Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 136 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:25 HaDaS Re: romant
Ano, trnovec byl začátečnický omyl. Vím, že pořádně vyroste. Tak to by byl jeden kousek pryč.
S tou skalárou máš asi pravdu. Posledních čtrnáct dní sleduji, že se uvelebila v pravé části akva, když se k ní přiblíží nějaká rybka, tak se pomalu nakloní na bok, a vyjede po ní jak řízená střela.
Anténovci jsou nádherné rybky, s těmi budu mít asi největší problém. Zjistil jsem, že i tato rybka je údajně hejnová, což samozřejmě dva kusy nejsou, pořád je mám zalezlé pod kamenama, a vyjíždějí tak jednou za dva dny při krmení. Jejich plachost asi souvisí s jejich počtem. Takže asi je dám taky pryč.
Přemýšlel jsem však nad tím, jestli bych se neměl zbavit ancistrusů, právě na úkor anténovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2011 12:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HaDaS
Máš tam moc druhů, hejnové ryby po málo kusech, ryby co nejsou z Jižní ameriky a hlavně ryby, pro které je to akvárium malé. Podle mě by jsi měl dát každopádně pryč Anténovce (měli by být minimálně po 4 ks a ve větším akva) a živorodky i platy (nejsou z jižní ameriky). Osobně bych tam nenechal ani měchýřovky (znečišťují vodu).
Můj návrh:
-Ancistrus sp. (gold) 2ks (a nejlépe i je nahradit druhem krunýřovce, co žere řasy a né kvítka, třeby rod Rineloricaria)
-Neonka obecná 20ks
-Pancéřníček kolumbijský 8ks
-Pancéřníček skvrnitý gold 0ks nebo nechat dožít
-Skalára amazonská 2ks (pokud má akvárium aspoň 50cm na výšku, jinak 0 nebo nechat toho jednoho na dožití)
-Trnovec bělopruhý 1ks (přijde mi moc velký na to akvárium, "zabere" moc místa, místo něj by jsi mohl mít celé hejno teter)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:14 R Muž romant [27981] Re: HaDaS
Tak v první řadě bych se zamyslel nad Anténovcem a Trnovcem. To jsou ryby spíš do většího akva a pokud by tam měli zůstat, tak rozhodně nebude dobrý když budou společněně s Ramirázama, nebo Apistograma. Přidat neonek a pancéřníčků, proč ne. Tu skaláru bych taky dal pryč, přeci jenom jsou to hejnový ryby s takhle až povyroste, tak se bude nudit a bude jistě pokukovat po těch neonkách. ;-)
EDIT: Pokud by tam měli zůstat ty živorodky a opravdu přibudou ty cichlidky, tak pozor na nezanedbávání údržby, protože se trošku pere ta potřeba cichlidek na kvalitní čistou vodu a přítomnost znečošťovatelů v podobě těch živorodek, ale když se to nebude flákat, tak si to dovedu představit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:03 HaDaS
Ahoj všem, chtěl bych poradit. Mám 135 l akvárko. Provedl jsem redukci rybek, protože jsem jej měl notně přerybněné.
V současné době mám takovéto osazenstvo :
Ancistrus sp. 3ks, Ancistrus sp. gold 2ks, Anténovec barevný 2ks, Neonka obecná 8ks, Pancéřníček kolumbijský 2ks, Pancéřníček skvrnitý gold 1ks, Plata skvrnitá var. korálová 3ks, Skalára amazonská 1ks, Trnovec bělopruhý 1ks, Živorodka duhová 3ks,Živorodka ostrotlamá 2ks. Celkem tedy 28 ks. K tomu ještě 2 ks měchýřovek.
Vím, že to není ideální stav co se počtu týče, ale chtěl bych mít více neonek, doplnit pancéřníčky, popřípadě přidat i Cichlidu Agassizii nebo Cichlidku Ramirezovu.
Poraďte mi prosím s obměnou osazenstva, s využitím co nejvíce současných rybek. Chtěl bych, aby se akva co nejvíce blížilo jížní americe.
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 21:03 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
tak to ma tiez napadlo lenze ja si neviem predstavit ze tam pridem so skalarom v sacku a budem ho tam ponukat :-O inak tesim sa jak hovado, dal som si objednat par rastlín a este viac sa tesim na slachtene zivorodky potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: bezoadam
a co tak to s těma skalárama nějak přečkat do té burzy a udat je tam? určitě by se někdo našel kdo by měl zájem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:25 R Muž romant [27981] Re: bezoadam
Viděl bych to tak na 3-4 éčka, alespoň podle našich korunovejch cen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:13 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
uz sa tam tesim, strasne by som chcel krunirovca sp. gold long fin.. neviete priblizne cenu jedneho kusu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:05 R Muž romant [27981] Re: bezoadam
O.K. To je podle toho co jsem slyšel dobré místo k nákupu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:03 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
mam dvoch tak dokupim este dvoch.. ale pockam asi na akva-tera burzu v trnave a tam kupim vela veci.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:00 R Muž romant [27981] Re: bezoadam
Přeci jenom je to hejnová rybka a tak ve větší společnosti svých kamarádů se bude rozhodně cítit lépe. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 19:50 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
aha, a este by som sa chcel spytat ze kolko panciernikov by som mohol este dokupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 18:30 taster Re: Lucík
5eknu jediný že zavojnatky tam nedávej nemají nák dovyvinuté trávení a nejsou do akvárek více ti k tomu asi nepovim :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 18:20 HaDaS Re: bezoadam
Myslím si, že když dáš inzerát na tyto stránky, daruji skaláry, a přidáš foto, že se někdo určitě najde X-). 30 skalár ve 20 l akva - to je nadsázka, že jo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 18:08 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja viem ze ani jedno riesenie nie je dobre len neni kam ho darovat.. iba mne alebo nechat umierat v 60l akva.. pretoze do akvaristiky keby som ho mal dat tak to jeste horsie.. lebo tam maju 30 skalarov v 20 litrovom akvarku.. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:53 R Muž romant [27981] Re: bezoadam
Ani jedno řešení není dobrý. Doporučuji ty skaláry někomu darovat a něco si o nich nastudovat. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:47 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
zdravim.. mam 135 litrove akva a osadku mam:
13x neonka
13x tetra cervenousta
5x tetra černá
1x čichavec zlatý - dospeli samec
2x pancerníček skvrnitý
2x krunířovec

ja viem ze toto je akurat zostava na moje litri ale moj kamarat ma dvoch dospelych (pravdepodobne samcov) skalarov v 60 litrovom akvariu a ten vetsi zacal napadat toho slabsie a ten sa stale skryva.. mimo toho tam ma 2x black molly a 2x tetra černá .. a chce mi toho slabsieho skalara dat pretoze by asi neprezil.. tak neviem ci by som ta este jedneho skalara v mojej osadke mohol mat a neviem ci moze byt sam kedze mam sameho aj samca cichavca zlateho.. ale asi si myslim ze je lepsie mat o skalara viac v 135ke ako dvoch dospelich v 60ke ( a to este neviem ci nema 50l). Popripade by som mohol zobrat aj oby dvoch samcov a kupit dve samicky ale to by bolo uz strasne vela.. rozmyslam nad tym ze zoberiem toho slabsieho, mensieho a dokupim samicku .. poradte stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
tak to bývá když je člověk nedočkavej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 16:30 HaDaS Re: parisse
Vždyť ve svém profilu píšeš, že jsi dnes dokoupila černé fantomy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:47 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: romant
Jelikož mám ramirézky neon blue, chtěla jsem i ty normální. Ale ok, nechám to tak, jak to je :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 10:45 R Muž romant [27981] Re: orlynka
Těch Ramirézek bych tam nechal jenom ten jeden pár. Popřípadě můžeš samečkovi dokoupit ještě jednu samičku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:57 Žena orlynka [13] - Labyrintky – 90l
Zdravím, jsem tu opět s dotazem :) Nyní mám v akvárku
1 pár cihlidky ramirezovy
3 zakrslé čichavce
3 ancíky
3 bojovnice pestré
12 modrých neonek
3 dánia reria( ty nechávám dožít, či pokud by měl někdo zájem, daruju)
Je možno pořídit ještě 1 pár ramirézek? Či by to už bylo příliš? Ty ramirézky bych pořídila, jak bych se zbavila těch dánií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:25 Žena parisse [4] - Cichlidy – Ryby do 54 l akva
Ahoj,plánuju výměnu ryber.Zbyly by pouze 3 bojovnice,5 pancéřníčků,2x cichlidka pestrá a 2 ancíci.Dá se k tomuto osazenstvu něco přidat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 23:51 HaDaS – Re: ladis
Tady to máš napsaný : rybicky.net/atlasryb/kancik_pricnopruhy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 23:48 ladis – Re: romant
kancik pricnopruhy a jak poznam samicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:09 R Muž romant [27981] – Re: ladis
O jaký kančíky se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:05 HaDaS – Re: ladis
Sice v té nádrži žádné kančíky nevidím, ale ani malé druhy, hlavně 10 kousků do 86 nenacpeš. Není to nějakej fórek? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:58 ladis – Re: HaDaS
ne to neni to akvarko v tom jsou ted chci je dat jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:57 HaDaS – Re: ladis
A ta fotka u tvého profilu je to akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:27 R Muž romant [27981] – Re: ladis
Tak nevím o jaký kančíky jde, ale z povahy těchto ryb, lze obecně soudit, že rozhodně nejsou v takovémto množství určeny do nádrže Tvojí velikosti. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:22 ladis – kancik
Dobrej mam kanciky 10 ks muzu je mit ve 86l akvarku a jak poznam samicku od semce a kdyz se mi vytrou mam to tam nechat poradte mam ja poprve a chtel bych zacit s chovem a jak casto se trou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 17:00 HaDaS – Re: zajic85
Naprosto souhlasím s Yirkou. Panceřníčci to vyřeší, a jsou ve vícero varietách, jen hlídat veliost variet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 16:46 Muž Yirka [9118] – Re: zajic85
Hejno pancéřníčků (6-8 pand) ti to pořeší a navíc jsou to pohledné a někdy i legrační rybky.
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:30 zajic85 – Re: grizly
hm tak vzhladom na to ze moc skusenosti s akvaristikou nemam ( dania mam 6mesiacov) hladam nieco nenarocne co by mi spestrilo dno akvarka resp. co by mi tam trosku "poupratovalo"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 10:50 HaDaS – Re: grizly
Jenom pozor, samičky bojovnic mají docela velkou úmrtnost bez příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 10:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: grizly
Je to asi pul roku, co jsem dal dve nove koupene samice Betta splendens do karantenky. V prodejni nadrzi byly spolu s dalsimi samicemi, cely vikend byly spolu v karantence O.K., uz si hezky plavaly, vypadaly zdrave a spokojene, vzajemne v pohode. A v pondeli jsem prisel z prace a obe mrtve, roztrhane na kusy.

Tak jsem se tady ptal, protoze tohle jsem jeste mezi samicemi nezazil, a bylo mi sdeleno, ze nekdy se to stava, ze se nektere kusy samic nesnesou.

Takze ackoli se samice vetsinou dobre snesou, chtel jsem jen doplnit, ze hlavne ze zacatku opatrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:47 Muž grizly [145] – Re: zajic85
Napiš nad čím uvažuješ, které rybky se ti líbí. To se pak mnohem lépe radí.
Já osobně bych ti poradil několik samic bojovnic. Jednu zelenou, červenou, modrou atd. Vypadají hezky barevně, oživí ti akva pestrými barvami. Co se týče chování tak jsou to klidné rybky. Určitě, tak jak radí K., si tam dej rybky, které budou udržovat pořádek na dně. Ale třeba máš jinou představu o rybí osádce svého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: zajic85
nechala bych tam jen ty dánia, a k nim něco jiného, ne další takové hejno.
Třeba pancíky, párek menších čichavců (zakrslí, medoví), nebo třeba nějaké malé cichlidky, výběr je velký, a dánia klidně přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 07:58 zajic85
mam 73l akva a v nom 8ks Danio rerio ! chcel by som im dokupit nejaku spolocnost no nie som si isty co by bolo najvhodnejsie ! rozmyslal som nad prisavnikmi, razborami alebo kardinalkami, ale neviem co by bola najvhodnejsia volba !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 00:31 HaDaS – Re: katterinecka
Většina rybek jde dobře na odbyt, protože spoustě lidí pomře stávající osazenstvo (předčasně), a málokdo, kdo se o to pokouší, je odchová až do konečné fáze, kdy by je mohl v akva "recyklovat". Až se to všichni naučíme ideálně a budeme mít jasno v tom co v akva chceme, bude to znamenat konec všech akvaristik. UTOPIE :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 00:25 HaDaS – Re: Horác
Nemyslím si, že si nerozumíme. Mimo jiné jsem narážel na to, že skaláry jsou hejnové ryby ... ale : v akvarijních podmínkách je prakticky nemožné je chovat jako hejno (v tom případě se nejedná o ideální stav). Podle informací z odkazu katterinecky vyplývá, že lze úspěšně chovat maximálně jeden pár. A to i v poměrně velké nádrži. Když jsem si pročítal zkušenosti lidí na netu, tak vytření skalár není zas tak zvláštní záležitost, ani v ohodně hůře uzpůsobených akváriích, než které jsou uváděny v horáčkově akváriu. I když člověk nechce žádnou drobotinu, přírodě neporučí. A nakonec : myslím si, že mnoho ryb se chová v době tření velmi teritoriálně. Málokdy to však končí pro ostatní rybky tragicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 22:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Horác
no mě to taky nepřišlo tak tragický jak HaDaS psal. Ale je pravda že takhle by asi skaláry nešly v obchodech tolik na odbyt a nebyly tak v akváriích rozšířené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 22:36 Muž Horác [3942]
HaDaS napsal: ... Podle těchto informací, které jsem se zde dočetl, by nebylo možno skaláry prakticky možno chovat...
Skutečně? Já jsem se tam zase dočetl, že dospělé skaláry - zejména pokud vytvoří pár - se chovají (resp. se mohou chovat) velmi teritoriálně a agresivně. Z toho mi vyplývá, že takový pár je vhodnější chovat samostatně - tedy, pokud chce člověk skaláry množit (a stát se úspěšným chovatelem). Zřejmě vnímáme psaný text poněkud odlišným způsobem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 21:35 luk – Re: romant
rybam se vzdy u me darilo a vim olidech ktery maji podobne ryby i v mensich akva tak se bud nazerou nebo prezijou ale skalary jsou maly tak to bude dobry ahoj vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 21:29 Žena Kajka99 [229] – Re: luk
Myslím že jsi přesně ten typ, který si do nádrže šupne žraloka a bude ho krmit třeba pampeliškama, když si usmyslí, takovým není pomoci.

Romant ti normálně vysvětlil, proč neonky ne. A neboj, vlákno jsem si přečetla celé, ješte než jsem na tebe reagovala. Možná bys to měl taky někdy zkusit. Co jsem pochopila já je že tady kopeš kolem sebe protože jsi neslyšel to, co jsi slyšet chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 21:12 luk – Re: Kajka99
poradit???kazdy mele neco jineho precti si vice a pochopis kazdy akvarista si to dela podle seba a kazda ryba je jina a ma jinpu povaho nez se o ni treba pise
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 21:04 Žena Kajka99 [229] – Re: luk
a co čekáš, když sem dáš fotky které nejsou aktuální? to se jako urážíš proto, že ti lidi, kteří si dali čas s tím že ti chtěli poradit, nemají věšteckou kouli? Nebo je to proto, že jsi se dozvěděl něco, co se ti nehodí do krámu, protože ty ryby tam prostě chceš vrazit tak jako tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   06.03.2011 20:35 luk – Re: romant
no tak ty dania ani neuvidis jelikoz nemam nove foto jinak mam 5 skalar a celkem se snasi jinak kytky cekam as vyroztou nebudu tam srat kytek jak na jare a preplacavat to chci to ciste prirodni jinak se vsemu dari takze usuzuji ze sem chodit pro rady je ztrata casu mejte se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   06.03.2011 20:21 luk – Re: romant
co na to rict asi ze kazdy ma svuj nazor a svou techniku no nic je tu kazdy za sebe a nic se nedovi cau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 20:13 R Muž romant [27981] – Re: bezoadam
Jako, že se mě to tam nehodí, ta černá, ale moje akva to není, jen jsem vyslovil svůj názor. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [136] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=6751