Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 22:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe:
Tam je 80 a pravé to mne zarazilo plánoval jsem pro ně aq a šlo by i 35 pro jeden par?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 21:59 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: Kryštof
Cichlidka ramirezova, borelliho, wilhelmova, kakadu, baenschova, agassizova, a možno aj iné. ;-) Je to v Atlase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 21:56 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Ramirézy, kakadu, akarky zelený a jistě se najdou i další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 21:54 Muž Kryštof [314] - Amerika
Mohl by se dat jeden par nějakých cichlidek do asi 50 litru nádrže? Pokud jo tak jakých, díky za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 06:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ryboň
Ryboň napsal:
Hemigrammus rhodostomus keď vyskúšaš nebudeš banovať ! oni ti narastú tak na 5-7 cm ...


7 cm možná spíš petitelly...rodostomy těžko...ale ono je moc lidí sebe nepozná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:35 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ičin napsal: Hornbach? To chce dobrou karanténu nebo prázdný akvárko. A ještě se trefit, kdy ty ryby dovezli. Osobně bych to nerisknulKaranténa se bude hodit vždy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:33 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Hornbach? To chce dobrou karanténu nebo prázdný akvárko. A ještě se trefit, kdy ty ryby dovezli. Osobně bych to nerisknul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:31 Muž Ryboň [5] - Amerika
Je to ťažké s tými akvaristikami,lebo nikdy nevieš na čo narazíš lebo som bol v jednej dobrej akvaristike a kvalita nič moc a potom som išiel do hornbachu a na prekvapenie tam boli krásne kusy a hlavne zdravé a to je čo povedať keď hornbach je samá mŕtva ryba a samí "odborník"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:24 Muž fido16 [631] Re: Ryboň
Ta rada s tou rampou není špatná. Zítra si jedu objednat akva a uvidím zda je potom někde seženu. Nějak jsem se u nás v akvaristikách nedíval zda je mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:19 Muž Ryboň [5] - Amerika
Ja mám hejno 15 kusov a to považujem za minimum ! Ale naozaj stačí dôverovať aj ja som neveril že sa budú hejnit keď som dával neonky preč a kupoval tie tetry ale ako vidím,spravil som dobre a síce som za ne vyvalil 20€ ale tá kvalita palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:17 Muž Ryboň [5] - Amerika
Mno na foto je vidno,že sa hejnia ale inak keď zaistíš protiprúd (rampa na bočnú stranu) tak plávajú nádherne ale keď majú rampu na zadnej strane tak plávajú tak ako ich mám ja na foto !

(ďakujem romant za tú radu s tou rampou)

Momentálne mám rampu na bočnej strane a ako náhle som ju prehodil na bok (bočnú stranu) tak tetry sú oveľa šťastnešie a rastliny rastú ako z vody :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:16 R Muž romant [27987] Re: fido16
fido16 napsal: Hmm no nějak nemám důvěru k tomu co řikáš že nepotřebují pastýře. Potřeboval bych vidět nějaké menší hejno samotné v akvu :-) abych uvěřil ;-) Tak to bude vypadat že kam první, tam poslední. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:15 Muž fido16 [631] Re: Ryboň
Hmm no nějak nemám důvěru k tomu co řikáš že nepotřebují pastýře. Potřeboval bych vidět nějaké menší hejno samotné v akvu :-) abych uvěřil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:13 Muž Ryboň [5] - Amerika
Otíci moc nelikvidujú riasu ale napr. SAE to je veľký žrút !
S tou chorobou neoniek som asi ja mal zlú kvalitu rýb (neoniek) keď som ich kupoval...

Inak Hemigrammus rhodostomus si pláva v hejne stále a nepotrebuje "pastiera" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:13 Muž fido16 [631] Re: Ryboň
Neonky se mi líbí ale nějak se mi nehejnují a to mě celkem štve. Ještě přemýšlím nad čichavcema :-). Ale jsem nalomený i na ty Hemigrammus rhodostomus. Mrknul jsem k tobě na fotky a nevypadají v akvu zas tak špatně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:08 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Machy10
Dokoupit pancerničky danio darovat někomu a třeba bojovníci nebo cichlidky nebo čichavce nebo rájovce a na řasu třeba parmičky sia nebo otíky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:08 Muž fido16 [631] Re: Ryboň
Ano délka 120cm. A hejno by nebylo na škodu akorát co k nim aby se mi pěkně mačkali? Skaláry určitě nechci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.03.2013 21:07 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Ryboň napsal: Ale inak ja moc neuznávam neonky ... sú dosť náchylné na chorobyPromiň, ale to je blud. Když mají odpovídající prostředí a podmínky a je to zdravej chov, tak se žádná náchylnost k chorobám nekoná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:05 Muž Ryboň [5] - Amerika
Ale inak ja moc neuznávam neonky ... sú dosť náchylné na choroby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Ryboň
Kdybych hodil hejno 10ti neonek k těm mejm drobečkům, tak vám ukážu jak se dají všechny odlovit na jeden zátah síťkou :-D i podstatně větší tetry krvavé(ten zbytek co zbyl) se drží pohromadě. Neonky jsem s nima měl taky. Držely krásně hejno, jen jaksi klesl počet na nulu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:01 Muž Ryboň [5] - Amerika
romant : u mňa to neplatilo ale asi záleží aj na veľkosti akvária a dĺžke kde sa môžu hejniť neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 21:00 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Ičin napsal: Když jim nic nehrozí, tak se toulají individuálně. Stačí přihodit např skaláru nebo crenicichly a uvidíte jak se budou mačkat :)Ale do 40cm hrubý vejšky skaláry nee. To já jenom aby se toho někdo nechtěl chytat. ;-) Jinak naprostej souhlas, když je přítomen nějaký hejnový houfovatel, tak to hejno vytvoří snáze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:59 Machy10
Ahoj,
mám 84l akva, momentálně 14 Neonek, 4 Dania pruhované a 2 Panciky skvrnité. Zbytek mi nevydržel, rád bych dokoupil další, poradite co k nim? Mám hodně řasy, tak i nějaké, které ji mají rády.
Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:58 Muž Ryboň [5] - Amerika
Ičin : nie je pravda ! mal som v 125 pár skalárov (aj sa 2x treli) ale nič to s nimi nerobilo (akurát boli rozbité po celom akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:57 Muž Ryboň [5] - Amerika
fakt ! 120cm pre Hemigrammus rhodostomus je úplne paráda a budeš nadšený ! Daj si ich tam pekné hejno lebo tá dĺžka sa musí využiť ! To sa ti bude parádne pozerať palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Když jim nic nehrozí, tak se toulají individuálně. Stačí přihodit např skaláru nebo crenicichly a uvidíte jak se budou mačkat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:45 Muž fido16 [631] Re: Ryboň
Myslím si že s těma neonkama máš pravdu taky mi nějak netvoří hejno a čučí na místě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:44 Muž fido16 [631] Re: Ryboň
Na dno tu mám 3xKrunýřovec contradens (Hypancistrus contradens) a ještě 2xL340 ale ti pancíci špatní nebudou. Jinak akva bude mít 120x30x40 dxšxv pro představu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:41 Muž Ryboň [5] - Amerika
Kúp si tam 20 kusov Hemigrammus rhodostomus + 10 kusov pancierničkov + hejno SAE + 4 - 6 kusov ramiréziek (2/3 páry)

Hemigrammus rhodostomus keď vyskúšaš nebudeš banovať ! oni ti narastú tak na 5-7 cm ako som už písal ale inak aj ja som mal neonky červené a poviem ti - nič moc lebo keď teplota klesla pod 26 automaticky ku dnu a na dne hejno len na jednom mieste a keď sa zvýšila teplota tak zase netvorili hejno ...
Tetra ti budú na 90% tvoriť hejno,sú 300% aktívnejšie a nezáleží na teplote a plávajú hlavne v strednej a vrchnej časti akvária a je to proste úžasné ich sledovať - inak čím hustejšie rastlinami zarastené akvárium,tým majú sýtejšie farby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2013 20:39 Muž fido16 [631] Re: lojzalojzovic
Chybami se člověk učí, aneb žádný učený z nebe nespadl :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:38 Muž lojzalojzovic [327] Re: romant
nj, je videt ze zacinam a obcas placnu blbost - dik za korekci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:33 Muž fido16 [631]
No přemýšlel jsem právě o čichavcích ale líbí se mi i ramirézky. Teter už jsem nějak nabažený. Takže bych chtěl rybky co jsou větší jak 4cm a nebude s nima problém. Ten gavůnek se mi moc nelíbí. Právě ruším 60L akva a místo něj bude 150L neonky už mám ale ty půjdou ke kamarádovi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:30 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Neonky s červenoústkama bych rozhodně nemíchal, to si nezaslouží ani jedny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:29 Muž lojzalojzovic [327] Re: fido16
rozdelil bych to po patrech - dno pancernici, stred hejno ci dve (neonky, tetry cervenouste apod.) a vrch cichavci, bojovnice, sekernatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:24 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ono jde taky o to, co člověk od toho čeká. Podle ostatních akvárek to vypadá spíš na něco zeleného a pak už to tady bylo řečeno. A nebo teda nějaká změna a mohl by tam přijít třeba nějaký párek cichlid nebo skupinka cichlidek atd Nebo taky nějaká ta asie se skupinkou mřenek např. Možností je spousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:09 Muž Ryboň [5] - Amerika
5-10 kusov pancierničkov na dno je základ si myslím... potom si tam môžeš dať hejno SAE - to je taká väčšia rybka alebo nejaké ramirézky a hejno tetier - Hemigrammus rhodostomus vo väčších akváriach pekne narastú (5-7cm) a krásne sa hejnia alebo ako tu už bolo písané - gávunici ano hlavne by pomohlo,či chceš mať spoločneské alebo ázia/amerika :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:06 R Muž romant [27987] Re: fido16
Co třeba Gavúny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:03 Muž fido16 [631]
Čau hoši jaké ryby mi poradíte do 150L akva? Aby nebyli moc malé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 20:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lordCorvin
No, tak to smekám. Akvárko moc pěkné. Bál jsem se zcala zbytečně. Teď to jen nepřerybnit a bude to opravdu ozdoba obýváku. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:05 lordCorvin – poděkování
Fotka k příspěvku Tímto bych chtěl poděkovat všem za rady.

Zejména romant, neonka modrá to (zdá se) vyhrála.

Dále Kač, jako šmejdil na řasy bude krunýřovec jednopruhý.

Pro ostatní,

- rostliny jsou:
3x saururus cernuus (vysoká velkolistá)
1x bacopa monnieri, bacopa lanigera, hygrophila polysperma variabilis (vysoké drobnolisté)
2x sagittaria subulata (doplněk ke kořenu)
1x alternanthera rosaefolia (barevné zvýraznění v levém rohu)
2x tu zbývající, co budu dokupovat, dám do prezentace akva, jméno neznám

- substrát je TetraPlant, dán pod kořeny rostlin v doporučeném množství, na to říční písek č.2 (hrubost zrn 1-4mm)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:29 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: malyLibor
Myslím, že to je ten co mám v akva já. V obchodě vypadá hnědě, ale v akva je bílý a když se rybky rozjedou tak s vykalama vypadá fakt vzhledně. Velikostí je tak 2-4mm velký. Však koukni ke mě do prezentace. Prodávají ho v OBI. Myslím 10kg (nebo litrů) za něco málo přes 120Kč. Vycházel na peníze poměrně dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:22 Žena Kač [131] Re: lordCorvin
uff, romant mě zachránil od sálodlouhé odpovědi, já bych zvolila asi razbory hengleovy třeba 10 kousků, přidat můžeš vždy, jejich pruh vypadá super. rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova a na dno pancéříčky. Ale více atlas ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lordCorvin
Bojím se, že tvé podmínky jsou nesplnitelné. Asi nejde udělat miniakvárium a dát do něj velké ryby. Navíc nevím, co si představit pod pojmem "substrát říční štěrk č.2". Zní to na mne moc supermarketově a bojím se, že to nebude nic, kam by se dal doporučit pancík. Navíc tato slova: ...rostlinky 3x vysoké velkolisté, 3x vysoké drobnolisté, 3x malé na doplnění a ještě 2 malé se budou dokupovat... ve mně vzbuzují dojem plastových výrobků spíše než rostlin... No, jsem zvědav, jak to dopadne. Zkus založit prezentaci nádrže a dát sem pár fotek, pak ti budeme moct lépe poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: lordCorvin
Z cichlid by se do takového akva toho moc nevešlo, i když jsou to nádherné ryby a určitě by se líbily. Pancíky taky moc neuvidíš pokud je nádrž dobře zarostlá. Jako čistící četu tam můžeš dát ty otíky, nejsou tak velcí jako ancíci a účel to splní. Na pohled atraktivní jsou buď malé tetry nebo nějaká ta razborka, třeba Hengelova. Podle atlasu tady to hází na tvůj objem i spoustu halančíků, ale příjde mi, že se hůř schání. Živodorky, ať už duhové nebo jiné jsou taky většinou barevně hezké, nenáročné, ale o vodu se starat musíš poctivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:13 R Muž romant [27987] Re: lordCorvin
Budu stručný, mrkni třeba na rybicky.net/atlasryb/neonka_modra . Mohla by se líbit a bude splňovat Tvoje požadavky. Je to hejnová rybka, takže 15-20 kousků a doplnit těma pancéčníčkama na dno a bude to pěkný akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:08 lordCorvin
Napsal jsem dlooooouhou editaci a při odeslání se neuložila. Napíšu vše znovu.

ad akva - je umístněno šikmo v rohu. Nejsnáz by se dalo popsat jako obdélník 60x30 s uříznutýma rohama 20x20, takže zbude čelní stěna 60, boční stěny 10, nějaká šikmina a zadní stěna 20. Výška 40.

ad výbava - vzduchovací kamínek ve tvaru skalky a bublifuk o rozměrech 6x5x20 (pokud se dobře pamatuju) poháněný kompresorem atman at3500, osvětlení 3x bodovka halogen 20w (bude se časem měnit za 3x6wLED). Na dně substrát, říční štěrk č.2, rostlinky 3x vysoké velkolisté, 3x vysoké drobnolisté, 3x malé na doplnění a ještě 2 malé se budou dokupovat, až dojde zboží.

ad doplňky - umělý kořen (přesně se tam hodí), na který bych mohl na kousek přidělat jávský mech, nebo něco jiného. Až se ztratí venku ty hnusné bílé s(pííííííp), hodlám ještě najít někde venku kousek přírodního dřeva. Jako pozadí mám z venku folii s potiskem zdi z lámaného kamene - nebije se to s rostlinama.

ad osádka - na dno chci pancéřníčky nebo ancistrusy, nebo pokud je i něco jiného (nemám přehled). Žádné krevetky, ani šneky. Jako hlavní atrakce by měl být druh splňující tyto požadavky:
- nenáročná (budu se o ně starat převážně já a moc tomu nerozumím)
- klidná a aktivní (člověk to musí vidět častěji, než jen při krmení)
- dostatečné velikosti, aby byla vidět i bez lupy velikosti talířku na moučník (malá je poněkud temperamentní, s tou lupou by akva rozflákala)
- barevná (musí zaujmout manželku)

Cokoliv z osádky z předchozích příspěvků byl jen první nástřel, co se líbilo při návštěvě a okukování ve zveráči, ne dogma, které bych musel mít za každou cenu. Některé druhy se mi už manželce podařilo rozmluvit, třebas jinak velmi hezkého tlamovce demasonového ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.03.2013 12:21 Žena Kač [131] Re: lordCorvin
To je pořád strašně moc. Ty parmičky jsou plavci, je to na ně malé. Doporučovala bych je úplně vynechat. Microzazbory super, ale určitě ne dania, to jsou taky zdatní plavci... to akvárium určitě nebude mít s pískem a se vším 50 litrů. Na dno když pancéříčky, tak třeba pancéříčka malého, a chce to tak 8 kousků. Prosím, podívejte se tady do atlasu ryb a zkuste si vybrat něco vhodnějšího....Jestli chcete rybičku na řasy, spíš než ancíka zvolte krunýřovce jednopruhé...
Edit: mimochodem, když se budete řídit pravidlem 1 litr vody=1 cm délky ryby, tak si to spočítejte...Jen ty parmy jsou už moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 12:03 lordCorvin – Re: Libor Sprysl
Představit si to bohužel nedokážu, kolem akvária jsem se naposled pletl před 30ti lety. :-)

Takže doporučujete na dno dát 3-5x pancéřníčky nebo ancistrusy (podle velikosti a požadavků rybek) a k tomu dát jednu z následujících možností?

8-10 parmiček čtyřpruhých (5-7cm)
15-17 microrazbora galaxy (2-3cm)
6-8 dánio pruhované (4-5cm)

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 08:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lordCorvin
Ty rybky tak, jak sis je vybral, by byly v pohodě, kdybys měl klasické akva 100x40x40cm. Pro tvé jsou zvoleny nevhodné druhy. Parmička čtyřpruhá se dorůstá mnohem větších rozměrů, než jak ji člověk vidí v akvaristice (až 7cm), a navíc je to velký plavec. I razbory klínoskvrnné potřebují větší akvárko, stejně jako většina druhů pancéřníčků.
Pokud bych měl vyjít z rozměrů tvého akvária a z osádky, kterou jsi navrhl - tedy pancíci, parmičky a razbory, doporučil bych ti zaměřit se na menší a prostorově méne náročné druhy. Z pancéřníčků by to byl některý z druhů Corydoras boehlkei, habrosus, hastatus nebo pygmaeus. Jsou to ale hejnové rybky, zapomeň na 3 ks, nejméně to chce 8ks. Pokud trváš na parmičkách, pak bych ti doporučil parmičku duhovou, ale pro tvé akvárko bude stačit jen 1 pár. No a místo razbor klínoskvrnných bych dal nějaké menší ryzbory nebo razborky - buď 8 ks razbora Hengelova nebo 10 ks razbora lysá a nebo nejlépe 12 ks razborka trpasličí.
Pokud vyloženě netrváš na parmičkách, nedával bych tam žádné parmičky a místo těch titteyek bych dal párek čichavců medových.
Je fajn, že o rybičkách uvažuješ už teď, den po založení akvárka. Máš na to sice ještě měsíc čas, než se ti všechno zaběhne, ale lepší je vše promyslet předem než udělat chybu a dát tam nevhodné rybky a pak sledovat, jak se trápí.
Edit: Naž jsem to napsal, máš tady dobrou radu od Kač. I já bych k těm rybkám, co jsem ti tam navrhnul, přidal nějaké méně náročné, ale barevné krevetky - buď red cherry, nebo zelené palmaty... a nebo oboje, vzhledem k tomu, že se spolu nekříží... ale to je už do jiného vlákna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 08:24 Muž Yirka [9123] Re: lordCorvin
lorde - oříznutým trojúhelníkem myslíš lichoběžník?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=4501