Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 110 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 19:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: toni
taky je další otázkou jak to akvárium vůbec vypadá, jaký je tam filtr, jaké rostliny a jestli se jim daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:30 Žena toni [68]
ah oprava...ona ma 120 na delku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:30 Muž Ad@m [1051] Re: toni
Záleží na tom aké ď aľšie rybky tam bude kamarátka ešte mať. Takým Mrenkám štvorpruhovým by Bettine plutvy poslúžili ako večera. Inak sumatranky sú jediné rybky, ktoré nemám rád :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: toni
co tak raději přidat víc neonek (kolik jich tam vlastně je?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:27 Žena toni [68] Re: malyLibor
ahhh ne ne....to neni do meho(navic je moje taky podarovane)...kamaradka byla tak ocarovana akvariem ze si koupila prave to 120 a zacala jak ja...ted tam ma samozrejme to stejne(od stejneho darce :-))a chtel aby tam 2 Betty......me to staci az az...:-)...ja bych chtela pozdeji az dostavime a bude prestehovano-vetsi....ale nejdriv to musim zvladnout s timhle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2012 17:20 R Muž romant [27987] Re: toni
Taky se na to dá podívat jinou optikou a to že molly a ancík jsou dost špindírové a neonky a bety naopak rybky čistotnější, čistotu vyžadující(tím neříkám že molly a ancík nemají rády čistotu), takže se to trošku tluče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 17:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
No, hodí nehodí... hodila by se, ale pomaličku začínáš mít v tom miníčku plno... Měla jsi na mne dát hned na začátku a koupit akva alespoň 112 litrů.... nebylo by o moc větší než to, co máš, ale mělo by mnohem větší objem a mohla bys do něj dát víc rybek. Takto si to zkus sama spočítat - 5 neonek je 5x4=20cm, 2 mečovky =20cm, 2 molly = 16cm, 3 ancistrusi = 45cm. Když to sečteš: 20+20+16+45=101cm. Měla bys pro své současné rybky mít akva alespoň 101 litrů. Máš? Potom víš, jestli se tam ještě hodí betta rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 13:25 toni
ahoj....hodi se Betta k neonkam,2 mecovky,dve molly a tri ancistrusi?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:54 Muž petr68 [27] - Rostliny
a nechtěl by někdo z okolí Těrlicka 4 tetry krvave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr68
Ne!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:49 Muž petr68 [27] - Rostliny
muzu mit tetry krvave s neonkama modryma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.09.2012 20:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beda81
Neboj, bude další burza. Tvé předsevzetí zajet akvárko je správné, a na další burze nakoupíš vše, co budeš chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 21:11 Beda81 Re: malyLibor
Tak vetsi akva je povolene. Mam to ale bajecnou zenu potlesk
Uz jsem poslal zadost o cenu lepeni tohoto akva mistnimu sklenarovi.
Podstavec pro akvarium necham zhotovit u bratrance truhlare. Prece jenom stavajici komoda z IKEA, na kterou by rozmerove akva 80x40 veslo, se uz i pod tou 54-kou zacina prohybat.
Nejhorsi bude pristi tyden v OL. Bude burza. A bude me stat hodne nervu a sil abych nekupoval zadne zivocichy. Rikal jsem si, ze musim nejdriv zaridit/zajet nove akva, ale ta prilezitost na burze. No bude to tezke :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.09.2012 20:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beda81
Cosmogagy to napsal dobře. Udělej to přesně tak, protože v takovém akvárku už ti tebou zmiňovaná osádka bude fungovat, navíc budeš moct dokoupit ještě 3 ty Otíky (je to také hejnová rybka, neonek dát místo 10ti 15 (lépe vyniknou) a za předpokladu dostatku rostlin a kvalitní údržby můžeš klidně pořídit i skupinku těch krásných cichlidek - 1 samce a 2-3 samičky. Budeš se divit, jak je o několik cm větší a pár korun dražší nádrž mnohem hezčí a snadnější na údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.09.2012 20:37 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – Re: Beda81
Přemlouvat? to nééé.. Neptat se a jednat, to je to pravé :-D vem prachy, kup akvo, přines ho domů, hoď ho na skříňku a je to :-D Z okna ti ho drahá polovička nehodí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 19:22 Beda81 Re: katterinecka
Dekuji za podnety.
Jeste doma prokonzultuju porizeni vetsiho aqua.
Max to bude 80x40x40, vetsi se nevleze.
Doufam, ze v teto vetsi nadrzi,by uz nejak mohla ta drive zminena osadka "fungovat".
Ted uz jenom premlouvat drahou polovicku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2012 18:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adam
tak debata o biotopu by určitě byla na dlouho, spíš se tady bavíme o výběru ryb z Jižní Ameriky, které by se hodily k sobě a do akvárka této velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.09.2012 18:05 Muž Ad@m [1051] Re: Beda81
Ja by som to zhrnul asi takto:
V takom malom akvárku sa skrátka Amazónia vytvára ťažko. Vytvoriť biotop je bez výrazných obmedzení možné len vo väčšom akvárku, z 54-ky by som urobil normálne spoločenské akvárko, lebo neónky aj cichlidky by si zaslúžili väčšiu nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 18:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beda81
jak už jsem psala, to jestli je náročná je subjektivní. Mohem víc než trochu vyšší tvrdost jí bude vadit nestabilní prostředí v akvárku nebo zvýšené hodnoty dusíkatých látek (jakož ale i ostatním druhům ryb). Já ji sice mám v trochu měkčí vodě (i když nevím kolik přesně má), ale ani tvoje hodnoty by jí neměly vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 17:34 Beda81 Re: katterinecka
Neonka modra je, alespon podle atlasu, narocna na vodu.
Ta asi s mou vstupni tvrdou vodou nepripada v uvahu.

Dekuji za tipa na tetru ohnivou.
Jak by se snaseli tetra ohniva a male cihclidky(kakadu pripadne ta borelli) ?
Nebyl by problem potom v "prirozenych ztratach" techto malych teter ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 16:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beda81
to jestli jsou ty ryby snadné na chov je dost subjektivní, a dost často záleží jen na zkušenostech toho kdo to napsal do atlasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2012 16:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Beda81
zkus místo těch neonek obecných sehnat modré neonky, jsou menší, nebude jim ta malá nádrž až tak vadit, nebo třeba tetry ohnivé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 14:58 Beda81 – "mala" amazonie
Zdravim.
Rusim starou osadku v akva a zarizuji znovu (snad uz "dobre").
V 54L nadrzi mi plavali zavojnatky. Uz jsou nastesti darovane do vetsiho akva.

Chci se zeptat/ujistit, ze neudelam zas nejakou botu, kdyz planuji do akva 54l (60x30x30) umistit

z puvodni osadky zustane :
3x krunyrovec jednopruhy

nove bych poridil :
cca 10x neonka obecna
parecek cichlidek kakadu nebo borelliho
mozna misto cichlidek
cca 6x pancernicek drobny

jeste pro upresneni
v atlase prohledavam podle biotopu amazonie
podle vstupni vody ph cca 7,5 tvrdost vody cca 12-15 a chov snadny pripadne pomerne snadny.
Zatim se nechci trapit upravou vody.

Dekuji za podnety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 18:00 Muž petr68 [27] - Rostliny
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 15:00 Muž petr68 [27] - Rostliny
Dobrý den, jaké ryby a jaký počet by jste dali k tetrám krvavým? ,,4 tetry mi sůstali ze stareho AQ a zbavovat se jich nechcu takže bych několik teter dokoupil a jěště nějaké ryby "

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 22:07 Žena baletka [624] Re: ivaha
Tak mně zatím parmičky docela fungují, akva je bez řas, ale pravda je, že "kradou" jídlo a hlavně jsou trochu agresivní. Minule jsem jednu přistihla, jak jde bettě po ploutvích. A kromě toho fakt vyrostou... Díky za rady, zvážím otíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.09.2012 22:02 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant, baletka
Přidávám hlas těm otíkům. Mám je teprve krátce, přes den nic moc, ale večer! Celá skupinka lítá po akvárku sem tam, je to ohromně zábavná podívaná palec Jeden někam vystřelí a v mžiku celá parta vystartuje za ním. A můžu říct, že po několika týdnech, kdy akvárko bylo bez ancíků i bez přísavky thajský (jen dvě parmičky siamský, který už ale povyrostly a spíš kradou krmení pro ryby, než by "uklízely"), už anubiasy vypadaly dost nevábně. Pár dní s otíkama a už vidím výsledky, povlak pěkně mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2012 21:29 R Muž romant [27987] Re: baletka
Ty parmy a i ancíkové, se dají nahradit třeba partou těchto pomocníků. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Edit: Var. místo těch ancíků může být třeba rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 21:26 Žena baletka [624]
Ahoj, abych zkonzultovala ještě sestavu ryb, poptávám radu ohledně osazenstva akva cca 110l čistý objem, 55x50x45:
8x danio pruhované, 20x tetra žhavá, 1x betta splendens, 3x parmoun siamský, 2x ancistrus, 4x tygr, zebra.
Už teď tuším, že ty parmičky nejsou úplně nejšťastnější, mělo by jich být více, ale více už by bylo na toto akva asi příliš. Takže vyměnit za menší výkonné řasožrouty? Nebo pro ně existuje cesta? A shodnout se mi tyto ryby v parametrech vody? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: petr68
Bude jich hodně, ale chce si to uvědomit, že to jsou hejnový rybky, takže min. počet bych viděl na 10 a více kusech a min. objem nádrže na 100 a více litrech. Oni se dost často v menších počtech a menších nádržích nudí a velmi rády okusují ostatnímu osazenstvu, zvláštěpak dlouhoploutvému jejich ploutvičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 18:23 Muž petr68 [27] - Rostliny
Jake ryby by šly k tetram krvavym?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:02 Muž Čapíno [32] Re: romant
Ok, jen jsem to nechtěl přerybnit ;-) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 16:52 R Muž romant [27987] Re: Čapíno
Těch krvavek klidně více, čím víc tím líp, alespoň se nenudí a nezajímají je tolik ostatní rybky, kterým někdy rády okusují ploutvičky, to není strašení, to je pouze informativní sdělení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 15:23 Muž Čapíno [32] – 72 litrů
Jen se ujistím: 8x Tetra krvavá, pár Ancistrusů ob. a někdy do budoucna 1+2 Cacatuoides?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 14:05 PALVI
Dik za radu. A máte skúsenosti ešte s nejakými rybičkami, ktoré sa trú v jaskynkách?

A ak už je reč o razborách, tak má niekto skúsenosť s ich odchovom?
Veľká vďaka-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 14:56 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: NHKG
Neměl by, do původní pidinádrže jsem k němu dostala potěr pavího očka a i tihle prckové v tak stísněném prostoru s ním přežili, takže o rybky se až tak nebojím, víc jsem se bála o rostliny, ale zatím je všechno ok... (Potěr jsem ale nakonec kvůli stísněnosti a plánu chovat ve větší nádrži jiný druh darovala kamarádce, která je chová :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 14:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: danio
Vzhledem k rakovi a objemu nádrže, bych další ryby nedával. Razbor bych dal 8÷10 kusů.
PS: Nesežere ten rak ty razbory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 13:55 Žena danio [587] - Miniakvária – Rybky do nové nádrže
Ahoj, mám čerstvě založené akva a koncem října, až se to trochu zaběhne bych tam chtěla nasadit rybky, nějaké nenáročné, drobnější. Vypadá to, že volba padne na razbory Hengelovy, ale mám dilema, jestli pořídit jen ty nebo ještě jeden druh nějakých kontrastních rybek a JAKÝ CELKOVÝ POČET RYB. Nechci nic, co se pohybuje u dna kvůli rakovi. Napadly mne třeba dania, ale pak jsem se v diskuzi dočetla, že by razborky mohly být stresované tím jejich neustálým plaváním. Poradí někdo, jak se s tím vypořádat než něco koupím? Díky :-) Popis nádrže mám samozřejmě v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: PALVI
Zkuste rájovčíky třeba...S ohledem na vaši litráž....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 10:50 PALVI – Druh na trenie v jaskynkách
Zdravím,
včera som si zrenovoval moje 60l akvárium. (vymenil som štrk, doplnil dekoráciu a pod.). Do zadnej časti akvária som postavil na seba kamene, čím vznikly jaskynky vhodné na trenie rýb.
A tak sa chcem opýtať, že aké nenáročné druhy rýb sa ochotne trú v jaskynkách?
(Prísavníky sa mi už vytreli, ale ja by som bol rád, keby sa mi vytierali aj iné druhy rýb).

Veľká vďaka.
S pozdravom Viliam Paľaga.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 21:58 Muž Phil [0] Re: Zoidik
Tak já měl při koupi podobné štěstí. Něco přes rok mám akvárko a jako začátečník jsem do něj koupil šest pandíků a mám je dodnes. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:57 R Muž romant [27987] Re: J gregor
Je otázka, jak velký to akvo bude. U parmiček a ancíků bych volil akvo nad 50 litrů a s ancíkama to moc nepřehánět. Parmiček i pancéřníčků hejna o síle min. 6 kusů od každého druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:41 J gregor Re: malyLibor
Mohou spolu byt parmicka Mechova a Pancernicek nebo ancistrus

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 07:26 R Muž romant [27987] Re: J Gregor
Pokud to bude slušnej zverimex, tak se Tě zeptají jak daleko s rybkama pojedeš a podle toho třeba i přifouknou kyslík do pytlíku, ale obecně lze řici, že 2-3 hoďky nebudou žádnej problém i bez toho kyslíku, teplotu udržíš event. přidáním pytlíku s rybkama pod bundu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2012 07:21 J Gregor Re: malyLibor
Dobrý den měl bych otazku když si koupím rybičky ve zverimexu jak dlouho vydrží v auta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 15:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Měl jsi štěstí a koupil jsi zjevně zdravé pandy z českého chovu. Já se přiznám bez mučení - já málokdy kupuju rybky v akvaristice. Chci znát původ rybek a většinou si vyhledám přímo chovatele a nakupuji od něj, už kvůli cenným radám, které mi může o rybkách dát. Ale jsou akvaristiky, které mám ověřené a v nichž s klidným srdcem nakoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 06:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malyLibor
malyLibor napsal: ...Ale podle toho, co tady na různých vláknech čtu tak hodně lidí píše, že jim hodně umírají, a to velmi brzy po koupi...
Tímto jsem mě malučký překvapil, páč jsem se nějak po informacích kolem nic nepídil. Jsem si 22.6. koupil 6 pand a do dnešního dne je mám všechny. Přežily u prodejce, přežily cestu a navykli si na nové akvárko a potom ještě přežily rozlepení akvárka, kýbl a šoupnutí do čerstvě založeného akvárka s nitrivce. To vše zcela bez ztrát. Kupoval jsem u p. Zemánka v Zábřeze. Tak to jenom taková moje zkušenost s pandama na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.09.2012 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: MíšaV
Ten problém nebyl tak docela dobře pochopen...Akvarijní rybky létají kolem celé zeměkoule a pak je vylejou a nechcípnou. Coryny létají z lovišť v Jižní Americe běžně. Ovšem rybky jsou na cestu od dobrých firem dobře připravené, takže aklimatizace v českém velkoobchodu proběhne celkem beze ztrát. Něco jiného je z té opačné strany...Jsou sice jásalové nad tím, jak skvěle a levně umí Asiaté dělat rybky. Já k nim nepatřím! Oni se skutečně naučili dělat ledacos a dokonce levně. A už také coryny různých druhů. Jenže s tou asijskou produkcí se do Evropy dostala taková kvanta bakterií, že je to až hrůza. Nejen že s typickou asijskou pilností nechcípla, ale radostně zmutovala s evropskými. O rezistenci na antibiotika (například) se není třeba nijak zvlášť rozepisovat. V jejich chovech akvarijních ryb jsou antibiotika běžný přídavek krmiv. No a pak se dostanou k českému chovateli a kách...Vždycky je třeba zkoumat původ ryb, které nakupujete. České budou zcela jistě dražší, ale budou větší a nebudou s nimi takové problémy. Je mnoho českých chovatelů, kteří pandy úspěšně množí...A nejen je, desítky druhů corydorasů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 01:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MíšaV
To já bych byl raději, kdyby rybky nikomu neumíraly... ale bohužel, i to k životu patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 00:55 Žena MíšaV [30] Re: malyLibor
tak to jsem rada ze s tema pandama nejsem sama, ti mali prcci hastatusove se mi libi, prvne pridam jen je.
ale moc diky za vycerpavajici odpoved.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [110] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5451