Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 178 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:21 vojta93 – Re: Unnamed
ale ramirezky si museji vybyrat sami par...ty jim to nevyberes.,..vo tom to je...tak tady nedelej chytreho...ja je mam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 13:06 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: vojta93
jak si prisel na to, ze si samec vybira samici??? A i kdyby, tak tvori trvale pary a je jedno, jesli je pripravena ke treni. Podivej se do me prezentace. Sice jsou tam jine ryby, ale uz se parujou, prestoze ke treni zbyvaji jeste tak 2 mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:52 vojta93 – Re: Unnamed
samec si vybira samici...a pokavad tam bude vice samic tak si muze vybrat a kdyz se ta jedna samice nebude chtit parit tak si najde jinou,ale kdyz tam bude jen jedna samice tak ji uhoni po akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:38 Muž vojtak [312] - Cichlidy – RE: vojta93
2 pary OBSAHUJI 2 samce a 2!!! samice
Kazda samice si vybere samce, ktery je ji blizsi.
Vic samic na samce je u ramirezek uplna BLBOST. Samice mezi sebou totiz take bojuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:17 Žena pavliina [50]
Přidám svoji zkušenost, tyto ryby sice tvoří trvalé páry ale není podmínkou, že samci se bude líbit zrovna ta samice, kterou vybereš ty ;-) Já jsem k samci dokupovala jednu samici a prostě si nepadli do oka a samec tu samičku stále proháněl a odháněl až jsem o ní přišla :-( Takže buď koupit už párek, kterej se k sobě má, nebo dokoupit raději více samic k jednomu samci s tím, že potom ty ostatní samice dáš pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:11 vojta93 – Re: Petr
lepsi by bylo 2 samci a 4-5 samic..pak mas veci sanci na uspech.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 06:15 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Petr
Jesli tam nemas moc ryb, tak 2 pary (2 samce a 2 samice). Tyto ryby tvori trvale pary a proto, jak pise Snofrev, kupovat 1 samce a 2-3 samice je uplna blbost.

PS: Nejdrive si o tom neco precti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:23 Muž Snofrev [54] – Re: Petr
proč 2-3 samice?
co tě k tomu vede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:41 Petr – Cichlidka Ramirezova a 72l akva
Ahoj mám 72l akvárium a chci si do něj koupit Cichlidku Ramirezovu, myslíte že bych do něj mohl dát 1 samce a 2-3 samice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 10:28 riso – remirezka
prosim vas poradte mi ked mam dva velke mrenky 4-pruhove potom mam 1 velku mrenku ruzovu potom mam este jednu mrenku nevim jak sa vola ale ma okolo 15 cm a este mam dva velke remirezki(cichlidka duhova alebo cichlidka remreziva)no a mam este 1 malu mrenku machovu no a pred troma dnami som mal prisavnika rano som sa zobudil a do dnes som ho v akvariu nenasiel a dnes som sa zobudil a nenasiel som 1 mrenku machovu prosim poradte mohli ich zozratr remirezky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 23:14 Nobody – Re: Povalec
Pokud pochází z asijských chovů...,tak je to bída a umírají.
Z českých žijí v pohodě dost dlouho.Déle než tetry a parmičky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 22:19 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: nipac
Jeste zvaz, ze RAMy moc nevyrdzi. Jsou docela citlivy na cistotu a nedozivaj se moc vysokyho veku. Co tak slysim, tak jsou spis spotrebni zbozi. Kazdej je chce, skodo kazdej je mel ale vsem to chcipa o 106. Ale jsou moc pekny, to zas jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 22:07 Muž nipac [3] – Parmičky s Tetrami..?
Ahoj všem. Opět přicházím s dotazem. Plánuji 128 litrové akvárium, do kterého se chystám dát Parmičky čtyřpruhé (8-10x), Tetry císařské (8-10x) a chtěl bych přidat páreček Cichlidek. Z nabídky jsem si vybral dvě: Cichlidka kakadu a Cichlidka Ramirezova. Ramirezovka je lépe sehnatelná, a mě se i více líbí, ale píše se že chce hodně úkrytů, v špatné vodě je choulostivější na nemoci. Kakadu je sice hůře sehnatelná, není tolik choulostivá, ale zase chce být sameček na více samic. A údajně i agresivně útočí na jiné ryby při tření či v malém prostoru. Poraďte, osobně bych raději Cihlidku ramirezovu, ale zase bych nechtěl udělat hloupost a třeba mít kvůli nedopatření nemocné a pak i mrtvé ryby... Děkuji za odpovědi ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 07:37 Muž TomášB [12]
sem na straně fantoma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 23:21 Pepe
Samozřejmě, že jako pár jsem myslela několik. Jinak bych byla moc ráda nacpaná celý den ve vaně, ale jako sardinka už bydlím s přítelem, akvárkem, spoustou kytek a jiných krámů v garsonce a taky přežívám... Doufám, že než čichavci vyrostou budeme všichni bydlet ve větším bytě i s větším akvárkem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 15:03 0
Fotka k příspěvku Nač stále ty samé dotazy , prostě si do svých akvárií dejte co chcete. Tím uspokojíte své touhy a výsledkem bude " profesní vyspělost " - co uhyne , to opláčete a to co vydrží Vám bude dělat radost a pak se začnete víc zajímat o požadavky konkrétních druhů . V dostatečně " zarostlém " akváriu s vydatnou filtrací (jsou na to speciální náplně) a častou obměnou vody , lze udržet vyšší počet ryb v nádrži , ale nepřehánět. Vše živé , tedy i ryby jsou tímto nadstavem stresovány. Kdo chce vidět více zarybněné akvárium , tak atˇ koukne na mé živorodky , ty ovšem si část roku užijou venku v mnohonásobně větším prostoru jezírka. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 14:16 Simfouska – Re: weru
to si děláš srandu ne?:-D zkus se narvat do vany a být tam celý den schválně jak ti bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:54 haidfeld – Re: Pepe
teď mam zamotanou hlavu :) pár jako dvě nebo jako pár (několik)? do akvária neonky rozhodně přidat můžeš, ale doporučuje se tak šest neonek.. Též jich mám šest a je jim lépe, než předtím když byly jen tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 16:27 Ondras – Re: Pepe
Kolik je pár kusů?? Neonka je hejnová ryba... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 16:12 Pepe – Můžu přidat?
Taky této sekce využiji :-)
Můžu do akva 60 l přidat pár teter neonových, když už tam bydlí
1x pancéřníček skvrnitý
4x black molly
3x čichavec líbající
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 21:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Novypes
Já bych tam už nic nedával... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 19:27 Novypes – Re: marek
díky, chtěla jsem se zeptat, abych si nepřerybnila akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 19:22 marek
mozes tom dat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:15 Novypes
prosím poraďte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:09 Novypes
a ještě kdyžtak nějakého malého krunýřovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 18:08 Novypes
Ahojky. Využiji této sekce a ptám se vás :
Můžu do 60-tky přidat k:
-2 mečovkám červeným a zeleným
-2 pancéřníčkům zeleným
-2 drápatečkám malým
-2 krevetkám japonica
-3 pavím očkům
-1 zebřičce
-2 platám pestrým var. mickey mouse
toto:
-2 pancéřníčky zelené
-4 zebřičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 23:25 haidfeld
pravý příklad týrání zvířat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 18:13 weru – Re: weru
a muzu dat cichavce libajici k betakovi??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 18:10 weru – Re: chicko
kdyzbych tam mela jen ty platy,pavi ocka,toho ancistruse a tetry vlaknoploutve spolu se sekavci a pancerniky-je to stale moc??? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 18:06 Muž chicko [124]
dej si tam 10 neonek a rostlinky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:57 holenda
Yirka napsal: Pokud máš opravdu ve 20-tce 29 ryb, tak z mé strany již bez komentáře. napodobne rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:53 weru – Re: Yirka
je to jen na 2 tydny sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:52 Muž Yirka [9126] – Re: weru
Pokud máš opravdu ve 20-tce 29 ryb, tak z mé strany již bez komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:48 weru – Re: holenda
k tem platam a pavim ockum!!! vzdycky samici odlovim mlade davam do jineho akva a pozdeji rozdavam nebo rozprodam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:46 weru – Re: Yirka
:-) mam je vsecky doma spolecne docasne ve 20 litrovce a jsou v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:46 holenda
Toto je veeeelmi vela na 60l. URCITE NIE. Ja by som nechal:
3x parmicka duhova
1x ancistrus
3x tetra vlaknoploutva
5x neonka obecna
4x pancernicek skvrnity

-tetra cerna je podla mna dost velka na 60l, mensie rybky v nom ukazu lepsie
-plata mickey mouse a pavi ocko su zivorodky, dost znecistuju vodu, co je podla mna neprakticke v malej nadrzi a navyse sa rychlo namnozia a co potom s nimi?
-cichavec libajici je urcite velka ryba do toho akva
-sekavec pricnopasy, s nim nemam osobnu skusenost, podla mna to nieje prave najvhodnejsia rybka pre zaciatocnika, dost citlivy na kvalitu vody, ktora v 60l sa moze velmi rychlo menit

-pancernicek skvrnity by som dal radsej 4ks, budu sa citit ovela lepsie ako 2ks, su zvyknute zit v skupinkach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:44 Muž Yirka [9126] – Re: weru
Nevím, jak byl prováděn výběr a které favorizuješ, nerad vnucuji svuj vkus. Proto by to chtělo si něco o svých favoritech přečíst, pak dát do skupin dle snášenlivosti a ty sehnat. no a mohlo by jich dohromady být třeba 60cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:41 weru – Re: Yirka
kolik by jich tam a jake z uvedenych mohlo byt???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:35 Muž Yirka [9126] – Re: weru
V 60-tce tedy určitě ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2008 17:32 weru – kolik ryb
chtela bych s zeptat jestli v 60-ti litrovem akva muzou byt:
2x tetra cerna
3x parmicka duhova
1x ancistrus
4x plata mickey mouse
4x pavi ocko
2x cichavec libajici
3x tetra vlaknoploutva
5x neonka obecna
2x pancernicek skvrnity
3x sekavec pricnopasy :-O ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 11:49 LLLLLL – re:Pedro Raminés
Cichlidy bych uz si nekupovala. podle mne kvuli sve velikosti v dospelosti se hodi spis do vetsiho akva. Zkus treba cichavce ja je mam v kombinaci z parmickama a celkem to jde. jednoho jme si alekoupili uz nemocneho tak umřel :-( .Ale nesmis davat na rady vsech vyber si hlavne to co se ti libi. Tak se mejte aaahhhooojjj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2008 22:23 teekey – Re: Tereska
vpodstate mame stejne akvarka - rybicky.net/nadrze/2872
2x Ancistrus, 7x Pancernicek Skvrnity, 5x Parmicka zlata

v tvem pripade bych asi prikoupil jeste nejake ty Panciky, prece jenom jim je lepe v hejnu, nez v par kusech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2008 20:33 Muž gigimasters [8] – Re: Tereska
Jak říká Vondra taky bych přidal danio pruhované a parmy. A nebo danoi tečkované měli by se držet pohromadě s pruhovanými.. :) A jinak těm platám a molám by to moc vadit nemělo.. teda myslím :) Ale pozor čím více živorodek tím více špiní vodou.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2008 14:05 Feri
Počítej 5 l na rybu - malou, což je samozřejmě minimum. Vycházím z hodně používaného výpočtu co 1 cm délky ryby, tak 1 l vody. Malé ryby mají v průměru kolem 5 cm, proto těch 5 l vody. Pokud uvádíš čistý objem, tak můžeš mít 13 ryb a budou móóóóc spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2008 13:40 A. Vondra
Radši bych přidal zebřičky a parmičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2008 13:15 Tereska – Ryby v akváriu 63l.
Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám akvárium 63L, a nevím, kolik rybiček do něj můžu dát aby byly spokojené.
Mám tam teď 2 krunýřovce, 3 pancéřníčky skvrnitý, 4 dania pruhovaná, 2 parmičky nádherný a 2 gold molly. A chtěla jsem ještě přidat 2 black molly a 2 platy pestrý. Neni to moc ryb??? a nebude živorodkám vadit když budou jen dvě od každýho druhu???
Děkuju za radu....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 22:54 Muž gigimasters [8] – Re: Pedro Ramiréz
Jinak 16 parem téhle velikosti si myslím že je v pohodě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2008 22:49 Muž gigimasters [8] – Re: Pedro Ramiréz
no já měl asi před 5 lety 75 litrové akva. a tam jsem měl parmičky nádherné (což je temperamentem podobná ryba, pak danio pruhované a danio zlaté, pak čichavec zakrslý. Ten čichavec to asi nebyla dobrá volba ale myslím že ty dania by k nim mohli jít jsou taky dost rychlé.. :) no nevím záleží co na to řeknou ostatní v tomhle ůplně odborník nejsem. Nebo spíše tak já bych to dohromady dal, ale nechci ti poradit blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 20:28 Duny – Re: Pedro Ramiréz
na 80l by si podľa mňa mohol palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2008 20:00 Pedro Ramiréz
Tak už mám 4 parmičky čtyřpruhé a 4 parmičky mechové a společne spolu tvoří jedno neposedné hejno :-D
Myslíte že bych k nim časem mhl pořídit i nějaký párek cichlidek??? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [178] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=8851