Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 88 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 12:05 Muž michalcod [13]
Málem bych zapoměl! Hlavně aby se všechny snesly! Měl jsem Pestřence červené a rybky neměly volnou působnost, kdybyly u hladiny byl klid, ale když se spustili dolů, tak byli vyhnáni Pestřencema.A jenom ty Tetry nebo Ciclidky také není dogma..Jen tak přemýšlím - hlavně aby se SNESLY
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:55 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: michalcod
Já tam měl třeba 6 skvrnitých obyč a přítelkyně si dokoupila 2 albíny a kupodivu spolu moc nefelej, většinou obyč někde něco štrachaj nebo ležej spolu na dně a albíni si zase hleděj svýho, pak jsem na burze koupil 2 obyč takový na půl dlouhoploutvý a ty se zapojili do hejna hned. Jinak z menších cichlidek můžu doporučit i Cichlidku vysokoploutvou (Mikrogeophagus altispinosus) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2013 11:43 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: michalcod
Lepší je hejno stejného druhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:41 Muž michalcod [13]
Já že bych to měl pestřejší když jsou to jako bráchové :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:37 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: michalcod
Ja bych doplnila stejne ty albiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:35 Muž michalcod [13]
A když budu doplňovat ty Pancéřníčky, tak mbych měl zase ty Skvrnitý Albíny, nebo jen svrnitý obyč nebo i jiné pancíky - vždy už jen na tedy doplnění 2 ks???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: michalcod
Jestli chceš přejít na cichlidky, tak by se zbavil výrazných producentů odpadu (ancíky, paví oky, mečovky, molly), nicméně v každém případě bych následující minimálně měsíc nedával žádné nové ryby a nechal akvárko se více srovnat. Z teter třeba královské, císařky, červenohubky. Z cichlidek třeba páreček kakadu. Ale ne dřív jak za měsíc a nejdříve ty tetry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:18 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: michalcod
Dokoupila bych ještě pancerniky aby jich bylo asi 5 jinak těch ancistrusu tam je podle me míč stačí 1-2.Pavi oka se ti za chvilku namnozi.Taky bych dala pryc tu mecovku a místo ni doplnila ty molly.Jsem začátečník takže jen tak radim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2013 11:06 Muž michalcod [13]
Dobrý den, situace se špatnou vodou se začíná zlepšovat a až se srovná úplně tak uvažuji o dokoupení rybek.
V nádrži mi zůstali 3 Pancéřníčci skvrnitý albíni, 4xAncistrusy sp.4x Paví oka, 1 mečovka samička a 1x black molla sameček.
Co mi doporučíte? Co zatím uvažuju, tak nějaká menší cichlidka a Tetry? Ale nevím jaké...Jen pro upřesnění - 60x30x30 poměrně dost zarostlé - aspoň si to myslím
Díky za názory VŠECH :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 18:29 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Tak ono se nemusí jednat jenom o tetry, co třeba rybicky.net/atlasryb/danio_perlove , když bude akvo slušně zarostlý rostlinama, aby byla možnost se uchýlit do bezpečí tak parta 15 kousků by tam šla. Jinak pochopil jsi to správně, ano nezavrhuji ani ty neonky modrý, jak jsem pasal když se tomu kapánek napomůže tím výluhem(platí pro všechny diskutovaný), tak bych se toho nebál. Mrkni se na stránky dodavatele vody, jaký Ph tam je deklarováno a tomu bych věřil, že je to co tam leješ. Samozřejmě že v akváriu to Ph může a i bude o trochu jiný, ale jako nepřekročitelnou překážku když bude touha po těch neonkách velká, neviděl. Chápu, že děti to budou chtít co nejbarevnejší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 18:00 Muž pitris65 [9] Re: romant
Na to PH mám obyčejný Ben-test.Takže bys šel i tak do těch modrejch neonek?Už jsem oťukával dřív jestli se dají u nás sehnat-a dají.A co prosím ty jiné malé Tetry?Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 17:41 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Tak ono, čím bude ancák větší, tím bude dělat bordel taky větší, ale už toho nechám. :) Máš, takový a takový hodnoty a v atlasu se píše tolik a tolik, no to je sice hezký, ale je taky otázka čím to měříš a jestli to jsou nějaký papírky, tak ta průkaznost, až na málo vyjímek(tetra) nebude až zase tak průkazná. No a stran těch deklarovaných parametrů, ono když jim to prostředí budeš vylepšovat třeba rašelinovým výluhem, tak si budou všichni lebedit a je jedno, jestli půjde o neonky jiný tetry, nebo otíky a beťáka. ;-) Z výluhů doporučuji buď Torben, nebo třeba Amazon a dávkovat dle návodu a nebo jak se to líbí Tobě, tím mám na mysli ubrat, neb to způsobí, že bude voda lehce do hnědožluta a ne každý je ochoten tuto skutečnost akceptovat a vyžaduje vodu "křišťálovou" ovšem ryby to vnímají úplně jinak, oni v "čistých" vodách ve své domovině povětšinou nežijí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 17:34 Muž pitris65 [9] Re: romant
Fotka k příspěvku Dobrá.Pancéřníčci jsou zavržený.Byla to jen taková úvaha nebo spíš se mi líbili.Pořídím Otíky-6 kousků.Ancík opravdu dělá binec-to je fakt,ale zatím ho nechám než povyroste.Ta Tetra žhavá vypadá velmi zajímavě,docela se mi líbí.A těch 15 kousků by bylo taky fajn.Mám i pocit že jsem na ně koukal zrovna včera když jsem sháněl v Globusu Anubias var mana.Jen jsem nekoukal na jejich název.Nemáš prosím ještě typ na nějakou takhle drobnou?Třeba i víc variant.Mám červenýho Beťáka tak jinak barevnou(sice můžu hledat v atlase ale je jich moc druhů)A jak s tou modrou neonkou a mým PH 7-77.4?Asi blbý co?Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 17:08 R Muž romant [27987] Re: pitris65
Třeba 15 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 . Jinak, já bych do těch pancéřnířků nešel a zamyslel se opravdu nad těma otíkama, to že nejsou přes den vidět, není pravda a jsou to rybky, který se budou strat o řasu, což u ostatních tzv. jistejch řasožroutů nebude vždy pravidlem a proto tu výměnu za toho ancáka považuji za velmi rozumnou, partu 6-8 kousků. Budeš mít akvo orientovaný na rybky čistotný a tudíž nějaká náchylnost k chybovému počínání se trochu minimalizuje, ancák je děsnej bordelář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 16:47 Muž pitris65 [9] Re: romant
Fotka k příspěvku Akvárko je víceméně pro děti.Proto jsem zvolil Ancistruse.Zatím lítá a šmejdí po kytkách a celém akvárku.Ty otíci prý skoro nejsou přes den vidět.
Na ty modrý neonky podle všeho mám vysoké PH.Jaká alternativa teter by šla do mého akvárka + počet-i těch Pancéřníčků malých?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 15:37 R Muž romant [27987] Re: pitris65
S kolegou souhlas, až na ty neonky, když neonky, tak neonky modrý, ty by tam šly. Samozřejmě je celá řada jiných teter, který se dají vybrat, ale občas se stává, že se na neonkách trvá, tak to je alternativa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: pitris65
Vyhoď ancíka, dej otíky, panceřníčky malé - ano, neonky - ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 14:44 Muž pitris65 [9] – Akvárium 63 l
Ahoj!Mám akvárium 63 l asi 2 měsíce staré.Teplota 22-28 stupňů(v horku až k 30),PH - 7-7,4 ,CT-9 ,UT-10.Filtr Atman 200+kostku 10x10x20 cm,štěrk přírodní 4-7 mm.
Mám v něm 1xAncistrus(3,5-4 cm),1xBeťáka.Plánuju k nim aspoň 10x Neonku obecnou.Zajímalo by mě,jestli bych mohl přidat i nějaké Pancéřníčky malé.Nebo doporučíte něco jiného?Děkuji za názor,radu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2013 06:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Javiki
Já se nerozčiluju, jen jsem asi nepochopil váš komentář ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 23:52 Muž lojzalojzovic [327] Re: Javiki
kryštof to myslel tak že tohle vlákno je určeno pro dotazy na obsadu středních akva a ne pro prezentace, pro ně je tu jiný způsob.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 23:07 Javiki – Nerozčiluj se Kryštofe
já to nemyslela zle, je to prostě asi tak trochu rarita. Ale když už ses mne ptal, zda se na něco ptám, tak jak je to s "pusinkováním" rybiček, konkrétně parmiček čtyřpruhých? Ty tu máme krátce, honily se, dneska se začly pusinkovat a pak jakoby tancovat a není mi jasné, že by se snad ve společném akvárku chtěly třít. Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 22:31 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Jana
A ptáte se na co? Pokud chcete zdělovat takovéto informace, tak si založte prezentaci :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 22:10 Jana – Naše..
Naše akvárium se skládá z pavích oček (2 samičky, 2 samečci a Benjamínek- to je jméno, pohlaví ještě nevíme, je maličké), pak 10 neonek obecných, neonek černých a danií pruhovaných (5 ks a 6 ks, - nebo obráceně), tři mečovky červené a dvě parmičky čtyřpruhé (páreček), na dně tři ancitrusové. Jejich symbioza vypovídá o všem. Paví očka plavou mezi neonkama - nejvíce samičky, samečci občas, potravu loví na dně hned po krmení. Neonky si zase pochutnávají nahoře, parmičky se honí pouze mezi sebou, ostatních si nevšímají. A protože asi díky tomu, že v jednotě je síla, jsou většinou všechny rybky v jednom rohu pohromadě smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:24 Muž michalcod [13] Re: romant
Samiček mám 5 na 3 samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 18:10 R Muž romant [27987] Re: michalcod
U živorodek, kam oka a mečovky patří je vhodný mít skladbu 1 kluka a 2-3 holky, aby se jejich aktivita rozmělnila mezi více samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:51 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: michalcod
Křížence mít nebudeš, mečovky jdou údajně s Platama, ale i o tom pochybuji, takže ne nebudeš, a pancéřníčci s okama to uz vůbec né
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 16:49 Muž michalcod [13] – Paví Očko otravuje
Ještě jednou díky.Pancéřníček se sklidnil a už je povětšinou udna a zobe...
Mám dva podobné dotazy:
Samec Pavího očka mi stále plave a nedá vydechnout samičce mečovky a to skoro samé dělá jiný sameček Pavího očka, ale ten neustále otravuje Pancéřníčka skvrnitého albína, ale u něho nepoznám jestli je to samec nebo samice. Co s tím?
Je to běžné? Nebo budu mít křížence??? :)
Díky přrdem všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:44 Muž michalcod [13]
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:37 Muž lojzalojzovic [327] Re: michalcod
a udělej si prezentaci ať víme co poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:29 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Zřejmě u nich probíhá aklimatizace a vodu měníme vždy při nějakým nestandartním chování ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:27 Muž michalcod [13] Re: romant
Jsem laik, ale můžu se zeptat proč vyměnit vodu?
A jen pro doplnění..Dva jsou teď už většinou dole a"dělají to co mají auž jen ten největší si nedá říci.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:16 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Vyměň polovinu vody a sleduj reakci ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:14 Muž michalcod [13] – Pancéřníček skvrnitý - albín
Dobrý den, prosím Vás všechny o radu:
Dnes jsem dal do akvária 3 Pancéřníček skvrnitý - albín.
Ze začátku začali jezdit po dně a "vysávat" po 2 hodinách začal jeden kus místo na dně plavat u předního skla +- upřosted nádrže a ne a ne splavat dolů...Za chvíli konečně splaval dolů, ale zas pak vyplaval do cca poloviny akva a stále se tam drží. Nyní ho začínají "následovat" i ti druzí dva a tráví v té polovině akva cca 90% času. CO S TÍM?
Mám za to, že jsou 95% u dna jen občas vyjedou na hladinu a zase se vrátí dolů...
Co je ŠPATNĚ???
Děkuji předem všem. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 06:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: třeba brněnská voda to má. taky se stačí podívat na vodárny co máte za vodu
a pro chov to zas taková tragédie nebude


Celková tvrdost oDH 11,2-19,6 15,9 17,2 O 4,4
Celková tvrdost oF 20-353 28,4 30,8 7,9
Celková tvrdost mmol/l 2-3,5 2,84 3,08 P 0,79

Zdá se, že je to krapek nižší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 06:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
třeba brněnská voda to má. taky se stačí podívat na vodárny co máte za vodu
a pro chov to zas taková tragédie nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale já se furt nebudu opakovat, ty tetrácké, pokud jsou čerstvé, pro orinetaci úplně stačí... smich

K tázajícímu...
Koukám, že tázající už okupuje dvě témata...no když máte blbé dno, tak dejte lepší. Já myslel, že máte takovou vstupní vodu, jak to vypadalo v jiném tématu. Já nemám dno žádné a často mám i 1400 mikro...to skoro odpovídá vaší tvrdosti. Ale je to vstupní vodou. Tu nevyměním tak snadno... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2013 23:22 R Muž romant [27987] Re: Kytka
Myslím si že proužky vyhodit a změřit to pořádným testem, podívej se do příslušnýho vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 23:06 Kytka Re: romant
No když sem to měřil těmi proužky co ponoříš do vody tak mi nestačila stupnice, u mě je problém že mám špatné dno které mi tu vodu ztvrzuje, to špatné dno jsem vyzkoušel tím že pár kamínku v octu šumí, tak sem došel k názoru že mám maximální možnou celkovou tvrdost vody a co si myslíš o těch tetrách krvavých v mé vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:55 R Muž romant [27987] Re: KYtka
Čím je to měřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:53 KYtka – TEetra vs DGH
Ahoj, u nás v obchodě mají krásně sytě červené Tetry krvavé, tady na webu jsem se dočetl že mají mít tvrdost vody (celková tvrdost- DGH) 5-15DGH, já mam ale v akvariu tvrdost vody 30DGH myslíte že by mě ty terty v té tvrdé vodě šli chovat? Nechci je rozmnožovat jen je tam mít, a nechci aby se tak kvůli té tvrdé vodě trápili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 19:43 mustanggt
ale mrenke sa dost dari aj v tejto nadrzi.este 2,3 mesiace tam vydrzi potom pojde do 200ky,ancistrus tiez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: mustanggt
Začal bych tím, že doplním ty pancéřníčky na dvojnásobek, podaruji tu mřenku(nevhodná litráž i počet) a zamyslím se nad tím ancákem(je to bordelář) a teprve potom bych uvažoval o čichavcích zakrslých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 17:00 mustanggt
zdravim ma 60l akva,mam tam 1x mrenka pakistanska, 1x ancistrus sp.long finn, 3x panciernicek skvrnity, ?x krevetky. chcel by som tam doplnit gurami krpate parik. može byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 06:57 Žena Nessy [25] - Živorodky – Zděděné akvárko
Ahoj, mám akvárko 112l s 2x Betta, 6x tetra červenoústá, 3x razborka nevímjaká, 2x pancéřníček třískvrnný (chci je dokoupit do osmi až deseti, až na ně někde narazím), 4x gavůnek jezerní a 3x ancistrus. (Mám tam ještě 2x rájovce a 3x pancéřníčka zeleného, ale ty půjdou /snad ve čtvrtek/ pryč) Můžu k nim přidat 4 Ballon molly, které mi přijdou dnes? Původně jsem je měla do malého 54l akvárka, ale sem bych je dala raději. Děkuji za rady love (a prosím Vás, co nemáte rádi Ballonky, abyste si ušetřili komentáře o hnusu atd, také vám nekritizuji Váš výběr a mně se prostě líbí ;-)) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 06:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ičin
Ičin napsal: no pokud nějakou hrubší rybu, tak co nějaký manší kance? třeba sajica. nebo pestřence. ale to bylo tak na druhovou nádrž. a nebo ještě teda čtverzubce jako solitéra a o zábavu bude postaráno

A nebo pár menších perlovek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
no pokud nějakou hrubší rybu, tak co nějaký manší kance? třeba sajica. nebo pestřence. ale to bylo tak na druhovou nádrž. a nebo ještě teda čtverzubce jako solitéra a o zábavu bude postaráno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2013 21:09 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: niki
Já bych to taky viděl na takové Ramirézky jako hlavní aktéry, k nim pár otíků a nějákou tu hejnovku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: niki
Na vrubouše zapomeň a podívej se na cichlidky, nadělají taky spousty parády a do akva Tvého objemu by 2 páry šly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:43 niki – Jaké ryby do akva 80x40x35 ?
Jaké ryby do výše uvedenýho akvárka? Chtěla bych něco dravějšího a pokud možno většího. Ale zase ne moc, vzhledem k velikosti akva. Měla jsem zálusk na Vrubozubce, ale nechci je trápit. Nejsem žádný začátečník, ale dostala jsem nové akvárium, tak chci využít toho, že začínám úplně znovu od začátku. Poraďte, Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 01:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Nothime
Dánio je šikovná ryba. Dneska se mi jich 200 vykulilo. Není potřeba ani tak moc řešit celkový objem, jako aby měli prostor na plavaní. 80cm délky je rozumné minimum. Dvakrát mrskne ocáskem a je na druhé straně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [88] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=4351