Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 141 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 14:33 Muž Raeda [4] - Živorodky – Re: katterinecka
až vyrostou uvidím.. musím kouknout po nějakých barevnějších rybkár mám je stejné barvy a to není tak pěkné.. dneska daruji Parmičky nádherné které jsem z prezentace ted smazal a zkusím ještě nějaké malé hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 14:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Raeda
hejnko pancéřníčků nebo mřenek (ty neplavou tolik u dna ale zase bývají větší). Pancéřníčkům kropenatým to bude brzo malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 14:26 Muž Raeda [4] - Živorodky
Jaké ryby žijící u dna-prozstředku by se mi hodili do akva? stále myslím že se tam něco vejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: palac15
píšu že bych to doplnila na 10-12, ne že bych jich tolik přidala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:29 palac15
no myslim že kdyby si tam přidala 10 nebo 12 razborek (19 nebo 17) na 72l aq to je až moc měla bys přerybněno ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vitek38
ramirezky si tam klidně dej, razborky bych doplnila tak na 10 nebo 12
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 15:13 vitek38
Ahoj. Mám 72l akvárium. Nýnější osazenstvo činí :2x ancistrus 6x pancéřníćek panda 7x razbora hen.. Měl bych do akvária ještě několik rybek přidat ? Pokud ano, jaký druh : Doplnit počet razborek, pancíků, nebo třeba několik čichavců zakrslých (velice rád bych si pořídíl pár cichlidek rami., ale to se k nýnějším obyvatelům akvária myslím nehodí)/ jiných menších ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 11:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Poric
Zkusme to udelat opacne. Napis co se Ti libi a mi Ti to zkritizujeme, ze to treba bude ozirat Pavim okum ocasy, nebo ze je to moc velke do toho akvaria, a nebo s cim mas pocitat, kdyz nekdo z nas tu rybu bude znat duverneji nez z popisu. Ke konkretnimu navrhu se jiste vyjadri vice lidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Poric
osobně bych tam nedávala tolik pavích oček, zachvíli budeš mít dost přerybněno až se namnoží.
Můžeš tam mít jedno hejno teter nebo razbor, je to lepší než živorodky, nepřemnoží se a tolik nekazí vodu i když jsou třeba stejně velké.
Na dno několik pancéřníčků a jako dominantu třeba nějaké malé cichlidky, či menší čichavce.
To je taková obvyklá ozkoušená kombinace ale díky velkému výběru druhů s různými barvami si vlastně každý může vymyslet co chce. Nekdo má rád neonky, jiný zase razbory klínoskvrnné, někdo si tam ratši dá méně obvyklý druh.
Když budeš mít tak 12 hejnových ryb, 5 pancíků, 1-2 páry větších rybek, nejakého toho krunýřovce a třeba i několik gupek v dobře zarostlém fungujícím akvárku, tak tím nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: orlynka
BTW, nez mne nekdo narkne, ze neumim pocitat, ty Neonky jsem ani nepocital, pac kdyby misto nich byla jedina Mecovka, kakanicka by bylo mnohem vic.

Uz totiz vidim, jak se nekdo s dvaceti dospelymi Mecovkami v takove nadrzi cili, ze mu rikame, ze tam toho uz ma dost, kdyz tady je tolik ryb a jeste si nekdo dovoli napsat, ze by tam par Ramirezek klidne pridal ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:48 Poric
Neporadí ještě někdo jaké ty rybky mohu přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2011 10:24 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Designer
Ok, super, pudu objednávat ramirezky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:21 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: orlynka
Pri takovemto osazenstvu bych rekl, ze staci pocitat prumerne zhruba 5 litru vody na rybu, aby tam toho nebylo moc, takze to vyjde dobre, zadna supercunatka tam nevidim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:07 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: orlynka
Oprava, 4 dánia, teď jsem je spočetla. Kdo by měl zájem, tak mu je daruju ;-)
Tak super, pokud by šla taková sestava potlesk Mě přišlo, že i s těma dániema je tam už dost rybek. Ale zpočátku jsem měla 8 dánií, teď už jen 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 22:03 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: orlynka
Nic spatneho na tom nevidim, rybek tam sice par je, ale udrzitelne by to bylo i kdyby se pridaly hned ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 21:26 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Osazenstvo
Mám 90ti l akva. Zatím tam mám
3 ancíky, 12 modrých neonek, 5 dánií, 3 bojovnice pestré a 3 zakrslé čichavce. Neplánuji to hned, počkám, až pojdou dánia, tudíž tam jakože dánia nebudou, plánuji k rybkám dokoupit ještě páreček ramirézek. Může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:57 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Poric
No a ja doporucil jednu z nejmirnejsich cichlid jakou znam, ktera by se tam hodila svou povahou vzhledem k ostatnim rybam, moznosti pridat jeste dalsi druhy ryb, a take umernou velikosti nadrze. Jsou mirumilovne, klidne by slo do tak velkeho akvarka i vice kusu nez jen jeden par. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 15:39 Poric
Ja chtel vedet co bysemi ktem mym hodilo a hlavne at neprerybnim nadrz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 11:06 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Poric
Ja mam moc rad cichlidy, takze neco mensiho ohledne cichlid bych tam urcite dal, jenze kazdy jsme jiny, nekdo cichlidy k radosti vubec nepotrebuje, stejne jako mne nic nerikaji sumecci, pancernicci, krunyrovci. A to je na tom fajn, ze si clovek muze vybrat dle sveho vkusu a natury, takze kdyz nekdo napise ze neco je super ryba, nekdo jiny napise ohleduplne ze dobry, ale ze tahle je... nemusim to dopisovat, ze ne? ;-)

O tehle rybe rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova tady basnim casto, a ne jen tak, mam s nimi super zkusenosti, ja snad neznam mirumilovnejsi a mene narocnou cichlidu. Clovek musi mit super smulu a nebo neco pekne podelat, aby z techto rybek nemel radost.

Tot muj tip. Asi nic jineho nez takove vykriky na tuhle otazku cekat nelze, ale to se asi chtelo, ze ano? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 09:43 Muž Poric [0] – Rybky
Zdravím, akvárko semi pomalu ale jistě zabíhá tak chci popřemýšlet o osádce..Mám kolem 100 litrů.
Určitě chci něco kolem 10 pavích oček, ktomu dva ancíky.
Ale nevím co dál. Mám rád skaláry ale na ty je nádrž malá:-/.. Poradí mi zkušenější akvaristé jaké rybky přidat? Přemýšelel jsem ještě o páru čichavců. Moc děkuji za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: zajic85
a co krevetky, sice to nejsou rybky, ale cenově a nenáročností už se jim některé druhy vyrovnají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:46 zajic85 – co k daniu??
potrebujem poradit! mam 63litrove akvarium. momentalne tam mam len 8kusov danio rerio a chcela by som tam este nejake ine rybky najlepsie nejake prisavniky alebo nieco co by mi cistilo dno a akvarium. vie mi niekto poradit ze co konkretne by sa hodilo ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:40 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Daveedek
Kdyz uz resis tu litraz, hlavne neudelej chybu jako ja. Dodnes se triskam do hlavy, proc ja vocas to akvarko nenechal slepit o 5cm vyssi, krasne by se veslo... Mrkni na max. co muzes umistit a bez kompromisu to dej na doraz, at si nemusis otloukat hlavu o zed jako ja. Neres litraz, res co se nejvetsiho vejde, a az pak litraz, ale spis s ohledem na to, co unese to co je pod akvarkem. Usetrit 5cm na kazdem rozmeru, a tim dost i za sklo, muze znit hezky, jenze kdyz to pak vezmes na objem, zjistis co tam mohlo byt, jake to mohlo dat moznosti, a pritom tech 5cm na kazdou stranu v prostoru mistnosti neni nikde znat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:49 Daveedek
Dobrý večer všem,
planuji si poridit akvarium okolo 100 l (jeste nevim jestli 96 nebo 112l) a premyslim nad vhodnou osadkou zatim mam vybrano:
Krevetky red cherry + CRS + nejake dalsi
Razborky Galaxy 10+
pak bych chtel asi obycejny Ancistrusy (na Lka si asi netroufam, jedine ze by byly nejaky snazsi na chov)
A o zbytku bych se tu rad poradil, rad bych rybicky co muzu odchovat a zivorodky uz asi nechci, dulezite take pro me je aby nepoziraly krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:37 Muž mori79 [6] – Re: Designer
tak nejak to asi budem musiet casom vyriesit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 19:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: mori79
Tohle rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky do tak velke nadrze? Hele, na kontinety bych se klidne vykaslal, ale kde budu mit v akvarku vodu, to by mne fakt u takove ryby trapilo ;-) . Jeden velikej kamos rikava, ze si lehne do vany a pak uz staci jen zalit panakem vody, aby ji mel plnou. A tohle mi to dost pripomina. Tohle rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty je taky na doraz, ale prekousnout by se to pri 2ks snad nejak dalo. Takze krome toho zraloka by to mohla byt pri znacne snaze poradne rozclenit nadrz udrzitelna kombinace, ovsem jen do okamziku, kdy zacnou byt rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenohrdly nervni z nedostatku prostoru a pak se lze nejspis dockat cehokoli. Ackoli se o nich tvrdi, ze jsou to celkem mirumilovne ryby, kdyz budou v mensi nadrzi 2 pary, budou vytrvale odhanet ostatni ryby, a kam ty jim uhnou... no uz nebude kam. Zatim se zbav zraloka a zbytek uvidis sam jak ryby porostou, z Kanciku si pak proste nechas jeden par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:47 R Muž romant [27987] – Re: mori79
Vrátit do akvaristiky nebo darovat někomu, kdo na něho má odpovídající nádrž. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:37 Muž mori79 [6]
no on uz tam je tak co snim teraz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:15 R Muž romant [27987] – Re: mori79
Tak rozhodně tam nedávej toho sumečka žraločího, podívej se do atlasu ryb na nároky týhle ryby a bude jesno. Těch Kančíků červenohrdlejch bych tam dal taky jenom pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:13 Muž Kuca [43] - Cichlidy – Re: mori79
Naprosto nevhodná osádka.
Na tak malé akvárium je to hrůza.
Nehledě na to,že chceš smíchat všechny kontinenty do sebe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 18:09 Muž mori79 [6]
co poviete na moju osadku 135L akvarka

2x Pelvicachromis taeniatus
1x Pangasianodon hypophthalmus
2x panciernicek trinidadsky
4x Kančík červenohrdlý (Thorichthys meeki)
10x danio rerio
3x Ancistrus sp.
1x Ancistrus albino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: texis
dej si tam nějaké cichlidky kakadu, ramirezky nebo podobné ;-) Ale dobré je tam dát až později až bude akvárko opravdu zajeté, kytkám se bude dařit a všechno bude fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:02 R Muž romant [27987] – Re: texis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:44 Muž texis [3] – Ryby do 126l
Zdravim - klasicky dotaz - mam nove zalozenou 126ku (80x35x45) ze setu ;-) a nez se zabehne premyslim o rybach zatim mam rozhodnute:

4x pancernicek
2x krunyrovec
15x neonka
2x mecovka (z puvodniho akva)

co byste mi doporucili - rad bych nejake mene narocne ryby - jde mi spis o pestrost jak barevnou tak halvne co se tyce chovani a vyskytuv nadrzi - aby me neplavala 3 ruznobarevna "hejna" rybek ve stredni casti nadrze.

Jeste jsem premyslel o samci od bety a/nebo 2 skalarach ale do tech se me moc nechce vzhledem k pozdejsi velikosti i kdyz se prodavaj vetsinou kolem 5cm.

Diky moc za vase nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 13:17 clingfish – Re: katterinecka
To je pravda 12 teter plus nějaký cichlidky by to akva mohlo zvládnout. Sekernatky se mi strašně líbí, ale mám z nich děsnej respekt k těm se asi neodhodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 13:15 clingfish – Re: romant
Tak to by mě zas nevadilo, barevně by se to uživilo a hlavně by mi tam neplavalo jedno smíšený hejno. Otázkou je jestli by to bylo estetické. Ale to už si musí rozmyslet sám, každopádně díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 13:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: clingfish
spíš bych přidala nějaké nehejnové ryby, cichlidky nebo čichavce. Z hejnových tak možná sekernatky, těch by nemuselo být zas tolik a plavou jen v horní části akvárka. Jen pozor na vyskakování a aby je moc neplašily ty akary.
Ale určitě bych přidala ještě ňáký červenoústky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 13:12 clingfish – Re: katterinecka
Právě pancéřníčci mě nějak nezaujali, těch se zbavuju. Ale určitě to chce ještě třetí druh, hold budu muset popřemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:46 R Muž romant [27987] – Re: clingfish
Posil to hejno červenoústejch na dvojnásobek. Tu samou otázku jsem již sám ve svý nádrži vyzkoušel. Neopakuj stejnou chybu jako já. Taky jsem přidal neonky a ty se rozstřelily po nádrži a kamarádky červenoústky si pěkně rejdily ve svým malým hejnku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: clingfish
nejspíš se budou míchat, spíš bych přikopila víc těch teter.
Přidala bych na dno pancéřníčky, ti pygmaeusové plavou i v hejnu po nádrži, už dlouho plánuju že bych si je pořídila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:34 clingfish – kombinace teter
Dobrý den, mám akva 112L a planuji upravu obsádky, tak že mi tam zbydou 2 akary hnědý a 8 teter červenoústých. Ty tetry skvěle drží hejno, a protože zvažuji přikoupit 8 neonek chci se zeptat jestli ty neonky se nebudou přidružovat k těm tetrám červenoustým. Nevadí mi pokud si neonky udělají vlastní hejno nebo pokud budou rozházeny po nádrži. Jde mi jen o to, aby mi neplavalo po nádrží smíšený hejno. Tak jestli máte někdo zkušenost s chovem těchto dvou druhů budu rád za každý příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Plata
já vybírám ryby tak, aby byly na tu nádrž ratši menší a měly tam ráj, než kupovat ryby pro které je ta nádrž tak tak a až vyrostou tak budou jen plavat do kolečka. I v takové menší nádrži se dá udělat pěkný vodní svět ;-) Tak si vyber ryby jaké chceš, jen aby se měly dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:19 Plata
diky taky se me to bude hodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:15 R Muž romant [27987] – Re: Plata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:08 Plata
Ne este ne zejtra ho dostanu musim tam nejdrive zasedit vse a nechaj zajet.Potom to koupim ty rybky :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:08 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Plata
nasaď si tam hodně rostlin které nejsou moc velké a třeba mechy, až se jim začne dařit tak můžeš pomalu přikupovat rybičky (postupně). Já bych gupky vyměnila aspoň za endlerky, jsou menší. Živorodky jsou nejvíc odolné tak jimi můžeš začít.
Taky bych tam dala něco na dno, menší druhy pancéřníčků, třeba drobný (nanus), nebo malý (pygmaeus), který plave i po nádrži, ne jen na dně. Jsou to taky hejnové ryby tak víc kousků.
Mohl bys to doplnit i otíky (krunýřovec jednopruhý). Z razborek třeba bornejská, trpasličí, galaxy nebo razbora skvrnoocasá. Razborky jsou hodně malé, takže jich může být víc a budou se cítit dobře, třeba 15-20 kousků.
Klidně bych tam pak přidala i krevetky, třeba Red cherry, které jsou hodně nenáročné. kdybys chtěl nějakou dominantu tak párek zakrslých čichavců nebo medových, při dostatku úkrytů by měli všichni dobře vycházet.
Ale všichni tito živočichové se cítí dobře v dostatku rostlin a stabilní nádrži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:07 R Muž romant [27987] – Re: Plata
To akvárko už funguje? Když ano tak jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 12:04 Plata
Dobre ja koupim Razbory Henglerovy a Gupky ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:57 R Muž romant [27987] – Re: Plata
Razborky a Paví oka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 11:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Plata
neonky potřebují dost dlouhou nádtž na plavání, 60cm, ale budou ratši za větší. Pokud myslíš oporavdu malé razborky (a ne razbory) tak ty jsou na prostor trochu míň náročné. Jestli tam budeš mít jen gupky, neonky a razborky tak tam zachvíli budeš mít tolik gupek že nebudeš vědět co s nima, buděš tam mít přerybněno a taky si na tom ani nevyděláš, protože teď nechce nikdo gupky pomalu ani zadarmo (zvlášť když jsou křížený)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [141] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198677x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=7001