Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
Kolik pancernicku do 45 l akva , mam tam ancistruse
Dobry den chtel bych sem se zeptat jestli by ste mi neporadil nejake rybicky k pavim ockam a neunkam.
Čistě teoreticky 3 mečovky, hejno razborek, hejníčko neonek, kardinálek, paví očka, krevetky i když to nejsou ryby.... možností je jak se říká tři prd...
Asi by bylo lepší nastínit co by se líbilo tobě. Pak můžeme něco vybrat
0 03.09.2012 20:45 Johny – Rybičky do akvária
Nevíte jaké rybičky by se nejvíce hodily do akvária 60x30x30 (objem 54 litrů)?
Starší reakce
Ahoj, chtěl bych se zeptat, co by jste mi doporučili do mého akvária (Moss Towers) za rybky. Momentálně tam mám dva halančíky Gardnerovy, čtyři razborky klínoskvrnné a jednu moluckou krevetku. Nedávno mi vychcípali přes noc všechny neonky a halančíci mi vyžrali krevetky. Předem díky za tipy.
Starší reakce
Jsem s ním domluvenej, že by mi dal nějakou slevu na cichlidky, tak třeba i na pancéřníčky. Jen jsem tady chtěl získat nějaké informace, abych se s ním měl o čem bavit.
Na tu osádku nespěchám, nejdřv půjdou pryč gupky (ostatní ryby, jestli je někdo bude chtít), pak bych to zařídil a pak konečně nasadil nové. Ono to akvárko běželo už předtím hodně dlouho, jen se převáželo. Asi to nebylo úplně zakládání odznovu, ale filtr je novej, to jo.
Tak to s kolegou můžeš probrat i ty cichlidky a rovnou u něj nakoupit, tedy až bude akvárko náležitě připravený a jestli je to takovej čerstváček, tak na ně tak 2 měsíce ještě zapomeň.
Tak další akva není špatná variana, ale tohle mám 3 týdny, tak asi budu muset pár dní ještě počkat, než to zkusím nadhodit.
Pancéřníčky bych menší mohl, ještě to proberu o víkendu s tomchamik, co by si vzal ta paví očka. Má třeba Pancéřníček oranžovoskvrnný, ale dávat 150 za jednoho, tak na to nemám.
No, tetra žhavá je nádherná rybka. Ona se těžko fotí, ale když ti jich v akva pluje patnáctihlavé hejnko, mohou se jít i neonky schovat -
www.acquadivetro.com/… - to červené na fotce na nich v realu svítí, jako by to bylo žhavé, ploutvičky mívají samci červené, často lemované bíle... krásná ryba.
A s těma pancíkama máš tak trochu pravdu. Lepší než 3 zelené je mít 8 trpasličích C.hastatus.
Otíci, to je reklama na čistotu.
Přítelkyni pořiď ještě jedno akvárko na ty oka a bude klid. Ty pancéřníčky můžeš vybrat nějaký menší.
A otíci nejsou takoví špindírové? Velikostně by to asi šlo. U těch p. zelených, mi přijde je samička už moc velká na takové akvárko.
Nevím, jestli moc zjihne. Aktivní a barevná paví očka těžko nahradí průhledná ryba.
Asi zvolím raději ty neonky.
Nevyhodí, až tam uvidí hejno 15 kousků, tak zjihne.
Kdyžtak množné číslo, pancéřníčky, jsou to hejnový rybky a počet 6 kousků by šel. Líbil se mě návrh kolegy na ty otíky.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy Na tetry jsem koukal, ale rád bych nějaké výraznější (proto jsem navrhoval ty neonky). S tetrou žhavou mě přítelkyně vyhodí.
Ancíky teda zkusím udat. Mělo by smysl je vyměnit třeba ještě za stejného pancéřníčka?
Já se právě chystal ty pancéřníčky vyměnit a sehnat samce ancistruse. Přišlo mi to na ně malé, mají být ve větší skupině a přijde mi, že pořád tu samičku honí, až je chudák někdy agresivní.
Filtr je pod vodou celý, ale rád bych z něj udělal vnější, jen se mi nedaří najít nějaký vhodný systém trubek a klínek.
Jinak květináče tam teď mám, ale spíš se mrknul po nějaké břidlici a zkusil ji nějak poskládat a pospojovat.
A ty neonky nejlépe jaké?
Pokud se ti podaří zbavit se gupek a dáš pryč i ty ancistrusy (můžeš dát místo nich 5 otíků), tak si tam můžeš dát 1 samce a 2-3 samičky A.borellii nebo A.cacatuides a 10 ks neonek. Viděl jsem, že jsi dal lepší fitraci - stačila by i ta menší kostka, ale pokud je čerpadlo ponořené, je lepší, že je větší. Chce to jen členitější dno - kameny, jeskyňky (já používám květináče, komu to vadí z "estetických" důvodů, může jeskyňky i vyrobit), a budeš mít pohodové akvárko. Ale nedávej víc ryb. Ty pancíky kdyby se podařilo vyměnit za 5 trpasličích, bylo by lepší, ale nemusíš. Je-li to samice a dva samci, můžeš je nechat.
Zdravím, chtěl bych si předělat akva. Kouknul jsem na cizí nádrže a dostala mne tato
rybicky.net/nadrze/15690 . Přečetl jsem si na různých internetech několik článků o rybkách a vodách Jižní Ameriky a začal shromažďovat informace.
Teď je nádrž plná pavích oček, ale k těm jsem nijak nepřilnul, takže jsem si za ně domluvil slevu na nějakou cichlidku. Na výběr mám agassizii, cacatuoides, borellii, ramirezi.
Akva má podle prezentace 60+ litrů. Mám nasbírané olšové šištičky, už i nějaké ve vodě. Suším dubové listí a větve. Vodu měřím jenom teploměrěm, za celé léto max 27 °C, nechci z toho mít laboratoř. Rozbor vody mám jen z roku 2009
gembird.xf.cz/… . Přístup k živému krmení nemám, mražené bych koupit mohl.
Rád bych 1+2 cichlidek a něco měnšího v hejnu k nim. Koukal jsem na neonky, jestli pro ně nebude nádrž malá. Nebo fantom černý prý není tak náročný na parametry vody. V tomhle bych si chtěl nechat poradit.
Podle "tabulkových" hodnot mi nejlépe vyhází a. borellii, je menší a na vodu nenáročnějšá, ale nevím jak s tím krmením. Jako druhá mi vyšla a. cacatuoides díky větší náročnosti na vodu.
Poraďte prosím, jaké cichlidky vybrat a co pořídit k nim. Nebo by to nefungovalo a mám zkusit něco úplně jiného?
Starší reakce
To reaguješ na koho, ty skaláry do kolika litrů?
-6 12.08.2012 18:10 tosomja – Zavojnatky tam nedavaj!!! Velmi znecistuju akvarko a vypustaju toxicke latky! Daj si tam skalare, parcievnivkov, guramy, a mozes aj prisavnikov, tak t
Ok?
Skaláre do 60 l nie. Ja by som zvolil 3x Gupky alebo Molly(vrchná časť akva)(2x samica, 1x samec)+7x razborka klinovitá(stredné vrstvy)+5x pancierniček panda(spodné vrstvy+upratovanie).
Souhlasím s klukama. Závojnatky ani sumečci žraločí do tak malého akvárka nepatří. Raději si tam dej nějakou pěknou hejnkovou rybu, třeba některou z teter. Která se ti bude líbit si vyber tady v atlasu, těžko ti můžeme radit, každý má jiný vkus.
Ale vážně. Do začátku bych tam skutečně nechal třeba jen mečovky + pancéřníčky + krunýřovce. Pokud bude vše fungovat, jak má, klidně to rozšířit o molly, pokud se tam vejdou.
Poradil bych mínus závojnatky
0 12.08.2012 00:56 Michal97 – společné akvárium
chtěl bych se zeptat jestli by my něěkdo neporadil nějakou hezkou rybičku k závojnatkám,mollám,mečovkám,krunýřovcům,pancéřníčkům a sumečkům žraločím. Předem moc děkuji
To bylo určitě myšleno tak, že skalára zredukuje počet potěru. Ovšem do těch 60 l skaláry nedávej.
myslis to s tema sameckama a samickama(ten pocet)?
tak dekuju,uz se v tom zacinam trochu koupat
Ahoj- souhlasím. Živorodky se ti nepřemnoží
Velmi dobrá kombinace a moc hezké ryby. Minimální (naprosto nejmenší možná) velikost akvária pro tuto kombinaci rybek je 100x40x50 cm, lepší 120x40x50 a větší. Ale skvělá volba, tyto rybky by v takto velkém dobře zarostlém akváriu mnou popsané velikosti spolu vesele žily. Skaláry by si sem tam zobly nejakou malou, ale v porostu rostlin by jiné mladé přežily a doplňovaly tak hejno. Jako dítě jsem tak tyto rybky míval, jen black molly jsem vytíral v samostatném akvárku, protože ty se nemnoží tak snadno jako gupky.
V alespoň 200 litrech by to šlo. Skaláry si uloví mladý od živorodek, ty se Ti nikdy nepřemnoží, to by mohlo fungovat.
Starší reakce
To je asi fakt věc adminů, aby to dali do atlasu...
Moc děkuji za vyčerpávající informace. Bylo by skvělé dát je do zdejšího atlasu, kde stále K.minor zcela chybí a myslím si, že spousta lidí (stejně jako já až doteď) vůbec netuší, jak se od sebe tyto dvě krásné rybky odlišují.
Takže jste mi oba dva potvrdili mé obavy, že tyto dva druhy od sebe pouhým okem nerozlišíme... nebo jedině podle počtu paprsků v prsní ploutvi, tam je jednoznačný rozdíl a dalo by se to spočítat... za předpokladu, že se nám podaří udělat kvalitní fotku a tu zvětšit natolik, že budou paprsky rozeznatelné... ovšem když se člověk podívá na jejich fotky, tak to zase tak snadné nebude
No, asi holt nezbude člověku nic jiného, než když si koupí K.minor tak musí věřit, že mu z něj nevyroste K.bicirrhis.. případně být připraven i na tuto eventualitu.
O rozdílech mezi druhy Kryptopterus minor a Kryptopterus bicirrhis jsem psal (nepříliš optimisticky) v rubrice Odjinud v Akváriu teráriu 12/2000. Příslušná pasáž zněla takto:
…Problém vztahu druhů Kryptopterus minor a Kryptopterus bicirrhis je jinde. Jde o dva platné, „dobré“ druhy, které si jsou velmi podobné. Sumečka K. bicirrhis popsal vědecky Valenciennes už v r. 1839 z Jávy, druh se vyskytuje i na Sumatře, na Borneu a na Malajském poloostrově. Druh K. minor popsal Tyson Roberts teprve v r. 1989 ze západního Bornea. Podle Robertse se od všech dosud známých druhů rodu Kryptopterus liší K. minor tím, že má „obvykle nebo vždy“ menší počet žaberních tyčinek, paprsků žaberní blány a paprsků prsních a břišních ploutví. Další rozdíl je v počtu tzv. břišních a ocasních obratlů. To je znak, který Roberts považuje ze systematického hlediska u některých skupin ryb za velmi užitečný. První ocasní obratel je ten, jehož hemální trn (směrem dolů k břichu směřující výběžek) zasahuje za první pterygiofor (v těle „ukryté“ tzv. vnitřní paprsky poskytující oporu paprskům ploutevním) řitní ploutve. Všechny obratle před prvním ocasním označuje Roberts jako břišní. Rozdíl v počtu obratlů lze ovšem stanovit pouze na rentgenovém snímku nebo vypreparované kostře, podobně ani žádný z předchozích meristických znaků není dost dobře stanovitelný na živé rybě v akváriu, natož na jejím snímku. V popisu nového druhu K. minor dále Roberts uvádí: „Tento druh je zřejmě nejblíže příbuzný s K. bicirrhis, jako kterého jsem ho nejprve identifikoval. Ačkoli oba druhy žijí v hlavním toku řeky Kapuas a v jejích velkých přítocích a byly loveny převážně při nočním osvětlení, nikdy nebyly uloveny současně. Zřetelně se liší téměř ve všech meristických znacích.“ Určitým vodítkem by snad mohla být i celková délka – největší chycený jedinec K. minor měřil 68,5 mm, zatímco u K. bicirrhis se délka udává zhruba v rozpětí od 67 až do 140 mm. Ovšem pozor – pouhá celková délka k jednoznačnému zařazení do druhu rozhodně nestačí…
Měnit se na tom nemusí dnes nic, jen doplním konkrétní čísla:
Kryptopterus minor:
počet žaberních tyčinek: 10–13
počet paprsků v prsní ploutvi: 8–9
počet paprsků v břišní ploutvi: 5–6
počet břišních a ocasních obratlů: 9–10 + 33–35 = 43–46
Kryptopterus bicirrhis:
počet žaberních tyčinek: 16–21
počet paprsků v prsní ploutvi: 11–13
počet paprsků v břišní ploutvi: 6
počet břišních a ocasních obratlů: 10–11 + 36–38 = 46–49
Jaroslav Hofmann
Na sumečka sklovitého pozor. Exstují nejméně dva druhy, které jsou u nás prodávány. Jeden je Kryptopterus bicirrhis a ten druhý je Kryptopterus minor. Toho bych chtěl, jenže jak zjistím, že právě pod tímto názvem nekoupím K.bicirrhis, když jsou si tak moc podobné? Mám dojem, že nemají vůbec žádné vnější rozlišovací znaky.
Přidávám se k doporučení pancéřníčka trpasličího. Mám je taky, a jsou prostě úžasný! Líbí se mi mnohem víc než ty větší pancéřníčci a co se týče chování, tak taky paráda. S manželem jim říkáme "yorkšíráci", mají podobnej výraz (velký černý oči, hubený tělíčko) a takový to "roztřesený" chování jako ty čoklíci
.
Pokud chceš Jižní Ameriku, tak sis vybrala moc dobře. Já bych udělal jen minimální změnu - pancéřníčci jsou hejnové rybky a je lepší, když jich je víc. Než 4 ks velký pancéřníček zelený by možná bylo lepší dát menší, např. 5x pancéřníček leopardí nebo Robinin, nebo 6x pancéřníček panda a já osobně bych dal 8 ks pancéřníček trpasličí (Corydoras hastatus). Jsou to prckové, v hejnu se jim bude líbit a udělají ti víc parády než 4 opuštění zelení. Počet teter a neonek je v pořádku. U Ramirezek si musíš uvědomit, že vyžadují kvalitní, čistou vodu. S tou osádkou, jakou máš, je to v pohodě, ale neměla bys přidat žádnou živorodku. Co bych naopak já přidal by bylo asi tak 4-5 otíků Otocinclus affinis. Tihle minikrunýřovci ti pěkně oberou řasy, ale neničí rostliny. A jsou to hezké a veselé rybky.
A moje osádka? Asijské miniryby. Malé rasborky, dánia, kardinálky, nejmenší mřenky (annanské), nejmenší betty (bělolemé). Prostě prckové z Asie.
ale jinak taky souhasím s tím aby si měla jedny hejnovky a bylo jich víc, jestli chceš aby dobře držely hejno tak zvol spíš ty červenoústé
jako druhé tetry by tam mohly být tetry císařské, jsou to velmi zajímavé rybky které se tolik nedrží v hejnu a samci jsou teritoriální (ale ani sobě navzájem, ani jiným rybám neublíží). Může jich být míň, třeba jeden samec a 5 samic.
Měla jsem je taky ve stovce, byla zábava na ně koukat (teď je mám ve větším a nedám na ně dopustit). Hodně lidí je nechce právě proto že neplavou v hejnu, ale je to velká škoda
S kolegou souhlasím s přidáním těch pancéřníčků, ale ty ancíky bych nedával a rozhodl bych se pouze pro jedno hejno teter a to náležitě početně navýšil. Jako alternetivu k těm ancistrusům bych se mrknul třeba na
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata nebo
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Pokud se bude jednat o nově založené akvárium, tak nikam nespěchat, nechat řádně zaběhnout a posléze rybky přidávat postupně, ne najednou, nepodceňovat pravidelný výměny vody a o vybraných rybkách nastudovat co nejvíce informací.
pancíků bych dal aspoň 6 a ještě tak 2-3 ancistrusy a hotovo.
0 26.07.2012 09:41 terik114 – dobrě zvotit je začátek
chtěla bys požadat o pomoc se svou svádkou biotop jižní ameriky:
akva má čísteho 114l
(4) panceřníček zelení
(10) tetra červeno ustá
(12) neonka obecná
(2) cichlidka ramirezova
tak co cobyste ubrali nebo naopak přidali nebo vyměnili
a jaký mate biotop vy a jakou mate osadku ???
Ten mramor byl použitý záměrně a právě proto, aby se ukázalo, jestli bezvýhradně platí všeobecně tradované, že "do rostlinného akva vápenec ani za nic"...
Přidat reakci
1 ...... [112] ...... 184 185
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199765x