Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 84 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 19:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
akvarijní voda je naprosto ideální hnojivo, která dává možnost pěstovat i jiné rostliny. když už né potůček, tak aspoň větší jezírko. Spousta rostlin (i v květináči postaveném na břehu) tam krásně poroste a hlavně se tam dají pěstovat bahenní rostliny, které nejsou až tak běžné a jinak vyžadují spoustu péče. Případně je tu možnost tam mít emerzní formy akvarijních rostlin, které potom taky vypadají úplně jinak. Úplně bych to myšlenku nezahazoval, přece jenom je to možnost, která už jen tak nebude ;) Jen pro zajímavost připojím odkaz jak můžou vypadat taková "neudržovaná" akvária a jak to pak krásně roste :)
www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 17:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Ičin
přesně 15°C bude pouze v zimě, a ano jsou to extrémy.
A potůček bych chtěl, ale můj otec by to asi nezvládl, on to chce mít plné rostlin, ale v květináčích, a chce tam co nejvíce místa, ale navrhnu mu to. Asi bych tam dal ty živorodky, nejspíš endlerky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2013 11:37 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
já teda vycházím z toho, že má jít o subtropický skleník a že těch 15st je
extrém a spíš to nepůjde pod 20st. jen teda mě nejde do hlavy, proč tam je jenom 50-100 litrů. udělal bych to tradičně jako potůček po celé délce skleníku a místy na něm jezírka. spousta rostlin by u toho krásně rostla a zároveň by to udržovalo vlhkost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 09:57 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ičin
To máš taky různě. Čichavci by ty horní teploty vzali asi, ale ty spodní by mohly vadit. Naopak rájovci by dolni vzali v pohodě, ale horní by asi vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 07:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
zaměřil bych se na labyrintky, těm by to mohlo i vyhovovat. ale udržovat tak teplou vodu čistou bude makačka-všechno finguje mnohem rychleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 07:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Kryštof napsal: pancéřníček do 35°C? endlerka? jako asi pujdou endlerky, nebo oka, ale myslel jsem jestli nemá někdo zkušenosti s rybama ve skleníku

Těch živorodek zvládajících takový interval docela dobře je více...pokud bude nádrž čistá a dost provzdušněná, tak se s vysokou teplotou srovnají skoro všechny. Svého času byly skaláry v botanické zahradě v Liberci ve skleníku, kde v létě ta teplota byla také podobně hodně velká...ale 15 by na ně asi pak bylo málo...Což ovšem zase i na většinu těch živorodek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 23:01 Žena baletka [624] Re: Kryštof
Nemám zkušenosti se skleníkem, ani nejsem extra zkušený akvarista, ale podle toho, co jsem svého času studovala, relativně vysokou teplotu by měly vydržet apistogrammy caetei. Ale až 35... to fakt nevím.. edit: bojovnice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 18:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Gladilaf
pancéřníček do 35°C? endlerka? jako asi pujdou endlerky, nebo oka, ale myslel jsem jestli nemá někdo zkušenosti s rybama ve skleníku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 17:12 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Já si je třeba málem zadusil CO2 tone Jinak jsou ramky běžný v těch 60l. Pokud tam jsou sami, tak i odvodí nějaké mladé. Mě u teter zatím neudělali nic, protože pokud něco bylo, tak to někdo hned sežral a ani jsem to neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2013 17:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
No ja Ramku beru jako rybu, ktera i pri mensim rozmeru akvaria dovoli akvaristovi mit stejne problemy, jake ma chovatel Tercovcu ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 14:40 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Designer
Ramka byla jedna z možností. Ale budiž. Těch Thomasek jsem si zatím běžně v akvaristice nevšiml, ale můžou být taky fajn. Vůbec tyhle malé cichlidy jsou moc pěkné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.10.2013 14:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: MichoCZ
Michale, Ramirezky mu nedoporucim ja, protoze kdyz se pta na to na co se ptal, je velika pravdepodobnost, ze mu Ramky zpusobi velke zklamani.

Jestli chce mirumilovnou Cichlidu, ktera odpusti opravdu hodne chyb, dokaze zit v sirokem rozmezi parametru vody, pak me doporuceni je opet, jako uz mnohokrate: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 13:55 lukser
Diky vsem.Najdu jinou rybku..;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 10:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lukser
Jestli chceš něco z cichlid, tak spíš něco menšího z té jižní ameriky. Populární jsou buď ramirézky, borelky nebo kakadu. Seženeš je skoro v každé akvaristice nebo na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 10:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lukser
Doporučuji prostudovat si o té rybce něco, než si ji koupíš. Je to hejnová rybka, která by se měla chovat v hejnu po 10ti či více kusech, a to se ti do takhle maličkého akvárka rozhodně nevleze. Literatura uvádí akvárko s nejméně 200 litry vody - čisté vody, bez pozadí a kamení, tedy reálně akva nejméně 120x50x50cm. O nápadu chovat tlamovce s tetrama nemá snad ani cenu se vyjadřovat, to je nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2013 06:22 R Muž romant [27982] Re: lukser
Tak já teda nejsem kdovíjakej znalec tlamovců, tedy žádnej, ale selskej rozum mě říká, nedělal bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 23:47 lukser – tlamovec
Zdravim všechny.Mam otázku jetli muzu vpustit talomovce zluteho do 110l akvárka?Nebude mu male?Mam tam neonky a tetry.
Diky vsem za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 19:12 Gladilaf Re: Kryštof
Endlerkama imo nic nezkazíš. Nebo třeba pancéřníček skvrnitý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 18:32 Muž Kryštof [314] - Amerika
Nikde jsem neviděl, kam přesně by se hodil tenhle dotaz, a proto ho napíšu sem. S otcem stavíme na zahradě obrovský subtropický skleník, a máme v plánu tam udělat jezírko, jednak tam budu mít část svých emerzně pěstovaných rostlin, ale chtěly bychom tam i nějaké rybky. Teplota se bude pohybovat od 15 až po 35. Samozřejmě že se to nebude tak moc střídat, ale asi to bude klesat o 2 až 5 stupňů za noc, tak chce chci zeptat co za rybu má rád takto vysoké teploty a stačí ji k plavání 50-100l ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 13:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
I to je jedna z možností a cichlidek, které nejsou tak náročné jako ramky a přitom jsou moc pěkné je celkem dost. A výhody jednodruhové nádrže jsi popsal naprosto přesně palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.10.2013 12:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
Kazdy jsme jiny, ja bych z toho nejspis udelal jednodruhove akvarko a dal tam nejake male Cichlidy. To je pak vzdycky se na co divat, protoze mi ty ryby pripadaji tak nejak vic "inteligentni", zadne splasene zbytecne litani sem tam, ale plavou presne kam potrebuji, a cilene resi sve vztahy, mlade atd. A nakonec jsem to taky tak mel, v 54l jen Ramky. Bohuzel jsem je neudrzel, moc narocne ryby na tak male akvaro, nebo alespon pro to co ja znam a umim, mel jsem asi jit do nejakych mene narocnych ryb. Ale nakonec, je z toho zase jednodruhove akvarko, a vlastne ne mou zasluhou (nevhodny darek), jsou tam ted 3 Betky.

Mne to proste prijde, ze jak je akvarium jednodruhove, jako by bylo dvakrat vetsi a da se pak v nem videt i to, co u mixu druhu leckdy zanikne (treba ze necemu neco jineho sezere mlade, kdyz je rodice sami nezerou, nebo se jeste staraji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 10:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vlacek
Naprosto s tebou souhlasím, že pandy jsou do tohohle akvárka k té sestavě, co navrhli Zoidik a romant dobrá volba. Jen jsem napsal, co bych tam místo nich dal já - mně by se v takhle maličkém akvárku víc líbila partička 8-10 ks těch nejmenších, než 5-6 pandiček. Ale je fakt, že pandy se tam hodí také a patří k nejmenším a nejkrásnějším pancíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.10.2013 10:04 Muž vlacek [402] Re: malyLibor
Libore, následující informaci neber prosím osobně, není tak vůbec míněna, jen chci reagovat na výběr pancéřníčků panda. Podle mne do 54litrů 6ks c.panda je velmi dobrá volba. Z běžnějších druhů jsou pandy dá se říci čtvrté nejmenší a jejich živá povaha z nich dělá velmi vděčné chovance. Ač jsou dá se říci hodně profláknutí, jejich relativní nenáročnost, vzhled a živost stojí za to. Neřku-li radost z toho, že se relativně snadno rozmnoží. (mě se množili tak snadno, že jsem je nakonec vyměnil za jiné výzvy). 6ks je v tomto případě ok podle mých zkušeností. Samozřejmě záleží na výběru ostatních ryb a plánované vodě a teplotě. Pandy se nerady vaří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Mara
Souhlas s romant i Zoidik a doplním, že bych do 54 litrů volil spíš z těchto druhů pancéřníčků: C.hastatus, habrosus nebo pygmaeus - jsou stejně malincí, takže kterýkoliv druh seženeš. Místo 5 pandíků 8-10 těchto prcků a uvidíš, jak budeš mít v akvárku živěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 15:26 R Muž romant [27982] Re: Mara
Volil bych třeba tyto tetry, ta litráž pro neonky ani tetry červený moc není. rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 . Když neonky tak neonky modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 15:19 Mara Re: Zoidik
A ty tetry můžou být,není jich moc?Popřípadě poradíte nějaké jiné do tak malého AQ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 15:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mara
Místo ancíků "Otíky" rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy 5kousků a super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 12:40 Mara – Dotaz na počet a druh ryb
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli by tyto druhy do 54l AQ mohly být,popřípadě jestli jich není moc,abych AQ nepřerybnila.10x tetra Neonka červená(nebo Tetra Červená),6 panceřníčků panda(nebo p.skvrnitý),1 ancitrus.Nebo nějaké jiné rybky?Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 18:54 Harrytomas Re: amrtin
No dost koukam u nekterych jsem primo u vytrzeni jak jsou nadherne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 18:49 amrtin Re: Harrytomas
To se takhle z patra těžko radí,spíš se nech inspirovat v ostatních nádržích ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 18:28 Harrytomas Re: amrtin
JJ vim, ze zivorodky spini dost vodu. Oni uz jsou pry dost stare, takze az nekdy v budoucnu budu menit osazenstvo, tak me zajimalo jake vhodne rybky bych tam mel dat. V zivorodkach bych uz asi nepokracoval. Jinak filtrace tam je JET-FL0 75.
Jinak jake rostliny by jste mi doporucili? Vim ze se to nehodi do tohoto tema, ale kdyz uz pisete, tak toho vyuzivam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:39 R Muž romant [27982] Re: Harrytomas
Ano, tak se nám to vyjasňuje. Instaluj akvo doma na svém místě, osázej bohatě rostlinama, udělej tu prezentaci a potom to budeme řešit finálně, protože kdyby jsi se chtěl držet mého tipu, tak to by nebylo moc vhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:37 amrtin Re: Harrytomas
Jenom drobná poznámka:ty živorodky dost špiní vodu,takže(podle filtrace)bych ryby už nějak moc nepřidával. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 17:33 Harrytomas Re: romant
JJ moc dekuji za odpoved. Akvarium zdedim hruba za necely mesic od kamarada, ktery jede na pul roku do zahranici a nebude se moc o rybky starat, takze se bude stehovat ke me domu. Akva zdedim s timto osazenstvem. 3 pancernicci skvrnity, 2 mecovky cervene samicky, 1 samecek. Jsou tam jeste 3 black molly, myslim ze to jsou samice. Akva je castecne zarizene co se tyka rostlin, je tam nejaky ten kamen a mensi dekoracni koren, cerny sterk zrnitosti 2-4 mm. Takze nevim jestli tech rybek neni moc malo, nebo jestli jich je do 60l akva tak akorat. Prezentaci samozrejme casem udelam az bude akva u me doma a snad nejak dobre zarizene :-) . Diky za odkazy snazim se na tomhle webu hledat co nejvice informaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:17 R Muž romant [27982] Re: Harrytomas
Tak třeba 30 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniv%C3%A1 , 8 kousků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy , 8 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity . Rozhodně nebrat jako dogma, třeba tak nějak bych to někomu navrhl já, kdybych to akvo měl zařizovat, čímž se dostáváme k zásadní otázce, jak to akvárium vypadá, zda-li je už založeno, co členění, jak to je s rostlinstvem a pokud tomu tak je, nejsou-li tam už nějací obyvatelé, prostě v tomto případě je to zralý na prezentaci. No a v neposlední řadě, chápu Tvůj dotaz jako dotaz začátečníka a tudíž doporučím nějakou povinnou četbu. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 18:35 Harrytomas – 60l akva
Ahoj,
prosim nejakeho zkuseneho akvaristu o radu jake dostupne rybky by se hodily do 60l akva? Popr v jakem poctu by mel urcity druh byt?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2013 10:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Prdka27
Pak by Te jedna rybicka nemusela trapit. Pokud neni jinak nemocna, ze by ohrozovala dalsi ryby, pak bych ji nechal byt, jestli ma silu prezit, at si zije. Je normalni, ze ne vsechny ryby jsou dokonale. Jen v prirode ty hure pohyblive a nebo se spatne orientujici neco driv sezere, a nebo si nesezenou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 05:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: Prdka27
Prdka27 napsal: Myslím ze ho nemá úplně vyvinutý protože ja všem těm albinum vidím vnitřnosti a tahle ryba Ho má polovicni nebo prostě jiný než ostatní. Ze ja mam na to prostě "štěstí" :/

Pokud mimo toho "kývání" nebude mít žádné další příznaky choroby, tak bych nad ní zase hůl nelámal...Sice albínů se chytne každý prd, ale zrovna černá tetra má ve zvyku pokud "stojí" na místě zvláštně kývavý pohyb dělat, zvláště ty veliké. Ale je to pohyb viditelně vědomý, nikoliv snaha o vyrovnávání rovnováhy. Mám dojem, že to nějak souvisí s teritoriálním bojem, anebo vyhlíží žrádlo...Toto je tetra na níž je velmi výrazně vidět velmi blízká příbuznost s takovými třeba piraněmi...a pokud ony stojí mezi kytkami a vyhlížejí žrádlo, dělají pohyb velmi podobný... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.09.2013 20:08 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: Designer
Ahoj. Neaktualizoval jsem informace..mám jich tam 18
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 19:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Prdka27
Taky jich u Tebe vidim jen 5ks (to je pak citelna ztrata), ja bych si jich koupil aspon 10, at je to hejnicko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 18:28 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Myslím ze ho nemá úplně vyvinutý protože ja všem těm albinum vidím vnitřnosti a tahle ryba Ho má polovicni nebo prostě jiný než ostatní. Ze ja mam na to prostě "štěstí" :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 17:45 R Muž romant [27982] Re: Prdka27
V normálu to nebude a tipuji načatej plynovej měchýř, což bude dříve či později mínus jedna v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 17:44 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Zazili jste nekdy u tetry cerne takove divne pohyby jakoby kyvani? Dela mi to jedna nova ryba ta nejmensi. Tak nevim jestli to neco je nebo to je v normalu. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 12:32 amrtin Re: Moucha
Já byl letos několikrát na 4-7 dní pryč,v tu dobu nikdo ryby nekrmil,ani se o ně nijak nestaral a v podstatě jsem po příjezdu nepoznal,že by se něco změnilo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Moucha napsal: to je relativni... ja mam akva v praci a o vikendech nema kdo krmit.... i dva dny staci... hlavne v lete, pri vyssich teplotach...

taky jsem zil v iluzi ze galaxky a krevetky jsou dobra kombinace.... pak jsem zjistil ze galaxky (sice vsezravci, ale jsou schopny lovit i bublinky vzduchu, nemnluve o malych krevetkach) a naopak krevetky si rady pochutnaji na jikrach...


My praktici se přesvědčovat nemusíme... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 07:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
to je relativni... ja mam akva v praci a o vikendech nema kdo krmit.... i dva dny staci... hlavne v lete, pri vyssich teplotach...

taky jsem zil v iluzi ze galaxky a krevetky jsou dobra kombinace.... pak jsem zjistil ze galaxky (sice vsezravci, ale jsou schopny lovit i bublinky vzduchu, nemluve o malych krevetkach) a naopak krevetky si rady pochutnaji na jikrach....

a kdyz ma nekdo nekoho v ignoraci tak se mu nezobrazujou prispevky od ignorovaneho uzivatele, dokud nekdo (kdo neni v ignoraci) ignorovaneho necituje (to je asi mysleno tim prekladem)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 06:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Moucha napsal: počkej až pár dní nenakrmíš....

To je už ale situace poněkud extrémní... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2013 06:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: amrtin
počkej až pár dní nenakrmíš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.09.2013 05:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Přesně jak ti psal amrtin. ... Takoví dravci to zas nejsou.

Teda pane kolego zjišťuji, že je potřeba si na vás začít dávat opravdu setsakra velký pozor...vy dokážete lidem lhát zcela bez uzardění...když někdo popře vaše tvrzení...Jestli chceš, aby se ti i množily, tak neonky nekupuj, budou lovit mladé krevetky ....rázem nastane během nějakých osmi hodin situace ....Takoví dravci to zas nejsou.
Nedávno jste psal, že se na tyto stránky chodíte bavit...já bych řekl, že spíš blbnout lidi, zaplevelovat je svými rádobyzkušenostmi...
Zabékáte cosi o snášenlivosti čichavců rodu Trichopodus, a přitom nemáte žádné srovnání, mimo dvou běžných druhů se u nás chovají další dva, a ty jsou povahově velmi mírné. Přesto váš přípodotek vypadal jak od znalce, a vy víte prdlajs...
PaDa sice měl dojem, že také podobně jako vy, rád píšu...to je pravda, živilo mne to dost dlouho...ale když nevím, tak se do debat nehrnu, a pokud jsem vychytán někým kdo ví více než já, nedám si ho do ignorace, (jednoho takového mám dokonce rád v přátelích, protože se jím rád nechávám zdarma obohacovat o informace), abych mohl být poprávu oceněn mínusovými palci, když plácám nesmysly...To vy ne...vychytal vás Venda, plesk, je ignorován...O sobě "skromně" smich pomlčím...Fakt byste si měl nechat někým z vašich věrných členů fánsklubu přeložit můj příspěvek...Kdyby náhodou můj pohotový překladatel se chtěl uchopit tlumočení mého příspěvku, byl bych mu povděčen.
Já vím, že máme svobodu a demokracii a můžeme si říkat co chceme...:-) Možná byste to měl také zkusit v politice...tam byste se hodil, ti také dovedou tak zasvěceně plácat nesmysly, a vypadá to, že tomu jako teda také rozumí... Jestli tam už nejste můj milý malý Libore, což mne napadlo při té otáčce po osmi hodinách :-)
Jak jsem psal nedám si toho pána do ignorace, i když mne vskutku irituje spousta jeho nesmyslů... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.09.2013 22:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tacudek
Přesně jak ti psal amrtin. Red cherry je dobrá volba a úkryty houštiny rostlin, mechů, ten kokos je vynikající a pak různé členité kořeny nebo nařezané kousky bambusu - prostě místa, kam se neonky za krevetkama nedostanou. Je zbytečné kupovat drahé úkryty v akvaristice, levnější a zábavnější je si úkryty vyrobit. A hustý porost rostlin je nejlepší úkryt. Jakmile krevetka vyroste nad velikost, kdy ji neonka nedostane do tlamky, nebudou si jí už všímat. Takoví dravci to zas nejsou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [84] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=4151