Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 07:42 Žena barbara89 [7] – Prosba pri vybere
Ahojte,

chcela by som vas poprosit pomoc pri vybere ryb. Prezentaciu mam zalozenu.

Teraz tam mam len gubky a slimaky.

moja predstava: rada by som udrzala pocetnost gubiek na minime. Dostala som odporucanie - ramirezky, mini cichlidky a skalara. Ani s jednym nie som stotoznena (okrem ramirezok, tie su priechodne). Cihlidky okusuju rastliny, su teritorialne. Skalar podla mna potrebuje vyssiu nadrz a zas viac ks je uz vela na moju nadrz.

paci sa mi Mecun - ale opat zivorodka :-D

Chcela by som take trosku vacsie ryby s min.nejakym vyraznym prvkom (farbou). Bettu nechcem, trauma z prveho neuspesneho chovu :-(

dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2021 20:09 R Muž Anthrax [4786] Re: afc1886
U mě jsou právě rozstřelený po celém akváriu. Možná jich mám jen blbej počet.. Každopádně jim jdu domluvit, aby utvořily hejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 20:03 R Muž afc1886 [14694] Re: Anthrax
U mě se espejky drží pěkně v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 19:34 R Muž Anthrax [4786] Re: Luka123
Ahoj, ty espejky ti taky hejno držet nebudou. Pospolu se mi tetra Bleherova. Ale když už máš ty tetry tak bych uvažoval o jejich posílení namísto pořizování jiných druhů. Hejno, nehejno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2021 19:29 R Muž Anthrax [4786] Re: Filík
Ahoj, podle mého už to dost je. Je to takový nesourodý pelmel, od všeho něco a nic pořádně. Navíc nezapomeň, že živorodky ti na 8 ks nezůstanou, rozmnoží se. Být to moje volba, tak se rozhodnu co z toho opravdu chci, potažmo čemu se u vás daří, a k tomu zvolím cca 2 další druhy alespoň rámcově z podobných podmínek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2021 12:08 Filík – rybičky
Dobrý den chtěl bych poprosit radu. Mohu zkombinovat následující rybičky ve 115l akváriu? Akara zlatá (pár, popřípadě samec a 2 samice), Mečovka mexická berlínská 8x, Parmička duhová 6x, hejno teter (ještě nevím jaké by se k ostatním hodilo), Pancéřník panda 5x a dva Ancistrusi sp. Nevím, jestli těch rybiček aji není moc.

Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 13:47 Žena Luka123 [128] – doplnění - konzultace
Ahoj, prosím o konzultaci:
mám ve 105l ("Utopenci") momentálně 2 cichlidky kakadu, 7 samců pavích ok (až to vymře věkem, další už nechci), 9 pancéřníčků skvrnitých a 10 teter červených. Ráda bych doplnila něco, co se bude tvářit jako hejno, neonky obecné mě lákaly barvou a biotopem, ale hejno nedrží, tedy padlo mi oko na rasbory espeho, takových 15ks... bude to dobrá volba? Díky předem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 19:53 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lucia133
Chceš vlastně abychom vybrali za tebe. Spíš by bylo lepší, kdyby sis něco vybral sám a zeptal se, jestli to půjde dohromady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 19:44 Lucia133 – Vhodné rybky k bojovnici
Dobrý deň. Prosím vedeli by ste mi poradiť. Plánujem zakladať 90l akvárium. Chcem do neho dostať aj moju súčasnú rybku. Je to veľmi agresívny samček bojovnice. Držíme ho v malom 10l akváriu a až začiatkom minulého týždňa sme mu dopriali živé rastlinky. Chcem sa spýtať na vhodné druhy k tomuto samčekovi, poprípade koľko by ich malo byť. Predom ďakujem. BTW: Chcela by som skôr rybky vhodné do tvrdšej vody.
Edit: A aké druhy živých nenáročných rastliniek sú vhodné? A aké je vhodné podlažie? (kamene, piesok, nejaké rašeliny, alebo čo sa tam dáva).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 12:56 Colchis Re: 4Sima
Ještě jednou děkuji. Už pročítám:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 12:28 Muž 4Sima [1897] Re: Colchis
Ať se daří a doporučuji si pročíst rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 12:15 Colchis Re: 4Sima
Děkuji všem za rady. Je to přesně tak jak píše 4Sima. Pancéřníčky, pak neonky nebo tetry (pouze jeden druh, stejně jako u panceřníčků) a k tomu nějaký pár větších rybek než jsou právě výše uvedené rybky. Nic jiného než ty cichlidky nebo akarky jsem nenašel. Ten pár větších rybech je kvůli čtyřletému synovi:) Nechtěl jsem ale vybírat nějaké velké ryby, které by se tam samozřejmě trápili. Co se týká těch počtů u neonek/teter i panceřníčků, tak jsem rád, že by neměl být problém jich tam dát více. Určitě touto cestou půjdu. Neonku červenou zvážím je to dobrý tip:) Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 08:55 Muž 4Sima [1897] Re: romant
No právě pod dvacet kusů bych nešel, třicet jich tam může dát jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 08:30 R Muž romant [27987] Re: 4Sima
Já to taky tak vnímám, spíše cílím na to množství. Těch 8 kousků tetrovitých bude chtít výrazně posílit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 08:25 Muž 4Sima [1897] Re: romant
Já pochopil, že bude pár cichlidek, panceřníčci a 1 druh teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 08:18 R Muž romant [27987] Re: Colchis
Neonka, tetra, tetra, no nedal bych tři druhy teter, ale jenom jeden v náležitém počtu. :) Ono ta litráž není žádná hitparáda(nic proti tomu) a zvolená osádka bude v akváriu zanikat, když bude jeden druh bude vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 08:08 Muž 4Sima [1897] Re: Colchis
Výběr je dobrý, jen bych místo neonky obecné zvolil červenou. Obecná je vhodnější do chladnější vody. Ale pokud bys držel teplotu do 24 C, tak i ta obecná ok. Přitlačil bych na počtech, tzn. 1 pár cichlidek, 8 panceřníčků a těch teter 20-30 kousků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 07:58 Colchis – Jaké rybky do 128 l akvária
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Mohu zkombinovat následující rybičky ve 128 l akváriu? Jsem akvarista - začátečník:) a snažil jsem se vybrat "nenáročné" rybičky: Akarka zelená (pár) nebo Cichlidka papouščí (pár), Neonka obecná (8 ks) nebo Tetra královská (8 ks) nebo Tetra ohnivá (8 ks) a Pancéřníček drobný nebo Pancéřníček leopardí (6 ks). Obecně by měl syn rád v akváriu pár větších rybek, pak takovou tu klasiku, tzn. neonky nebo tetry nebo něco podobného a nakonec nějaké pancéřníčky. Akvárium v tuto chvíli zakládáme - 80x40x40 cm. Kořeny, lávové kameny, nenáročné rostliny. Děkuji za jakoukoliv radu:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 10:15 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Gusta
Dala bych jich tam 30, přidat další můžeš později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2021 09:29 Muž Gusta [0] – razborky bornejský
Ahoj , budu se teď stěhovat tak bych chtěl trochu změnit obsazení akva. Bettu pryč neonky pryč. Nechám jen 6 otiku a krevetky. Hrozné se mi zalíbilo to ze bych tam dal hejno razborek bornejskych. Chtěl bych se zeptat kolik kusů bych tam tak mohl dat co jsem četl tak 30-50 co tady mají lidi v podobném akva. Ale radsi by jsem se chtěl zeptat na vaše rady a zkušenosti. Děkuji mnohokrát :-) edit: akvárium má 63l takže čistý 47l
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2021 10:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Radek
Nejdřív se zaměř na rostliny - čím jich bude víc, tím lépe. Lepší by bylo založit prezentaci, pak se radí lépe, když je vidět něco konkrétního. Tvé dotazy jsou moc obecné. Máš alespoň fotku akvárka? Do nového akvárka se ryby musí dávat s rozvahou a hlavně postupně. Měsíc staré akvárko je čerstváček a určitě se nedá o něm mluvit jako o zběhnutém, to tak po půl roce, pokud ale to akvárko dobře funguje. Pokud budeš dávat ryby, tak bych začala u deseti kousků parmiček a klidně měsíc bych počkala, jak se jim bude dařit. A pak bych postupně, po částech přidávala další ryby. Nejdříve ale to AQ skutečně musí fungovat. Pokud v něm není dostatek rostlin, ani bych prozatím o rybách neuvažovala. Dej sem fotku akvárka, ať je od čeho se odpíchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 17:00 Žena tramtra [3202] Re: Radek
To se neptáš úplně toho pravého (mám 30 ryb v padesáti litrech). :-D
Ale to, co uvádíš, podle mě nebude problém. Záleží, jak se ti povede založit a zajet akvárium. Lepší je přidávat ryby postupně, než je tam dát všechny najednou. Máš tak možnost vidět, jestli to funguje nebo ne. Když bude nádrž dobře zarostlá, troufám si říct, že snese i víc ryb. (i když netuším, jak velcí producenti odpadu parmičky jsou). Nepřeháněla bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 16:27 Radek Re: tramtra
Díky moc za odpověď palec , a co to osazenstvo do akva., je to tak akorát nebo přidat nějakou tu rybku ale zas abych to nepřehnal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 16:20 Žena tramtra [3202] Re: Radek
Těžko říct. :-) Někomu hned, někomu nikdy. Uvidíš, až budeš mít podmínky pro Neritinu, tak ji pořiď. Hned po založení budou stejně nejlepší okružáci a levatky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 16:16 Radek Re: tramtra
Pravda,jak dlouho trvá než se vytvoří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 16:10 Žena tramtra [3202] Re: Radek
A co tam bude Neritina žrát, když tam nemáš řasy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 16:07 Radek Re: Sid
A mohl bych tam hned šoupnout jednoho šneka neretinu aby se mi tam za ten měsíc neudělali řasi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 11:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Radek
...Měsíc po založení tam můžu rybky dát?
S počtem ryb to zpočátku nepřehánějte. Měsíc po založení nádrže je do ní dát můžete, ale pro jistotu véééélmi pomalu "rozkrmujte" = zatěžujte systém odpadními N-látkami poznenáhlu. (Nebojte se, rybky jen tak hlady neuhynou.)
Neuškodí sledovat obsah NH4/NH3 a zejména NO2, žádoucí je provádět (i preventivně!) časté výměny až 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 09:18 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Radek
Tak měsíc je dobrá doba, ale chce to taky nějakou zeleň, aby byla nádrž dobře zarostlá a pěkně se zaběhla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2021 07:18 Radek
Plánuji dát do 112l akva. 15 parmiček čtyřpruhých, 5 pancéřničků leopardích a jednoho ancistruse. Je- to tak akorát nebo mohu ještě přidat parmičky? Měsíc po založení tam můžu rybky dát?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 23:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Andy719
1. Deset neonek červených je málo, dobře se cítí ve větší skupině (čili 20 a víc).

2. Čichavec sice bude těch 27 - 28 °C dlouhodobě snášet, ale zbytečně se mu tím zkrátí život. A naopak beťákovi by zase neseděla nižší teplota.

3. C. duplicareus taky není úplně vysokoteplotní pancéřníček (C. adolfoi ano).

4. Mixuješ Asii a Jižní Ameriku a to se ti někde nějak vrátí. Pokud chceš čichavce, ok, k nim si sežeň razborky a nějaké asijské druhy sumečků a máš Asii. Pokud chceš neonky, dej k nim třeba akary hnědé a ty pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2021 23:47 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andy719
Tak jak začne čichavec stavět pěnové hnízdo udělá z běťáka trhací kalendář. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2021 22:17 Muž Andy719 [2] – Tipy na osazenstvo
Zdravím všechny ostřílené akvaristy. Mám akvárko Rio Juwel 180l (100*41*50), nicméně reálně v tom s ohledem na dekorace, vnitřní filtr, sníženou hladinu a dno mám cca 140l vody (viz má prezentace).

Akvárko je čerstvě založené, takže kromě 3 neritin, které jsem tam dnes přidal jako prevenci proti řasám, je zatím neobydlené. Rád bych se zde poděli o svou vysněnou rybí osádku a budu rád za vaše poznatky a tipy. Finální složení bych chtěl následovně:

10x neonka červená, 2x parmička černopruhá (proti řasám kromě neritin), 6x pancéřníček Adolfův / oranžovoskrvnný / drobný / leopardí a v hlavních rolích 1 beťák + párek čichavců zlatých či modrých, anebo perleťových.

Co vy na to? Jak to bude ne/fungovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 15:58 Muž RAP [1555] Re: Arthas
Za mne ok. ;-)
Jen by to chtělo aktualizovat prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 15:27 Muž Arthas [60] Re: Silviebaris
Vždyť ano, souhlas. Jeden čas jsem to tak chtěl mít, a dokonce jsem řešil krom ryb i rostlinky ze stejného kontinentu, ale došel jsem už k jinému názoru.... Proto jsem říkal společenské akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 15:22 Silviebaris Re: Arthas
Však ti to tam Radek /AFC/ píše,Tetra ohnivá s Pandou jsou z Amazonie a Razbora je z Asie.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 15:19 Muž Arthas [60] Re: afc1886
Děkuji Ti za názor. Ne, já chci jenom společenské pěkné akvárium. Na biotopy nejedu. Akorát chci sesouladit ryby s podobnými nároky na prostředí, a aby spolu všichni dobře vycházeli????. Nebyl jsem si jistý v těch početních stavech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 15:03 R Muž afc1886 [14694] Re: Arthas
Za mě to máš dobře promyšlené, jestli nechceš jenom rybky z Asie nebo Amazonie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2021 14:05 Muž Arthas [60] – Nová rybí osádka
Dobrý den/ahoj všem příznivcům vodního světa.
Rád bych zde na fóru provedl konzultaci nové rybí osádky. Akvárium, 112 litrů. Zajeté. Poté, co daruji zbytek svojí původní osádky, tak chvíli počkám a zatím přemýšlím nad osádkou. Mám tuto představu, co se druhů týče:Trigonostigma espei (Razbora Espeho), Hyphessobrycon amandae (Tetra ohnivá), Corydoras panda (Pancéřníček panda), popř. místo něho Macrotocinclus affinis (Krunýřovec jednopruhý). Poradíte s počty? Kolik asi?
Přemýšlel jsem 25+15+10. Ale jestli to není moc. Většinou se doporučuje jedno hejno a více kusů, ale myslím že Romant nebo někdo jiný erudovaný taky radil někde i kombinaci dvou hejn. Jak to vidíte vy? Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2021 13:11 Žena Silvie [18] Re: Pavligin66
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano... To uz vidim smich
Vytrely se obe akarky jenom par dni po sobe

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2020 08:19 Muž Pavligin66 [11] Re: Silvie
u Akary zelenej môžete nechať 2 samičky je to po poligamní druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2020 23:20 Žena Silvie [18] – Nove rybky
Ahojte

Tak mam v akvarku nakonec samecka a dve samicky akarky zelene a 12 ks pentazon a je to panecku zabava. Nevim teda, proc se o parmickach rika, ze jsou plache, pořád nekde neco odobavaji, nebo se nahani a jsou dost zvedave. Prijdou mi spokojene, ale zase par jich mozna trošku zesvetlalo. Doma mam vic svetla nez bylo v akvaristice, tak treba tim? Nebo stres? Rozhodně se neschovávají nebo tak.
Z akarek si každopádně nic nedelaji a to jsou teprve zvedavci. Jsou tri a je jich plne akva. Fotit nestiham :)) Je pravda ze se potom sparuji a prebyvajici samicku budu muset dat pryc? :-(

Jeste bych k nim pridala tak desitku teter bleherovych, nebude tam uz moc frmol? Jak dlouho mam tak pockat mezi jednotlivými nákupy?

Dikec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 14:42 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Kuba5
Black Molly jsou odolné a můžeš jimi začít, ale mně se rychle množily a bylo jich za chvíli plné akvárium. S neonkami však problém neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2020 12:19 R Muž vaclav [14602] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kuba5
Pokud jde o ryby, čichavci tak nanejvýš zakrslí ti větší by ti terorizovaly akvárium pokud samec začne stavět hnízdo. Na ramirezky bych si nechal zajít chuť, to nejsou ryby do čerstvého akvária. Zkusil bych malé cihclidky kakadu nebo větší Akarku zelenou. Ale jak píše Yrka ještě bych nejméně týden počkal a taky ne hned celou posádku najednou ale postupně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2020 11:43 Muž Yirka [9126] Re: Kuba5
Tipy se ti určitě sejdou, já bych ti však navrhoval ještě týden počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2020 11:24 Kuba5 – Jaké rybky do Rio 125
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes mám 17 dní od založení akvária a chystám se nakoupit první rybky.
Prezentaci akvária zatím nemám, ale během dneška vytvořím. :)

Akvárium je setové Rio 125.
Teplotu udržuji na 24°C, voda středně tvrdá, pH nízké (6.0 - 6.5).
1/3 vody jsem měnil cca jednou za 5 dní a pravidelně provádím testy, NO3 i NO2 je momentálně úplně na 0.
Nákup rybek chci spojit s pořízením pár dalších rostlin úplně dozadu, kde je teď prázdno.
Dopředu chci ještě zasadit pár Helanthium tenellum 'Green', aby udělala trošku koberec, ale bohužel je až moc vysoká a četl jsem, že se ani nemá zastřihávat, takže hned jak dokoupím CO2 set, tak chci celý předek nahradit nějakou hezčí kobercovkou.

Ale k původnímu tématu - rybkám.
Představoval bych si třeba hejno neonek a k tomu jeden nebo dva páry nějakých větších ryb. Skaláry tam samozřejmě trápit nechci, ale co třeba nějaké Čichavce? Taky se mi líbí Cichlidka Ramirezova. Ještě jsem uvažoval o Black Molly.
Jinak teď je v akváriu několik okružáků - nejspíš z rostlin.

Díky za tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 18:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: voyta
Razbory (nejen Espeho) drží dobře hejno a plavou hlavně v horní části akvária, ale asi bych se s ohledem na ostatní osádku držela spíš těch teter.
Neonky černé hejno nedrží. Ty tetry vláknoploutvé mi připadají jako dobrý tip, i když s nimi nemám vlastní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2020 18:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: voyta
Doporučuji Tetru vláknoploutvou. Mám je dlouho a mohu potvrdit, že se drží pořád nahoře. Většinou dělají větší či menší skupinky. A mají rády proud.

Když jsem měl červenoústky, tak byly nejčastěji někde vprostřed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2020 15:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: voyta
Za mě doporučuju tetry černé. Držely se u hladiny v hejnu. Ale v akváriu, kde rybám nehrozí žádné nebezpečí od větších dravých ryb se skoro všechny druhy rozprostřou po celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2020 15:20 Muž voyta [87] Re: voyta
Premyslim o zmene. Pandy rozsirit na 8, tetry fantomy rozsirovat nebudu, chovaji se stejne i ve vetsi nadrzi, samci si hlidaji sva miniteritoria a premeruji si ploutve, samice se drzi spolu, ale o zadnem hejnu se mluvit neda. Pochybuju, ze by se fantomove zacali hejnovat kdybych jich 8 pridal... Potrebuji ovsem nejake ryby nahoru. Z toho co jsem vycetl:
Rasbora Espeho 20ks
Alternativne: Neonka cerna, Tetra Cervenousta, po 20ks
Mate prosim zkusenost jestli se uvedene ryby skutecne drzi nahore? Mnozstvi 20 ks je OK?
Diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=451