Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 15:43 Žena lenkalor [580] Re: Tyrael
Myslím, že teplotu můžeš zvednout i na pěkných 22-23 stupňů. :) To by ještě rakům vadit nemělo. Ale opravdu tam na výběr moc nemáš. Velcí čichavci v páru nedělají dobrotu a navíc by jsi asi musel sehnat zdejší odchov, aby byly otužilejší.
Ancistruse si tam nedávej, bývají s ním problémy. Co tyhle rybky ? Ale asi nejsou moc akční. rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 14:03 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybkyRe: Tudy
Díky. Já to tu právě pročítal. Ale potřeboval bych nějakou další inspiraci, pohled někoho zvenčí. neznám všechny rybky, neznám jich vlastně moc, procházím atlas a diskuze, ale třeba někdo má tip na rybku do mých ne úplně ideálních podmínek.
- Mě právě napadli Ancistrus a Otocinclus.
- Ještě jsem dostal tip na sekernatky, ale na ty je to studený.
- Na Parmičky černopruhý mi to přijde krátký (80cm).
- Duhovka Herbertova je nádherná a teplotu by asi snesla. Akorát abych na ní neměl moc nízký pH. A nevim jak moc by si pochutnávaly na krevetách. A navíc je hejnová.
- Duhovka akvamarínová, ty Duhovky se mi zalíbily. Tahle má prý snadnější chov. Ale zase chce prý spíš delší akvárium, třeba 120cm.
- Čichavec modrý se mi taky líbí. Ale na toho už by to asi zase bylo moc studené, ten potřebuje spíš nad 24°C.

to Jifi: já vím, to stoprocentně je, hezké, ale dětem se rybky opravdu líbí a chtěl bych tam pro ně nějakou "větší", pěkně zbarvenou rybku na koukání. Ale zase nechci celý akva pokazit. A nechci být jako ti lidé, co přijdou do akvaristiky, ukážou a řeknou, chci tu žlutou.

Teď jsem přenastavil teplotu na 21,5°C s tolerancí 0,5°C. Takže když to dosáhne 22°C, zchladí se to na 21°C. To mi přijde ještě pořád dost velký výkyv, zvlášť když se opakuje třeba několikrát denně. Tak asi zmenším tu toleranci, aby to bylo třeba nastavený na 21,8°C +-0,2°C. Takže 21,6-22°C. To mi přijde už takový bez výkyvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.11.2017 18:35 Muž Jifi [675] Re: Tudy
Já myslím, že i bez párových rybek je akvárko hezké ;-)
Měl jsem jen hejno 30 danií perlových v akvárku 80*35*40 cm a byla to paráda. Nic tam nechybělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 16:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Tyrael
Důkladně si přečti toto vlákno, rozhodni se pro počet a druh ryb, je to tu mnohokrát popsáno a v různých kombinacích. Až budeš mít vybráno, dej vědět, někdo určitě poradí. Jinak 20-21 st je pro většinu tropických rybek málo, chtělo by to přitopit nebo výběr druhů zaměř na ty chladnomilnější.
Edit.: Chybí Ti párové rybky, 1-2 páry ke stávajícímu počtu by bylo akorát, ale tady se bojím o krevetky. Takže buď to, nebo klidně těch Razbor 40 ks a 10 Pancéřníčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 15:44 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybky – nějaké nové rybky do 150l akvárka
Prosím o radu.
Budu porizovat vetsi akvarko, z 50l na necelych 150l, takze furt nic extra velkyho, ale uz mi to prijde rozumnejsi. Vetsi se aktuálně fakt nevejde. Rozmery budou 81*36*50, (sirka,hloubka,vyska).

Az se vsechno zabehne, tak jsem myslel, ze by se hodilo tam dat nejaky větší než malý rybky? Co krunýřovce? Bud nejaky mensi Ancistrusy (tam se bojim, že jim to bude malý a možná nevhodnej příliš jemnej písek (0,3–1,4 mm)?), nebo jsem premyslel nad otocinclama? Neco co by spasalo bud rasy, nebo zbytky po ostatnich. A neco co by se sneslo s ostatnima a nesezralo je to.
Nebo uz bych tam pak nic nemel pridavat? Prijde mi, ze by to pak nejakou vetsi nez miniaturni rybku sneslo.
Poraďte jestli a co by se tam hodilo.

Teplotu udržuju cca 20-21°C.

Bude dost podobne zarizeny jako to co uz mam, skoro stejne rybicky.net/nadrze/25860 ). Vsechno chci prendat ze staryho do novyho. Je mi jasny, ze to neni ideal. Po predelani budu muset menit kazdy den radeji cast vody. Ale filtr zustane, JBL e701. Takze ten bude zabehlej. Nejvetsi zatez pro ryby , krevety a raky bude krome samotnyho transportu asi to, ze se zviri dno a s tim vsechno. Tedy, stary dno chci pouzit a na nej dat vrstvu stejneho typu, noveho pisku.
Zpatky je vpustim az se to trochu usadi, po zasazeni kytek.

Aktualne mam prerybneno na tak malý objem, i kdyz se jedna o maly rybky, osazenstvo je :
Ryby:
7x Pancéřníček trpasličí (Corydoras hastatus)
30x Razbora skvrnoocasá (Boraras urophthalmoides - těch už mi přijde, že jich je míň po tom roce, ale spočítejte to, když tam do toho plavou navíc ještě krevety
Krevety: cca bambilion Neocaridina davidi var. Sakura (Neocaridina davidi var. Sakura)
Raci: aktuálně 2 ks Rak mexický zakrslý (Cambarellus patzcuarensis), pak budou 3
Sneci: různý kružníci, okružáci, levatky, a pak teda 2 neritiny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 13:47 Muž Jarry [1437] Re: sharka71
Podle mě pro zakrslé, nebo medové ok, ve složení 1 samec + 2-3 samice. U zakrslých pozor na původ a na filtraci / dostatečně zaběhlé akvárium, asi bych spíše doporučil medové. Nezapomeň na plovoucí rostliny, samec bude pořád stavět hnízdo na hladině:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 13:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: sharka71
Lepší je jen 1 pár Č. Medových nebo hejno 5-8 ks Vrčivek, na dno místo pancíků spíš nějaký menší druh Lokárie 2 ks, Pancík je nevhodný kvůli teplotě, tu je třeba udržovat mezi 26-27 °C. Tyto Labyrintky nejsou vhodné pro začátečníky, ale to Ty nejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 13:06 Žena sharka71 [37] – čichavci medový?
Ahoj, dostala jsem další akvárko 54l a nemůžu se rozhodnout co tam dát. Vždycky jsem chtěla čichavce, ale akvo je malá prdka, takže asi připadají v úvahu jen zakrslíci nebo medový? Akvárko bude něco podobného jako mám prezentaci 112l, jen bych chtěla zkusit jiné dno. Kolik jich tam můžu mít, 1 samce a tři samičky? A můžu přidat třeba pandičky na dno? V případě, že je to na čichavce malé, mohly by tam být vrčivky trpasličí?...teda kdybych je sehnala. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 08:47 Muž Xbourn [805] Re: romant
Samice betty nechci stačí mi bohatě jeden samec.Jako filtraci budu používat čerpadlo Atman 201 a velkou kostku bioakvacitu myslím že to bude v pohodě stačit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: nepřihlášený uživatel
Můžeš mít i 2 samce, jednoho v akváriu a druhého proti němu v zrcadle. Funguje to dokonale. Rybka se krásně vybarví a roztáhne ploutve - vše bez rizika ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.10.2017 19:42 Žena drvi [2894] Re: nepřihlášený uživatel
Nesmysl, samec betty je bez samic úplně v pohodě, naopak v některých případech nedělá soužití se samicemi v menším objemu vůbec dobrotu. A v některých případech u agresivnějších jedinců může dojít k poranění samic (nebo naopak samce) i v objemu kolem 100 litrů .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:37 R Muž romant [27987] Re: nepřihlášený uživatel
No, když na to budou litry, proč ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:35 nepřihlášený uživatel Re: Xbourn
Dobrý den, já bych k tomu samci Betty přidal ještě jednu až dvě samice. Dávat samce samotného je bohužel častá chyba :-( -toť má zkušenost . Koukni na atlas ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2017 00:24 Muž Tudy [330] - Krevetky – Akara hnědá a Cichlidka Agassizova
Jen pro info potvrzuji, že tato kombinace je možná. Agassizka si jen hájí své malé teritorium, Akara hnědá neútočí vůbec. Vše mimo období tření.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:41 Žena drvi [2894] Re: Amatértom
Bleherky si bett absolutne nevšímají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Xbourn
Dej si těch pand alespoň deset. Prostory máš a budou raději. Čichavci s bojovníci nevím jestli budou fungovat, ale co se tu psalo tak nic moc. Tetry můžou tahat ploutve. Těch razborek je víc variant jestli si myslíš, že jedna hejnovka by byla nuda jsou i gold, black i růžové. Přečti si tu diskuzi jaké ryby k Betta splendens a tam hledej inspiraci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 20:59 Muž Xbourn [805] Re: romant
Pancéřníčky už mám pandy ,ale pořád váhám jaké ryby mám dát k razborám a tomu samci betty.
Akvárium bude mít 160 litrů tak jestli jěště nějaké hejnovky zatím jsou favorit bleherky nebo 2 páry čichavců no prostě nevím . :-( Budu rád za každy názor a radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 20:37 R Muž romant [27987] Re: Xbourn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 20:19 Muž Xbourn [805] Re: romant
Bettu jsem koupil od chovatele a teplotu v akváriu mám 25-26°C a je úplně v pohodě .Tak si myslím že přechod do většího za stejných podmínek by neměl být problém.Spíš pořád řeším koho k těm razborám klínoskvrným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.10.2017 21:45 R Muž romant [27987] Re: Xbourn
Vždy se dají hledat řešení a pro tebe je třeba za předpokladu, že to nebudeš chtít kvůli betám vytápět na 28st. tento chovatel lpdbetta.blogspot.cz . Jeho betty jsou ze "studenějšího" odchovu a těch 25st. bude v pohodě. Na betty v akvaristikách pozor, to bejvají hodně importy a tam je třeba to tlačit k těm 28st. I když i tam se dají zakoupit tuzemský ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Xbourn
Mno ale Bojovnice vyžaduje 26-30 st, viz Anthrax o pár řádků níže... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:04 Muž Xbourn [805] Re: Tudy
pancéřníčky pandy už mám v menším akvu teplota 25°C a jsou v pohodě takže je tam šoupnu určitě.A nad tou lorikárii kopinatou budu uvažovat vypadá super dík za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2017 20:47 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Xbourn
Pancíky určitě ne, vyhovuje jim nižší teplota do 25 st.C. Vyber spíše nějaké Krunýřovce, třeba
rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata

Stačí 1 samec, 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:32 Muž Xbourn [805] Re: drvi
no přesně, vypadá to fakt super asi zvolím stejnou kombinaci.
Dík za inspiraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 20:29 Muž Xbourn [805] Re: Tudy
moc se mi nechce mít jenom razbory asi koupím ty bleherky myslím že to bude super a na dno už mám vybráno 6x pandy a pár pancéřníčků skvrnitých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2017 12:42 Žena drvi [2894] Re: Xbourn
Já mám s kombinací betty, rozbor (Hengelových) a teter červenoustých (resp. Bleherových) tu nejlepší zkušenost . Koukni na mou prezentaci rybicky.net/nadrze/19867-kristalova-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2017 10:58 R Muž Anthrax [4786] Re: Xbourn
Vím, že tě moc nepotěším, ale já bych vynechal tu bettu. Vytápět kvůli jedné rybě 150 l akvárko a pak kvůli ní omezovat výběr posádky jen na ryby, které do takové teploty patří a které bettě nebudou ubližovat, tak to by se mi nechtělo. Ale je to samozřejmě na tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:47 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Xbourn
To je asi lepší volba. A co takhle mít jen Razbory (30-40 ks) a Beťáka ? Větší hejno nadělá více parády.
Edit k zamyšlení : ve výběru Ti chybí ryby dna, nahoře bude plno a dole prázdno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:45 Muž Xbourn [805] Re: Tudy
dík za odpověď a když vynechám parmičky a tetry krvavé a nahradím je tetrou červenoústou????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Xbourn
Parmičky i Tetry mohou Beťáka okusovat, ale není to 100% pravidlo. Pokud Labyrintku v této sestavě, raději Čichavce zlatého/modrého/perleťového.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:31 Muž Xbourn [805] – ryby
Ahoj, chci se zeptat jestli mohou být ve 150 litrovém akváriu dohromady Razbory klínoskvrné které určitě chci + jeden samec Betty a nevím jestli koupit Parmičky čtyřpruhé - mechové nebo Tetry krvavé samozřejmě hejno.
Dík za názory :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 15:05 Žena lenkalor [580] Re: Stagr
Ještě k tomu páru čichavců perleťových- mám vyzkoušeno, že to není dobrý nápad, lepší jsou alespoň 2 páry. Jinak samec prohání samici i ostatní obyvatele akvária. Ale při ploše hladiny u tebe se tam asi 2 samci čichavců a beťák budou přetlačovat o místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 13:37 Muž Sedo [6] – Rybky
Ja som tiež prehodnocoval už niekoľko krát osádku a vyzerá to takto:
15-20x neonka červená, 8x Pancierniček trpazličí (len neviem, či ho niekde zoženiem), 1x samec Betty, 2x čichavec medový (tiež ho často nevídam). Chcel som 2x čichavec perleťový, ale vraj je to na nich malé :-(
Mohlo by to takto byť? Prípadne by sa tam hodil nejaký pekný párik alebo malé hejnko niečoho ďalšieho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 08:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Stagr
Stagr napsal: Tak jsem ještě přehodnotil volbu rybí osádky - samec betty, par cichavce perletoveho, 12 neonek červených, 6 otiku, 1-2 lorikarie kopinate. Takto by to mohlo byt ok, co myslíte?

Bez Otiků by to tak mohlo být, jen těch neonek 15-20 ks a ryby přidávat postupně s odstupem 1 týdne, nejdřív neonky, pak lorikarie (1 samec a 2-3 samice) a až nakonec bettu a čichavce. Otíky jsem vyloučil kvůli teplotě vody, 26 st už je pro ně na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 08:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
20 neonek do tvého akvária asi stačí. Těch dalších 10 za 10 dnů. Ať to máš na jistotu. Jestli to nemáš do Sklorexu dakeko, tak máš aspoň důvod k další návštěvě. :-)

A užij si to. Nové rybičky do akvária, to je takový malý svátek. Některým zkušeným akvaristům to třeba nepřijde, ale dokážu si představit tvoje nadšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 20:37 Žena Amazonka [33] Re: Magic
Už se to blíží - zítra pujdeme s maminkou do SkloRexu pro 10 neonek modrých a mooooc se těším. hop A samozdřejmě bude i nová fotka :) . ( jinak počítám s tím, že budu mít 20 neonek, někdo mi ale radil,že mužu mít i 30, ale to je už dýl.) Nechám to asi na 20, abych neměla přerybněno. Co myslíte? Dali by jste víc?
A když dám zítra těch 10, kdy muzu přidat dalších 10? za týden, nebo déle?
jinak moc děkuji za odpovědi, jsem fakt hodně ráda, že mi vždycky pomáháte stydim . Nedokážu si představit ( vlastně jo :-O ) jak by asi vypadalo moje akvárko ( a nejen moje ), když by nebyly tyhle stránky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 19:50 Žena Amazonka [33] Re: romant
Já nevím, něco mě k tomu táhne :-D .
Ale už tam teda asi nic dávat nebudu, máte pravdu že to bude krása i bez toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2017 19:42 R Muž romant [27987] Re: Amazonka
A proč chceš mermo mocí přidávat nějakou párovou či sólo rybu? Proč neposílíš pořádně daný hejna? Co je na tom špatnýho? Že to nebude atraktivní? Ale vůbec ne, v jednotě je síla, čím méně druhů, tím lepší pokoukání, tedy ve tvém objemu rozhodně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 19:17 Žena Amazonka [33] Re: Tudy
Ta Akarka Zelená vypadá zajímavě, ale z atlasu jsem se dočetla, že min. velikost akva je 60l. mám 54l hrubého, nebylo by to moc malé? A stačilo by jí krmení vločkovým tetraminem? Máte typ na nějakou jinou párovou nebo "samostatnou" rybku? a co Betta, mohla bych dát 1 samečka betty bojovnice? ( když bych topila kvuli bette na 26, vadilo by to neonkam modrym a pancernickum malym? Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 18:38 Stagr Re: Tudy
Tak jsem ještě přehodnotil volbu rybí osádky - samec betty, par cichavce perletoveho, 12 neonek červených, 6 otiku, 1-2 lorikarie kopinate. Takto by to mohlo byt ok, co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 18:22 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva
Dneska jsem koupila molitan do filtru, 3 ryby, rostlinu, krmení, chemii více v mé prezentaci. Budu aktualizovat fotku. Jaké ryby se hodí k 3 Gupkám a 1 Black Molly? Chci ještě koupit Black Molly, protože vím jaké má pohlaví je to holka a k ní chci koupit 1 holku, 1 chlap
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 07:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Amazonka
Ten čichavec potřebuje teplejší vodu a je dost choulostivý na potravu, pokud chceš párové ryby, bude možná lepší Akarka zelená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2017 19:55 R Muž romant [27987] Re: Amazonka
Dobrá volba jsou, meďáky bych nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 19:51 Žena Amazonka [33]
Dobrý den, mohla bych ( tak za měsíc, až tam budou všechny neonky modré ) přidat do mého akvária ( prezentace ) pár čichavce medového? Co si o tom myslíte? Máte s ním zkušenosti? A jsou ty neonky modré dobrá volba? ( Nebo by jste si tam dali jiné rybky, jaké? )Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 17:45 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akvaRe: Anthrax
Ok takže koupit nějaké rostliny a za zhruba měsíc koupit ryby. Co říká mamka: vůbec nesvit nebo tam zase budou ti šneci myslí Plže podle mě tam můžou být a nic špatného to není, že? nebo snad ano? A mám koupit novou houbu do filtru? Příde mi taková už jetá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 17:10 R Muž Anthrax [4786] Re: baruska
Chce to přidat rostliny, pořešit svícení, stabilizovat teplotu, ryby přidat až za čas (počkal bych měsíc až bude jasné, že se rostliny chytly). V současné době by to bylo nerozumné tam nějaké ryby dávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 16:24 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – ryby které se mi líbí
Prosím napište jestli je tam můžu mít a jestli ne a proč. Trošku zjednodušeně Děkuji

Akara Laetacara araguaiae
Axelrodie kolumbijská
Bojovnice Pestrá
Bojovnice Bělolemá
Bojovnice Nebojová
Čichavec Medový
Dánio Pruhované
Drobnustka Beckfordova
Fantom Černý
Fantom Červený
Živorodka Trpaslíčí
Živorodka Komáří
Živorodka Endlerova
Živorodka Duhová
Kardinálka Čínská
Kardinálka Vietnamská
medaka Oryzias woworae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2017 14:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vevod
Dania, kardinálky, čichavci. Ale bez prezentace těžko radit. Kukni se do atlasu, zda něco z toho může do tvého akvária a líbí se ti.
Například kardinálky chtějí studenější vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 13:05 Muž Vevod [5] – Co doplnit
Ahoj, chci se zeptat, 14 dní zpět jsem předělával akva ( 120 l ) z důvodu velkého množství řasy.... teď momentálně čekám až mi akva trochu zaroste.... dal jsem pryč 14 živorodek a 2 panceřníčky. Zůstalo mi cca 15 neonek 2 gary pakistánské a cca 25 krevetek red cherry. Toto jsem dal již do akva a to z důvodu, že jsem je neměl kde mít... zatím je to vše v pohodě. Chci se zeptat ty neonky se mi drží tak ve spodní třetině akva, co mi poradíte koupit , kromě živorodek tak aby to zaplnilo horní část akva??? Prezentaci dodám jak mi to trochu zaroste. A prosím nepište že jsem tam ty neonky dal brzo , vím to ale nebylo jiné řešení.... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2017 21:01 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baruska
Mamku poslouchej. Dost lidí tu takhle smlouvá a skoro prosí, aby dostali takovou odpověď jakou potřebují. To znamená, že 10x ne a 1x ano znamená ano :). Myslel sem, že volíš stejnou strategii.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=1601