Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:52 radim Re: nehygienix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:48 Muž nehygienix [4] Re: romant
A ta kco jineho neco barevneho pekneho nemusi byt barevne ale aby to pekne vypadalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: nehygienix
Tak až si je vezme, tak pancéřníčky ano, ale ty kluky v triku bych tam nedával, to jsou plavci a chtělo by to pro ně delší akvo, kde lépe vyniknou.
Edit: Spíš než toho zelenýho, třeba toho zelenopásýho, jsou o kapánek menší a nebo klasiku, skvrnitýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:38 Muž nehygienix [4] Re: romant
Nejspis kamos si je veme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:37 R Muž romant [27987] Re: nehygienix
Máš už pořešenou tu zbylou osádku? Jestli nee, tak je ta otázka zbytečná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:33 JoKa Re: kolzik
Pozor také na znečištění nádrže, na to je krevetka citlivá. Endlerky sice nejsou takový bordeláři, ale až se namnoží, mohl by být problém, abys nakonec s kýblem neběhal obden a místo radosti nebyli starosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:06 R Muž romant [27987] Re: kolzik
Někdo Ti napíše, že ne a někdo že ano, bude to akvo od akva, v jenom se jim dařit bude a ve druhým budou endlerky vybírat mladý krevetky na jídelníček. Mrkni do vlákna jaký ryby ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:03 Muž kolzik [3] Re: romant
mohu dát ještě k těm živorodkám nějaké krevetky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 15:40 Muž nehygienix [4] – 60x30x30
Zdravim do akva 54l mohu tam dat ze 5 pancernicku zelenych? a ze 6 danio pruhovaneho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 04:51 radim
myslim ty dva šneky...a myslím to s tebou dobře;-) srandu si nedělám:-P píšeš v prezentaci, že tam máš 2 okružáky. No podle mě jsou to ampulárky okružákovité, které víc než zbožňují mladé listy některých rostlin. Dal bych všem prodejcům přes prsty za tyto šneky. Kryptokoryny, anubiasy, růžkatec a jinší tento šnek aktivně žere. Jednou jsem se nechal napálit v akvarijnictví a přišlo mě to dost draho na rostlinách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 04:22 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Urtman
Aha.. No popremyslim a dam vědět.Ale moc dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 03:35 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: radim
Jaké marisy a jaká podrazka bot.. No doufám, ze si děláš jen srandu! :-( Jestli myslíš paví očka tak ty jsou prestehovany ze starého akvarka a dokud mi neuměli tak tam zůstanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 03:32 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Urtman
To je dobrý nápad.. Určitě ji tam dej. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 01:46 radim
Zrovna ty dvě marisy co tam má bych řešil. A to tak, že by poznaly podrážku od boty...u toho akva to chce nejdřív vyřešit rostliny a s tím ji tyto dva kombajny moc nepomůžou. Dno bych už teda nechal tak a neměnil. Jen to do-zasypal jemným křemenem(něco tmavé) , ať tam nezapadává bordel. Pak bych se teprv zaměřil co k těm parmičkám;-) Hlavně už neřešte toho sumečka:-D je to panceřníček jak vyšitý:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2013 00:29 JoKa Re: simule
Tak jsme se dopracovali k identifikaci tvého "sumečka". Není to zcela jistě sumeček, ale druh pancéřníčka... Dost lidí a přátel (mimo jiné i ti, jejichž názorům 100pro věřím) tvrdí, že je to buď pancéřníček venezuelský, nebo tmavý... Pro naše potřeby je vcelku jedno, který z nich...
Tak teď je otázka (vím, už několikátá, jsem s tím otravný, ale chceš-li poradit i jinak než: "já si myslím", tak nezbytná). Chceš mít v akva živorodky? Vzhledem k velikosti nedoporučuji, ale samo to nechám na tobě...
Tak jako tak, parmičky si chtěla a už jich tam máš 8. To je asi možné, s přimhouřením oka, zachovat. Dále tam máš 2 druhy pancéřníčků. I když je to ten, nebo ten druh, je to hejnová ryba... Máš ty kluky po jednom, což není dobře. Ideálně 8 ks, ale máš menší akva, tak 6 bude muset být také ucházející. Předpokládám, že nebudeš chtít řešit co s tím druhým, tak napíšu (i když se asi setkám s nesouhlasem), že obé bude druh corydoras, tak se rozhodni sama (i podle nabídky v akvaristikách), jestli chceš pancéřníčka A+5, nebo B+5, nebo jak se jeví mě ideálně 3A+3B. Je to hodně podobný druh, měli by spolu kamarádit a navzájem se, co se týče hejnovosti, akceptovat... Šneky neřeš a na zbytek osazenstva čekám na tvé rozhodnutí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 00:09 JoKa Re: Kubasix
Díky, potvrdili mi to i v jiném vlákně...
Nejspíš OT (když tak označ, nebo umaž, ty víš... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 00:01 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: simule
Je to pancéřníček tmavý.
Myslím tak 99%. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 23:14 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: simule
Přesně jak říká Urtman je to nějaká tmavá forma pancéřníčka (nevim jakého a zkusím najít) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 23:09 JoKa Re: simule
Tyo, z hlavy nevím a prolistovávám atlasem (ten co uvádíš, to není na tak milion procent)... Trofnu si hádat, že to je nějaký pancéřníček také... Jak se chová vůči tomu druhému pancákovi? Kamarádí spolu? Plavou spolu??
S dovolením tu fotku stáhnu a umístím do vlákna k identifikaci, kam patří. Můžu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:52 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Urtman
Mám ji v prezentaci.Na jedné fotce je dole u kořene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:47 JoKa Re: simule
Sem s tou fotkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:44 Žena simule [58] - Miniakvária
No teď koukám..no jasně, že parmička :-D
Sumeček je na fotce a mám ho už dlouho a je pořád stejný..prodavač říkal, že zůstane malý..tak pak komu sakra veřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:39 JoKa Re: simule
Tak případnou výměnu dna nech na později (tu ve finále zvážíš sama, podle osazenstva co nakonec zvolíš), klidně ti i poradíme jak na to, aby se ti to celé nepo...
Zpátky k věci, co je to opravdu za sumečka potřebuji vědět (a i ostatní, kteří ti mají poradit)... Můžeš ho vyfotit? Nebo aspoň nějak popsat? Nebo pohledat zde v atlase?? Obávám se, že bez toho se nehnem, pokud tedy nechceš hned slyšet: sumeček ven!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: simule
Ty tvoje "parničky" vzniky od slova "pařit" nebo od naší známe "parmy"? Jinak ten sumeček je vážně úlet, jestli je to pravda. On by tam sice nedorostl ani do té spodní velikostní informace. Spíš se brzo odporoučí.

To dno by se vyměnit dalo. Ryby můžou být pár dní třeba v kýblu nebo nějaké jiné nádobě. Krátkodobě prakticky všechny ryby vydrží pár dní ve stísněném prostoru. Mezitím to přezaložíš. Vodu můžeš z části použít původní a filtr zaběhnutý už stejně asi tak nějak máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:30 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Urtman
Teď mě asi ukřižujete, ale nevím , který to je, ale ten černý to nebude..aspoň podle fotky. Jo a myslím tu 60l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:24 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: simule
Ale dno přece měnit nemůžu..to přece není jen tak jednoduché a to by už byli moje 3 kameny a rybičky nemám komu podarovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:22 JoKa Re: simule
Nejvíce mě pobavil 2x šnek, jak si je počítala? :-)

Ne teď vážně, potřebuji ještě dvě doplňující informace. Jedná se o tvé 60 litrové z prezentace?

A ten sumeček, co píšeš a máš uvedeno v prezentaci, je opravdu tento?
rybicky.net/atlasryb/sumecek_cerny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:19 Žena simule [58] - Miniakvária – seznam ryb
2x Dánio pruhované
1x panceřníček
8x parnička mechová
2x Paví očko
1x Sumeček a 2 šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:17 Muž acik [416] Re: simule
Je chyba tvoje,ale i chyba akvaristik,protože ty zajímá jen prodej/výdělek,ale nestaraj se o zákazníky a nesnaží se jim poradit... naštěstí jsou i akvaristiky opačného případu :)
u nás v akvaristice je jedna prodavačka a jeden prodavač, ona čumí neustále do mobilu, asi zavísla na facebooku,říkáme ji s kámošem blbka,prodavač strááášně chytrej,snaží prodat nějaké vodičky na vytvoření brčálníku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:15 JoKa Re: simule
Nevěš hlavu, chyby děláme všichni... A ve tvém případě se dá vše zachránit... Tak co v tom akva teď aktuálně máš? Ale vyjmenuj všechno a na nic nezapomeň...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:11 Žena simule [58] - Miniakvária
Jejky až tak..no a co ted? Některé rybky jsem už měla a pořídila si parničky a právě toho panceřníčka :-( No teď jsem hledala jakého vlastně mám a bude to asi ten Pancéřníček Sterbův a máte pravdu hejnová rybka. No tak to dopadá, když je člověk blbec a nejdříve pořizuje a pak teprve čte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:57 Muž acik [416] – Re: simule
máš i moc hrubé dno pro takové ryby jako jsou panceřníčci/panceřníčka,jak se to špatně i píše coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2013 21:54 R Muž romant [27987] Re: simule
Tak bude nejlepší, když jsi si vědoma ne příliš optimální skladby, nejdříve pořešit ten stav současný a potom teprve uvažovat o nějakých doplňovačkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2013 21:52 Muž acik [416] Re: simule
1x panceřníček ??? to je hejnová ryba :( tam bych rozhodně přidal 5 kousku aspoň... chudák malej,klidně ho koupím od tebe... dám ti kilo za něj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:49 Žena simule [58] - Miniakvária – jaké rybky?
Mám už měsic akvárko a nějaké rybky, ale chci se zeptat jestli bych mohla ještě nějaké přikoupit a hlavně jaké a kolik. Sestava rybek není ideální to vím, ale přesto.. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: kolzik
Třeba partu 6-8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda , endlerek zprvu 2 kluky a 5 holek, oni se namnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:57 Muž kolzik [3] Re: Designer
no je mi to jasné, že jsou to bordeláři. Ale ta Živorodka Endlerova, jsem četl že je menší bordelář :-) a jsou přizpůsobivé do menších akvárií, ale jaký počet a co k nim přidat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 19:46 R Muž romant [27987] Re: Designer
Endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ono to pri rozumnem poctu kusu neni zadne drama, ale je fakt, ze tezko muzeme vedet, jak peclivy akvarista z tazatele bude a jestli dokaze zajistit patricnou peci, udrzbu, hlavne vymeny vody, protoze urcite ji zivorodky vyzadovat budou.

Myslim ze se to da, ale je to spis dotaz na uzivatele kolzik. Jsi si jist, ze se budes opravdu dobre starat a ze Te to neprestane rychle bavit? A dokazes pocty ryb udrzet i za cenu, ze Ti to bude rvat srdce, kdyz si jich az tak moc nemuzes nechat?

EDIT: Chtel zivorodky a tak bych ten muj dotaz na peci bral opravdu vazne. Jestli jsem neco nepominul, vetsinou si zacatecnik poridi ty nejbarevnejsi, pro nej nejhezci, a tam o rozmetani hnoje nouze nebude. Nebo je neco barevneho, zivorodeho, co nerozmeta az tolik hnuj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:32 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, platy do 50 litrů nee, to není dobrá rada. To bude za chvilku akvo plný malejch telátek rozmetajících hnůj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kolzik
Pokud chces nejake hezky barevne rybicky, muzes si vybrat ze spousty barevnych variant rybicky.net/atlasryb/plata_skvrnita .

A zbytek uz je tam napsan, vcetne toho, at si das pozor na prerybneni. Zacni mene kusy, treba jen dvemi samicemi a samcem, at si z mladych muses jeste nejake hezke nechat.

Co mohu doporucit, nemichej barvy, a vem si nejake barvne ciste (ne kazdou jinou), ne nejaky mix. Nekomu se to muze libit, ale kdyz Ti plavou same stejne barevne ryby na zelenem pozadi rostlin, je to proste super pohled a navic barevne krizence malo kdo chce, vsechny stejne v nejake ustalene barevne variante udas snaz (je to vetsi radost, nez mlade dat nekomu ke zkrmeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:22 radim Re: kolzik
čau, ja ti poradím... Otevři např. zdejší atlas a podívej se jaké jsou možnosti. Malých živorodek a jiných rybek je hodně. Přece nechceš, aby ti tu někdo vymýšlel celo osádku... Podivej se, napiš co se ti líbí a poradit ti bude mnohem snadnější;-) jen mě napadá asi 10 možností co tam dát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:19 Muž kolzik [3]
Prosím o radu, jaké druhy a cca počet rybiček do 60 litrového akva. Chtěl bych rád nějaké živorodky. Děkuji moc. Budu hrozně vděčný za radu. :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
A ja to zase myslel tak, ze pro mnoho z nas jsou ty jeho ryby ty nejhezci, at si jsou jake jsou. Mel jsem tam dat nejaky potouchly smajlik pivo .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 00:14 Žena baletka [624] Re: malyLibor
No jasně. Pro každého dle jeho vkusu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
To byl jen příklad, jak bych si takové akvárko zařídil já, kdybych měl takového prcka... dají se dát i jiné rybky... jednodruhovka galaxek, nebo jak psal Designer - samečka a dvě samice bett a k nim hejnko Hengelek nebo Espeho razborek... Ale pro mne nejhezčí by byly právě ty krásně červené maculátky a čichavci medoví....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:06 Žena Kate127 [74] Re: baletka
Z toho se dá určitě něco vymyslet :-) mě se libí i sestava, kterou mám teď. Problém ovšem nastává s těmi platami, které opravdu už tvoří hodně detritu a stále se mi množí a zase je mi líto si do akva pořizovat nějakého "dravce", abych zabránila přírustkům. Což jsem samozřejmě mohla dříve nebo později čekat, tak proto ta změna.

Musím teď darovat nebo prodat platy a pak můžu vymýšlet dál :-) Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Promiň, nemyslel jsem to ve zlém... já to mám prostě tak, že mně se líbí, když ryby vypadají co nejvíce jako přírodní. Někdy volím příliš expresivní výrazy, zapomínám, že jsou lidé, kteří mají rádi akvária poněkud jiná než já. Nechtěl jsem tě rozhodně naštvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:59 Žena baletka [624] Re: Kate127
Já třeba ne, já jsem šla po těch 75l. Ale ani to není extra velká nádrž, třeba právě pro ty vysokoploutvé nedostatečná, myslím. Jedině pro jeden samostatný pár a to ještě na hraně. Já osobně bych dala na MalehoLibora. Asii bych sice organizovala malinko jinak, ale ten jeho tip se mi zdá elegantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MichoCZ
Ano, akceptovalo se 75 litrů než jsem se podíval do její prezentace. To akva je klasická 54litrovka - 60x30x30cm.
Nicméně holka místo aby načerpala něco pozitivního, tak bude zase hledat chyby na jiných. Tohle není nic pro mne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=3951