Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 23:40 Muž DanS [77] Re: BBchory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2021 22:45 Žena BBchory [851] – ryba (nebo pár) do 58l
Ahoj,
slíbila jsem dalšímu dítěti, že když mu jsou čtyři roky, může si taky říct o zvířátko, a dcera chce - rybu. Jednu. Nebo pár, ale musí být na sebe hodní. Protože mám stále 58l po beťákovi (prezentace Rybičky), asi bych je ubytovala tam, ale potřebuju poradit, koho vlastně ;-) Byli byste tak hodní a dali mi tip?
požadavky jsou tyto:
- velmi hodná ryba žijící v páru
- barevně nebo chováním zajímavá, ideálně obojím, aby bylo na co koukat
- velikost v dospělosti tak plus minus 7cm, aby byly v tom akva vidět
- neměla by vyžadovat silný proud, akvárium je teď dobře zajeté v režimu bez filtru a chci to tak nechat
- neměla by mít nějaké extra požadavky na vodu či péči (po dvou letech jsem stále začátečník, umím měnit vodu, odkalovat, drbat řasu, ale víc moc ne)
- měla by jít rozumně sehnat (jsem Pražák)
- neměla by devastovat kytky
- když se snese s krevetkama, bude to příjemný bonus, ale není podmínkou
Zmíněné akvárium "Rybičky", kde by ta dvojice bydlela, by se asi nejdřív přizpůsobilo potřebám vybrané ryby, teď je to tak zarostlé, že by se tam ryba musela mezi kytky napěchovat.
Čistě teoreticky by se dalo i uvažovat o tom, že by se pořídilo něco kapku většího, (to by si Rybičky musel někdo odnést) nad 80cm délky bych ale nešla.
Máte někdo tip na hodnou párovou rybku splňující tyto požadavky? Díky moc za všechny návrhy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 19:19 Muž GeXeS [67] – Otocinclus nebo krevetky?
Ahoj vespolek; v cca 60l nádrži Klacek (rybicky.net/nadrze/32230-klacek ) bych rád měl i něco jiného než gupky a šneky. Ideálně nějakého malého řasožrouta (řasy mi poměrně hezky a stabilně rostou na vinné révě i rostlinách, zatím mi to zásadně nevadí, ale rád bych to ekosystémově reguloval). A váhám mezi Otocincly a krevetkami. Problém vidím hlavně v ročním kolísání teploty (cca 18-30) a absenci vzduchování (to, myslím, mají otíci rádi). Nějaké návrhy? (Techniku už měnit nechci, radši bych něco napasoval na tenhle ekosystém.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 21:32 pjaro77 Re: KarásekLut
Taktiež budem mať akvárko 54l. Poštudoval som na forach a spravil som si zoznam preferovaných rýb:
tetra ohnivá
razborka barmská
razborka bornejska
razborka trpaslici
boraras naevus
razborka kalimantanska
corydoras habrosus
corydoras pygmaeus
hara jerdonova
medaka woworae
Niečo z toho kúpim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2021 16:44 Muž Roger [1873] Re: permonici
Tak zrovna měděné bych tam osobně nedával, jsou to celkem velké ryby na tetry a budou mávat ploutvemi blahem za větší ;-) to spíše tetry krvavé ;-) jinak Rasbory bornejky, barmské, Kubotai, skvrnoocasé atd.. udělají parády rovněž a litráž je pro krásné větší hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 13:26 Žena permonici [316] Re: KarásekLut
Měla jsem v tomto objemu tetry měděné, byly fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 10:43 R Muž ctibum [6867] Re: KarásekLut
Jestli se jedná o ten set CatGato, tak počítej 54 litrů hrubý objem. Tzn. čistý (odečtena tloušťka skla, dno, dekorace, technika) počítej tak 45-50 litrů max. Ve zdejším atlasu se u ryb uvádí objem čistý...
Takže jsi zpátky ve vlákně 25-50 litrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 07:48 Muž KarásekLut [88] – Nové akvárko 54 l
Můžete mi prosím poradit jaké barevné rybky vhodné pro začínajícího akvaristu (včetně počtů) by se hodily do 54 l akvária? Přemýšlím že bych si koupil akvárium této velikosti (teď mám třicítku) a chtěl jsem vědět jestli v tom novým by se dalo chovat nějaký hezký hejno rybiček?

Děkuji za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2021 14:55 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Hlavně s těmi sekavci posečkej dokud se dostatečně zajede akva a celé se to usadí ;-)
Prezentaci si můžeš založit i tak a postupně ji doplňovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 14:18 Muž Jirik [0] Re: Roger
Kluci moc děkuji. Mě přišlo akva, substrát japanese soil 24L a podložka s kořenem v pátek, nemůžu si dovolit vše koupit najednou, proto prezentace ještě není. Další objednávka bude:

Chihiros LED A serie II 32W A801 II s kontrolérem
SUNSUN HW-702B vnější filtr s UV lampou
CO2 dodám též

Dno bude hustě osázené, včetně kořenů, kamenů dragon stone, hned na začátku osadím rychle roustoucími rostlinami, rád bych nasadil i kobercovky. Krevetky bych tedy vyměnil za ty japonské.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 14:07 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Z části, je to minimum. Jak píše Anthrax, podstatných je více věcí a co se týká sekavců tak dostatečný počet úkrytů, členěné akva, a hojný porost, zároveň hodnoty vody, netuším jakou máš vodu, ale například pro ně je lepší voda měkká stejně jako pro tetry a neonky, čistá apod... Proto ta prezentace, nevím zda se stydíš nebo proč ji nezaložíš, ušetříš tím čas těm kdo ti chtějí poradit, tady to není fórum pro prezentaci a následný rady, prezentace má být založena aby ostatní věděli jakou vodu máš, filtraci, dno, stáří akva a jeho stav atd... Je spousta proměnných a neexistuje na to jednotný návod ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2021 13:53 R Muž Anthrax [4739] Re: Jirik
Červenoústky mohou krevetky požírat. Záleží na zařízení nádrže, jestli to bude pro populaci krevetek únosné. Množství rostlin a jiných úkrytů je zde klíčové.
Jestli chceš mít jistotu, tak tyto krevetky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska jsou podstatně větší. Na druhou stranu se v akvarijních podmínkách nemnoží.

Co se týče kombinace ryb, tak je jako taková podle mě v pohodě. Ale budu se opakovat. Nikdo neví nic o teplotě, dnu, filtraci. Chceš tu po nás zkrátka trochu věštění. Může ti to fungovat ale taky nemusí. To je přesně to, proč jsem navrhoval prezentaci nádrže. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 11:14 Muž Jirik [0] Re: Roger
Akva mám 126 litrů, rozměry jsou 80x35x45.

To by mělo být dostatečné pro sekavce ne ? Čili tento mixík:

Tetra červenoústá
Neonka Modrá
Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii kuhli
Red cherry - Neocaridina davidi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 11:05 Muž Roger [1873] Re: Jirik
Založ prezentaci, ať víme jak akva vypadá a jaké má rozměry. Sekavec potřebuje větší plochu dna, stejně tak je potřeba přistoupit například k pancéřníčkům, Pandy apod.. ocení taky větší plochu dna, naproti tomu Pygmejové mebo Hastatus se spokojí s menším rozměrem, a jelikož nevíme jak velké tvoje akva je tak se radí těžko ;-) pokud jsem někde rozměry přehlédl pak se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 10:25 Muž Jirik [0] Re: Anthrax
Děkuji, ten velikostní rozdíl mně nenapadl. Ještě jsem přemýšlel že bych přidal:

Sekavec příčnopásý - Pangio kuhlii kuhli
Red cherry - Neocaridina davidi

To by bylo opravdu asi vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.03.2021 08:55 R Muž Anthrax [4739] Re: Jirik
Ahoj. Pokud ti nevadí velikostní nepoměr mezi tebou navrhovanými rybami... Tak těch neonek hodně. Jsou to malinké a čistotné ryby. :-) Naschvál nepíšu přesné počty, protože nemám představu jak akvárko vypadá, jak je zařízeno a jak bude provozováno. Ideální je mít při takovémto dotazu založenou prezentaci nádrže.
Pak ti tam chybí něco na dno. Pancéřníčci? Otíci?

A tím bych, co se týče druhů, skončil. V jednoduchosti je síla.

Edit: Na řasožrouty moc nevěř. Naprostá většina ryb se ti na řasy vyprdne nebo žere řasy jen v určité fázi svého života a to ještě jen některé. Tohle bude spíš na tobě, udržet v nádrži podmínky, aby řasy nebujely. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 22:58 Muž Jirik [0] – 126 L výběr ryb
Ahoj, zakládám akva, již mám doma akvárium, substrát a první kořen:). Nicméně řeším výběr ryb. Co jsem zatím vybral:

Tetra červenoústá
Neonka Modrá

Poradíte čím doplnit a kolik kusů, chtěl bych tam určitě nějakého řasožrouta. Děkuji předem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 22:10 Žena barbara89 [7] Re: RAP
No, gubky nikdy neboli takto na hladine ani vecer. Male mi uz pozrali :-D

Gubky darujem a aj tak som chcela nieco ine. A kedze mam len jednu nadrz, tak si k tym mrenkam musim rozmysliet co k nim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 20:19 Muž RAP [1549] Re: barbara89
Máš v akva tmu, tak se ryby připravují k spánku. Moje paví oka povětšinou nocují u hladiny. Uvidíš, až si na sebe zvyknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 20:05 Žena barbara89 [7]
Ahojte,

Ku gubkam (nedokazem ich spocitat ale okolo 30± - vsetko od jednej matky) som dnes doniesla mrenky stvorpruhove (7ks).

Vypla som svetlo, nech si mrenky zvyknu. Zapnem az zajtra rano.

Mrenky si plavaju ale gubky vysli vsetky na hladinu a tam sa drzia.

Rozmyslam, ze ci ich predsa len niekomu nedarujem hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 00:02 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Ani já nemám problém aby se drželi jak mají ;-) asi máš nějaké rebely ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 15:32 Silviebaris Re: barbara89
Tak si kup jen samce.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 13:41 Žena barbara89 [7] Re: Jan Jonáš
Mne by to ani tak nevadilo. Gubky su krasne rybky, ale moc mi nevyhovuje frekvencia ich mnozenia.

Dnes som bola v Hornbachu nakupit hadice nech nemusim vlacit vodu z kupelne a presne ma zaujali tieto parmicky (mrenky po SK). stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 12:17 Žena Luka123 [128] Re: Anthrax
Diky za odpověď, ja vím, ale me se ty tetry cervene moc nelibi, jsou takove neslane nemastne. Porizovala jsem je s tim, ze pro zacatecnika super, ale proste to neni ono :) necham si je, ale doplnovat nebudu. Zjistila jsem, ze se mi sesly vsechny rybky velmi podobne, a je to na pohled proste nuda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2021 10:53 Muž vlka [3441] Re: Jan Jonáš
Souhlasím s tebou, za jistých podmínek jsou Parmičky pěkné ,,diktátorky,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 08:54 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: barbara89
Parmičky čtyřpruhé mi držely živorodky na uzdě, ale nakonec došlo k zániku chovu gupek. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 07:42 Žena barbara89 [7] – Prosba pri vybere
Ahojte,

chcela by som vas poprosit pomoc pri vybere ryb. Prezentaciu mam zalozenu.

Teraz tam mam len gubky a slimaky.

moja predstava: rada by som udrzala pocetnost gubiek na minime. Dostala som odporucanie - ramirezky, mini cichlidky a skalara. Ani s jednym nie som stotoznena (okrem ramirezok, tie su priechodne). Cihlidky okusuju rastliny, su teritorialne. Skalar podla mna potrebuje vyssiu nadrz a zas viac ks je uz vela na moju nadrz.

paci sa mi Mecun - ale opat zivorodka :-D

Chcela by som take trosku vacsie ryby s min.nejakym vyraznym prvkom (farbou). Bettu nechcem, trauma z prveho neuspesneho chovu :-(

dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2021 20:09 R Muž Anthrax [4739] Re: afc1886
U mě jsou právě rozstřelený po celém akváriu. Možná jich mám jen blbej počet.. Každopádně jim jdu domluvit, aby utvořily hejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 20:03 R Muž afc1886 [14655] Re: Anthrax
U mě se espejky drží pěkně v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 19:34 R Muž Anthrax [4739] Re: Luka123
Ahoj, ty espejky ti taky hejno držet nebudou. Pospolu se mi tetra Bleherova. Ale když už máš ty tetry tak bych uvažoval o jejich posílení namísto pořizování jiných druhů. Hejno, nehejno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2021 19:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Filík
Ahoj, podle mého už to dost je. Je to takový nesourodý pelmel, od všeho něco a nic pořádně. Navíc nezapomeň, že živorodky ti na 8 ks nezůstanou, rozmnoží se. Být to moje volba, tak se rozhodnu co z toho opravdu chci, potažmo čemu se u vás daří, a k tomu zvolím cca 2 další druhy alespoň rámcově z podobných podmínek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 12:08 Filík – rybičky
Dobrý den chtěl bych poprosit radu. Mohu zkombinovat následující rybičky ve 115l akváriu? Akara zlatá (pár, popřípadě samec a 2 samice), Mečovka mexická berlínská 8x, Parmička duhová 6x, hejno teter (ještě nevím jaké by se k ostatním hodilo), Pancéřník panda 5x a dva Ancistrusi sp. Nevím, jestli těch rybiček aji není moc.

Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 13:47 Žena Luka123 [128] – doplnění - konzultace
Ahoj, prosím o konzultaci:
mám ve 105l ("Utopenci") momentálně 2 cichlidky kakadu, 7 samců pavích ok (až to vymře věkem, další už nechci), 9 pancéřníčků skvrnitých a 10 teter červených. Ráda bych doplnila něco, co se bude tvářit jako hejno, neonky obecné mě lákaly barvou a biotopem, ale hejno nedrží, tedy padlo mi oko na rasbory espeho, takových 15ks... bude to dobrá volba? Díky předem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 19:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lucia133
Chceš vlastně abychom vybrali za tebe. Spíš by bylo lepší, kdyby sis něco vybral sám a zeptal se, jestli to půjde dohromady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 19:44 Lucia133 – Vhodné rybky k bojovnici
Dobrý deň. Prosím vedeli by ste mi poradiť. Plánujem zakladať 90l akvárium. Chcem do neho dostať aj moju súčasnú rybku. Je to veľmi agresívny samček bojovnice. Držíme ho v malom 10l akváriu a až začiatkom minulého týždňa sme mu dopriali živé rastlinky. Chcem sa spýtať na vhodné druhy k tomuto samčekovi, poprípade koľko by ich malo byť. Predom ďakujem. BTW: Chcela by som skôr rybky vhodné do tvrdšej vody.
Edit: A aké druhy živých nenáročných rastliniek sú vhodné? A aké je vhodné podlažie? (kamene, piesok, nejaké rašeliny, alebo čo sa tam dáva).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 12:56 Colchis Re: 4Sima
Ještě jednou děkuji. Už pročítám:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 12:28 Muž 4Sima [1888] Re: Colchis
Ať se daří a doporučuji si pročíst rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 12:15 Colchis Re: 4Sima
Děkuji všem za rady. Je to přesně tak jak píše 4Sima. Pancéřníčky, pak neonky nebo tetry (pouze jeden druh, stejně jako u panceřníčků) a k tomu nějaký pár větších rybek než jsou právě výše uvedené rybky. Nic jiného než ty cichlidky nebo akarky jsem nenašel. Ten pár větších rybech je kvůli čtyřletému synovi:) Nechtěl jsem ale vybírat nějaké velké ryby, které by se tam samozřejmě trápili. Co se týká těch počtů u neonek/teter i panceřníčků, tak jsem rád, že by neměl být problém jich tam dát více. Určitě touto cestou půjdu. Neonku červenou zvážím je to dobrý tip:) Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 08:55 Muž 4Sima [1888] Re: romant
No právě pod dvacet kusů bych nešel, třicet jich tam může dát jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 08:30 R Muž romant [27981] Re: 4Sima
Já to taky tak vnímám, spíše cílím na to množství. Těch 8 kousků tetrovitých bude chtít výrazně posílit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 08:25 Muž 4Sima [1888] Re: romant
Já pochopil, že bude pár cichlidek, panceřníčci a 1 druh teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 08:18 R Muž romant [27981] Re: Colchis
Neonka, tetra, tetra, no nedal bych tři druhy teter, ale jenom jeden v náležitém počtu. :) Ono ta litráž není žádná hitparáda(nic proti tomu) a zvolená osádka bude v akváriu zanikat, když bude jeden druh bude vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 08:08 Muž 4Sima [1888] Re: Colchis
Výběr je dobrý, jen bych místo neonky obecné zvolil červenou. Obecná je vhodnější do chladnější vody. Ale pokud bys držel teplotu do 24 C, tak i ta obecná ok. Přitlačil bych na počtech, tzn. 1 pár cichlidek, 8 panceřníčků a těch teter 20-30 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 07:58 Colchis – Jaké rybky do 128 l akvária
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Mohu zkombinovat následující rybičky ve 128 l akváriu? Jsem akvarista - začátečník:) a snažil jsem se vybrat "nenáročné" rybičky: Akarka zelená (pár) nebo Cichlidka papouščí (pár), Neonka obecná (8 ks) nebo Tetra královská (8 ks) nebo Tetra ohnivá (8 ks) a Pancéřníček drobný nebo Pancéřníček leopardí (6 ks). Obecně by měl syn rád v akváriu pár větších rybek, pak takovou tu klasiku, tzn. neonky nebo tetry nebo něco podobného a nakonec nějaké pancéřníčky. Akvárium v tuto chvíli zakládáme - 80x40x40 cm. Kořeny, lávové kameny, nenáročné rostliny. Děkuji za jakoukoliv radu:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 10:15 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Gusta
Dala bych jich tam 30, přidat další můžeš později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 09:29 Muž Gusta [0] – razborky bornejský
Ahoj , budu se teď stěhovat tak bych chtěl trochu změnit obsazení akva. Bettu pryč neonky pryč. Nechám jen 6 otiku a krevetky. Hrozné se mi zalíbilo to ze bych tam dal hejno razborek bornejskych. Chtěl bych se zeptat kolik kusů bych tam tak mohl dat co jsem četl tak 30-50 co tady mají lidi v podobném akva. Ale radsi by jsem se chtěl zeptat na vaše rady a zkušenosti. Děkuji mnohokrát :-) edit: akvárium má 63l takže čistý 47l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2021 10:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Radek
Nejdřív se zaměř na rostliny - čím jich bude víc, tím lépe. Lepší by bylo založit prezentaci, pak se radí lépe, když je vidět něco konkrétního. Tvé dotazy jsou moc obecné. Máš alespoň fotku akvárka? Do nového akvárka se ryby musí dávat s rozvahou a hlavně postupně. Měsíc staré akvárko je čerstváček a určitě se nedá o něm mluvit jako o zběhnutém, to tak po půl roce, pokud ale to akvárko dobře funguje. Pokud budeš dávat ryby, tak bych začala u deseti kousků parmiček a klidně měsíc bych počkala, jak se jim bude dařit. A pak bych postupně, po částech přidávala další ryby. Nejdříve ale to AQ skutečně musí fungovat. Pokud v něm není dostatek rostlin, ani bych prozatím o rybách neuvažovala. Dej sem fotku akvárka, ať je od čeho se odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 17:00 Žena tramtra [3202] Re: Radek
To se neptáš úplně toho pravého (mám 30 ryb v padesáti litrech). :-D
Ale to, co uvádíš, podle mě nebude problém. Záleží, jak se ti povede založit a zajet akvárium. Lepší je přidávat ryby postupně, než je tam dát všechny najednou. Máš tak možnost vidět, jestli to funguje nebo ne. Když bude nádrž dobře zarostlá, troufám si říct, že snese i víc ryb. (i když netuším, jak velcí producenti odpadu parmičky jsou). Nepřeháněla bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 16:27 Radek Re: tramtra
Díky moc za odpověď palec , a co to osazenstvo do akva., je to tak akorát nebo přidat nějakou tu rybku ale zas abych to nepřehnal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 16:20 Žena tramtra [3202] Re: Radek
Těžko říct. :-) Někomu hned, někomu nikdy. Uvidíš, až budeš mít podmínky pro Neritinu, tak ji pořiď. Hned po založení budou stejně nejlepší okružáci a levatky. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=401