Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 11:40 Muž Mislow [304] Re: petulinakk
Ahoj, ja bych tam vse dohromady nedaval, radej vic otiku a krevetky. Zase na druhe strane, pancernicci jsou lepsi na pozorovani, otici jsou pres den vetsinou klidnejsi, nevim ale ktery druh by byl vhodnejsi ke krevetkam, pac s krevetkama moc zkusenosti nemam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2016 11:20 Žena petulinakk [2016] Re: JirkaŠčobák
Diky za reakci, ty to ale beres z prisne funkcniho hlediska. Ja vim ze tam panciky ani otiky NEPOTREBUJU. Ale uvazuju o nich, protoze se mi libi, libi se mi na ne koukat, sledovat jejich chovani... Takze jaky by meli smysl - mela bych z nich radost.
A o tom akvaristika je taky ne? Kdyby si vsichni porizovali jen ty ryby co nutdme k chodu nadrze potrebuji, takby 90% nadrzi vypadalo uplne jinak.
Mne neprijde nic spatneho na tom, vybirat si podle toho co mi udela vetsi radost. Samozrejme vzdycky s prihlednutim k vhodnosti daneho druhu do konkretniho akvarka.
A proto se tu taky ptam. Kdyby mi slo JEN o to co se mi libi tak tu nic neresim a namastim si je tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 10:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: petulinakk
Proč pancéřníčky? Jaký tam budou mít smysl?
Už ti otíci jsou zbyteční a navíc. Krevetky a neonky jsou dostačující kombinace. Otíci neudělají nic, co by krevetky nezvládly.
Podívej, takto vypadá akvárium, kde mám 60 krevetek a cca 60 gupek. 60 litrů. rybicky.net/fotogalerie.php… Doslova vyleštěné listy rostlin.
Byly tam řasy, bylo jich dost. Nejdřív jsem je výměnami vody omezil. Jenže pořád na lemech listů řasy byly a mechanicky se nedaly obrat. Až v tu chvíli jsem nasadil krevetky. Krevetky, když je jich hodně, jsou CELOAKVARIJNÍ. Není místo, které by je nezajímalo. Seberou si potravu ze dna, budou obírat listy rostlin i sklo.
Napsal jsi představu osádky svého akvária. Krevetky na prvním místě. Buď ti budou fungovat nebo nebudou. Pokud budou, fakt nepotřebuješ ani otíky ani pancéřníčky. Nepotřebuješ sumečky obecně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 09:10 R Muž afc1886 [14695] Re: petulinakk
Nemíchal bych další druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 08:57 Žena petulinakk [2016]
Mám akva 63l celk. objemu, a plánovaná osádka je - krevetky, 10 modrých neonek a 6 otíků.

Co myslíte, sneslo by to ještě 5-6 kusů malých pancéřníčků (trpasličích nebo třískvrnných), nebo už by to byla rybí polívka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2016 20:22 Žena Irbis191 [13] Re: lhajek
takže si tam může ještě nějaké rybky pořídit? nebo to už stačí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 21:36 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Mohu souhlasit, pokud tam budou ony dva tebou zmíněné druhy, tedy jenom ty dva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 21:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Beastie
Beastie napsala: ...... primarne ty cichlidy tam nemaji co delat........
Nemohu souhlasit. Jednak tam nemá Cichlidy ale Cichlidky a to tyto: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci, které se hodí jak podle atlasu, tak mě je do tohoto objemu v minulosti potvrdil i Romant společně s modrými neonkami až 30ks. A i podle odkazu co dával quasimodo je to v tomto objemu možné .... při dostatečné filtraci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 16:55 Muž quasimodo [368] Re: FrantisekP
Inu, jak jsem psal - pro hrubou orientaci je to fajn. Kdyz mi tohle poradi, ze je neco blbost, tak uz se nemusim ptat na forech a predvadet, jaky jsem ignorant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 14:29 Muž FrantisekP [54] Re: quasimodo
Zajímavý web, taky jsem neznal. palec
Příjde mi zajímavé, že upozorňuje na kompatibilitu ryb mezi sebou a vhodností dle velikosti nádrže.
(Zkusil jsem si zadat moji nádrž a že tam velikostně nepatří SAE vím (mám v plánu je dát pryč, už na ně je i zájemce), dále upozornil, že tetrazony můžou být nebezpečné razborám hengelovým, ale ne otíkům. V reálu je to, ale naopak :) Hengelky jsou čilý a rychlý rybky a parmičky si jich nevšímají, ale občas šťouchnou do otíka na skle, nebo kořenu (byť žádnýmu neublížily, narozdíl od pavích ok)...)
Ale narazil jsem tam na jednu nedokonalost, není zásadní pro filtraci a výměnu vody, kolik je v akva rostlinek ?

quasimodo napsal: Mno, ja bych doporucil pro hrubou orientaci si pohrat s aqadvisor.com
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.08.2016 14:24 Žena Beastie [320] Re: Irbis191
reknu ti to takhle :) Ja mam 54l a doposud jsem tam (4 roky!!) mela 15 razborek hengelovych, jednoho ancistruse, a po pridani bojovnice mi to prislo preplnene.

Ted premyslim nad 15ti pancericky a prijde mi to jako docela hodne.

Za me to mas preplnene, primarne ty cichlidy tam nemaji co delat, a na hejnove ryby jsou 4 kusy zalostne malo.

Ale kdo tu ma idealni akvarko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2016 14:11 Žena Irbis191 [13] – Akvarko
Ahoj! Chci se optat: mám 54l akvarko v říjnu bude zaběhnuté rok, osádka: 2x ancistrus, 2x čichavec zakrslý, 4 x tetra královská a 2 samičky cichlidky kakadu (měli jsme i samce, ale ten nám bez důvodu umřel) mohu ještě nějaké rybky? Nebo to už stačí? Poslechnu...
Díky za všechny rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2016 12:20 Muž quasimodo [368] Re: Zip
Mno, ja bych doporucil pro hrubou orientaci si pohrat s aqadvisor.com - sice tam ten vyber rybicek je trochu mensi, ale bezne druhy tam maji. Co se k sobe nehodi a jake ma co zvlastni naroky, obvykle napisou.
Napr. kdyz jsem si tam zadal jak je akva velke, jaky mam filtr a zacal tukat svoje osazenstvo, jen co jsem napsal kolik tam mam mollyin, uz to rvalo: Koukej koupit vykonnejsi filtr!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2016 18:56 Muž Mislow [304] Re: MikeCZ
Ahoj, do tak maleho objemu nemas nejlepsi slozeni, 3 ancitrusi je az moc, take kombinovat zivorodky a tetry v mensich akvech neni dobre, navic ty tetry by i vetsi akvo docela rady, stejne tak jak ancici. Urcite dalsi ryby neporizuj, akvarko dobre udrzuj a premyslej treba o druhym nebo co do budoucna, pro takovy objem je fakt nejlepsi kombinace 2 druhu, jeden na dne a jeden nahore, samo vhodnych druhu, radej vetsi hejno treba pancernicku a mensich teter ci razborek, nez smes ruznych ryb po troskach, nakonec to i lip vypada ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 15:38 R Muž afc1886 [14695] Re: MikeCZ
Mě se líbí jednodruhové nádrže,nebo k nějakému hejnu rybky na dno,nebo krevetky.Ale to bude tvé akvárium,tak si musíš vybrat sám.Teď jsem tady odpovídal Beastie na stejný objem. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 15:19 MikeCZ Re: afc1886
A jaké rybičky by jste mi doporučil vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 15:05 MikeCZ Re: afc1886
A místo bojovnic čichavce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 15:01 R Muž afc1886 [14695] Re: MikeCZ
Tak to né.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 15:00 R Muž afc1886 [14695] Re: Beastie
Může být samostatně,ale já měl pandy a ty byly většinou zalezlé za kořeny nebo rostlinami.To ti musí odpovědět někdo,kdo má zkušenost s malými.To dno vyměnit je rychlovka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2016 14:57 R Muž ctibum [6923] Re: afc1886
Koukni do "Ryby do malého akvária (21 - 50 l)" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:50 Žena Beastie [320] Re: afc1886
Hm, vymenit :)) to se mi prave uplne nechce, ale zvazim.

A samostatne ten pancericek ne? Premyslim prave, jestli samostatne, nebo k nemu jine hejno, treba jako danio myamarske, nebo treba par cichavce medoveho...

Uprimne ted mam mnohem mene casu, takze hledam neco snazsiho, a mene ryb znamena mensi cas udrzby, coz mi vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:45 R Muž afc1886 [14695] Re: MikeCZ
Záleží do jak velkého akvária a jaké druhy neonek a teter,chtělo by dotaz trochu víc upřesnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:43 R Muž afc1886 [14695] Re: Beastie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 14:36 MikeCZ – rybky
Ahoj chci se zeptat jestli bych mohl dat neonky, tetry, guppy a bojovnice společně. Předem děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 13:25 Žena Beastie [320] – Jemne dno
Muze mi prosim nekdo rict, jestli v te svoji 54l mam "jemny sterk" popripade jak to poznam? Mam takovy ten barevny mix z hornbachu co byl popularni pred deseti lety a nekupovala jsem ho ja, ale jeste sef v dobe, kdy si to akvarko, co nakonec skoncilo u me, porizoval.

S posledni razborkou a ancikem co mi tragicky ( magicky) zmizel se blizi doba noveho osazeni do akvarka a premyslim, ze bych dala treba hejno 10ti pancericku malych, jako jednodruhovku.

je to realne?
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:45 Žena petulinakk [2016] Re: Tessie
Nevím odkud jsi, v Praze se sehnat dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:40 Muž quasimodo [368] Re: Tessie
Hádám, že i taková ampulárka musí něco žrát. Takže jestli nemají zlikvidovat rostlinky, já bych jim tam radši hodil list salátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: lhajek
No tak rozhodně se dá méně očekávat sníh v jejich domovině, než u příbuzných, kde je naopak celkem běžný. Z toho důvodu je díky genetické výbavě tato kardinálka schopna snášet vyšší teploty bez problémů... Jestli se ty vaše, co při nižších teplotách byly čilejší, nepotřebovaly trochu zahřát... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2016 10:34 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LiborSprysl
Každý si podpojmem teplo předtsaví něco jiného. Doma jsem je měl v akva s teplotami 17°C - 23°C. Teď co jsem je přestěhoval do práce mají teploty 22°C - 26°C a při té horní hranici nejsou zdaleka tak aktivní jak je znám. Zalézají mi do rostlin a tam polehávají. Žijí, ale netroufám si tvrdit že je to pro ně komfortní ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 09:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
Vietnamské snáší teplo docela dobře... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 09:41 Tessie Re: petulinakk
Na ty jsem taky koukala, hlavní problém je že tu není moc kde neonky modré sehnat :) Díky moc :) Ještě otázka co sem až tak nepatří, ale když už jsem tu.. Teď se nám akvárko zabíhá a jako úplně první zkušební tam máme dvě ampulárky.. Jelikož o šnecích vím ještě míň než o rostlinkách, tak se chci zeptat.. Musí se přikrmovat už teď? A když se zahrabávají, je to ok? :-D díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 20:07 Žena petulinakk [2016] Re: Tessie
Mám litráž jen o málo větší (63l), a předvybrány jsem měla bud modré neonky nebo vietnamské kardinálky. Po konzultaci tady na rybičkách to budou ty neonky, protože jak mě místní upozornili, kardinálky hůř snáší vyšší teploty třeba v létě. I když srdcem mě to táhne spíš ke kardinálkám ;-)
Takže jestli máš akva na lepším místě než já, kde ti celoročně nestoupají moc teploty, můžeš pouvažovat i nad těma kardinálkama. Jsou krásné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 18:40 Tessie Re: romant
Ok, tak díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 18:06 R Muž romant [27987] Re: Tessie
No právě, v tom je ten vtip, jsou to všechno čistotný rybky a tak si jich můžeš dovolit jakoby nadlimitní počty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 18:04 Tessie Re: romant
Juj, dobře, to mě docela překvapilo :)
Asi je pravda, že by to vypadalo moc hezky, já se jen zaměřovala na velikost akvárka.. Do 54l tedy vážně můžu vysázet tolik ryb? Vím že jsou malé, ale i tak.. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 17:53 R Muž romant [27987] Re: Tessie
Já osobně bych ten tvůj prostor co máš k dispozici řešil přesně opačně, tedy s jedním pořádným centrálníh hejnem rybek odpovídající velikosti s doplněním třeba o nějaký konzumenty řas. Mít tam sem tam hodně druhů o několika jedincích povede přesně k opačnému efektu, tedy nevynikne nikdo, akvo bude neustále jakoby prázdný a nezaujme. Pro tvoje akvo se právě to co nechceš přímo nabízí, šel bych do hejna třeba těch neonek, ale modrých a to klidně v počtu 40 kousků a nebo třeba tetru ohnivou ve stejným počtu s doplněním o ty krunýřovce a bude to nádrž, která zaujme. Tedy tak bych to řešil já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:40 Tessie Re: romant
Dobře, to by šlo :-) Asi teď budu za totálního tupce, ale k tomu můžu přidat ty dania a gupky? :-D přijde mi to už jako dost rybek na takové akvárečko..
Cíl je vytvořit fungující partičku rybek, nejde o co nejvíc druhů, třeba jen tři, ale ukázat lidem jaká je to krása.
A řasopožírače jsem chtěla spíš jako prevenci stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 17:29 R Muž romant [27987] Re: Tessie
Řěšit už dopředu řasy mě příjde zcestný, to je tam na just budeš mít. ;-) Musíš pracovat s danou litráží, tedy bych volil partičku 5 rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:26 Tessie Re: romant
toho jsem se bála :-( parmičky jsem chtěla kvůli požírání řas.. Je nějaký jiný řasopožírač, co by mohl být po jednom, dvou kusech a nedoroste půl metru? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:23 R Muž romant [27987] Re: Tessie
Na ty parmičky je to malý, beťák bude sestřelovat zvláštěpak samečky gupek, jejich střepetající se ocásky se mu budou "líbit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 17:19 Tessie – Pracovní akva
Zdravím, potřebovala bych poradit (nebo schválit :-O ) složení rybek do akva v práci. Zatím je čerstvě založené, takže si ještě počkáme, ale už teď se nemůžu dočkat a vymýšlím rybky k sobě :-D Máme 54l hrubých, takže to není moc, vím že tam nebude víc než deset rybek. Rádi bychom tam měli - 2x Parmičku siamskou, 2x guppy, 5x danio pruhované a po čase bettu samce. Jako první zkouškové bych dala určitě gupky, beťáka až po zaběhnutí i s rybkami až uvidíme, že je vše OK. Můžou být tyhle kousky spolu?
Určitě nechci hejnové rybky jako neonky, hlavně bych tam nedala už nic jiného..
Díky moc ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 06:48 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: Zeky
Nechal bych je spíš samotný. Když už, tak asi pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 20:48 Muž Zeky [6] – co k hlavačkám
Zdravím,vím že to jsem nepatří ale nešlo mi založit nové téma a nic co bych potřeboval jsem nenašel.chtěl bych se tedy zeptat jaké rybky k hlavačkám? mám 75l akvárium.děkuji za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2016 17:34 Muž janesik1xjakep [63] Re: zanet
Pokud je možnost mít je venku, tak moc není o čem uvažovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 17:23 zanet Re: Turbínka
tak je necháme venku, nebo myslíte když dáme leknín že bude stačit nebo co tam dát za rostlinku aby jim dávala kyslík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 16:38 Žena Turbínka [2558] Re: zanet
A co tam plave aktuálně za ryby? No ono je to skoro jedno, stejně to není dobrý nápad. Za mě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:47 zanet – karas
máme 120l akvárium a jednalo by se pouze do cca podzimu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: zanet
Nevíme nic o akváriu, takže nevíme. Ale 3 dospělí karasi v kombinaci s běžnými akvarijními rybami potřebují hodně velké akvárium (ideálně 300 litrů a víc) a pečlivou údržbu, jinak ti karasi zaneřádí vodu tak, že to ostatní ryby zabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2016 15:24 zanet – karas
nevíte jestli mohu dát 3 karase o velikosti cca 5cm do akvárka k rybičkám?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=2351