Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 159 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:39 Muž ampik [2] - Rostliny
chtel bych se optat.
mohu do sveho 112l akva dat este dva cichavce libajici?
mecovky bych mel prestehovat do jinaho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:37 dest
KiREL napsal: chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.


co nechapes na tom ze tech rybek tam mas uz tak moc ? Ale kazdopadne proti gustu ... vsak sam vis ... az se jednho dne rano proberes a bude ti lezet 30 rybek na hladine vubec se nebudu divit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:13 Muž Miras [111] – Re: KiREL
no pochop, jelikož jich tam máš už teď dost tak žádné, a pokud tohle nepochopíš tak už asi není rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:07 KiREL
chci tam ještě pár rybek.

já se ptám JAKÉ ryby by byly nejkrásnější a nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 18:53 Muž isamik [180] – Re: KiREL
Tezko radit nekomu, kdo o radu nestoji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:23 Muž NASREDDIN [1383] – Re: KiREL
Pak by nebylo na škodu nejdříve popřemýšlet o větším akva.
Nebo se zamyslet nad tím co od akvárka očekáváte?
Stojíte-li o pěkné fungující akvárko, pak dejte na radu ostatních a nic nekupujte, nejdříve by bylo dobré zredukovat již tak vysoký počet rybek, poté se zaměřit na to, které rybky se vám líbí a máte možnost se o ně postarat. Pak se jistě dají některé doplnit.

Ale pokud vám jde jen o to nacpat co nejvíce rybek do akvárka, tak se neptejte a s klidem si kupujte co chcete.

Též to myslím vážně.

Edit: Miras byl rychlejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:19 Muž Miras [111] – Re: KiREL
no tak už Pavel ti odpověděl, jestli se ti to nelíbí a nedáš na rady ostatních tak tam dej ryb kolik chceš :-(, akorát pak tedy nevím proč se tady zbytečně ptáš a pak nechceš slyšet pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:13 KiREL
strašná sranda ale já to myslím vážně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 17:05 Muž Miras [111] – Re: KiREL
no tak pokud myslíš že to nemáš přerybněné, tak bych zašel do první akvaristiky a nakoupil aspoň jeden kus od každého druhu co tam mají ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:56 KiREL
HA HA HA
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:25 Muž NASREDDIN [1383]
Doporučil bych nějakého dravce, ale jen dočasně ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: KiREL
I když se ti to líbit nebude, nejlepší rada, kterou můžeš dostat (a kterou asi sám tušíš...) je, že to máš fakt už přerybněné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:18 KiREL – Poraďte s rybí osádkou do 80L
ahoj lidi. mám 80L akvárko a mám tam asi 7x neonka červená, 2x neonka obecná, 3x nějaká malá tetra, 2x čichavec modrý, 2x čichavec perleťový, 5x mečovka oranžová nebo červená, 1x parmička krvavá, 3x pancerníček hnědopásý, 1x pancérníček panda, 3x pancérníček X, asi 10x paví očko (furt se množí).
chci dokoupit ještě nějaké ryby, poraďte jaké by se hodily... prosimvás, nechte si ty řečičky typu "to už máš moc zaplněné" atd.... prostě piště jen rady... děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:14 Muž Jrk [143] – Re: pouluss
Ancíci by měli mít kořen k oždibování. Kořen vodu nezhorší, spíš naopak spraví. Jeho luhování do akva je žádoucí. Skus pročíst třeba rybicky.net/forum/11884…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:10 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pouluss
A pokud máš v akváriu ancistrusy, řasy na kořeni se fakt obávat nemusíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pouluss
kořen nebo nějaká jiná dřevní hmota, například větev, je pro ancíka opravdu nutností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 23:07 pouluss – Re: PaDa
Jěště, aby mi ho :-D zežral :-D měl by ho pouze jako schovávačku.
Doufám, že neplatí není KOŘEN k ožírání nejsou ANCÍCI!!
Nechtěl jsem kvůli kořenu zhoršovat vodu navíc si myslím, že se na něm budou usazovat řasy. (z té keramiky tu řasu sundám líp)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: pouluss
Ancistrus ocení jedině pravej kořen, na keramickým si moc nepochutná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:39 pouluss – Re: Leonardo
Ten kořen hmm se mi celkem líbil a doufal jsem, ze by se líbil i Ancíkům, popř. rybě průzkumnici hop , která by si oblíbila i ty Neonky a Rasborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 22:22 Muž Leonardo [3] – proplouvači
Na keramický kořen se vyprdni :-) kup radši přírodní,nebo břidlicouvou jeskyňku..tady najdeš v atlasu plno ryb, které potřebují úkryt..dobří jsou ancistrusy, nebo i mečovky..jsou to takové "drbny"..mě proplouvají jeskyňkou i skaláry..záleží taky na době,kdy je chceš pozorovat..anci a sumečci ožívají převážně k večeru..Moji Peřovci kukaččí jsou v jeskyňce zakempení celý večer,ale ti asi do 54lit ne.e..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:30 pouluss – Re: ampik
Jasně bude to 54L a zatím vybírám osazenstvo, je to dlouhodobá příprava, díky které se snažím vyvarovat chyb (ta fotka to je spíš jen takový vtip), až to založím tak bude třeba i jiná fotka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:22 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Já bych to viděla na pancéřníčky. Ti moji prolezou každou škvíru v akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 21:10 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: pouluss
Zeby krevetky, alebo ryby zijuce pri dne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:59 Muž ampik [2] - Rostliny
v prezentaci ma 54l. ale nejspis to este nezalozil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:55 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Tak já se zeptám na zaklad: Litráž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 20:53 pouluss – Ryba průzkumnice
Neví tady někdo jakou koupit rybu průzkumnici, která by ráda proplouvala keramickým kořenem. Uvažuji o Neonkach a Razborkach (popř. Tetra Paraquajska) bohuzel neznam chovani techto ryb, tudíž nejsem schopen určit jestli to jsou zdatne průzkumnice. Prosím POMOC!!!!!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 09:34 Eliska79 – Re: Eliska79
Jeste bych to rozsirila o otazku na cichavce medove - v atlasu se pise, ze je snadny chov. Mate stejne zkusenosti? Dala bych tam rada par aby byla horni cast nadrze "vyuzita" ;)
Navrh - 10 neonek obecných
1 par cichavcu medovych
3-5 pancernicku panda? - nebo jiny druh?
Piskorka? Okruzak?
Vlezou se tam jeste nejaka pavi ocka?

Tim bych to zakoncila. Akva ma 98 L.

Eliska

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2009 09:16 Eliska79 – Dalsi zacatecnik
Hezky den,
minuly tyden jsem zalozila sve prvni akva - 80x35x35. Chtela bych poradit s nejakymi "cistici", kteri nebudou moc rozryvat dno. Jake mate zkusenosti s Pancernickem pandou? Nebo mam poridit radsi nejake sneky? Pak bych rada neonku obecnou a asi pavi ocka? ancistruse mi vymlouvali, tak nevim. Dekuji za reakce :) Pripadne dalsi typy na rybicky.
Eliska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 08:57 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
ahoj, můžu do 140 litroveho akva se 2skalarama 20neonkama a 3otíkama dat este
parek čichavců a 5 menších pancéřníčků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 23:05 Jirka76 – Re: Mrakoplash
Děkuji za informace. Dokoupím ještě 4 stejné panceřníčky. Přeji Hezký večer a nastávájící víkend.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 09:48 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Mrakoplash
Čím hnojíš? Jaké jsou parametry vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2009 09:36 Mrakoplash – Re: Jirka76
Osobně bych doplnil pancéřníčky na větší skupinku (8-10 ks) a vynechal bych hnojení. (Alespoň do doby než se projeví nedostatky na rostlinách)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2009 09:28 Jirka76 – Skladba rybiček
Dobrý den, zdravím všechny akvaristy. Vím, má otázka je pro většinu z Vás už asi fádní a nečekám moc reakcí ale....začátečníci jsou holt začátečníci.Mám 84 l akvárium a mám: 1x Betta sameček, 4x panceřníček Panda, 2x Parmička černopruhá, 7x Neonka červená a 1 Ancistruse. Myslíte, že to jde k sobě? Či mám ještě něco doplnit?Akvárko mám hustě osázeno. Nejdříve jsem měl vnitřní filtr ale pořád se mi dělali různé řasy, zejména Ruducha. Koupil jsem tedy Fluval 105 a mám klid. Jenže teď se mi pořád dělá zelená řasa, jak na rostlinkách, tak na skle. Nepřekrmuji. Každý týden měním třetinu vody, PH v pohodě a ostatní také. Rostlinky jsou také zelené ale občas nějaký ten vybledlý a hnědý list - hnojím.Prosím o rady, či zda-li by tu nebyl nějaký akvarista z Mostu, který by mi poradil live. Děkuji předem všem za rady a pomoc. Pokusím se nafotit akvárium a vystavit. Čekám kritiku od zkušených ale...každý jsme jiný.
Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 21:41 Žena ivuska [0] – Re: Jrk
Děkuji, moc mi rada pomohla. Začnu tedy neonkama a dám jich tam deset. Tetry císařské vynechám ;-) A pak budu pomalu pokračovat dalšíma... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 17:34 Muž fantuomas [35] - Rostliny – nazor.._)
..cital som si iba posl. styri strany reakcii a vacsina "zostáv" mi pride naozaj preplnena..male objemy..vela druhov..vela kusov..este horsie vela hufovych druhov po malo kusov..a pod.
lepsie podlamna vynikne v malom az strednom akva jeden dva druhy..nech tri..(ak je to nehufova rybka) a to mensie ktore sa tam mozu citit relativne prirodzene.nie njeco co hyri sice farbami a tvarmi ale rybky posobia chaoticky a vyplaseno..hmm ?..ja mam napr. v 150 hruby objem tri japonici..viac deniculat a cca 10 crystaliek..jednu nechtiac prinesenu malu black molly a parik colisa sota - medovych koliz..tot vse..hh aj ked ja som asi opacny extrem ako nizsie príklady :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 13:10 Muž mirlun [48] - Rostliny – neřekl bych, že tvoje nádrž je zarostlá
tvoje nádrž je docela zarostlá??? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 09:17 Jeff – Co k parmičkám
Ahoj, potřeboval bych poradit, mám aqva cca 112L, mám v něm 2x paceřníček kropenatý asi tak 14 cm a 9x parmičku čtyřpruhou asi 4cm, 2x ancík. Tak a co teď dokoupit?Nádrž je docela zarostlá s úkryty.Poradíte? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 22:50 Muž Jrk [143] – Re: ivuska
Chovám Pancéřníčky drobné asi 3 měsíce. Nemohu zodpovědně prohlásit, že by požíraly řasy. O nepořádek na dně se ale starají skvěle! Byla to změna (bez nich - s nimi). Doporučoval bych 5ks - taky jich mám 5, jsou stále spolu. Jinak velice správná poznámka Boba66 ohledně tetrovitých ryb. Těch neonek určitě minimálě 10.
Na druhy rybek to chudé určitě nebude: Dominantní rybky: Čichavci; rybky dna: Pancéřníčci; výrazné rybky středu: Neonky (v hejnu jsou krásné). Takže nádhera, rozhodně lepší, než mít spoustu druhů (nedejbože hejnových) rybek po pár kusech. Uvidíš, myslím, že budeš spokojena :) S Tetrami císařskými zkušenosti nemám, k nim nemohu nic napsat...
No a rybky hlavně nepřidávej naráz, nech tomu čas - třeba po 2 týdnech všechny od jednoho druhu: Neonky - 2 týdny nic - Pancéřníčci - 2 týdny nic - Čichavci. Když se ty rozestupy prodlouží, nic se nestane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 22:12 Žena ivuska [0]
Tak já asi začnu deseti neonkama, pancéřníčkama a čichavcema. Uvidím, jak to bude v akvárku fungovat a vypadat a popřípadně doplním o tetry císařské...? Díky za názory. Jo a ještě k těm pancéříčkům drobným - opravdu požírají řasy a zbytky potravy? V atlasu nebylo uvedeno, jaký počet je ideální. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 21:10 Muž Michal1987 [21] – Re: ivuska
Ide o to, čo sa komu páči a hlavne aby húfové rybky boli vo vhodnom počte, aspoň toť môj názor. Je to na Tebe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2009 21:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ivuska
U tetrovitých ryb se nemusíš tak držet 1cm na 1L, můžeš jich dát v pohodě víc klidně dvojnásobek, mají dokonalejší trávení a proto podstatně méně zatěžují vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 19:21 Žena ivuska [0] – Re: Michal1987
Popřemýšlím o tom. A nebude to moc chudé? Myslím jako málo druhů...? Ale děkuji, každý typ se hodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:12 Muž Michal1987 [21]
Je to len nápad, ale čo tak namiesto dvoch maličkých húfov Tetier (3 a 7) vybrať iba jeden početnejší húf (cca 10, možno viac) ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:06 Žena ivuska [0] – nová sestava
Ahoj, tak jsem brouzdala po atlasu na rybickach.net a snazila se zlepsit seznam rybicek do 63l akva. Pokud bych se ale měla řídit podle 1cm na 1l tak mi to stále nevychází.
Pancéřníček drobný 3cm - 4x-5x - pro čištění
Čichavec medový 6cm - 2x (samec, samice) - abych měla dominantnější rybku
Tetra císařská 6cm - 3x (1samec, 2samice) - líbí se mi barevnost
Neonka obecná 5cm - 7x - počet z deseti jsem musela kvůli litrům zmenšit a i tak to trošku převršuje. Prosím, poraďte mi... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 21:42 Žena ivuska [0] – Re: Bob66
Děkuji, ještě jednou tedy mrknu do atlasu. Potíž je v tom, že toho tam je moc a není zrovna nejjednodušší něco vhodného vybrat:-D Líbí se mi třeba parmička čtyřpruhá jenže je jen hejnová a když tam už budu mít neonky tak prostě není místo na další... Snad se s tím poperu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 19:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: ivuska
Zkus si projít atlas tady určitě tě něco zaujme, u všech druhů máš doporučenou velikost akva X-) Je toho dost tak máš z čeho vybírat, třeba nějaké tetry nebo parmičky, ryby se musí líbit hlavně tobě a musíš mít pro ně odpovídající podmínky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 19:46 Žena ivuska [0] – Re: Bob66
Ahoj, omluvám se za založení nového témata znovu, ale vůbec jsem svůj dotaz dnes nemohla najít a že jsem hledala docela dlouho... Díky za odpověď. Takže se mám podívat spíše po menších rybičkách? CHtěla bych nějaké "zábavné", čichavce líbající jsem chtěla kvůli údajnému pusinkování, ale pokud to tedy nejde tak se poohlídnu po něčem jiném... Nemáte ještě nějaký typ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 11:02 Muž PR [3] - Cichlidy
coze Tlamovce, neonky a k nim bojovnici ? Být Tebou tak se těch tlamovců co nejrychleji zbavim, akva je na ně malé a mají jiné nároky na vodu než ostatní hlavně neonky(docela se divim, že ještě žijou), a tlamovci se nechoají po 3. Možná by chtělo si vždy před nákupem ryb něco přečíst o jejich nárocích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 10:48 Kačka
Ahojda, potřebuju poradit. Mám aqua 100l a v něm tři tlamovce žluté a sedm neonek, pancéřníky a sumečky. Chtěla bych k nim přidat páreček Akar hnědých, myslíte, že se snesou s tlamovcema? A co sameček bojovnice pestré? Díky a za odpověď;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 22:31 Muž isamik [180] – Re: ivuska
Bob666 ma pravdu, je to moc male...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [159] ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 199010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=7901