Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 179 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:56 guest – Re: Pedro Ramiréz
Parmička mechová je vyšlechtěná varieta původní Parmičky 4pruhé,jestli se budou držet spolu v akvárku jako hejno,neví s určitostí nikdo.

Jako druhové akvárium by to nemuselo být vůbec špatné,zvlášť při takovém temperamentu Parmiček by pomalejší ryby trpěly ohryzanými ploutvemi.Jako doplněk nějaký Krunýřovec a je vystaráno :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:16 Muž Yirka [9126] – Re: Pedro Ramiréz
A co ramirezky? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2008 20:01 Pedro Ramiréz
Hm, tak asi zvolím nakonec jen ty parmičky a nějakýho toho krunýřovce.
16 parmiček? není to už moc, mám strach aby se mi tam až vyrostou neumačkaly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 22:52 Muž henrich [4]
Praveze sa mi nezdalo, ze by si chcel mastit vrecka. Dodava hlavne do zahranicia - bezne chovy v tiskach kusov, alebo specialne druhy. To ze ma tam aj s kamaratom pustil pozriet si chovne nadrze bola od neho vynimka a az tam som sa rozhodoval na co sa zamerat - to bola chyba.
Ale kupil som tam aj rybky do spolocenskeho akva, s cim som bol naozaj spokojny, napr. sturisomy panamske...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 22:45 Lorenzo Lamas – Re: henrich
tak pokud si chceš udělat biotop ve 100 l s cichlidama,tak jdi do apistogram nebo nanocar,ale rozhodně né do agresivních poměrně velkých ryb..ten chovatel využil tvé nevědomosti!! Doufam, že si se z toho poučil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 22:31 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: henrich
Ja hadam ze pan chovatel koukal hlavne na penize :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 22:23 Muž henrich [4]
Tak to sa mozete rovno pustit aj do mna... ahoj
Nakupil som do 112L akva ryby vo velkochove s doverou, ze mi dotycny pan hadam vybral vhodnu zostavu (pytal som si cichlidy do 100L biotopu...). Potom som sa doma zahlbal do atlasov na inete a zistil, ze sa k sebe moc nehodia a este k tomu je ich aj trochu moc, kedze som kupoval mlade kusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 20:31 Lorenzo Lamas – blbosti
nevim proč se do této debaty plete někdo, kdo tomu vůbec nerozumí tone tone ¨Takový blbosti se málo kdy vidí. Lenny, je mi líto,ale asi budeš muset podat inzerát jestli je někdo od tebe odkoupí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 15:47 klára
Máme od nového roku doma akvárko 60l, volili jsme také kombinaci parmiček (čtyřpruhé - 8, čtyřpruhé albíny - 8, mechové - 8). Tvoří hezkou kombinaci a jsou v jednom hejne.... jen mechové jsou dost pomalé, rozvážné, lepsí je to s čtyřpruhýma, nejaktivnejší jsou pak albíni. Byli jsme varováni, že albíni jsou přešlechtení a méne vydrží, ale opak se nám potvrdil. Jsou krásní, brzy vyrostli a dosud všichni žijí (!), což se predevším o mechovkách říci nedá (dnes 6 a stále 2 vypadají malé, tak asi také nepřežijí hmm )Kombinaci s jinými druhy ryb nám v akvaristice nedoporucili. Jo a žije s nimi jeden krunýřovec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 15:23 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Tokuschew
Pane Tokuschew..nezlobte se na mě,ale to jsou přesně rady obchodníků v akvaristikách...v tom se opravdu nezapřete.Nechat lidi nacpat do takové louže co nejvíc ryb....však oni se zase vrátí až jim to pochcípe,že.
Pokud chce někdo barevné rybky,je přeci z čeho vybírat...proč zrovna tlamky.Navíc v těchto podmínkách ty ryby budou věčně ve stresu a nikdy se nevybarví tak jak by měly.Vybarví se maximálně největší a nejagresivnější samec...zbytek bude zalezlý pod šutrama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 14:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Tokuschew
Jasne ale je dulezity nez zacnu si neco precist.Na netu jsou toho o tlamkach tuny staci hledat.Ono b y stacilo se porozhlednout tady na rybicky.net a precist si ze minimum pro ne je cistejch 200 litru tzn. bez dna a pozadi.Ja mam treba taky rad lachtany ale urcite si ho neporidim do vany i kdyz by se tam nejaky mlade veslo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 14:53 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: Dahak
Ale ja s tebou plne súhlasím. A verím, že na to príde aj dotyčný tázateľ. A možno si časom najde priestor kde nainštaluje väčšie akvárium. Každý nejako začínal a to akva až také malé zase nie je. Budú väčšie nároky na filtráciu a údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 14:48 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Tokuschew
Vis i v koncentraku zili lide a nekteri to i prezili.Ovsem zivot se tomu asi rict nedal.Tem rybam se tam moc darit nebude a nikdy nedorostou spravne velikosti.Je velka pravdepodobnost ze jedny ryby vyroste nejakej raubir a vsechno to tam pomlati.Lenny ma to akva pekne naaranzovany a verim ze jinejm rybam by se tam opravdu darilo ale tlamovci to bohuzel pro nej(nebo spis pro tlamky) nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 14:25 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Sid napsal: Tokushewe, je velký rozdíl mezi tím, jestli je někdo komik a nebo komický... ;-) :-)

Side, to moc dobře vím, jen nevím co to ma společného s tímhle tématem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 14:11 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Tokuschew
Tokushewe, je velký rozdíl mezi tím, jestli je někdo komik a nebo komický... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:59 Muž Tokuschew [22] - Rostliny – Re: Dahak
niekto používa vytieračky 112 litrové, niekto 200 litrové, iný 12 litrové. Všetky sú závislé od chovu konkrétneho druhu, rodu. Samozrejme, že nebudeme vytierať diskusy v 30 l akvárku a vytierať naonky v 200 l. Pri afrike je síce 112 litrov trošku málo, ale poznám X ľudí, ktorým sa cichlidky dária aj v menších akváriách. Vytieračky na papulky nepotrebujeme.
Aj ja a aj vy ste určite nezačínal hneď s 500kou.

Už podľa toho viem, keď niekto dá dánia k tlamovcom, že sa jedná o začiatočníka. Myslím, že mu bolo potrebné poradiť a nie odradiť.

A, ozaj, komik som.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Tokuschew
No ja se spis uz nedivim tem manikum z akva.sk.Zhruba 112l akva pouzivam jako vyteracky a ty mu radis aby si dokoupil dalsich deset tlamek a to nepocitam ty dania co tam ma.Ty jsi komik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:30 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Dahak napsal: Muhaha to prece nemuzes myslet vazne smich smich smich

Proč ne? Čemu se divíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:27 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Tokuschew
Muhaha to prece nemuzes myslet vazne smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:26 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Vybornej napad prihod nejajaky mecovky a pavi oka aspon ty tlamky nebudes muset krmit. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:26 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Nechápem niektoré reakcie.
112 litrov na začiatok...to nie je až tak zlé. V každom prípade je potrebné sa dánií alebo tlamovcov zbaviť. Neviem kto ti to poradil dávať k tlamovcom dánia, ale stáva sa.
Pri afrike je dôležitá hostota, t.j. do tvojho akvária ešte minimálne patrí 10 ďalších rybičiek. Pri afrike je dôležité, aby z jedného druhu tam bolo aspoň 6 kusov. Ako povedal Radovan, najlepšie bude vyberať z menej agresívnych druhov ako yelowky.

Pre oponentov. Sám som kedysi mal afru s gupkami. Vyrástla medzi nimi a nikdy si ich ani nevšimla. Žili vo vzájomnej symbioze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 13:00 Muž Tonys [16] – Re: Lenny
PřihoĎ tam nějaké drobnější rybičky. Jako jsou sichlidky,mečovky, a další. Jinak k tamovcům jediná ryby která se hodí je nějaký větší krunýřovec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 12:42 Lenny
Tlamovce lombardaky mi zpatky do obchodu uz vzit nechteli. Dalsi nakup uz si poradne promyslim. Ale 4 rybky mi pripadaji na 112 litru malo. Akva vypada prazdne. Ted uz vim ze jsem zvolil spatne. Co ted?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 08:12 Pedro Ramiréz – 80l -parmička+ ...dál?
Právě si zakládám 80l akvárium.
Chtěl bych jsi pořídit 4 parmičky čtyřpruhé + 4 parmičky mechové.Dál bych pak chtěl tak 2 nějaký větší rybičky ale nevím přesně jaký. Poraďte prosím! :-)
A když dám parmičky čtyřpruhé a mechové k sobě-budou tvořit spelčnéhejno nebo každé zvlášť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 11:54 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Lenny
dělej jak myslíš,wladys a já už nějakou dobu tlamovce máme a já měl i lombarďáky i yellowny,který se mi zase přemnožili. Jinak jsem měl taky tlamovce v malym akvárku, jenže lombarďáci sou divočáci.Ty yelowni by tam sami klidně mohli být,ikdyž se to nedoporučuje,ale budou trochu plašší,protože jich tam nemůžeš mít moc. takže ti doporučuju si něco přečíst hned a pak vrátit aspoň lombarďáky jestli nechceš vrátit oboje..protože tlamovci se v párech nechovají.Navíc u 4cm nepoznáš ani pohlaví,což je taky celkem problém!začti se, nechci ti tu psá info,když je napsaný v atlase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 11:48 Muž Killer [133] - Sumci – Re: juro127
zato slovaci jo co..ty dělaj stejný blbosti jako češi.. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 09:06 Lenny
Tak vam dekuju za reakce. Tlamovce uz prikupovat nebudu.
Moji tlamovci nemaji zatim snad ani 4 cm a dari se jim tam podle vseho zatim dobre.
Pokud to takhle pujde dal nic na tom menit nebudu.

A vzkaz pro hrdeho Slovaka: V CR mame spostu knihoven a dokonce internet.
A nezapomen ze jsi na Ceskych strankach tak reaguj trosku klidneji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2008 08:24 Muž juro127 [6]
ne vy v Ceskej Republike nepoznate nieco ako kniznice skadial si mozte vypozicat knihy a nieco si aj precitat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 20:45 Muž Lucky005 [197]
Hi Hi nerikam nic LENY ale nebud smutny mas pekny stromek :) :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 20:31 Muž memeo [15]
TO Wladys
BINGO,ale jde o to,jestli si nechá poradit,nebo ne...... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 20:09 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Lenny
Tvé akva není vhodné pro žádné tlamky.Navíc ti modří nejsou Ps.socolofi,ale Metriaclima lombardoi.Jedny z nejagresivnějších mbun.Doporučuju ryby vrátit a koupit ryby,na které máš prostory.Ze všeho nejdřív si kup nějakou dobrou knihu o akvaristice. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 17:28 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: Lenny
Ak chceš predsa tlamovce, tak este dokup yellovky, 2 je trašne málo. A socolofi je na oveľa vacsie akva.
Tie yellowky by horko tazko mohli byt-sused ich mal v 72L rozzureny ale mnozili sa ako dive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 14:46 Alice111 – Re: Lenny
Tohle akvarko ti nebude delat dobrotu. Mas nevhodne zvolene rybky, malo ukrytu pro ne, male akvarko......... Vrat rybky do obchodu, neco si o akvaristice precti a zacni od zacatku, jinak se budes trapit ty i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 11:57 varinka22
ahoj,4 tlamovci na 112 l je dost a ty dania k tomu už bych ani nedávala..tlamky potřebují větší akva,proto si tam buď nech jen ty tlamky nebo je dej pryč a dej si do akva menší rybky po více kusech...radím ze své skušenosti.. ahoj přeju hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2008 11:31 Lenny – Co k tlamovcům
Ahoj, zalozil jsem nove 112 l akvarium (viz muj profil). V provozu je asi tri tydny. Zatim v nem mam 4 male tlamovce a 5 danií (nevim presne jaky druh, jsou ruzove a nikde jsem o nic nic nenasel)
Chtel bych jeste par ryb dokoupit, nevim ale ktere ryby se snesou z tlamovci. Poradite co bych mel koupit? Predem diky…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 22:42 Muž filipsi [1295] – Re: Rybky 12cm do 75l?
A jake ze to jsou je tajne? To by se treba dalo i poradit (tedy ja u ryb asi moc ne, rozhodne nic co se jinde nedoctes).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2008 22:33 Rybky 12cm do 75l? – Rybky 12cm do 75l?
Právě si zařizuji 75litrové akrvárko a padl mi do oka jeden typ rybek,které však v dospělosti dorůstají 12cm. Myslíte že dvoum těmto rybkám bude 75litrová nádrž stačit nebo ne? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:52 Žena Alena.sv [89]
dado napsal: ja ich mam a niekedy skalare dobnu do betty
Ahojky,no u mně to bylo naopak:betta nedala skalárám pokoj a musela jsem ji dát jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 14:39 Muž isamik [180] – Re: mato127
Molitanovy pohaneny vzduchem nebo cerpaci hlavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 13:52 dado
vnutorny a najdisi do 100l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 13:34 mato127 – 98l akva
aky filter ide do 98l akva???
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 21:21 dado
ja ich mam a niekedy skalare dobnu do betty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 21:17 Duny
skalar a bojovnica sa neodporucuju mat v jednom akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 21:01 dado
ja mám dve a v poho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:56 Žena Lucianetta [43]
Jestli mecunkama myslíš mečovky, tak nedoporučuju. Měla jsem taky 2 (dostala jsem je s akvárkem) a byly pořád schované. Jsou to hejnové rybky a ve 2 se necítí dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:13 Rejpal1
mam vice ryb a v poho.. ale doporucuje se od mlada neonky se skalarama coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:10 dado
podla mňa to bude akurat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:10 Kahan – Rybky
Skaláry verzus neonky nedopadá většinou dobře, většinou se snižuje počet neonek....Nevim, jestli ty cichlidky nebudou teritoriální....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2008 20:07 mato127 – 98l akva
ake rybky mozem dat do 98l akva?? moze tam byt:4x skalar 2x bojovnica 1x prisavka thajska 10x neonka 2x mecunka 2x cichlida ramirezova 1x labeo? nebude to preplnene??? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 17:30 Muž Yirka [9126] Re: tomaskupilik
Teda jak to ty ryby dělají. v reálném životě je to většinou obráceně. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [179] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199015x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=8901