Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 20:22 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Jifi
Ja som bral 30 (do zabehnutého akvária) a neprišiel som (pokiaľ viem) za tie 4 mesiace ani o jednu.

Ale človek počuje o ich náročnosti/citlivosti/úmrtnosti často wtz. A bez vetra sa ani lístok na strome nepohne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 20:08 Muž Jifi [675] Re: Amatértom
I v zaběhlém akvárku mají větší úmrtnost po koupi?
Že bych měl štěstí? Paní mně k objednácve přidala omylem 10 modrých neonek a za ty ccy 2 měsíce vyrostly a mají se moc čile k světu, Ještě chci přikoupit další, ať jich není jen 10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 19:38 Muž Longer01 [21] Re: Amatértom
aha, to jsem netušil... je tedy jistější pořídit jiný hejnový druh například Tetra červenoústá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 19:30 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Nejen tu úmrtnost, bohužel. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2018 19:25 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Longer01
Zrovna ty neonky modré jsou celkem loterie. Mají dost vysokou úmrtnost. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 19:14 Muž Longer01 [21] Re: Jifi
Děkuji za připomínky, rady... Když to shrnu, hejnové ryby je vždy lepší (aspoň na můj rozměr akvária) dát vždy jedny a nepřidávat hejnové ani v menším počtu...
Po úpravě skladby rybek:
Neonka modrá - 20ks (s tím že bych případně v budoucnu přidal další)
Pancéřníček panda - 6ks
Lorikárie kopinatá - 1pár
Krunýřovec jednopruhý - 5ks

Se založením počítám nejdřív v polovině března a osazenstvo nejdřív v polovině dubna (záleží, jak bude akvárium zaběhnuté). Takhle dopředu se ptám proto, že bych rád navštívil jk kamenné prodejny, burzy... a zjistil, jak dostupné jsou a v jakém stavu je prodávají.
Určitě budu pokračovat v dotazech i v dalších vláknech fóra... raději se tři krát zeptat a nechat si poradit, vysvětlit, než to vše po...at :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 14:29 Muž Jifi [675] Re: Longer01
Jak bylo napsáno - raději hejno 1 druhu do menšího akvárka. Neonky modré klidně v počtu okolo 40 kusů. Ale počkal bych s nimi, až bude akvárko pár měsíců zajeté a bez výkyvů v kvalitě vody.
Co se rybiček týká - záleží i na tom, jaké se ti líbí.
Měl jsem před 3 roky 30 nebo 35 kusů rybicky.net/atlasryb/danio_perlove - taky krásné rybky. A hodně čiperné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 14:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pjotr
Myslím si, že kakaďákům by přítomnost 8 pancéřníčků libovolného druhu nevadila. Jinak vesměs se vším souhlasím, ale zdůraznil bych zdrženlivost. Nejdřív správně založit akvárium, klidně i s pomocí zdejšího fora a až bude akvárium zaběhlé, volit ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 14:17 Muž Pjotr [5] Re: Longer01
Zakládal jsem podobně, akorát místo kakadu jsem měl akarky zelený.

Za sebe - místo několika druhů hejnovych ryb bych dal jen jeden druh, ale hodně kusů (mám neonky obecný, dnes bych taky spíš dal modrý, ale klidně 40ks).
Otici ok, na dno třeba lorikarii.kdybys chtel víc, tak třeba skupinu corydoras panda,ale osobně bych radši těm kakadakum dal vic prostoru..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 13:34 Muž Longer01 [21] – První 120
Zdravím, chystám se na založení společenského akvária (80x35x45v). Velmi budu rád, když mi zkušenější upraví počet, případně navrhnou vhodnější skladbu rybiček. Na plánování mám ještě "spousty" času, zakládání akvária bude až v druhé půlce března (opravit zdi v pokoji, vymalovat.... ;-)

Neonka modrá 15-20
Cichlidka kakadu 2
Tetra ohnivá 6
Tetra červenoústá 6
Krunýřovec jednopruhý 5
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2018 19:43 R Muž romant [27987] Re: Zdenecek
Ty razbory bych dal místo klasiky buď Hengeli a nebo Espei, budeš si moci dovolit větší hejno a to je vždy lepší. :) Ty paleáty klidně ještě přitlač na 8 kousků a místo těch ancáků klidně partu 6-8 kousků nějakého druhu Otocinclus. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 15:50 Zdenecek – Ancistrus
Dobra. Tak je podarujeme znamym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2018 15:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Zdenecek
Ancistruse bych tam nedával vůbec. Moc velká ryba a bordelář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2018 15:15 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Zdenecek
Strop? Pre dva ancistrusy je to malé, tie rýchlo narastú cez 10cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 15:09 Zdenecek – 60l
Ahoj. Nakonec jsem zvolil pro me 60l akva toto osazenstvo: 2 pary pavi oka, 12x razbora klinoskvrnna, 6x pancernicek skvrnity a 2x ancistrus sp.
Je to uz strop nebo tam muzu jeste neco pridat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2018 14:38 R Muž romant [27987] Re: Yoko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 12:33 Žena Yoko [35] Re: Wanderer
Hmm, určitě možnost... A třeba neonka modrá by případně taky šla? Teď jsen zrovna koukala na jednu nádrž, předtím mě nenapadla. Tak či tak, v jakém cca počtu to hejno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 12:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Yoko
Jestli čichavce, tak bych se dál držel Asie a pořídil k nim hejno razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 11:03 Žena Yoko [35] – 112 litrů
Zdravím! Chystám nádrž 112 litrů a mám dotaz k osádce. Ráda bych páreček čichavce modrého. A přemýšlím, čím akvárium vhodně doplnit - jedním hejnovým druhem? Pár pancíků na dno? Nějak nemám nápady, co by mohlo fungovat? Času je ještě dost, zakládám tenhle týden, ale nedá mi to spát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.12.2017 18:40 R Muž romant [27987] Re: Zdenecek
Není to vhodná kombinace. Pancéřníčků dvojnásobek a na tetry a parmičky bych zapoměl, jsou to oba dva druhy trošku šivbalové a mívají tendenci když jich je málo okusovat ostatním rybkám ploutvičky a ty oka se nabízejí jako první na řadě. Místo těchto dvou druhů bych šel třeba do hejna o počtu 30 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2017 18:23 Zdenecek – Daji se nakombinovat?
Zdravim. Zarizuje sve prvni akva - 60l. Libi se mi rybky: pavi ocka, parmicky ctyrpruhe, pancernicci panda a tetry krvave. Je mozne tyto rybky nejak nakombinovat tak, abych je mohl vsechny v tomto akvariu nebo je to uz moc? Pocital sem 2x gupka, 8x parmicka, 4x pancernicci, 6 tetra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 14:26 Muž Jifi [675] Re: romant
Věřím, že jich máš hejno i v tak malém akvárku. Já osobně bych si je do tak malého akvárka nedal, když vidím, jací jsou to plavci (pokud mají tu příležitost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 13:08 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Modrých neonek v 54 litrech mám kolem 40 kousků, naprosto v pohodě, netřeba z toho dělat takovou kovbojku. Ovšem taky bych je nedoporučoval a to z důvodu, že je momentálně u nás dostupná pouze várka která za nějakej čas po instalaci v kaváriu ztrácí červený pruh. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 12:59 Muž Kubaa [718] Re: Jifi
V tom případě je to malé i pro dania, alespoň pro druhy, co mě napadají. Ale měl jsem galaxy dánia v padesátce (60cm) a šlo to v pohodě, množily se. Lidé je mají i v mnohem menších nádržích, doporučují se často do nano akvárek. Ale i na těch 60 cm bylo poznat, že by chtěly víc. Umí se totiž honit jako torpéda a brždění na konci nádrže jim dělalo problémy (občas nějaká skončila venku, musel jsem dát krycí sklo).


To je holt otázka, zda řešíme, aby se ryby měly co nejlépe, nebo jen, zda je v nějaké nádrži můžeme mít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 12:48 Muž Jifi [675] Re: viki
Na neonky je to malé. I na modré neonky. A na ostatní neonky v tak malém akvárku rovnou zapomeň.
I modré neonky jsou dobří plavci a potřebují prostor.
A všechny neonky jsou hejnové ryby. Koupit jen nějakých 10-15 neonek je pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 11:48 Muž Kubaa [718] Re: viki
Jaká dánia, jaké neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 11:48 R Muž Anthrax [4755] Re: viki
Ahoj, jaké neonky a dánia? Které druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 11:46 viki – jaké rybičky do šedesátky
Zdravím,chci se jen zeptat,chci dát neonky a dania do šedesátky, ale nevím po kolika kusech? Dík za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:54 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Simona
Mohla by to být i krásná, pestrobarevná, nenáročná, jednodruhová nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:31 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Simona
No, nejaké pancierničky, možno otocinclus by šli (ale ten už do zabehnutého akvária). Prípadne sa dá skúsiť aj krevetky, sám mám pri endlerkách red cherry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 20:04 Simona – Endlerky a iné ryby
Ahojte , idem založiť 100l akvárium a chcem tam endlerky. Sú nejaké ine ryby čo by sa k nim hodili a nežrali by im mladé ? Aké množstvo by ste mi odporučili na zaciatok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2017 08:16 R Muž Anthrax [4755] Re: Betta888
Jenom si při pročítání zdejšího atlasu uvedom, že relevantní je čistý objem nádrže. Takže jsme na cca 40 litrech. Já bych ti doporučil rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva k tomu klidně nějaké krevetky rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry a k tomu klidně tyto srandovní rybky rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

Ale předpokladem je fungujici, řádně zaběhlá (chce to počkat měsíc bez ryb) a zarostlá (3 druhý rostlin, to není nic moc) nádrž. Ideální by bylo založit prezentaci nádrže, aby se daly vychytat mouchy, než tam půjdou ryby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2017 01:20 Muž Kubaa [718] Re: Betta888
Samotnou bettu. Nebo nějaké drobné rybky - drobné razborky, drobné tetry, drobné pancéřníčky, drobné živorodky. Ne vše najednou, ale dva tři druhy kompatibilní svými nároky na prostředí. Musíš si o těch rybách něco přečíst. Začít můžeš ve zdejším atlase, je tam vždy uvedena i minimální velikost nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 00:43 Betta888
A jaké ryby by jste mi doporučil do toho akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   25.12.2017 00:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Betta888
Ne, všechno špatně. Pro ancitrusy je to malé a pro tlamovce extrémně malé! Navíc tlamovci a betta mají naprosto odlišné požadavky na parametry vody i prostředí v akváriu.
Studuj zde:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 00:10 Betta888
Dobrý den,mám nově založené 54l a v něm budu mít bettu,asi 10 tlamovců a tři ancistruse.
Myslíte si,že to je dobrá kombinace?
V akvárku jsou 3 druhy rostlin,filtr a topítko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 08:03 R Muž ctibum [6898] Re: housis
No, já jsem hejnař. Mám raději míň druhů ve větším počtu, takže ti moc neporadím. Ve "200" mám krvavky a galaxky. A taky mi připadají spokojené. Ale radil bych ti držet se rad místních matadorů, už to dělali za Masaryka... :) I když se ti ryby zdají být spokojené, nemusí tomu tak být. Ty bys taky byl spokojený v garsonce, kdyby ti jinýho nezbylo, ale takový 3+1 nebo domek se zahrádkou... ;-)
EDIT
Magic napsal: ... v garsonce se šestičlennou rodinou, jsi chtěl říct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 07:48 Muž housis [0] Re: ctibum
Taky jsem se dočetl, že sekavky mají být v počtu cca 4ks. Sekavky mám už 3 roky (od založení mého akva)takhle ve dvou, jakmile jsem k nim přidal další sekavku, tak do týdne umřela.
Akva mám vysoké 50cm a skaláři mi připadají spokojené: mám je cca 2 roky a dorostli i do pěkné velikosti a neustále se třou.
Skalárů, sekavek a cichlidek se vzdát nechci: co by jste mi k nim doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2017 07:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: housis
Akvaristika není jenom o tom, natláskat do akvárka ryby pohledné, ale i o sledování jejich chování. Měl by ses zaměřit na menší ryby a radši umístit 2-3 druhy o větším počtu než takovou roztříštěnou skládačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 06:27 R Muž romant [27987] Re: housis
Skaláry nejsou ryby párový, ale hejnový, tedy za mě ani jednu a nebo hejno alespoň 6 kousků, na což nemáš nádrž, ta parmička, jak psal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 06:05 R Muž ctibum [6898] Re: housis
NHKG napsal: 2x skalára - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
2x sekavka pákistánská - chce to větší skupinu i větší akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 23:12 Muž Kubaa [718] Re: housis
Na parmičku červenoploutvou je to taky malé. Párek čichavců by tam být mohl, ale ne když už je to akvárium přerybněné jinými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 22:11 Muž housis [0]
Ještě jedna otázka, jelikož chci aby bylo vše ok. Je reálné:
2x skalár
2x sekavka pákistánská
2x čichavec perleťový
3x cichlidka kakadů
1x parmička červeno ploutvá

120l (60x40x50cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 19:40 Muž housis [0] Re: NHKG
Skaláry, sekavky a cichlidky už mám 1 rok.
Tak se asi zbavím přísavkou a panceřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:57 R Muž ctibum [6898] Re: Kubaa
To jsem bral jako ty nároky a potřeby, v atlasu je to zpravidla uvedený, ale samozřejmě souhlas, lepší to zdůraznit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2017 18:53 Muž Kubaa [718] Re: ctibum
A ještě bych doplnil, že pouze 60cm - to je na ten objem atypicky krátká nádrž. I to je limitující faktor, to akvárium není vhodné pro ryby co rády plavou, i kdyby jim ten objem jinak stačil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:50 R Muž ctibum [6898] Re: housis
Jen doplním. Máš 120 litrů hrubý objem. To je tak 95-100 čistý objem. Ten se uvádí i v atlasu. Pokud ty ryby ještě nemáš, tak vlez do atlasu do pokročilého vyhledávání a vyfiltruj si ryby podle čistého objemu a vybírej. Pak si o těch rybách přečti, srovnej si nároky, potřeby a snášenlivost. Pak konzultuj případné dotazy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.12.2017 18:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: housis
2x skalára - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
2x pancépancéřníček kropenatý - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
3x cichlidka kakadu
2x sekavka pákistánská - chce to větší skupinu i větší akvárium
1x přísavka thajská - ne, moc malé akvárium na tyto ryby
10x neonka červená - chce to větší skupinu

No a tím pádem to zkus znova. Navíc kombinace skaláry + přísavky by asi nefungovala ani v maxi akváriu. Podívej se do atlasu na nároky jednotlivých ryb a pokud nemáš moc s akvaristikou zkušenosti, vybírej z ryb co jim stačí výrazně menší akvárium než máš (do 100l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2017 18:42 Muž Kubaa [718] Re: housis
Dle mého názoru to máš těžce přerybněné a hlavně tam máš ryby, které do tak malého akvária nepatří (pancéřníček kropenatý, opravdu?). Navíc nevhodné počty atd., prostě s optimálním stavem to nemá společného nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2017 18:40 Muž housis [0] – Optimální stav?
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda mám optimální množství ryb. Mám 120l akva (60x40x50).
2x skalára
2x pancépancéřníček kropenatý
3x cichlidka kakadu
2x sekavka pákistánská
1x přísavka thajská
10x neonka červená

Děkuji za reakce.


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=1451