Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
skvrnoocasky za 9kc??!!! kdyz si predstavim ze jsem ji je objednaval pred par lety za nejakejch 80kc/ks a stejne jsem je ani po pulroce nedostal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
jo galaxky jsou na burze levnější, ale třeba zrovna ty skvrnoocasé jsem kupovala ve sklorexu za 9kc, což je podle mě hodně dobrá cena. Jestli je chceš kupovat na burze tak raději předem napiš prodejci, aspoň budeš předem vědět že je tam budeš mít a za jakou cenu, budou předem nachystané a nebudou se muset tolikrát přelovovat.
Taky v brně na burze budu, tak se tam třeba potkáme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:29 Muž fousac [39] Re: katterinecka
Aha, dík za info. Já bych stejně počkal do února na akvaburzu. Minule jsem tam právě kupoval galaxky a oproti Sklorexu jsou za polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
Tyhle malé druhy razborek se hodně zaměňují, pokud je chceš kupovat ve Sklorexu, tak tam mají bornejskou, co vypadá spíš na razboru skvrnoocasou a vyroste tak max 2cm, i když spíš tak 1,5cm (několikrát jsem je tam kupovala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
Espeho, nebo taky Hengelovy, mají aspoň jiný tvar než galaxky. Bornejská větší není (teda aspoň ne ty co jsem měla já)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:12 Muž fousac [39] Re: malyLibor
Já jsem hledal spíš rybku o ždibec větší než galaxka. Co třeba Razborka bornejská, Razbora Espeho, podle atlasu by mohla být o trochu větší. Že bych je nakonec nakombinoval takto? Dokoupit tak 6 kusů galaxek (celkem by jich bylo 16) a k tomu méně dominantní hejno 8 kusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: katterinecka
Endlerky ke krevetkám tedy už nikdy. Endlerky zlikvidují spolehlivě všechny mladé krevetky, i když máš nádrž zarostlou a v půlce jen jávský mech. Samci a mladé endlerky se v honu za mladýma zavrtají i do toho mechu a samice krouží kolem a lapají prchající krevetky.. kdepak, Endlerka se ke krevetkám nehodí ani trochu, mám to osobně vyzkoušeno. To i s gupkama mi přežívalo víc krevetek než s Endlerkama.
Naopak přidat ke galaxkám B.maculatus schvaluji. Jsou to klidné rybky které na krevetky vůbec nereagují... Viděl jsem malinkou, čerstvě vylíhlou cherrynu proplouvat mezi maculatkama těsně před krmením a ani si jí nevšimly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: fousac
Závojová dánia jsou pomalejší, ale ne méně nenažraná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:15 Muž fousac [39] Re: katterinecka
Co se plachosti galaxek týká, tak s tím problém nemám, ty si zabraly celou nádrž, a krmení připomíná útok piraní :-) Nad daniama jsem taky přemýšlel, ale jak píšeš, trochu se bojím divokosti. Nevím jestli třeba závojová forma by nebyla trochu klidnější, protože se jí hůř plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fousac
ono doplnit to jinýma malýma razborkama taky není k zahození. Vím že hodně lidí preferuje velká hejna po hodně kusech (taky k nim patřím), ale přecejen namíchat to s těma maculatkama je taky pěkné. Jsou méně bojácné a můžou mít vliv i na galaxky aby nebyly tak plaché.
Taky by tam šly endlerky, které se pohybují spíš u hladiny, takže by ti to moc nenarušovaly. Nebo dánia, která jsou taky hodně u hladiny, ale ty jsou dost divoká a možná by si i občas zobly nějakou krevetku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
no ja mel krevetarko a prikapaval jsem tam tekuty od JBL... pozdeji se mi dostavaly za plošnej filtr a tam v pohode dorostly, v zahranici misto trepky pouzivaji green water (rostlinne zbytky do kyble s vodou a na slunicko) a mozna by slo pouzit i hadatko octove (kdyz s tim rozkmujou betty)
velka studnice zkusenosti www.celestialpearldanio.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:09 Muž fousac [39] Re: Moucha
Nezkoušel a ani to nemám v plánu. Protože by bylo asi dost problematické ze začátku ty prcky správně krmit. A mít ve svém malém bytě lahve s nálevníkama apod. se mi moc nechce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 12:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
a zkousel jsi uz galaxky mnozit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 12:54 Muž fousac [39]
Koukám, že se diskuze přesunula úplně k jinému tématu (ikdyž zajímavému). Svého času jsem přemýšlel, že bych to doplnil malým hejnem (tak 6 kusů) Razbora klínoskvrnná var. Blue, ale tu zase nemůžu v Brně sehnat. Ptal jsem se ve Sklorexu, ale žádný dodavatel jim je nedodává. Takže to asi dopadne tak, že navýším stávající počty galaxek a otíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Aha, tak to pardon. Nevím, zkus se prostě poradit s někým, kdo ty sekavce má - buď je doporučí nebo ne, hm ;-) Ale mně osobně by těch velkých bylo líto. Já si vůbec pro ty rozměrný ryby přestavuju megaakvária stydim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: danio
jak se říká - důvěřuj ale prověřuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:25 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: katterinecka
Dobře, nechám se poučit, díky :-) Galaxky bych si kvůli jejich údajné choulostivosti stejně nepořídila a jak jsem psala níž - jsem zastáncem miniryb ve větších akvárkách než je 30 litrů. Je mi jasné, že moje ryby by byly ještě šťastnější ve větší nádrži než jakou mají, ale prostě na ni nemám místo. Ale aspoň do 60 litrů necpu ancíky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
60x40, vetsinou se udava dxšxv, a delavaji se 60x30 a 60x35..... nebo 80x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:22 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Dno 60 x 30 je atyp nádrž? coze Od kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
galaxky by meli mit jako neonky jednu stranu aspon 60cm.... a ma atyp nadrz ma skoro stejnou plochu dna jako lecktera 100L
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: danio
informace mohou být různé, kdoví jestli ten co to psal do atlasu to psal podle svých zkušeností a jaké k tomu měl důvody a nebo od někoho opsal. A co ten od koho to opsal? Třeba tady píšou minimální dno 60x30cm www.seriouslyfish.com/…
Je zajímavý, že radši věříme atlasu, než někomu konkrétnímu kdo má s tou rybou zkušenosti. I když v tomhle případě (dvat ty ryby do většího akvárka) to ničemu neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Moje se velkého nedožily, ale jsem přesvědčen, že to bude stejné jako u ostatních hejnových rybek. Viděl jsem je ve 400 litrovém rohovém akvárku, skoro bez rostlin, se spoustou Atyopsis moluccensis, bylo jich tam hejno skoro 100 kusů a tobyla prostě nádhera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:12 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Ve velkém se chovají jinak? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
Já do 240 a víc... ale stačí jim i 80, sice se o nich píše, že jim stačí i 30litrů, ale asi záleží na tom, jak kde. Já je měl ve 40litrovém akvárku, bylo jich tam 20, byly s krevetkama, přesto byly stále vyplašené a pořád se skrývaly. Už nikdy bych je do tak malého akva nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:07 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Galaxky jsou malinké rybky, takže bych si je dovedla představit při dobré údržbě a dostatku rostlinek klidně i ve 30 litrech (to bych viděla jako minimum), ale ideálně, kdyby to bylo "nudličkových" 30 litrů - tedy dlouhé a úzké akvárium ;-) Já mám razborky skvrnoocasé (max. 3 cm délka) a mám je v 63litrovce... Prostě jsem zastánce většího akvária s větším počtem malých rybek, ne každý se mnou musí souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 11:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: fousac
Máš opravdu moc pěkné akvárko. Díval jsem se, že tam máš krystalky. Bojím se, že těm nebude moc vhod přítomnost C.kanei. Ne že by je pancíci baštili nebo napadali, ale prostě krystalky jsou takové citlivé, větší rybka je snadno vyplaší, a pancíci jsou na ně velmi čiperní. Nicméně tento druh patří k nejkrásnějším, takže chápu, že se ho člověk bude jen těžko zbavovat. Určitě bych ve tvém akvárku přidal galaxky, alespoň na 20-25ks. Jsou to rybky hejnové, mají rády větší společnost. A určitě bych přidal otíky. I ti jsou hejnoví a určitě by jich ve tvém akvárku mohlo být i 8 kousků. Další rybky bych už ale s ohledem na krystalky určitě nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:04 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
je to jen v oblasti uvah.... hadat se s vama nebudu... ale schvalne do kolika litru by jste dali galaxky?
dobrej typ... tak to s pulpim zejtra proberu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 11:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: ivaha
Pokud vím, nějaké sekavce si nedávno pořizoval půlpy do některého ze svých velkých akví. A jsou to podle toho co psal neřízené střely, takže se na jednom konci akva rozparádí a po 60 cm bude mít problém to ubrzdit, aby si nerozsekal kokos hmm smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.01.2013 10:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Moucha
I u těch nejmenších je uvedená minimální nádrž 100 litrů. Já tyhle ryby sice neznám (jo, je možný, že jim to třeba stačit nějak bude), ale proč za každou cenu cpát nějakou rybu někam, kam se nehodí nebo to bude na hraně? Když jiných možností je dost? Nechápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:55 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Příčnopásého ani jiného tak velkého bych tam nedávala v žádném případě :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
západojávský a jeste johorsky.... nejmensi co jsem nasel

ale mluvil jsem s clovekem co zarizuje akvarka profesionalne a ten mi navrhl i pricnopaseho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:48 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
V dospělosti? Nevím, sekavce jsem nikdy neměla a ani mít nebudu, ale já mám v akva o délce 60 cm rybky, které mají max. 3 - 4 cm (když nepočítám otíky, ale ti stejně téměř neplavou) a přijde mi to ideální X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
a co kdyz to bude sekavec s delkou max 6cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.01.2013 10:43 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: duko1995
No, měl bys mít sám nějakou představu, ale se stolitrovkou už se dají dělat slušná kouzla :-) Ono to všechno záleží na tom, jaké tam budeš mít osvětlení, co by sis aspoň tak nahrubo představoval, co tam dáš za dno atd. Založ si tu prezentaci, trošku ji vyplň a pak budeme spíš schopni Ti něco doporučit ano Pokud začínáš, tak hlavně nikam nespěchej, přečti si co nejvíc informací o rybkách a rostlinkách, které chceš v akváriu mít a ptej se dřív, než něco spácháš, předejdeš tím zbytečným problémům a zklamání ;-)
Doporučuji nakouknout i do tohoto fóra rybicky.net/forum/15-zacatecnik - jsou tam odkazy na dobré články, které by sis určitě měl přečíst. Ale ta prezentace tady je základ, pak se vážně líp radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.01.2013 10:40 Žena Beastie [320] Re: duko1995
co třeba slona ?:)

nejdřív si přečti, co je k dispozici, co se ti líbí, na co máš parametry, projeď ostatní nádrže a pak se ptej na detaily

přeci nechceš, abychom za tebe dělali tu nejzábavnější a nejhezčí práci na akvaristice?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:34 Muž duko1995 [32]
Ahojte lidcky,Mam akva 115 L co by ste mi poradili chovat ? :) jake rybky,rostlinky,? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:21 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: jamajcan
Jo, chudák. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 10:19 jamajcan Re: danio
Plaval jak plaval,ale žil,jedl a vyměšoval. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 10:03 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
No já nevím, ale rybě, která dorůstá délky cca 20 cm bych fakt dopřála podstatně větší nádrž než o délce 60 cm. To je jako kdyby člověk plaval v šestimetrovým bazénu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 09:42 Muž monty [86] - AmerikaRe: melrok1
Danio má pravdu. Mám první akvárko, koupil jsem si set a v něm byl Cat-Gato P-f304, filtroval jak divej, ale díky tomu, že měl kostičku cca7*3x3 cm, tak bylo v akvárku mléko. Vyhodil jsem ho a zakoupil Atman AT-200 + polyuretan 10x10x24. Dal jsem to tam večer a ráno bylo čisto.

melrok1 napsal: nedostatocna filtracia ? mam 130L akvarko a filter pre 200 L akvarko co je natom nedostacujuce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 09:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
bohuzel ten atlas je jen vetsinou pravdivy.... overil jsem si ze mohou i do mensi litraze nez je uvedeno v atlase.... ale temi naroky jsem spis myslel chemismus vody a krmeni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.01.2013 09:10 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
A neměli by sekavci náhodou být v akváriích od sto litrů nahoru a ideálně o délce aspoň metr? Já jen že fousace odkazuješ na atlas, ale mám dojem, že sis sám nároky té ryby nepřečetl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 09:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
no ja mam aquaclay... a co jsem videl videa na youtube tak tam byval i docela hrubej pisek az sterk

ty mas jak vidim flexiobklady a ty jsou pekne jemny....

jinak si projdi rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
uvidis co ti padne do oka

dalsi vec je jestli vybranejm rybkam bude vyhovovat tvoje podminky (vody, teplota apod.) a dalsi vec je jestli vybrany rybky sezenes

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 08:37 Muž fousac [39] Re: Moucha
Sekavce asi ne, protože žijí u dna, kde už mám pancéřníčky a krevetky, takže by tam bylo trochu plno. Navíc chtějí písčité dno, ale já ho mám (budu mít) z větší části zarostlé. Hledám něco, co se bude pohybovat více ve vodním sloupci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 08:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: fousac
a co par sekavcu?
mam podobnou litraz (60x40x30, rostlinne) a mel jsem tam vic jak 35 galaxek (vetsina muj odchov) + 2otiky+ 7x c.pygmaeus + 1x malou sae + krevetky
bohuzel jsem o galaxky prisel v dusledku konbinace zkazenyho zradla a hejbanim se dnem (vylitly NO3), ani druhy pokus s malym hejnkem nedopadl dobre, vodnatelnost se vratila

SAE odrostla a sla do sveta

takze tedka premejslim jestli
10x Rasborka espei (jsou odolnejsi nez galaxky)
nebo nejaky hejnko drobnoustek
a rozhodne par sekavcu (2-4)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.01.2013 00:17 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: fousac
Ahoj, v první řadě chválím akvárium, máš ho pěkné a na 80 litrů střídmě zarybněné. Rybičky máš samé menší a čistotné, takže pokud chceš přidat, klidně můžeš :-) Teď je ale otázka co by sis představoval, možnosti tu určitě jsou. Nevím, jak se chovají galaxky ve velkém hejnu, ale všeobecně se dá u hejnovek asi říct, že čím větší hejno, tím líp :-) Dovedla bych si tam představit i hejnko minirazborek (často jsou tu skloňovány Boraras maculatus jako razborky vhodné ke krevetkám) nebo pár malých živorodek (ale asi ne endlerky, krevetky je prý moc nemilují).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 23:50 Muž fousac [39]
Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem vhodné rybky do svého akvária. Mám 80L akvárium (viz prezentace), ve kterém mám aktuálně hejno galaxek, otíky a malé pancéřníčky + několik krevetek. Hledám nějakou menší rybku, která nepotřebuje být v hejnu, nechci zbytečně kombinovat dvě hejna, a zároveň nebude nijak stresovat zbytek osazenstva. Měl jsem tam dříve párek čichavců medových, ale ikdyž jsem nezaznamenal jediný útok na krevetky, tak stejně byly celou dobu zalezlé. Nebo byste doporučovali nějakou jinou variantu - doplnit stávající galaxky, přidat jiné menší hejno, nebo raději nedělat nic. Díky za každou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.01.2013 23:00 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: melrok1
Romant nemyslí malý průtok filtru, ale malý objem filtrační hmoty, to je dost podstatný rozdíl!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:48 Muž melrok1 [13] - Živorodky
vymena vody 3x za tyzden prvy mesiac neodklaujem potom 1x tyzdenne. nedostatocna filtracia ? mam 130L akvarko a filter pre 200 L akvarko co je natom nedostacujuce ?
ak ho zapnem naplno mam v akvarku male tornado... a prerybnenie ? co je tam prerybnene ? 20 malych molly ? kym vyrastu bude vecina prec ostanu len naj kusky a kym su male vela toho nevyprodukuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 21:17 R Muž romant [27987] Re: melrok1
Přerybnění zdatnejma producentama, nedostatečně objemově řešená filtrace, to bych viděl spolu s nevíme jak často činěnou výměnou vody, jako hlavní příčinu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199006x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=4951