstvo 12x duhovka diamantová


dotaz zní, snese nádrž hejnko teter krvavých, takových 20ks, nebo jsem už přestřelil a nic nepřidávat (dusičnany jsou v pohodě, zatím jsem nucen přihnojovat)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 23:01 Muž Rounce [30] Re: JoKa
Díky a budu se snažit aby moje další myšlenky dávaly smysl :-D
ctibum: jo už je na druhé straně jak je filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 22:57 R Muž ctibum [6907] Re: Rounce
Konec dobrý, všechno dobré :)

Jen technická. Teploměr bych asi nedával hned vedle topení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2017 22:53 JoKa Re: Rounce
Hele bejku, dlouho se mi žádné akva tady nelíbilo tak moc, jako to tvoje...!

Sám nemám, na pohled, hezčí... Tvé bude fungovat, jenom prosím fakt dotazy formuluj přesněji. Předejdeme tím takovýmto faux pas...

Na ancáky bude fungovat past... Lehce odlovitelné ryby. Vyhledej zde past na krunýřovce... ano palec

Ať se daří... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2017 22:38 Muž Rounce [30] Re: ctibum
Za většinu těch znovuzaložení sem mohl já protože sem vybíral naprosto nevhodný rostliny do mojí vody. Jo pár rostlin mě ohlodali na stonek, ale stihlo se mě narodit pár mladých. Možná těch problému bylo víc ale já sem je v té době ignoroval

Maq: No já sem tady to nikdy nějak moc neřešil pak to tak vypadá
JoKa: Když si to čtu tak vidím, že sem to nenapsal zrovna pochopitelně, posnažím se ti ancise dostat pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2017 22:38 JoKa Re: Rounce
Vyznělo to od Tebe skutečně blbě, ať si to myslel, jak si chtěl...

Zeptal ses na doplnění rybí osádky. Kolega Lacewings Ti odpověděl, načež byla reakce, že takto to máš 6 let a vše v poho... Alespoň já to tak pochopil... A evidentně nejsem sám!

Moje rada tedy zní: postupuj dle doporučení Lacewings a na příště se prosím vyjádři o poznání lépe...!! pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2017 22:26 R Muž ctibum [6907] Re: Rounce
No z mýho pohledu pak vypadá trochu podivně prohlášení, že tam nikdy nebyl žádný problém (myšleno v souvislosti s pěti ancíkama) a tedy jejich obhajování ve 100l nádrži. Podle deníku to spíš vypadá, že se to moc nedařilo... Ale třeba to je jen můj špatný pocit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2017 22:25 Maq Re: Rounce
Za založení akvária se většinou pokládá úkon, po němž následuje zaběhnutí akvária. Když vyměníš dno, je to založení. Když akvárko skončí jako hřbitov a je nutné ho zásadně resetovat, je to taky založení.
Nikdo nepozná jak je staré sklo, a nikoho to nezajímá. Tak to ber podle toho. Čili máš pár měsíců staré akvárium, a ancistrusi předtím žili v jiném akváriu, i když sklo bylo náhodou stejné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 22:18 Muž Rounce [30] Re: JoKa
To akvarium sem předělal od jeho vzniku nejmíň 3x kdy sem vyměnil dno za to co je tam ted a rostlin prošlo tolik že to ani nemá cenu vypisovat. Ty starý fotky sem prostě smazal protože sem neměl důvod je tam nechávat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 22:01 JoKa Re: Karnal
No já už je tam mám od založení akva takže to bude už skoro 6 let a zatím sem problém neměl

Přesně tady... Podívej se na fotky akva dnes. Skutečně ti připadá to akvo šest let staré?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2017 21:56 Žena Karnal [196] Re: JoKa
OT: A proč to vlastně tak moc řešíš? Vždyť Rounce jen napsal, že má ty ancistruse od založení akvária, a ta věta prostě znamená jen to, že je má od začátku, co založil své první akvárko. I kdyby to své akvárium třeba i 60x komplet předělal, a byla to už i jiná nádrž, tak stále by mohl mít ty ryby od založení. Źádnou lež nikde nevidím. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:33 Muž Rounce [30] Re: JoKa
Jo sklo má 6 let, filtr, kryt a ti ancistrusi který sem sám kupoval tak si to snad pamatuju. Zbytek ryb sem bud daroval nebo se nedožily. Celkově akva prošlo hodně změnama od dna až po rostliny. A když se podívaš do Nej akvárka v prezentaci tak je tam fotka z 4.10.11 na který je vidět ancis. Já sem to akva nikdy moc neaktualizoval tak je v tym takové bordel. Ale toto už je offtopic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:25 JoKa Re: Rounce
Napsal sem to blbě akva má 6let a ti ancistrusi jsou jediní, kteří "přežili" celou tu dobu od založení

To si moc nevylepšil... Co má šest let? To sklo a filtr?? Nic jiného Ti prostě nevěřím...

Hele, poslední možnost, s pravdou ven!!! Pak na Tebe, minimálně já, kašlu...! Ale byla by to škoda, akvo máš krásné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:22 JoKa Re: ctibum
Jestli, tak maximálně rok. Víc ni ťuk...!

Fotky jsou z lis/pro 2016...

Takhle čisté akvárium, které má 6 let, jsem ještě neviděl... Pokud ano, má můj hluboký obdiv, ale pak nechápu, že má jakýkoli problém... V takhle krásně zarostlém a to má fakt hezký, nemůže mít, po takové době, problém!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:19 Muž Rounce [30] Re: JoKa
Napsal sem to blbě akva má 6let a ti ancistrusi jsou jediní, kteří "přežili" celou tu dobu od založení někdy v tym červencu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:08 R Muž ctibum [6907] Re: JoKa
Tak akvo asi 6 let staré bude, ale ten vnitřek...? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 21:00 JoKa Re: Rounce
Při vší úctě, nevěřím, že Tvé akvo je 6 let staré...!

Prosím nelakuj. Nenávidím, když někdo chce poradit a lže...!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 20:45 Muž Rounce [30] Re: lacewings
No já už je tam mám od založení akva takže to bude už skoro 6 let a zatím sem problém neměl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.03.2017 17:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rounce
-nebude pokud zvládnete dostatečnou údržbu
-pokud si ale nejste jist, raději se jich zbavte, přinesli by vám celou řadu překvapení v budoucnosti, pokud by jste se akváriu nevěnoval intenzivně
-jak jsou někde ancíci a flákne se údržba, hned je problem
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 17:14 Muž Rounce [30]
Ti ancistrusi tam mám asi největší problém je vylovit
EDIT-Když je tam zatím nechám bude to mět nějaký následky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2017 16:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Rounce

5x Krunýřovec sp. (obyčejný) (Ancistrus sp.)
34x Neonka obecná
12x Pancéřníček panda (Corydoras panda)
-a pravidelná ůdržba
-osobně bych odlehčil to akvárko o ty ancíky, nahradil to třeba otíky
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 16:04 Muž Rounce [30]
Vzhledem k temu že se chystám doplnit ryby tak bych se chtěl zeptat do kolika kusů bych měl doplnit neonky a panceřníčky abych to nepřehnal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 18:37 R Muž romant [27987] Re: Kapr
Gavůny opravdu ne a krevetky i pygmeje můžeš mít klidně společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 18:35 Žena Irbis191 [13] Re: Kapr
Ne, do takového akvárka gavunky rozhodně ne. Ty panciky podle mě ano, ale počkej na rady ostatních. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2017 14:40 Muž Kapr [9]
Cau. rybicky.net/atlasryb/duhovka_diamantova tyhle mi asi nikdo nedoporuci do me nadrze co? Kdybych tam mel cca jen 10 kousku + krevetky a nebo misto krevetek 8 kousku rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:32 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Jo Jo asi máš pravdu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:28 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Tyhle předsevzetí a potažmo akvária těchto ražení berou tak do půl roku za své a dostavuje se kocovina, která u některých jedinců vyvolá odpor k akvaristice a to je škoda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:26 Žena Irbis191 [13] Re: Driv3r
Dobře zkusím o tom ještě popřemýšlet :)
Každopádně si myslím, ze pokud se akvarko pořádně zaroste tak by v něm mohli přebývat i ti otíci. Babičce dám asi raději tu knihu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 21:12 Muž Driv3r [236] Re: romant
Souhlas s romantem nepřidělávej babičce starosti smich párkrát nezajdeš a katastrofa je na světě.a pak je to bude mrzet.Dej jim knihu,nebo je vem ven to jim udělá větší radost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 19:33 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Omlouvám se, ale já to vidím na nevhodný dárek a nemyslím to nijak zle, jenom s tím mám svoje, bohužel veskrze negativní zkušenosti, ale třeba překvapíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 19:22 Žena Irbis191 [13] Re: romant
nemyslím, babičce daruji i knihu (už jsem s ní byla na burze, něco ji ukázala, řekla, taky jsem jí řekla, že nemá věřit dědovi smich ). Skoro každý den tam za ní jezdíme, tak budu kontrolovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:47 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Bude se o to akvo babička umět odpovídajícím způsobem starat? Nebude to nevhodný dárek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 17:42 Žena Irbis191 [13] Re: Irbis191
Čichavci jsou zakrslíci a též ta je myslím tetre královská možná kříženec... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 15:28 Žena Irbis191 [13] Re: janesik1xjakep
Ahoj vím, ze též ty jsou hejnove ale tuhle máme nadoziti. Kytky jsme dostaly od kamaráda v uzlicku a tak jsme nevěděly kolik jich tam je. Aspoň dvě ještě prikoupime ale chci počkat dokud se tyto kytky nerozrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 10:39 R Muž romant [27987] Re: Dakon
Začněme tím, že se založí prezentace předmětný nádrže. Důvod je jasný, aby se předešlo možných chybám. Tedy neříkám že tam jsou, ale proč to neudělat pořádně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 09:47 Dakon – Akva 125l
Ahoj, synek se rozhodl dát do svého akva dvojbarevné Molly. Mohli by jste mi prosím poradit jaké množství a co k nim ještě přidat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 08:14 R Muž ctibum [6907] Re: Irbis191
Co je to za čichavce a co je to za tetru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 06:26 Muž janesik1xjakep [63] Re: Irbis191
Myslim si, že kombinace krevetek a čichavců se ti moc neosvědčí. Pokud to aq nebudeš mít opravdu fest zarostlé, tak čichavci ti ty krevetky snědí. Těch otíků tak 5-6 max. Počet jedna tetra není vůbec vhodný, i když nedokážu si představit, že bys do takového aq chtěla cpat ještě nějaké hejno. Jinak podle fotky určitě přidej s kytkama a jestli vážně chceš krevetky, tak tam pořiď i nějaký větší jávský mech ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198581x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=2001