Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 109 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2012 20:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vissena
Já vím, j to pochopil... ale někdo by si mohl myslet, že minimálně tři znamená, že by mohl koupit 3... a to je pro ně moooc málo. Opravdu doporučuji skupinku nejméně 8 ks. Jsou to prckové, 8 je jich jako 2 ancistrusi, ale v osmi vyniknou, neschovávají se tolik, a v prezentaci nicku ivaha se můžete podívat, jak milují vzájemnou společnost. V přírodě žijí v tisícihlavých hejnech, je to opravdu hejnová ryba a jsem přesvědčen, že mj. i malý počet v akva způsobuje jejich častou brzkou úmrtnost. Jinak mi v sobotu bylo líto, že jsme se nepotkali na burze, ale já ji jen proběhl, měl jsem nějaké problémy, které jsem musel řešit, tak jsem nepokecal ani s klukama z Kroměřížského akvaklubu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 20:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Marthas
Držel bych se docela rady od Filipa980, jen těch neonek bych dal nejméně 15ks, místo ancistrusů 8 otíků, na dno nějaké menší pancéřníčky - C.panda, hastatus, pygmaeus, zase asi 8 ks a na hladinu nějaké sekernatky... a to by do 112ky stačilo. Rozhodně je vhodné rybky kupovat postupně. Pokud začínáš, tak po měsíci nejdříve skupinku pancéřníčků, po dalších dvou týdnech 8 neonek, po dalších dvou týdnech ty otíky, po dalších dvou týdnech dalších 7 neonek a nakonec ty sekernatky... případně to různě prostřídat, ale ty otíky bych dal až jako třetí skupinku, ne na začátek.... A kolik peněz? Záleží, kde je budeš kupovat. V nějakém marketu mohou být i 4x dražší než na burze nebo od chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 20:03 Žena Vissena [25] - MiniakváriaRe: malyLibor
Nemracte se na me stydim , bylo tam napsane aspon, jako tri minimalne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 20:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vissena
Slečno, že se na vás budu mračit? Jaké 3 kousky? Otíci jsou hejnová stvoření, žádní samotáři jako ancíci. A jelikož jsou to prckové a proti ancíkům značně čistotnější a jde o akva 112 litrů, klidně může dát 8ks otíků. Pak budou otíci spokojení a veselí a budou mu dělat radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 19:59 Marthas
Hmm a kolik si mám tak připravit peněz na osázení akvárka rybičkama cca ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 19:59 Žena Vissena [25] - MiniakváriaRe: romant
Tak to souhlasim, jinak jsem je radilo proto, ze sama jsem taky zacinala s ancikama, ale ted uz bych si je do zacatku nekoupila, jsou neporadnici (zvlast ti moji, a vytravaji mi moje peclive zasazene kyti :) ) Otici jsou v tomhle zlati. Tak at si muze vybrat dokud ma moznosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 19:54 R Muž romant [27987] Re: Vissena
Ale radši až bude akvo řádně zaběhnutý, i když někdo je dává jako strartovací rybky, ale je nutný trošku mít pod kontrolou vodu a spíš častěji než často měnit. Jinak jako další alternativu lze třeba doporučit nějakou lorikárii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 19:51 Žena Vissena [25] - Miniakvária
Ja bych teda uz rozhodne vynechala ancistruse, misto nich radsi Otiky (aspon 3 kousky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:43 Marthas
Aha ok dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2012 17:24 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Marthas
Doporučoval bych hejno neonek (aspoň 10 ks) + ancistruse (2ks), dál třeba pancéřníčky skvrnité (aspoň 5 ks) a na hladinu třeba dánia pruhovaná (aspoň 6 ks). Všechno to jsou nenáročné rybky, sám jsem takovou skladbu ryb dříve měl a nebyl problém.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 17:17 Marthas – Dotaz
Dobrý den začínám s akvaristikou a pořizuju si akvárium 112 litrů. Chtěl bych se zeptat na nějaké ideální složení ryb,chtěl bych spíše nějaké nenáročné (přeci jen začínám)a když tak nějaký lehčí druh na odchov do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.10.2012 15:45 R Muž romant [27987] Re: jake98
Pokud to akvo mít nebudeš, tak perleťáky nabídni někomu zdarma, byla by jich škoda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:40 jake98
to vše dělám , uvidíme závisí na rodičech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2012 15:35 R Muž romant [27987] Re: jake98
Tak aby bylo alespoň 100 litrový. Do současnýho akva bych toho beťáka nedával, perleťáci budou plnit stejnou funkci jako beťák. Nezanedbávej údržbu a pravidelně měň vodu a odkaluj dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 15:25 jake98
k vánocům bych měl dostat větší akvárko myslíš že ti čichavci vydrží ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 14:39 R Muž romant [27987] Re: jake98
Možná že by na parádu byl lepší semeček, ale pořešil bych nejdříve ty čichavce perleťový, na ně je to Tvoje akvo malý. Jinak beťák Ti bude redukovat omladinu od pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 14:35 jake98
můžu mít v 54l samičku bojovnice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 08:12 ADA Re: katterinecka
dekuju :-)...ja mam totiz jen 60 akva a chtel bych jen paar...mam tam 10 neonek a prave bych chtel pekne akvo s paar peknyma rybkama ale nepremnozene....:-(...pokud to alespon trochu jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2012 21:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ADA
klidně můžou být jen samci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 17:57 ADA Re: Adam
no ja vim..jenze mne se samicky nelibi kvuli tem barvam..no tak to necham:-(....dekuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.10.2012 14:28 Muž Ad@m [1051] Re: toni
Ak je kamarátka začiatočníčka, vhodnejšie by boli len neónky červené, modré sú náročnejšie. A veľa Ancistrusov, hoci sú veľmi milý, nie je dobrý nápad, lebo dosť špinia. Priklonil by som sa skôr k pancierničkom rodu Corydoras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.10.2012 14:22 Muž Ad@m [1051] Re: ADA
Rozhodne príjemnejšie im bude, keď budú napr. 2 samci a 3 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 13:46 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Já jsem z Karlových Varů, takže nejbližší burzu mám nejspíš v Plzni... Tady sice máme taky malou burzu, ale akvaristů - prodejců tam prý bývá minimum a nevím nevím, zda se tam dají koupit rybičky, spíš rostlinky a šneci. Včera jsem byla v Sokolově u Pajtáše, tam je, jak se zdá, zkušený akvarista, kterému jde o spokojenost zákazníka a má rád, když ten člověk ví, co chce a nechá si poradit. Měl razbory Espeho a hledané pancíky prý zrovna dovezené, takže v karanténní nádrži :-) Já ale budu ještě před nasazením rybek přesouvat raka do menší samostatné nádrže a celé akva předělávat (hlavně vyměním problémové dno), takže než budu moct nasadit rybky, ještě to potrvá... Tak snad z některé příští várky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 13:37 ADA
Ahoj,mel bych otazecku-muzou byt pavi ocka jen samecci?...treba jen tri nebo 4?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: darka
Když já do Prahy jezdím docela dost málo, a v současné době nevím, jestli bych v ZOO Braník místo rybiček nedostal spíš zemovkou přes tu svou nevymáchanou tlamu smich
Edit: Sakra, raději sem napíšu, že to je pokus o vtip, aby to snad nikdo nevzal vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2012 15:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Vždy si napiš na lístek přesně co chceš koupit, obzvlášť pokud jde o rybičky. Také raději než v běžné akvaristice doporučuji koupit přímo od chovatele nebo z burzy... Nevím, odkud jsi. Pokud bys měla cestu do Prahy, doporučuji předem objednat a vyzvednout si v ZOO Braník, v Brně ve Sklorexu a v Šumperku u Rataje. Tam obvykle nehrozí překvapení v podobě zcela jiného druhu než je inzerován na štítku nádrže. Jistě jsou i další dobré akvaristiky, ale ty já zatím neznám. Bohužel znalost spousty podavačů je taková, s jakou jsi se setkala, takže studovat musíš ty. Je to tvé hobby a musíš o něm mít víc informací než podavači v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   03.10.2012 15:21 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: katterinecka
Tak jsem se dneska zeptala v akvaristice na pancéřníčky malé a pán, že jsou malí všichni, tak ať si vyberu smich Že prý takový druh neexistuje... Na označení "skvrnoocasý" jsem si bohužel nevzpomněla a na latinu už tuplem ne :-D Aby člověk chodil do akvaristik fakt ozbrojen informacemi, aby nekoupil zajíce v pytli :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.10.2012 08:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: danio
moc pěkný a drobný je i pancéřníček třískvrnný - habrosus. Pygmaeus je prý dost plachý.
Taky nikde není řečeno, že nemůžeš později ty razbory přidat, Uvidíš jak to bude vypadat, jak se bude dařoit akvárku a třeba jich časem bude víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 08:15 Žena toni [68] Re: Adam
ona by tam chtela jinak pridavat jen neonky-cervene a modre....a vice Ancistrusu......
jinak filter je cristal profi venjsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 00:37 Žena darka [520] Re: malyLibor
Tak Cor. hastatus např. na Sev. Moravě nejde sehnat, pygmaeus se na burze občas objevil, moje zkušenost, že hastatusi plavou ve středu akva v hejnu s brigittkami, pygmaeus je spíše u dna, jen o něco větší je i habrosus, taky se drží u dna.
Jinak vše k máni v ZOO Braník palec , i ty tvoje čokoládky tam měli ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 23:35 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
No, ono míň je někdy možná víc a 12 + 8 se mi zdá jako docela hezký počet ;-) Uvidím co seženu, každopádně díky za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.10.2012 23:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Jsou stejně velcí, vyber si ty, kteří se ti víc líbí.... jen se obávám, že trpaslíci jsou teď k sehnání snadněji než malí.... ale jejich nároky jsou stejné. A budeš-li se o akva starat, jak píšeš, klidně můžeš dát i 15 rasbor a 7 pancíků, jak píše peter1459
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 23:24 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Aha, tak super, 12 razborek se určitě bude cítit líp :-) A pancíci se mi líbí víc malí než trpasličí, velikostně by měli být stejní, takže malí asi vyhrajou, ale ještě mrknu, jak který vypadá naživo :-)

peter: Neboj, údržbu dělám každý týden, když se po večerech v práci nudím :-D Jenom musím nějak vyřešit tu rozsivku a řasu, bude boj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 23:17 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: danio
hengelky sú čistotné, pancierničkovia tiež a pokiaľ nezanedbáš údržbu nevidím dôvod prečo by to nefungovalo a hlavne aj ony sa budú cítiť vo väčšom počte oveľa lepšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.10.2012 23:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Přesně jak píše Peter459. Ne že by razbora klínoskvrnná nebyla fajn, ale přeci jen je větší a chce větší akvárko. A pancíky bych dal raději trpasličí - Coridoras hastatus... Jsou takoví veselejší. A klidně 12 rasbor a 8 pancíků - ale jen těch malých nebo trpasličích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 23:15 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: peter1459
Neboj, to nepomotám, klínoskvrnky už jsem kdysi měla a nakoukáno mám, už jsem je okoukla i naživo :) Mně teda 15 hengelek a 7 malých pancíků přijde jako přerybnění nebo ne? Samozřejmě větší hejno by se mi líbilo víc, ale nechci si zadělat na průšvih... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.10.2012 23:09 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: danio
ak kúpiš presne tieto dva druhy pancierničkov kľudne toľko môžeš dať a hengeliek do takého objemu aj 15 kusov X-)
edit: daj si pozor aby si nekúpila razbory klinoškvrnné dajú sa pomýliť
klinoškvrnné majú vyšší čierny pruh v oblasti análnej plutvy a nemajú tak výrazný medený prúžok nad ním ako hengelky, dobre si pozri fotky na nete aby si ich spoľahlivo rozoznala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:15 Žena danio [587] - Miniakvária – Rybky do 63litrového akva
Ahoj, chci si do své nádrže (viz prezentace) po vystěhování raka do jiného akvárka pořídit drobné rybky. Bude vhodná kombinace razbora hengelova a pancéřníček malý? Kolik kousků byste doporučili (7 + 7)? Nebo něco jiného? Dík za tip :-) Zatím čekám, až se to zaběhne a podaří se mi nějak zvládnout "vetřelce" na rostlinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 19:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: toni
taky je další otázkou jak to akvárium vůbec vypadá, jaký je tam filtr, jaké rostliny a jestli se jim daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:30 Žena toni [68]
ah oprava...ona ma 120 na delku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:30 Muž Ad@m [1051] Re: toni
Záleží na tom aké ď aľšie rybky tam bude kamarátka ešte mať. Takým Mrenkám štvorpruhovým by Bettine plutvy poslúžili ako večera. Inak sumatranky sú jediné rybky, ktoré nemám rád :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: toni
co tak raději přidat víc neonek (kolik jich tam vlastně je?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:27 Žena toni [68] Re: malyLibor
ahhh ne ne....to neni do meho(navic je moje taky podarovane)...kamaradka byla tak ocarovana akvariem ze si koupila prave to 120 a zacala jak ja...ted tam ma samozrejme to stejne(od stejneho darce :-))a chtel aby tam 2 Betty......me to staci az az...:-)...ja bych chtela pozdeji az dostavime a bude prestehovano-vetsi....ale nejdriv to musim zvladnout s timhle X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.10.2012 17:20 R Muž romant [27987] Re: toni
Taky se na to dá podívat jinou optikou a to že molly a ancík jsou dost špindírové a neonky a bety naopak rybky čistotnější, čistotu vyžadující(tím neříkám že molly a ancík nemají rády čistotu), takže se to trošku tluče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 17:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
No, hodí nehodí... hodila by se, ale pomaličku začínáš mít v tom miníčku plno... Měla jsi na mne dát hned na začátku a koupit akva alespoň 112 litrů.... nebylo by o moc větší než to, co máš, ale mělo by mnohem větší objem a mohla bys do něj dát víc rybek. Takto si to zkus sama spočítat - 5 neonek je 5x4=20cm, 2 mečovky =20cm, 2 molly = 16cm, 3 ancistrusi = 45cm. Když to sečteš: 20+20+16+45=101cm. Měla bys pro své současné rybky mít akva alespoň 101 litrů. Máš? Potom víš, jestli se tam ještě hodí betta rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 13:25 toni
ahoj....hodi se Betta k neonkam,2 mecovky,dve molly a tri ancistrusi?....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:54 Muž petr68 [27] - Rostliny
a nechtěl by někdo z okolí Těrlicka 4 tetry krvave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr68
Ne!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:49 Muž petr68 [27] - Rostliny
muzu mit tetry krvave s neonkama modryma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.09.2012 20:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beda81
Neboj, bude další burza. Tvé předsevzetí zajet akvárko je správné, a na další burze nakoupíš vše, co budeš chtít.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [109] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198519x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=5401